Краще один реальний постріл, ніж сто паперових заліків

  • 15.12.14, 11:01

Краще один реальний постріл, ніж сто паперових заліків

Воїни територіальних батальйонів та відмобілізовані до лав Збройних Сил України військовослужбовці проходять вишкіл на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

  • Навчальна база центру дозволяє нам підготувати висококласних спеціалістів зі всіх військових сухопутних спеціальностей, - зазначив старший викладач майор Ігор Бережанський. - Тут створені просто прекрасні умови як для отримання теоретичних знань, так і для польового вишколу. На даний момент ми займаємось з протитанкістами та мінометниками. Головний упор робимо на практичне виконання стрільб.

Підтверджують це і самі військовослужбовці,які займаються у класах та на навчальних точках центру.

  • Такого плідного і насиченого навчання у нас ще не було, - розповів боєць 11 територіального батальйону Київська Русь “Фін”. - Головне, що офіцери — інструктори не лише дають нам чимало практичних знань з володіння різноманітними видами зброї. Вони ще прислухаються до наших порад основаних на досвіді отриманому на Донбасі. І відразу вносять корективи в навчальну програму.

Загалом підготовку пройшли близько тисячі військовослужбовців. Вони закріпили та отримали нові знання з власних військових спеціальностей.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Коли матері встають на коліна

  • 13.12.14, 23:19

Коли матері встають на коліна

Понад триста бійців — аєромобілістів, частини яка дислокується у Львові повернулись з війни. Перебуваючи на найскладніших ділянках в Луганській області, наші мужні воїни не рахували обстрілів та ворожих куль, які прилітали до них з російського боку. Вони не злякались путинських наймитів та донбаських маргиналів. З честю та гідністю Українські білокрилі лицарі виконали всі поставлені перед ними завдання. Не віддали ворогу ні клаптика нашої землі.

Дома новітніх героїв України чекало чимало людей. Зустріти мужніх десантників прийшло близько двох тисяч родичів, близьких та знайомих, а також простих львів'ян. Вони принесли з собою квіти та власноруч намальовані плакати. Автобуси з прибулими захисниками Батьківщини зустрічали оплесками та вигуками “Герої”! Хлопців вже з дверей зустрічали обіймами і цілунками. Однак навіть така чуйна і тепла зустріч не завадила воїнам швидко вишикуватись на плацу частини, після короткого привітання та подяки від командування хлопці Всі присутні схили голову в честь пам'яті за загиблими в цій війні побратимами. Хтось з батьків почав співати Гімн України, який підхопили всі присутні. Адже за нашим українським національним переконанням герої — не вмирають.

Відразу після зустрічі всім прибулим було видано відпускні посвідчення і вони разом зі своїми близькими відправились по рідних домівках. І я точно знаю, що сьогодні чимало матерів, після того як відгуляються радісні вечері, а гості розійдуться по домівках, запалять свічку і стануть тихо на коліна, щоб помолитись і подякувати Богу за те, що повернув їх дітей до дому.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Блок-пост інформаційної війни

  • 12.12.14, 19:51

Блок-пост інформаційної війни

Невелика, але міцна і креативна команда однодумців. Саме таку характеристику надав генеральний директор Львівської обласної державної телерадіокомпанії Микола Шевчук, групі журналістів та телевізійників під орудою директора дирекції військово-патріотичного мовлення молоді Галині Тарадайці. Адже ці молоді люди, згуртувавшись вже досить тривалий час самостійно намагаються протидіяти ворожій інформаційній інтервенції.
Ми ще не знали таких термінів, як інформаційна війна, вкид, чи провокація. Не оперували поняттями інформаційне захоплення і пропаганда. Та журналісти Львівського телебачення відчули і зрозуміли куди схиляють свідомість простих українців російські новини і телевізійні серіали, що заполонили наш етер. Вони одними з перших розпочали робити єдину на той час в Україні обласну військово-патріотичну передачу “Звитяга”, а згодом і нові військові проекти.
- Це було їх додатковим так би мовити навантаженням, - зазначив Микола Шевчук. - Адже всі вони мали багато завдань відповідно до свого основного профілю. Та ця команда не опустила рук а продовжувала робити якісний інформаційний продукт.

В роботі над щотижневою “Звитягою”, цивільним журналістам допомагали військові колеги з Західного регіонального медіа-центру та Академії сухопутних військ ім. гетьман Петра Сагайдачного.
Кардинально змінилась ситуація, коли Російська федерація окупувавши Крим розпочала неоголошену війну проти України на Донбасі.
Ми вирішили робити ще два великих інформаційних продукти та не полишаємо виробництво коротких патріотичних роликів на різну тематику - розповідає Галина Тарадайка. - Це щоденна інформаційна програма “Хроніка війни” та щотижнева аналітично-військова програма “Блок-пост”.
До речі, “Блок-пост” виходить в прямому ефірі. Такий формат дозволяє напряму спілкуватись з глядачами, розуміти їх потреби, вести дискусії,тримати прямий зв»язок з військовими журналістами,які перебувають в зоні АТО. Таким чином Львівське обласне телебачення є чи не єдиним на теренах нашої держави, яке ініціативно власними зусиллями виготовляє аж три (!) військових програми та цілу низку військово-патріотичних короткометражок. Отже Галина Тарадайка, режисери Вікторія Холстиніна та Наталія Скачкова, старший редактор Анна Бурбіль, завідувач відділу військово-патріотичного мовлення та графіки — Ілона Остапишин та графік Христина Король, а також ведучий, військовий журналіст, аналітик майор Антон Миронович та оператор-відеоінженер Дмитро Тарадайка, запрошують всіх мешканців Львівщини щодня о 20-20 на перегляд програми “Хроніка війни”, щонеділі о 10-00 - на програму “Звитяга”, щопонеділка о 17-30 на прямий етер “Блок-посту. А мешканці інших регіонів нашої держави можуть побачити ці програми під час трансляції в мережі Інтернет за адресою
http://www.lodtrk.org.ua
Отож приємного всім перегляду!
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр
Міністерства оборони України.

Обрано нового голову житлової комісії військового гарнізону

  • 12.12.14, 13:28

Обрано нового голову житлової комісії військового гарнізону

У Львові, відповідно до нових вимог Міністра оборони України, відбулось переобрання складу житлової комісії військового гарнізону. Нагадаємо, що нещодавно з метою зменшити можливу корупційну складову в контролі та розподілі житла, вищим військовим керівництвом було віддано відповідні накази. Тепер житлова комісія обирається на два роки, а її голова має бути представником частини, яка не підпорядкована начальнику військового гарнізону.

В результаті тривалого обговорення та жвавого голосування, за переважною більшістю голосів житлову комісію Львівського військового гарнізону очолив підполковник Андрій Дубовий.

  • В своїй роботі ви щохвилинно маєте пам'ятати про те, що всі ваші рішення мають бути законними і справедливими, - наголосив начальник Львівського військового гарнізону генерал-лейтенант Павло Ткачук. - Адже за кожним вашим підписом, доля не лише військовослужбовців, але доля його родини.

Потрібно наголосити, що у Львівському військовому гарнізоні на квартирному обліку перебуває 2 тисячі 218 чоловік. З них першочергових осіб — 630, а позачергових — 771. перший в загальному списку датований ще 27 січня 1988 року(!).

Разом з тим, у 2014 році прийнято рішення про розподіл 64-х квартир в будинку, який побудований в Липниках. Розподіл має відбутись наступним чином 20 відсотків постійне житло, 20 відсотків для поранених учасників АТО, та 60 відсотків це службовий фонд.

Дуже хочеться сподіватись, що новообрана влада України такі зрозуміє важливість Збройних Сил. І до нашого забезпечення житлом будуть ставитись так само відповідально, як і до забезпечення пільг депутатського корпусу.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Концерт в АТО

  • 09.12.14, 10:33
Гарний настрій потрібен бійцям в АТО так само, як і добра зброя. Отож щоб розважити наших воїнів до зони проведення антитерористичної операції з концертним туром вирушив польського гурт “Тарака”. За сприянням начальника 58-го будинку офіцерів працівника Збройних Сил України Віталія Провозіна насолодитись співом музикантів змогли бійці АТО в Краматорську, Златоустівці., Старобельську, Маріуполі. Всі концерти було проведено в польових умовах.

Десантники матимуть свою “бойову колісницю”

  • 08.12.14, 11:52


Десантники матимуть свою “бойову колісницю”

Мешканці курортного Трускавця не стоять осторонь проблем України. Так вчора відбулася передача напіввантажних всюдиходів “Нісан” бійцям в зону АТО. Одна з цих машин потрапила до мужніх воїнів прославленої 80-ї аеромобільної бригади.

Ще два місяці тому Трускавчани розпочали акцію “Купи картину подаруй воїнам в АТО машину”. У художньому музеї імені Михайла Біласа відбувся художній аукціон де були продані роботи як вже відомих художників, так і вихованців Трускавецької школи мистецтв. За підсумками аукціону було отримано 25 тисяч 250 гривень. За словами організаторів це стало гарним початком, адже вартість кожної купленої машини 2 тисячі 100 євро. Коли акція набула розголосу то до неї долучилось чимало Трускавецьких волонтерів, городян та відпочиваючих. За словами організаторів, певну суму передали навіть громадяни Россії, які не підтримують путинську тиранію.

З придбанням автомобілів допомогла родина Олексинів. Один з трьох братів Ігор, вже тривалий час проживає в Ірландії і допоміг закупити та перегнати автівки. Ігор, Олег, та Марян наголосили, що не спинятимуться на досягнутому а продовжуватимуть свою благородну справу далі.

  • Мешканці нашого славного міста зробили добру справу, якою можуть пишатись, - наголосив мер Трускавця Руслан Козир. - Однак вже зараз ми розпочинаємо збір коштів на чергову машину для наших вояків. І я знаю, що Трускавчани це зроблять!

Загалом в зоні проведення антитерористичної операції знаходиться 45 трускавчан. Та крім того є чимало добровольців про яких ще не відомо. Та куротний Трускавець намагається дбати за кожного. До речі всюдиходи поїхали до частин призначення не з порожніми кузовами. За ініціативи місцевої влади, та простих городян їх укомплектували чималою кількістю потрібних на війні речей.

Навіть після завершення урочистостей з передачі автівок, громадяни міста довго не відпускали воїнів-десантників. Вони розпитували як це бути на війні, дарували теплі речі, благословляли і просили повертатись живими і з перемогою. А учні середньої школи №2 міста Трускавця зробили 110 ангеликів — охоронців і передали їх нашим солдатам.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

За “Конкурсом” звучить “Фагот”

  • 05.12.14, 11:45


Зима прийшла до західних областей України, та незважаючи на сніг на полігонах, та у навчальних центрах, що дислоковані на цих теренах не припиняються заходи бойової підготовки, та залагодження підрозділів.

Зокрема воїни з новостворених протитанкових підрозділів наполегливо вдосконалюють свої навички з володіння протитанковими керованими ракетами “Фагот” та “Конкурс”.

  • На проведення практичних стрільб виділено досить часу і боєприпасів, - зазначив полковник Микола Мандзюк. - Військовослужбовці дуже відповідально ставляться до навчання, з розумінням того, що власне від них може залежати виконання бойового завдання всього підрозділу та життя їх побратимів.

Довідково: Протитанковий керований ракетний комплекс 9К111 «Фагот» — радянський переносний протитанковий ракетний комплекс 9К111 (за класифікацією НАТО — AT-4 Spigot), призначений для боротьби з броньованими цілями, руйнування укриттів і знищення вогневих засобів і точок противника, вертольотів, що низько летять, на відстані до 2 км.

Комплекс був розроблений в КБ Приладобудування, м. Тула і поступив на озброєння Збройних сил СРСР у 1970 році. Незабаром ракету модернізували з присвоєнням індексу 9М111-2. У 1975 році був випущений модернізований варіант ракети 9М111М зі збільшеною дальністю польоту і підвищеної бронепробиваємістю.

Комплекс 9К111 «Фагот» експортувався в багато країн світу і застосовувався у багатьох локальних конфліктах останніх десятиліть. Крім Росії та інших пострадянських країн, комплекс різних модифікацій перебуває на озброєнні сухопутних сил шістнадцяти країн світу.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Бог війни відточує знаряддя

  • 03.12.14, 10:05

Бог війни відточує знаряддя

На території Міжнародного центра миротворчості та безпеки триває підготовка воїнів-артилеристів

Коли на Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що неподалік Яворова Львівської області, починають розмовляти потужні самохідні гаубиці 2С1 “Гвоздика”, їх голос чутно за багато кілометрів. І місцеві мешканці, що звикли до 20-ти річної тиші на артилерійському містечку розуміють, що так звучить наша перемога. Адже воїни-артилеристи відточують свої знання з знищення ворога.

На сьогоднішній день тут проходить навчання близько двох сотень артилеристів. В основному це призвані під час чергової мобілізації воїни.

  • Хлопці молодці, дуже стараються, - зазначив інструктор прапорщик Олександр Гречушников. - Звичайно є певні недоліки у їх стрільбі, але для того і проводяться заняття! Переконаний, що до завершення навчання вони будуть досвідченими воїнами.

Навчальна програма сформована таким чином, що стрільби ведуться по різним типам цілей. Також відпрацьовуються завдання з стрільби як вдень, так і вночі.

Довідково: 2С1 «Гвоздика» — радянська 122-мм самохідна артилерійська установка на базі шасі МТ-ЛБ, яка призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів, а також для забезпечення проходів в мінних полях та польових загородженнях. Серійне виробництво почалося на Харківському тракторному заводі імені С. Орджонікідзе з 1971 року і тривало до початку 90-х років ХХ століття.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Танки помилок не прощають

  • 02.12.14, 10:06

Танки помилок не прощають

особливо якщо це помилки ворога


І в день, і вночі не стихають двигуни потужних бойових машин на одному з військових полігонів, що на західній України. Екіпажі танків, механіки-водії бойових машин піхоти, бронетранспортерів проходять вишкіл, бойове залагодження та здобувають необхідних навичок.

  • В своєму мирному житті я тракторист — водій трактора “Білорус”, - розповів рядовий Дмитро Корнєєв. - Але так трапилось, що після того, як мені вручили повістку я почав опановувати штурвали танку. І хочу сказати всім, що ця, з першого погляду, важка броньована машина направду в бою дуже легка та маневрена. Зручна в керуванні і “прощає” багато помилок своєму керманичу. Однак її вогнева міць на прости помилок загарбникам і терористам, що напали на Україну.

Навчання відбувається у інтенсивному та напруженому графіку. Всі “кабінетні” та теоретичні матеріали зведені до мінімуму. Основний наголос на практичну роботу. Також, інструктори уважно вивчили вимоги нав'язаної нам Російською Федерацією війни і внесли певних змін до навчальних програм.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Фото автора.

Творці сепаратистського пекла

  • 01.12.14, 00:08

Творці сепаратистського пекла

Триває підготовка снайперів для Збройних Сил України

Мине не так багато часу, як чоловіки, що зараз навчаються в одному з військових навчальних центрів на заході України, прийдуть у зону АТО. Прийдуть і переймуть естафету у своїх бойових побратимів. Естафету з створення пекла та суцільного жаху для російських інтервентів, сепаратистів та іншої мерзоти, що вирішила відтяти шмат України на користь сусідньої держави. Справа в тому, що всі ці військовослужбовці майбутні снайпери. Нещодавно вони були призвані під час часткової мобілізації, і прийшли сюди з різних куточків України.

  • Всі чоловіки, які навчаються у нас вже пройшли суворий відбір, - розповідає один з інструкторів капітан Станіслав Єгоров. - Вони досвідчені а головне мотивовані і цілеспрямовані спеціалісти. А тому навчати їх і приємно, і легко.

За словами офіцера, майбутній снайпер має бути дуже врівноваженим флегматиком, терплячим, мати розвинуту уяву і вміти імпровізувати. Крім того вже під час навчань з снайперами проводять низку тестів, що проявляють їх психологічні та фізичні здібності. Зокрема, інструктор продемонстрував намальоване на білому папері коло діаметром в п’ять сантиметрів. Коло поділене дрібними рисками, які нормальна людина може бачити на відстані приблизно п’ять метрів, а снайпер має розрізняти їх до восьми метрів.

Вся підготовка спеціалістів відбувається як в день, так і вночі. Майже щодня стрільби та заняття з маскування.

    • Я родом з мисливської родини, - розповів рядовий Роман Грамницький. - Стріляв з багатьох видів зброї. Та снайперську гвинтівку Драгунова тримаю вперше. Це надзвичайно хороший “інструмент”. Сподіваюсь, що мої знання та навички допоможуть якнайшвидше звільнити Україну від загарбників.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Фото автора.