Селяни та фермери

Земля - то моє все! Запрошую в групу фермерів, як початківців, так і досвідчених. А також, тих селян, кому фермерство до душі і все, що він робить - робить для себе, та своєї родини. Існує безліч сайтів, груп, форумів, присвячених фермерству. Як показує досвід, фермерське господарство, що починається від 10Га, суттєво відрізняються від малого фермерства. Починаючи від підходу до діяльності, закінчуючи методикою та специфікою розвитку. В групі, хотілося б зібрати селян та фермерів, для обміну досвідом. Вважаю, що таке об"єднання, дуже допоможе виживати та процвітати тим фермерам, обсяг оборотних коштів яких, не дозволяє проплачувати зелене світло, наших і без того не легких, умов для існування подібного виду діяльності. Головна вимога - ПОВАГА один до одного.
15+ підписатися

7 учасників

  • Fермер
  • doktor_khaos
  • кусючий бджіл
  • olginsad
  • Momyshka

Заявлена потужність малих мотоблоків, відповідає дійсності?

Завжди було цікаво наступне:
Один кінь, спокійно тягне віз картоплі і з усиллям, але тягне віз землі.
А чи потягне ту саму масу малий мотоблок, в якому заявлено декілька кінських сил???


На великих, була можливість перевірити - китайський мотоблок в якому було заявлено 10 кінських сил, віз землі не потягнув.... скоріше, правда, через не досконалість, а не через слабкість. Бо Мотор Січ, з заявленими 7-ма кінськими силами, витяг, за рахунок блокування диференціалу. Китаєць, зарився.

Але, меньше з тим, мене більше цікавлять малі мотоблоки до 3-4-х кінських сил.
Хто яку максимальну масу віз такими мотоблоками і як далеко?

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

100%, 3 голоси

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Mastertool, Intertool, Toptool та інші тули

Пропоную тему пов"язану з данними компаніями.

Поясню чому, на мою думку, це буде доречним:

1) На початку, ці компанії, обмежувались інструментом, з кожним роком, їх асортимент росте і дуже швидко. Вони вже продають і домашні товари, і кухонні, і для тваринництва, городу і т.д....

2) Головна особливість цих компаній полягає в тому, що частина продукції - дійсно, доброї якості і не дорога. Але інша частина - лише для асортименту і якість в неї - жахлива. Мені здається, що сумісними зусиллями, ми зможемо це відфільтровувати.

3) В рекламі, мене навряд чи хтось звинуватить, поспілкувавшись з менеджерами цих компаній, самі переконаєтесь, що вони, один одного криють на чому світ стоїть))))

4) В них дуже зручна система гуртових закопок - в деяких компаніях, це від 2 000 грн.
Особисто я, кожен рік, набираю собі декілька ящиків інструментів, товарів для дому, городу і т.д..... Мені зручно і вигідно, і завжди є все під рукою та дешевше ніж в роздрібних точках.

Декілька практичних прикладів, як така тема, може бути корисна:

1) Столярні пилки
в Мастертула - вони супер.
Я, щороку беру ящик, за рік, люди приходять просять і розбирають ( у нас в селі, більшість пенсіонерів і їм поїхати в місто заради однією пилки, чи сапки - тяжко). А от в Інтертула, пилки - лайно. Я дві купив і це був жах.

2) в Мастертула взяв сапки - прозрів. На відміну від більшості китайських сап - вона ще й клепається. За літо тільки 2 рази клепав. А базарну китайську, за літо сточив, клепати там нічого.

3) В Топтула - дуже хвалять ключі, особливо набори накідні. Але комбайнери, беруть інтертуловські і хвалять їх.

Та багато ще інших особливостей......

Якщо тема цікава, підключайтесь, будем розвивати.

Використання природних ресурсів - майбутнє, чи минуле?

Існує стала думка, що людство розвивається і кожне наступне покоління - розумніше попереднього.
Чи так це насправді?
Давайте розглянем декілька прикладів:

1) Сучасні селяни та фермери, як і наші пращури, в господарстві, потребують муку та дерть.
Є млини, крупорушки і т.д...
Тільки зараз, все це працює від світла, та нафтопродуктів.
А раніше це працювало від вітру, води та коней, чи корів.
Так коли насправді екомніші та екологічніші були технології?

2) Маючи можливість подивитися з близької відстані старі хати, та будівельні конструкції, багато нюансів потребують уваги!
Наприклад вікна,  точніше віконні коробки, зараз вони прямі. А старі віконні коробки, були виконані з урахуванням законів оптики, може не таких точних.Одне вікно раніше, давало в будинок більше світла, ніж вікно зараз. Каркас був не прямий, а під 45 градусів... хто знайомий з фізикою, розуміє.

3) Якось, мене зацікавила тема того, що квартири в великих містах - цвітуть. І досить сильно. Парадокс в тому, що раніше, таких проблем не було. На одному з професійних сайтів, я знайшов відповідь..... Хто жив в радянських квартирах в радянський період, пам"ятає, що на зиму вікна заклеювали, бо з них завжди дуло... Ходило тоді серед людей, масса хохм з цього приводу: "навіщо будувати вікна, які треба заклеювати, невже не можна по-людськи?" і т.д.... Як виявилось - це не халатність будівельників, а продумана конструкція. Коли дує з вікон і дверей - тоді працює витяжка, що є в кожній квартирі. Коли люди почали ставити металопластикові вікна та броньовані двері, сквозити перестало, але почало цвісти - зникла циркуляція повітря. без подачі повітря, витяжці нічого витягувати і толку з неї мало. Повітря зупинилось, сирість накопичилась і почало цвісти.

4) Існує думка, що раніше, люди не заморочувались з дровами - рубали все підряд і палили, ніби то забруднюючи атмосферу. Ніби то, ніякої економії... Давайте розглянемо стару піч, принцип її роботи.
Сьогодення: камін горить - гріє, Газ горить - їжа вариться.
Раніше: Піч топиться і їжа вариться.
Ближче до наших часів: Дрова в плиті горять - вариться їжа, димоход іже через піч - гріється піч.
До того ж, я бачив конструкції печей, які пояснюють, чому свіжину різали на зиму - димар пів на пів метра.... В цей димар, вішалось на проволці мясо - піч горить, їжа вариться, піч гріється, м"ясо коптиться.

Так невже раніше, люди не знали, як максимально використовувати закони природи? Чи все ж таки зараз, більш раціонально виокристовуються природні ресурси?

Можливо, у Вас є свої приклади?

60%, 3 голоси

40%, 2 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Теплиця. Нові технології, чи звичайне дерево і плівка?

Вирішувати Вам, але, особисто я, не розумію, який сенс, для домашніх теплиць - використовувати якісь там дорогі технології???
 
В мене теплиця, зі звичайного состового брусу 100 на 100 і доска соснова 20-ка... вже третій рік стоїть теплиця 18 квадратів.
Дерево промастив технічним мастилом (не використаним) льоновим здається, точно не пам"ятаю.....
Ззовні натянута товста плівка, з середини була натягнута агроволокном, воно пропускає повітря і доска не гниє.... ВСЕ!!!

Сусід у кумів, вирощує квіти на продаж. У них теплиця 100 квардарітів. Опорні бруси - сосна 200 на 200 і дошки 40-ки.... все це змащено засобами від трухи і промазано маслом.... натягнуто плівкою і вже 10 років люди працюють....

Успіхів Вам, у Ваших починаннях.

60%, 6 голосів

30%, 3 голоси

10%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Пайове зерно - що це? Це - відходи.

Я, не відкрию Америку для тих, хто вміє уважно читати договора, а також для тих, хто розбирається в сільському господарстві.

Але, таких не багато. Аналізуючи запитання на спеціалізованих форумах, розумієш, що багато людей губляться в запитаннях: "Чому при видачі паю, так дешево оцінюється зерно?", "Чому, годування худоби старими дідовськими методами, не просто не дає очікуванного результату, а навпаки - призводить до малої ефективності та високої хворобливості?" і т.д.
 
Все, досить просто. Якщо Ви уважно перечитаєте договір аренди паю, то звернете увагу, на дивні терміни (для тих, хто з цим не знайомий) і ці терміни, стосуються того зерна, що Ви будете отримувати. Хоча, Вас будуть запевняти в тому, що таке зерно, абсолютно пригодне для годування тварин! Згоден, тварини його вживають. Питання в іншому: "А чи є в тому зерні, достатньо поживних речовин?".

Коли я переїхав в село, ще десять років тому, я собі подумав: "А що складного? Пай в оренду - зерно на корм. Життя прекрасне". Да не все так просто. В перший же рік, після отримання пайового зерна і початку годівлі  ним птиці, виявилось, птиця хворіє і дохне. Не вся, звісно, але втрати в 50%, не дають впевненості в завтрашньому дні. Тоді, я згадав і зрозумів, Чому старі люди, сіють пшеницю та інше зерно, хоча б 5-10 соток.... Вони, змішують його з пайовим. І коли з "пустим" зерном, перемішати, і вищий сорт, і перший і т.д..... На виході, отримуєм достатньо сбалансований корм.

Вже потім, вивчивши ситуацію більш глибоко, забрав паї у орендаторів і почав обробляти сам. Але це не так просто... причин досить багато... мені пощастило, що мій пай - виходив на дорогу. Відповідно, я мав доступ до нього, не зачіпаючи інші землі.

Ви знали про те, що пайове зерно - це відходи, сміття? Для рибаків, поясню ще простіше: це як сучасна прикормка - риба може її їсти скільки завгодно, але наїстись там нічим і вона буде голодна, але з апетитом.

Можливо, люди, які не мають паїв, подумають, що їх це не стосується. Але це не так. Дешевим пайовим зерном - переповнені ринки. Купуючи зерно для домашнього господарства - 90%, що Ви купуєте "пусте" зерно... А виробники кормів, по Вашому, яке зерно закуповують??? - Дешеве, для мінімалізації собівартості.

67%, 2 голоси

0%, 0 голосів

33%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Мотоблок, китайский чи українский?

Планую збільшити площу, під полуницю і сад.
Там, трактором не поїздиш. Прийдеться брати мотоблок.
Якому мотоблоку, Ви, надаєте перевагу і чому?

Одні кажуть, що краще вкласти гроші у вітчизняний (мотор січ), але, жаліються на якість металу.
Інші, надають перевагу китайським, через простоту і дешевизну.... При тому, кажуть, що дорогий китайський мотоблок, нічим не поступається українському, а навіть кращий. На китайські мотоблоки, більше обвісів і простіші.

Питання в тому, що китайці, чудово адаптомують нові технології. У них мотоблоки в 2-3 раза меньші і лекші, при тому, в 2 рази потужніші....  якщо взяти ДКУ (кормодробилку) у мене китайська і маслає як дурна, при тому маленька. До цього, була Українська трьохфазна і від передозу пшениці став і згорів двигун. А китайський маслає в 2 рази більші норми і з меньшими затратами електроенергії. От я і думаю, а чи з мотоблоками не так само??? Мотор січ, дибелий і важкий, має 6-7 л.с - 23-29 000грн.... а китаєть в 2 рази меньший і лекший 7-8 л.с. щей активна фреза в нагрузку - 12-14 000... Я не ганяюсь за дешевим, но і безтолку переплачувати не бачу сенсу. А мотори у китайців не погані і навіть, стають ще краще.

Я, ніколи не зтикався з мотоблоками, хто зтикався - діліться досвідом.

64%, 7 голосів

18%, 2 голоси

18%, 2 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Какие опрыскиватели, Вам нравятся больше?

Вы, отдаете предпочтение опрыскивателям с ручным насосом или электрическим?

Как часто подводит электрический насос?

40%, 2 голоси

40%, 2 голоси

20%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Трактор - найманий чи власний, що вигідніше?

В зв"язку з тим, що не мало людей пишуть про те, що хочуть собі у власність трактор, давайте разом порахуємо, чи потрібен він у власності...
Відразу пояснюю:
1) Мова не йде про тих людей, що на тракторі заробляють: орють людям городи, садять людям картоплю і т.д...
2) Мова не йде про міні трактори, та мото трактори
- як би дивно не звучало, але в них, на багато більша функціональність, ніж у звичайного трактора. (Про це розповім згодом у наступній статті, кому буде цікаво)
 Далі... Я, не знаю Ваших розцінок, будемо рахувати по нашим (чому такі розцінки - не питайте, не я їх складав), і так:
Оранка - 35грн за сотку
Дискач - 15 грн за сотку
Посадка картоплі - 20 грн за сотку
Прополка картоплі - 15 грн за сотку
Виборка картоплі - 45 грн за сотку
Покропити картоплю, покосити сіно - 20 грн за сотку

Серньостатистично, у звичайної людини, у власності - від 6-ти соток, до 10 гектар. Берем, в середньому 6 гектар і ділим пропорційно на функціональність, наступним чином:
1) 1Га - сад, полуниця, малина і інші фрукти.... Там, Ви трактор не використовуєте
2) 1га - капуста, морква, буряк, гарбузи, кабачки і т.д. ... Дискуєм (1500грн.), Виорюєм (3500грн.) = 5000грн.
3) 1Га - картопля..... Дискуєм (1500грн), Виорюєм (3500грн.), Садим картоплю (2000грн), Виполюєм картоплю (1500грн.), Кропим жуків (2000 грн.), Підгортаєм (1500грн.), Вибираєм (4500грн) = 16500грн
4) 1Га - зерно.... Дискуєм (1500грн), Виорюєм (3500грн), Садим (4500грн.) = 9500грн
5) 1Га - трава.... Косим (2000 грн.), Згрібаєм (2000грн.) = 4 000грн.
      І того = 35 000грн.
Приблизно, в середньому, десь більше - десь меньше, на кожну процедуру Ви затрачаєте годину роботи трактора, тобто десь 14 годин, плюс дорога.... нехай по мінімуму 15 годин... Навряд чи хтось із простих людей буде купувати кейси, джон діри чи фергюсони..... тому берем середні затрати 15 літрів на годину (хто має справу з трактором, знає, що я дуже зменьшим витрати пального)... і так, 225 літрів солярки мінімум 15 грн за літр, я таких цін не бачив, хіба що Ви тоннами купуєте, але візьмем 15грн і помножим на 225 літрів = 3375грн..."+" "-" = 4000грн.
     І того  = 31 000грн. за рік - затрати на трактор
(Майте повагу, я знаю як рахуються затрати і які вони. Я, просто для людей, у яких ніколи не було у власності трактора, хочу поверхнево показати, як то виглядає)

Середньостатистична вартість простого нового трактора, приблизно 400 000 грн.

Я, навіть не буду рахувати його поломок..... я навіть не буду рахувати вартість, навісного обладнання, для вище перерахованих процесів обробки грунту (повірте, хороше навісне обладнання, переважить вартість заданного трактора)..... Скажіть мені:
1) За скільки років, Ви його відіб"єте?
2) А він проживе стільки років, за скільки буде відбиватись? (для розумників, які будуть мені про надійність техніки розповідати, нагадаю - вартість ремонту, щоб він стільки жив, не враховувалась)
3) Ви ще хочете собі трактор?

70%, 7 голосів

30%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Зміна клімату. Які вносите корективи в будівництво, господарство

Всі ми чудово знаємо, що клімат змінюється.
З"являються природні катаклізми, які були дивиною для наших країв.
Наприклад: на полтавщині, з"явились смерчі... не такі як в Америці, але криши зносять на ура.
Я вже не одноразово писав про те, що старі конструкції не актуальні: в старих курниках - мерзнуть кури, в старих хатах і погребах - постійно приходиться боротись з сирістю і т.д...

Хто хоче, діліться ПРАКТИЧНИМ досвідом того, на скільки відчули ці зміни і які вносите корективи в старе будівництво, що враховуєте при новому будівництві.... які зміни вносите в сільське господарство: вирощування рослин, тварин в сучасних умовах і т.д.????

Нарешті, розкидав гній... а Ви, вже розкидали, чи весною?

Курячий гній - вже розкидав.
Курей, на зиму, вже в сараї перевів.
 
А Ви, як своє хозяйство, та землі до зими підготували?
Сторінки:
1
2
3
попередня
наступна