Три дні в Пекіні

https://ru.calameo.com/read/000267780cd47ba4c4143
Тут знаходиться стаття з фотографіями (короткий звіт про фотомандрівку.

Виставка одеситів у Києві

Відкриття 17.03.2018 о 14:00, Київська бібліотека ім. В. Винниченка. На відкритті відбудеться творча зустріч з авторами.

Фотовиставка одеситів у Києві

Відкриття 17.03.2018 о 14:00, Київська бібліотека ім. В. Винниченка. На відкритті відбудеться творча зустріч з авторами.

Фотовиставка Віктора Черемісіна, Київ

Запрошуємо на фотовиставку в Києві. Презентація 9.12.2017 о 13:00.


Запрошую до перегляду фотоальбому Гора хрестів у Литві

Посилання на фотоальбом http://photo.i.ua/user/581753/499156/?p=0   Гора хрестів у Литві.

Гора хрестів у Литві.

В 12 км від Шяуляю біля шосе Шяуляй-Рига між селами Юргайчу і Доманту знаходиться одне з найбільш відомих місць сучасної Литви – Хрестова гора.

Хрестова гора – це археологічна пам’ятка. На старих картах пагорб позначався як Пілієс (тобто – Городище, або Замкова гора).

У наукових джерелах його називають городище Юргайчу (або Доманту (Domantai) Kryzi kalnas. Городище розташоване біля заплави річки Кульпе. Воно має форму видовженого по лінії майже схід-захід пагорба з двома підвищеннями на кінцях і сідловиною посередині. Площа верхньої ділянки20х25 м, площа за підошвою пагорба 40х70м, висота 6-8 м. Навколо підніжжя пагорба видно залишки рову. Історики ототожнюють городище з дерев’яним замком Кулє (Куляй) за співзвучністю назви з сучасною назвою ріки Кульпе. Він згадується у переказах втраченої Римованої хроніки Лівонії Бартоломія Хьонеке 1315-1348 р. У ній згадується похід у лютому 1348 р. магістра Ливонського ордену Госвіна фон Геріке на Жемайтію і Шяуляй тоді були знищені замки Дубіса (городище Бубяй), Бусіне (Буліне), Куляй (Кулє), Ceila (Zela, Шяуляй або городище Кудінай біля нинішнього містечка Шаулєнай).

У 1991 і 1993 рр. На городищі були проведені розкопки під час яких виявили залишки будівель з вогнищами , мідні прикраси, зброю кераміку, побутові речі 14 ст.

Перша згадки про хрести на пагорбі відноситься до 1850 р. У 1885 р. Російський археолог Покровський включив гору до зводу археологічних пам’яток краю. Опис гори станом на 1895-1898 рр. Опублікував історик Л. Кшивицький (L.Krzywicki) він нарахував близько 130 хрестів.

Кількість хрестів у різні роки:

1900

130

1902

155

1922

50

1938

понад 400

1961

зруйновано 5,000

1975

зруйновано 1,200

1990

близько 55,000

2006

понад 100,000

  

Етнографічні перекази досить типові мандрівні сюжети. Появу хрестів пов’язують з церквою чи монастирем, який «пішов під землю», з сюжетом про чудесне зцілення хворої дівчинки, після того, як батько поставив там хрест (відносять подію до 1847 р.), з хрестами в пам’ять загиблих під час повстання 1830-1831 рр. Краєзнавчі нариси вказують на різке збільшення хрестів після повстання 1863 р, і після заборони 8 червня 1864 ставити і ремонтувати хрести вздовж доріг , на полях і у лісах. (Указ Муравйова). Заборона діяла до 14.03.1896 – імператорський указ відмінив її. (Муравйов - гродненський, мінський і віленський генерал-губернатор (18631865). Керівник придушення повстання 1863 р і очільник політики русифікації краю. Під час придушення повстання офіційно страчено 128 чол[28], ще від 8,2 тис[29] до 12,5 ти[5] чоловік було відправлено до заслання, у арештантські роти чи на каторгу, Сам визнавав 500 страчених за своїми наказами. Муравйов - рідний дядя Бакуніна).

У 1923 р. встановили храмове свято Гори хрестів. У 1929-1935 рр. на горі стояла каплиця, але її визнали недоречною за своїм виглядом. У 1961 р і 1975 р гору зачищали бульдозерами, палили хрести, встановлювали «карантини», охорону. 3 1971 р. Брали пісок для будівельних потреб. У 1985 р. відбулося останнє руйнування радянського часу.. З 1988 р. – включено до культурного спадку (16.08.1988) . В 1990 р. група студентів Шяуляйського педагогічного інституту під керівництвом професора Безаро нарахувала на Горі 14387 хррестів и 40944 маленьких розп’ять. http://www.francis.ru/index.php/ru/frantsiskanskij-orden-miryan/63-frantsiskanskij-orden-miryan/materialy-fom/dukhovnost/fretreasure/336-mountcr

 

На Горі хрестів після 1988 р. відбувалися акти вандалізму. Вбздійснив 73літній чоловік Йозас Ванцевичус, вигоріло 10 м.кв. Нещодавно – впорядковано місцевість довкола.

 

Папа римський Іван Павло II 1 червня 1990 року в Римі, в каплиці Св. Казимира сказав: «Народ, який с такою витривалістю і вірою йде на цю гору поставити новий хрест, вірить в життя, вірить у воскресіння». 7 вересня 1993 г. папа Іван Павло II відвідав Хрестову гору, провів на ній богослужіння і благословив Литву. Папа встановив на горі свій хрест, на якому було закріплено його зображення на фарфорі. Через рік тут було встановлено скульптуру розп’ятого Христа, в пам’ять перебування Понтифіка горі хрестів.

Це стало початком всесвітнього визнання Гори хрестів. Її відвідують політики. Багато хрестів встановлені військовослужбовцями – представниками підрозділів і частин армії НАТО, які по-черзі здійснюють навчання чи службу на території Литви, зокрема на військовому летовищі Шяуляя. Хрести встановлюють професійні і громадські об’єднання з різних країн, паломники, віруючі різних релігій. На горі багато православних хрестів, є знак з Зіркою Давида.

Литовські хрести – предмет окремого вивчення, надзвичайно декоративні і виглядають архаїзовано. Залізні хрести виковують у вигляді саулюте-сонця. До традиційних хрестів відносять і стовпи-стогастульпіси з мініатюрними капличкам. Дуже популярним є сюжет Христа, що сидить підперши голову - Smutkelis.

В 2003 р було н6араховано близько 200 тис хрестів від одного до семи метрів. 52 хреста занесені до Реєстру культурних цінностей Литви.

За горою на схід збудовано монастир Францисканців. Костел монастиря має скляний олтар з видом на гору. Проект монастиря приготували архітектори Анджело Полселло і Нунізіо Ріммаудо; куратором будівництва був головний архітектор Шяуляйського району А. Юкна. Закладний камінь привезли с гори Ла Верна (місце появи стигматів у св. Франциска), закладний камінь освятив Папа Іоан Павло II. У камінь вміщено капсулу з документами про заснування монастиря. Споруду, яка розташована у 300 м від Гори Хрестів, допомогли збудувати братія францисканці з тосканської провінції. Збудований монастир був освячений 8 липня 2000 р.

У монастирі були обладнані келії, каплиця, бібліотека. Каплиця прикрашена вітражами Альгірдаса Довіденаса, на тему істории францисканського ордену, виразний олтар і скинія (автор - художник Рімантас Сакалускас). На рельєфах олтаря показано подібність Гори Хрестів и гори Ла Верна.

 

Джерела.

https://www.castle.lv/litva/croix.html#1

Рената Рімша. Городище Куле или Дауманта, ныне - Гора Крестов (14 век).

https://krass56.ru/downloads/Lietuva.pdf

Досторимечательности Литвы.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hill_of_Crosses

http://www.siauliurajonas.lt/pranciskonai-308-moncula.html

Францисканский монастырь у Горы Крестов

http://www.icrap.org/ru/ginet-pilsudski6-1.html

Б. Гинет–Пилсудский. Литовские кресты

 

 

VІІ міжнародний фотосалон планета дітей 2017

  • 06.04.17, 14:21
VІІ МІЖНАРОДНИЙ ФОТОСАЛОН

ПЛАНЕТА ДІТЕЙ 2017 

ОРГАНІЗАТОР

Київська організація Національної спілки фотохудожників України

ПАТРОНАТ

Національна спілка фотохудожників України – НСФХУ

Міжнародний фотографічний рух «Зображення без кордонів» ISF – Image sans Frontiere 

ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ

Незалежне PR агентство «Mainstream»
Київський Палац дітей та юнацтва
ФотоФонд, Яспис, фотоклуб 9х12
МЕДІАПІДТРИМКА

Сайт НСФХУ http://photospilka.com/   

Концепція проекту

Якомога яскравіше відобразити світ дітей, їхні радощі і горе, навчання і відпочинок, розваги, захоплення, емоції, як позитивні, так і негативні, взаємовідносини між собою, з дорослими і з батьками, тобто – ЇХНЄ ЖИТТЯ.

Умови прийому фоторобіт

До участі у Фотосалоні запрошуються фотографи (професіонали та фотоаматори) з усіх країн світу. Тема Фотосалону – світ дітей. Фотографії будуть оцінюватись у чотирьох секціях:

1.     Секція «Портрет» («Р»)

2.     Секція «Репортаж / жанрова фотографія» («G»)

3.     Секція «Діти війни». Портрети та репортажні фото в зоні воєнних дій, біженці та переселенці в різних куточках світу («С»)

4.     Секція «Фотографії з технологічними трансформаціями зображення» («А»)

У кожну секцію учасник може подати максимально 5 фотографій. У секції «Репортаж/жанрова фотографія» до 5-и фотографій, об’єднаних однією темою, можуть вважатися за одну фотографію (серію). Учасники Фотосалону можуть подавати тільки фотографії, авторами яких вони є. Відповідальність за порушення авторських прав і прав третіх осіб несуть учасники Фотосалону.

Вимоги до файлів фотографій

Знімки приймаються в цифровому вигляді. Автори подають файли, придатні для друку в форматі JPEG/8 bit/sRGB/300 dpi, не більше 5 МВ, 3200 пікселів за довгою стороною. Для цих же робіт автори повинні подати прев’ю зображень в JPEG/8 bit/sRGB/72 dpi, 1200 пікселів за довгою стороною. Не допускається оформлення робіт у вигляді псевдопаспарту, з полями, рамками, присутність автографів, підпису автора чи адреси електронної пошти. Зображення повинно бути навиліт.

Назви файлів

Файли слід підписувати українською, російською або англійською мовою за такою схемою: Секція_Країна_Прізвище_Ім’я__Назва

Наприклад: А_Україна_Коваленко_Ольга_1_Русалка

Section_Country_Surname_Name _№_title

G_Canada_Gerber_Joan_1_Himba Boy

 

Файли превью фотографій слід підписувати за такою схемою:

Секція_Країна_Прізвище_Ім’я__Назва_pre

Наприклад: А_Україна_Коваленко_Ольга_1_Русалка_pre

Section_Country_Surname_Name_№_title_pre

G_Canada_Gerber_Joan_1_Himba Boy_pre

 

Фотографії та їх прев’ю, заповнену вхідну форму учасника (entry form) з відомостями про дату і № переказу внеску учасника потрібно відправляти на e-mail: planetofchildren2013@gmail.com

Без заповненої вхідної форми учасника (entry form) фотороботи не приймаються. Вхідну форму учасника (entry form) можна скачати на сайті www.planetofchildren.org.ua

www.planetofchildren.blog.i.ua .

Вартість участі у Фотосалоні

Для громадян/мешканців України – 180 грн за 1 чи 2 секції, 250 грн за 4 секції.

Для членів НСФХУ – 150 грн за 1 чи 2 секції, 200 грн за 4 секції.

Для учасників з інших країн – 12 € за 1 чи 2 секції, 15 € за 4 секції.

Способи оплати участі у Фотосалоні

 

Внесок учасника надсилається:

 

для оплати в українській гривні

на картку 5168 7572 1286 8121 у ПАТ КБ «ПриватБанк» (Туманов Юрій Германович)

або на реквізити у ПАТ КБ «ПриватБанк»

код банку (МФО) 305299, код ЄДРПОУ 14360570,

рахунок одержувача № 29244825509100 для поповнення картки 5168 7572 1286 8121

 або поштовим переказом на адресу:Русанівська наб., 8/1, кв. 104, м. Київ 02154, Україна. Призначення переказу – «Поповнення поточного рахунку», Туманову Юрію Германовичу для оплати в єврона рахунок у міжнародних системах платежів:для оплати в євро: PayPal для bahrernitas@gmail.com  

ЖУРІ

Наталія Компанцева, НСФХУ, AFIAP                        Україна

Ярослав Гутек (Jaroslav Gutek), EFIAP                                   Словаччина

Микола Тинкалюк, НСФХУ, EFIAP GOLD               Україна

Ярема Проців, НСФХУ, EFIAP                                     Україна

Микола Заварика, НСФХУ                                           Україна

ОРГКОМІТЕТ ФОТОСАЛОНУ

Компанцева Н.В., Барвінська Т.В., Коротенко М.О., Котляр Л.С., Туманов Ю.Г., Чекановський А.А., Чапцев О.В.

Кожний учасник отримає ілюстрований каталог Фотосалону. Організатори залишають за собою право використовувати отримані зображення з метою популяризації проекту «ПЛАНЕТА ДІТЕЙ». Координатор проекту   Компанцева Наталія.

Всі довідки і консультації по телефону (050) 65-56-334 або (044) 550-82-40

Сайт Фотосалону: www.planetofchildren.org.ua, www.planetofchildren.blog.i.ua www.planetofchildren.photo.i.ua , https://www.facebook.com/planetofchildren/ , e-mail: kashatan@mail.ru

Участь у Фотосалоні означає згоду автора з його умовами.

Календар Фотосалону і виставки

  • Остання дата прийому робіт: 1 травня 2017 р. о 00:01.
  • Робота журі: 6-7 травня 2017 року.
  • Повідомлення рішення журі: 14 травня 2017 року.
  • Відкриття виставки, церемонія нагородження: 1 червня 2017 року.
  • Розсилка каталогів: до грудня 2017 року.

Нагороди Фотосалону

  •  Медалі Фотосалону «Планета дітей»
  •  Медалі та дипломи Національної спілки фотохудожників України.
  •  Медалі та дипломи ISF.

VII International Photo Salon PLANET OF CHILDREN 2017

  • 06.04.17, 14:14
VII International Photo Salon
PLANET OF CHILDREN 2017
Organizer
National Society of Photo Artists of Ukraine (Kyiv Organization)
PATRONAGE
National Society of Photo Artists of Ukraine
ISF – Image sans Frontiere
PARTNERS OF THE PROJECT
Kyiv Palace of Children and Youth
Jasper.com.ua
FotoFond
Photoclub "9x12"

MEDIAPARTNERS
http://photospilka.com/

The goal of the project

To capture and show the world of children, their joy or sorrow, studies or rest, entertainment, hobbies, positive and negative emotions, relations with each other and with their parents. In brief, to show THEIR LIFE!
Requirements for participation
All photographers (professional an amateur) can participate from any country of the world. The world of children is the topic of the photographic exhibition. Photographs will be rated in the following four sections:
•    Portrait («P»)
•    Reportage or genre photo («G»)
•    «Children of War». Portraits and reportage photos in a war zone, refugees and displaced persons in different parts of the world. («С»)
•    Technological (digital, chemical, optical etc) manipulated image («A»)
Participants can submit only 5 photographs per section. Up to 5 photographs of the same topic could be submitted as one photo (series) in the section Reportage or genre photo («G»). Participants behold the responsibility for violation of copyrights and rights of the third parties. Photos are only accepted in digital form. All images must be suitable for printing in format JPEG/8bit/sRGB/300 dpi, 3200 pixels on the long side. The file size is up to 5 MB. The preview image in JPEG/8bit/sRGB/72 dpi, 1200 pixels on the long side is to be provided for each photo.
Along with photos and previews each participant must fill out and send an entry form where the time and number of the participation fee transaction is mentioned. Photos will not be accepted without entry-form.
Further features are not permitted on the photo: framing fields, pseudo mat, autographs, author signs, e-mails, etc.
Files must be named in English, Ukrainian, Russian language as following:
Section_Country_Surname_Name_№_title.
Example: G_Canada_Gerber_Joan_1_Himba Boy
Preview must be named in English, Ukrainian, Russian language as following:
Section_country_surname_name_№_title_PRE.
Example: G_Canada_Gerber_Joan_1_Himba Boy_Pre
Cost of participation:
•    For National Society of Photo Artists of Ukraine (NSPAU) members – 150 UAH for 1 or 2 sections, 200 UAH for 4 sections.
•    For Ukrainian participants – 180 UAH for 1 or 2 sections, 250 UAH for 4 sections.
•    For participants from other countries – 12 € for 1 or 2 sections, 15 € for 4 sections.
The participation fee can be paid:
•    In UAH:
Credit card 5168 7572 1286 8121 (Tumanov Yurii Germanovich)
Or Bank details in «Privat Bank»,
  MFI 305299, code EDRPOU 14360570,
  Beneficiary’s account № 29244825509100 for supplement of the card 5168 7572 1286 8121 . Payment purpose: «current account replenishment»;
Or postal transfer details: Tumanov Yurii Germanovich, Rusanivska str., 8/1-104, Kyiv 02154, Ukraine.
•    In €: PayPal transfer to bahrernitas@gmail.com
We accept photos and previews by e-mail: planetofchildren2013@gmail.com

JURY
•    Natalia Kompantseva, NSPAU, AFIAP        Ukraine
•    Jaroslav Gutek, EFIAP                Slovakia
•    Mykola Tynkalyuk, NSPAU, EFIAP GOLD    Ukraine
•    Yarema Protsiv, NSPAU, EFIAP            Ukraine
•    Mykola Zavaryka, NSPAU                Ukraine
The Organization Committee
Kompantseva N., Barvinska T., Chaptsev O., Chekanovskyi A., Korotenko M., Kotliar L., Tumanov Y.
Each participant will receive an illustrated catalogue. The participant permits the organizers to reproduce any entry free of charge for promotional purposes related to the project PLANET OF CHILDREN       Coordinator of the project  Natalia Kompantseva       More information at: www.planetofchildren.org.ua ,
  www.planetofchildren.blog.i.ua  www.facebook.com/planetofchildren/  +38 050 65-56-334 or +38 044 550-82-40       e-mail: kashatan@mail.ru
CALENDAR
•    Closing day for entries: May 1 2017, 00:01 Kyiv time
•    Judging: May 6-7, 2017
•    Juried results: May 14, 2017
•    Exhibit opening and awards ceremony: June 1, 2017
•    Mailing of catalogues: December, 2017
PRIZES
•    The medals of the Photosalon «Planet Of Children»
•    The medals and diplomas from National Society of Photo Artists of Ukraine
•    The medals and diplomas of ISF
Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
18
предыдущая
следующая