Прошу пробачення у вас всіх!
- 26.02.12, 17:26
Ще у всіх нас жива в пам’яті картина: на вулиці – мінус 27 градусів за Цельсієм, на роботу доводиться добиратися з проблемами, бо далеко не всі міські маршрутки могли рухатися за графіком через замерзле паливо. Та на військовому аеродромі 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації повним ходом йшла підготовка до проведення польотів – як вдень, так і вночі. Коли я розповів про це своїм друзям, то майже всі сприйняли мої слова, як чергову військову байку: адже такі низькі температури є граничними для польоту літаків та роботи спецтехніки, що обслуговує літаки і аеродром. Головним їхнім аргументом було переконання, що для роботи при таких низьких температурах потрібно мати високо підготовлений, можна сказати, унікальний персонал та льотчиків. Але гул двигунів винищувачів, що піднялись у небо, розвіяв усі сумніви. Ніби насміхаючись над примхами погоди, військові льотчики під орудою полковника Сергія Голубцова злітали в небо не тільки поодинці (як це робиться зазвичай), але й парами, демонструючи вищий клас пілотної майстерності.
Ця військова льотна частина на Прикарпатті справді унікальна. Вона має потужні традиції та високі навички. Її історія сягає далеко вглиб минулого сторіччя, у самий розпал Другої світової війни. Хоробрість воїнів з’єднання назавжди вписана в книгу бойового шляху цієї частини. А дехто з ветеранів навіть розповідає, що співуча ескадрилья з радянського фільму «В бій ідуть лише «старики» «списана» з однієї з ескадрилей саме цієї бригади.
Сьогодні прикарпатські військові льотчики несуть відповідальність за охорону та оборону всього західного повітряного кордону нашої Батьківщини. Бо вони залишились єдиними, хто може дати відсіч повітряному агресору над цією територією України. Озброєні сучасні «лицарі неба» потужними і швидкими винищувачами МІГ-29, які і досі вважаються одними з кращих планерів світу. А пілоти, які служать в бригаді, здатні піднятися в небо і у сильний дощ, і в густий туман. Їм під силу перехопити і знищити повітряного ворога вдень і вночі. Техніка та засоби, які є на озброєнні в обслуговуючого персоналу, дозволяють піднятись у небо навіть за умов відключення світла на аеродромі, незважаючи на снігопади будь-якої сили, обледеніння смуги та інші природні чи техногенні катаклізми.
Найголовніше, що тут служать люди, які можуть професійно і самовіддано працювати на цій техніці, керувати польотами, підніматись у небо. Для порівняння: якби військові вивели для розчистки доріг Івано-Франківська свої снігоприбиральні машини, то завдяки їх потужності протягом кількох годин все обласне місто ходило б і їздило по чистому асфальту.
Сьогодні особовий склад 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації готується до заступлення на бойове чергування під час проведення футбольного чемпіонату «Євро 2012». Саме на них покладено відповідальне завдання – не допустити терористичних актів з повітря. Переконаний: вони з цією місією справляться на «відмінно».
Як на мене, саме про таких людей – військових льотчиків і потрібно знімати фільми. Приємно, що Івано-Франківська телерадіокомпанія «Вежа» першою в Україні зініціювала зйомки документального фільму про 114-ту бригаду тактичної авіації. На думку керівника ТРК «Вежа» Олени Третяк, держава має знати, як живіть і служать ті, хто її захищає.
Підполковник Тарас Грень.
Слово за міністерством оборони України
В інтерв’ю газеті «Західний кур’єр» голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк заявив:
- Івано-Франківська область єдина в Україні, яка не має свого бойового судна-побратима по назві. Був колись корабель з гордим ім’ям «Коломия», але його списали, на превеликий жаль. Даю офіційну заяву, можете розцінювати це, як офіційне звернення до керівництва Військово-Морських сил України. Івано-Франківська область готова взяти на повну шефську допомогу бойовий корабель, якому буде дана назва, скажімо, «Прикарпаття».
Тепер – черга за підготовкою офіційних документів звернення до Міністерства оборони України. І хто знає, можливо, незабаром одне з бойових суден носитиме почесну назву «Прикарпаття»
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Військова прокуратура Івано-Франківського гарнізону склала протокол за фактом корупційної діяльності військовослужбовця однієї з частин Внутрішніх військ, дислокованої на Прикарпатті.
– Відповідно до Закону України військовослужбовець, не має права займатись будь-якої іншою оплачуваною діяльністю, крім власне виконання свого обов’язку, – зазначив військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону майор юстиції Віталій Вдовитченко. – Однак працівники військової прокуратури встановили, що цей громадянин, підписавши контракт з Міністерством внутрішніх справ і перебуваючи на посаді стрільця з грошовим утриманням 2 тисячі гривень у місяць, систематично укладав договори з Івано-Франківською філією ПАТ «Укртелеком» на виконання різного роду робіт та отримував за це винагороду.
На додаткову «роботу» солдат ходив під прикриттям тренувань. Адже командування частини звільняло його від виконання обов’язків, як члена збірної команди з міні-футболу, яка представляла на турнірах Внутрішні війська. Таким чином солдат вчинив корупційне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вину міліціонера визначить суд, за рішенням якого йому щонайменше буде приписано виплатити штраф.
Заступник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону
майор юстиції Андрій Величко.
Навіть коли немає польотів, у техніків та механіків техніко-експлуатаційної частини авіаційної техніки 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації завжди багато роботи. Адже кожен літак як перед польотом, так і після нього має пройти відповідне обслуговування. Щоб зрозуміти важливість і складність роботи цих людей, достатньо уявити, що винищувач – це машина, яка складається з кількох мільйонів деталей, більш ніж тисячі вузлів та агрегатів і всі вони мають працювати гармонійно і безперебійно, адже в повітрі не можна зупинити літак і вийти та подивитись, «що там під капотом загрюкало»…
- З початку року наші спеціалісти провели повні регламентні роботи на одному літаку і виконали близько тридцяти після- та передпольотних обслуговувань, - розповів начальник ТЕЧ майор Анатолій Найда. - Наші військовослужбовці продемонстрували високу виучку та професіоналізм, забезпечуючи польоти в низьких температурах, які були цієї зими на Прикарпатті.
Сьогодні колектив ТЕЧ – це міцний гурт професіоналів, які достеменно знають всі деталі свої роботи. Великою мірою від них буде залежати безпека польотів військових авіаторів під час чемпіонату «Євро 2012». Бо від технічної справності літака залежатиме і життя пілота, і тих, хто на землі.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа центр Міністерства оборони України.
Можна «купити» за 1000 доларів хабара
При спробі отримання хабара в розмірі 1000 доларів США було затримано працівника одного з об’єднаних військових комісаріатів Івано-Франківської області.
– За нашими даними, до посадової особи звернувся громадянин, який запропонував грошову винагороду за звільнення від військової служби та видачу військового квитка своєму родичу, – розповів військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону майор юстиції Віталій Вдовитченко. – Відразу після отримання грошей працівника військкомату було затримано. І зараз він знаходиться в камері попередньо затриманих слідчого ізолятору.
Проти посадової особи було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 368, частина 3 Кримінального Кодексу України. Тепер за «бажання піти назустріч» посадовець може отримати від восьми до дванадцяти років ув’язнення, з конфіскацією майна та позбавленням права займати керівні посади в державних органах.
Працівники військової прокуратури ще раз нагадують і застерігають усіх охочих отримати гроші незаконним шляхом не робити цього. Адже рано чи пізно це закінчиться в’язницею, незалежно від військових звань та займаних посад.
Заступник Івано-Франківського військового прокурора майор юстиції Андрій Величко.
В Івано-Франківську відзначили день виведення радянських військ з республіки Афганістан
Лише за один рік, з 15 лютого 2011-го по 15 лютого 2012-го, Івано-Франківська обласна організація спілки ветеранів Афганістану поховала 37 своїх членів. Більшість з тих, хто спочив у бозі, – люди віком від сорока до п’ятдесяти років. Але кожен з них мав або фізичну, або моральну травму, залишену тією війною. І така сумна статистика повторюється в «афганців» щороку. Адже, як зазначив голова Івано-Франківської обласної організації УСВА Юрій Купчій, розмови стосовно медичного забезпечення афганців так і залишаються на рівні розмов.
Але попри все, на своє щорічне урочисте зібрання з нагоди виведення військ з Афганістану, до Івано-Франківського парку воїнів-інтернаціоналістів прийшло-таки кілька сотень людей. Це ті, хто служив чи втратив своїх близьких в афганській війні. На відміну від попередніх років привітати їх прийшли перші особи Прикарпаття.
– Шановні родини загиблих воїнів-афганців, шановні солдати, офіцери та генерали, – звернувся до присутніх голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. – Дозвольте привітати всіх тих, хто залишився живий, із святом – святом другого дня народження. Адже всі ви вийшли з пекла. Пекла, в яке вас послала та Батьківщина, яка була в нас на той час. Але всі ви, без винятку, виконали свій священний обов’язок солдата, не зрадили своїй присязі. За що вам сьогодні честь і слава. Вклоняюсь всім вам за вашу мужність і ваш героїзм, який ви проявили в ті роки.
Присутніх воїнів-афганців привітали голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, інші поважні гості. Молебень за загиблими та освячення пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам провели священнослужителі найбільших християнських конфесій. До підніжжя пам’ятника присутні поклали квіти та вінки, запалили скорботні свічні на згадку про тих, хто навіки залишився юним. Хвилиною мовчання та військовим салютом вшанували всіх загиблих інтернаціоналістів, і під час загального мовчання диктор прочитав імена 80-ти полеглих прикарпатців. Завершились урочистості традиційними фронтовими «сто грам» та кашею, яку за сприяння міської влади приготували всім присутнім бійці МНС.
Загалом урочисті заходи з вшанування воїнів-інтернаціоналістів пройшли в усіх військових частинах та установах, що дислоковані на Прикарпатті.
– Сьогоднішній робочий день ми розпочали з загального шикування частини, - розповів заступник командира 114-ї бригади тактичної авіації підполковник Олександр Кухарук. – Всіх афганців було заохочено владою командира частини перед загальним строєм.
Крім цього, ветерани Афганістану зустрілись з вихованцями військової кафедри Івано-Франківського Національного університету нафти і газу.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Сьогодні військові авіатори з 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації виконають чергові навчальні польоти. З 15-ї години буде здійснено до 18 вильотів винищувачів МІГ-29 та МІГ-29 УБ. Як і в попередні льотні зміни, вильоти відбуватимуться вдень і вночі.
Під час вильотів планується відпрацювати також питання взаємодії між авіаторами та іншими родами військ, які будуть задіяні в організації безпеки футбольного чемпіонату «Євро 2012». Крім цього, в повітрі льотчики відновлять свої навички з перехоплення та супроводження повітряних цілей різного класу.
Нагадаємо, що з початку навчального року авіатори бригади вже виконали низку поставлених перед ними завдань з підготовки до охорони неба під час футбольних матчів. Відновлено уміння всіх льотчиків, що заступатимуть на бойове чергування, перевірено стан техніки та систем зв’язку і спостереження, відпрацьовано техніки наведення на ціль.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр Міністерство оборони України.
Прикарпатські школи вшанували подвиг земляків відкриттям меморіальних дощок
У переддень відзначення Дня виведення радянських військ з Афганістану на стінах кількох прикарпатських шкіл були відкриті меморіальні дошки на честь військовослужбовців, які навчались там і загинули під час виконання свого інтернаціонального обов’язку.
– Кожному з нас потрібно пам’ятати про наших героїв, які воювали в різні часи і на різних війнах, – наголосив з цього приводу міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. – Говорити про війну в Афганістані надзвичайно боляче, адже наші хлопці воювали не за свою землю і не з власної волі. Це була примха тодішнього тоталітарного режиму. Але сини і дочки України чесно виконували свій обов’язок. І було б добре, щоб такі пам’ятні дошки з’явилися на всіх школах, де вчились наші молоді герої.
Одна з відкритих сьогодні меморіальних дощок висітиме на будинку, в якому розміщена Івано-Франківська загальноосвітня школа №7. І присвячена вона молодшому сержанту Олегу Базилевичу, який загинув в Афгані, виконуючи розвідницьке завдання. До свого двадцятиріччя він не дожив лише кілька днів. Додому повернувся в цинковій труні, і як розповіла його сестра Галина, рідним та батькам навіть не дозволили відкрити труну, аби переконатись, що там їхній син.
На урочисте відкриття пам’ятного знаку прийшли не тільки рідні Олега, але й його однокласники та друзі. Вони показували сучасним учням фотографії, на яких Олег у школярському віці грає в футбол, дарує квіти дівчатам…
– Ми пам’ятаємо Олега як веселого і компанійського юнака, що любив футбол і життя, – розповіла директор школи Марія Попович. – За сприяння міської спілки ветеранів Афганістану ми кілька років тому організували в школі куток героя, а от тепер відкрили цю дошку, щоб всі, хто проходить повз нашу школу, бачили: тут вчився воїн-інтернаціоналіст.
– Відкриття таких дощок – це визначна подія, – наголосив голова Івано-Франківської міської спілки ветеранів Афганістану Віктор Омелько. – Я вдячний всім державним структурам, що пішли нам назустріч і допомогли з вирішенням усіх питань, пов’язаних із встановленням цих пам’ятних знаків.
Загалом Івано-Франківська міська спілка ветеранів Афганістану нараховує 1357 членів. З них 95 інвалідів, які потребують постійної допомоги. Загалом у тій війні брали участь майже 170 тисяч українців. За офіційними даними, загинуло 13100 осіб, але, за словами «афганців», їх набагато більше: адже в перші роки війни забороняли навіть на надгробках писати, що людина загинула під час виконання інтернаціонального обов’язку.
В Івано-Франківській області марафон пам'яті продовжиться 15 лютого – в День виведення радянських військ з Афганістану.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України