хочу сюди!
 

Natalia

43 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Фотошкола 2

Цифрові пристрої для отримання фотозображення.

Яку апаратуру вибрати для навчання фотографії? 

Таку, що забезпечує  зручне для вас управління процессами фотозйомки і дозволяє втрититись у процес зйомки і управляти його параметрами. У різних видів пристроїв є свої плюси і мінуси.

1. Смартфони.
"+". Звичні, малопомітні, не викликають такого остраху зйомки, як фотокамери. Завжди під рукою, швидкий старт. Швидка обробка і демонстрація зображення. Легко зробити панорами, сферичні панорами.
"-" Може бути низька якість зображення для друку робіт виставковим форматом (хоча б 30х45 см) при недостатньому освітленні, збільшенні світлочутливості матриці, при зміні фокусної віддалі (воно ж: кут захоплення простору, наближення-розширення). Смартфони необхідні, щоб з сучасної фотокамери знімки швидко передати клієнту, або завантажити до місця зберігання (наприклад, до "хмарного зберігання" на мережевих ресурсах через Інтернет).
Для кращої якості знімків і управлінням зйомкою крім "камери", яка вже є в наборі програм сматфона, треба встановлювати інші програми, які уподібнюють управління пристроєм до "справжньої" фотокамери.
2. Компакт-камери, автоматичні "мильниці". Смартфони зробили їх вимираючою групою пристроїв. "+" Краща якість зображеня, ніж у смартфонів. Обєктиви зі змінною фокусною віддалю не погіршують якість "картинки". Невелика вага і габарити."-" низька якість зображення при збільшенні світлочутливості (ISO). Неможливість контролю більшості зйомочних параметрів.
3. Прос'юмерські компакт камери. Це - камери з незамінюваними об"єктивами, які дозволяють управляти будьякими параметрами при фотографуванні. Різноманітність моделей останнім часом зменшилася. Користувачі надають перевагу або більш досконалим типам камер, або смартфонам. "+"Універсальність, невелика вага. Непогана якість зображення на низькій світлочутливості. "-" низька якість зображення при збільшенні світлочутливості (ISO). Прогрес у технології виготовленні матриць може подолати цей недолік. Слідкуйте за новими моделями.
4. Гібридні камери. До останнього часу виділяли таку групу. Функціїї дзеркальної камери, але без дзеркала в конструкції. Нині вони фактично "злилися" за функціональністю і якістю зображення з дзеркальними камерами. Вони дуже різні за розмірами і управлінням. Деякі ближче до компактних рішень, деякі - до "дзеркальних". Такі камери можуть мати один вбудований об'єктив, або бути "системними" - зі змінними об'єктивами і гніздом для спалаху. Легше їх оцінити за "геометричними" розмірами матриць. Камери з матрицею 4/3. Чверть фотокадра 24х36 мм. Вони легші, компактніші. Мають гіршу якість зображення на світлочутливостях понад 800 ISO. Камери з матрицями 18х36 мм і "повнокадрові" з матрицею 24х36 мм за управлінням і якістю зображення аналогічні дзеркальним камерам. Якість зображення на високих чутливостях постійно покращується на нових моделях фотоапаратів.
5. Дзеркальні камери. "+" Висока якість зображення, достатньо для друку 30х45 см будь-яких сюжетів у майже будь-яких умовах. Хороша робота при високих показниках світлочутливості. "-" вага повної системи. Висока помітність фотографа.
За управлінням діляться на три групи, в середині яких навіть у одного виробника може бути по кілька моделей, що випускаються одночасно. "Початкова" група відрізняється способом управління. Багато функцій змінюється тільки через меню, а не зовнішніми кнопками і дисками."+" Порівняно з "старшими" дзеркалками - менша ціна і вага. "-"  Порівняно з "старшими" дзеркалками - повільніші в управлінні і зйомці."Професійні камери". Мають великий ресурс роботи. На зовнішні органи управління виведено всі необхідні функції. "+" Максимальна якість зображення в т.ч на високій світлочутливості."-" Важкі, дороговартісні, повноцінно реалізують себе з дорогими професійними об"єктивами. "Середні камери" - це різного ступеню компроміси між розміром і способом управління.
6

Коментарі

115.09.20, 14:09

  221.09.20, 12:40Відповідь на 1 від Кислица

  Є 4й пост

   321.09.20, 16:24   питаннячко є
   у мене давно вже виникла підозра, що з часом знижується якість, з якою цифрова камера (на смартфоні) робить фото... Це так, чи мені здається?
   Може просто я починаю більше недоліків бачити? Або нові камери значно вищу якість забезпечують і здається, що старі почали гірше працювати...

    41.10.20, 22:22

    Спасибо за информацию. Это хорошо для тех кто серьёзно хочет заниматься фото.

     58.03.21, 14:53Відповідь на 3 від яНат

     1. Найпростіша причина - забруднення об"єктива;
     2. Свої кадри ви бачите у повному розмірі, а чужі - приведені до, скажімо 1200х900. Якщо ви свій кадр правильно зменшите до цих розмірів, щонайменше він стане чіткішим, а то і рельєфнішим.
     3. Недоліки і розвиток техніки теж мають місце. Різні андроїдні програми для зйомки (під умовно загальною назвою "фотокамера" дають різну якість картинки. Платні програми дозволяють знімати у RAW-форматі і самому контролювати багато параметрів зображення (чіткість, контраст, яскравість, насиченість, деталювання-шум). Спробуйте кілька програм: Camera FV-5, Camera MX, Open Camera, DLSR Camera Professional. Різниця в якості буде буде помітною і у безплатних версіях. Рейтинги програм для зйомки легко знайти в мережі.

      68.03.21, 17:44Відповідь на 5 від Андрій Че

      Дякую)))
      майже півроку минуло, ледь згадала

      взагалі найпростішу причину наче намагаюсь не допускати - протираю об'єктив,
      а щодо своїх-чужих - то я свої з своїми порівнюю, здається один й той самий девайс робить з часом менш якісні знімки

       78.03.21, 23:40Відповідь на 6 від яНат

       1). Ми можемо не бачити мікроподряпин, які збільшують світлорозсіювання і відповідно зменшують чіткість і контраст каринки. 2) Може була зміна програмної прошивки? Спробуйте декілька інших програм для зйомки. Може буде результат. Я змушений був поставити іншу програму (смартфон Xiaomi Redmi 8), тому що попередньо встановлений додаток світлі місця на фото перетворював у білі (хмари були без текстури), не дозволяв робити панорами. Поставив безкоштовну версію CameraMX і використовую в ній режим HDR. Платні програми з функціями "дзеркалки" повинні дозволяи підвищення чіткості-різкості (sharp).

        89.03.21, 11:10Відповідь на 7 від Андрій Че

        1. це так...
        2. не змінювала
        у мене простіше девайс - Xiaomi mi А3, теж бувають хмари без текстури, навіть у HDR але інколи починає все бачити - ще не зовсім розібралася з режимами...
        зараз з тим карантином - більше вдома, менше приводів для фотографування(((

        спробую CameraMX, раніше користувалася тільки встановленими програмами, дякую)))

         97.08.21, 10:29Відповідь на 8 від яНат

         Успіху. Напишіть про результат. Щодо зйомки в карантині. 1) Натюрморти, є час досягти досконалості. Краще придбати штатив з утримувачем для смартфона. 2) У мене в домі виявився непоганий краєвид зі сходових клітин між 8м і 9м поверхом. Вікно відкривається, направлено на захід. Регулярно почав знімати заходи сонця.