Програма "Авангард іде!"
Добробут народу та велич України - понад усе!
"Авангард іде!" - партія, яка бореться за добробут громадян і велич України. "Авангард іде!" стає на захист знедолених та обкрадених, які на своїх плечах перенесли всі тяготи грабіжницької приватизації та недолугих реформ у результаті яких ціни стали європейськими, а пенсії та зарплати - афро-совєтськими.
Ми забезпечимо: безподаткове виробництво, безплатне медичне обслуговування та освіту, кількакратне зростання пенсій та зарплат, зростання кількості робочих місць, зменшення пенсійного віку, законність, справедливість і порядок.
І. Економічний прорив у розвитку промисловості, сільського господарства, малого і середнього підприємництва можливий, лише ліквідувавши податкове ярмо виробництва, для чого пропонуємо:
1. Ліквідувати всі основні податки на етапі виробництва продукції (товару) та послуг.
2. Для функціонування державної системи вводиться валова державна надбавка (ВДН) на реалізацію товарів як кінцевого продукту товарів і послуг.
3. Щоби сумарна величина ВДН дорівнювала величині запланованого бюджету держави. Наприклад, для розрахунку взято статистичні дані докризового 2008 року:
а) обсяг реалізованої продукції становив А реал. = 3014742 млн грн (основні показники розвитку підприємств);
б) бюджет - дохідна частина А бюдж = 297 893 млн грн;
в) відрахування на соціальні заходи А від. соц. = 62 795 млн. грн. (операційні витрати з реалізованої продукції (робіт, послуг);
г) величина ПДВ - А пдв = 92 082 млн грн;
д) податок з прибутку (данині відсутні) взято приблизно А под. приб. = 50 млрд грн;
є) сумарний податок, стягнений з товарів і послуг у 2008 р., становить: А сум. = А від. соц. + А пдв + А под. приб. = 62 795 + 92 082 + 50 000 = 204 877 млн грн;
е) обсяг реалізованої продукції (нетто) у 2008 р. становив: А нетто = А реал - А сум. = 3014742 - 204 877 = 2 809 865 млн грн;
ж) валова державна надбавка (ВДН) у відсотках за даними 2008 р. становить: ВДН = А бюдж : А нетто х 100 = 297 893 : 2 809 865 х 100 = 10,6%.
Отже, для забезпечення функціонування державного механізму необхідно на обсяг реалізованої продукції (послуг) нетто ввести 10,6% ВДН, і вартість продукції збільшиться на цю бюджетну частку та становитиме всього 110,6 %.
Для повного забезпечення задекларованих вище потреб ВДН наближено становитиме 15-20 %, що не буде тягарем для економіки, а її бурхливим розвитком.
4. ВДН після реалізації продукції зразу перераховується в держбюджет, а там він перерозподіляється між відповідними фондами, затвердженими Верховною Радою України.
5. Крім основного ВДН має діяти податок на розкіш; митний податок; податок на довготермінову орендну плату за (землю, держпідприємства); податок з використання надр; прогресивний податок із заробітної плати, яка перевищує 3-5-кратний розмір середньої зарплати в Україні.
6. Прибуткову, високоефективну промисловість, у тому числі горілчановиноробну та тютюнову галузі націоналізувати.
7. Ліквідувати податкову адміністрацію та податкову міліцію. За стеженням сплати податків, собівартості продукції та послуг діятиме Комітет цін (КЦ).
За таких умов змінюється мотивація праці владних структур усіх рівнів, які зацікавлені в наповнені свого бюджету автоматично будуть залежати від виробництва та реалізації продукції. Що більше виробленої та реалізованої продукції, то більші надходження в бюджет усіх рівнів.
Усе це стимулюватиме:
а) ліквідації тіньової економіки (40%) та зарплати в „конвертах";
б) росту прошарку населення із середніми доходами - добробуту народу;
б) залучення власних коштів для розвитку виробництва;
в) різкому росту виробництва;
г) зростанню купівельної здатності населення;
ґ) спрощенню системи оподаткування;
д) розвиткові малого і середнього підприємництва;
є) ліквідації безробіття;
є) мінімізації посередницьких послуг;
ж) росту позитивного психологічного клімату на виробництві тощо.
9. Банки мають працювати із змішаним статутним капіталом, причому державна його частка має становити понад 50%, це дозволить зменшувати відсотки за кредити, тим самим стимулюватиме ріст виробництва та малого й середнього бізнесу. Банки мають заробляти кошти за рахунок довготермінового кредитування виробництва, сільського господарства, а не короткотермінові кредити на зразок „купи-продай".
II. Сільське господарство. Стоїмо за повернення всіх захоплених земель українського народу.
2.1. Вимагаємо проведення референдум про заборону продажу землі до того часу, поки наші селяни не будуть жити (заробляти) стільки, скільки їх зарубіжні колеги.
2.2. Держава скуповуватиме землю в тих, хто їх продає (за ринковими цінами), а потім віддаватиме її в довготермінову оренду.
2.3. Держава максимально проводитиме закупівлі для держрезерву і експортно-імпортних операцій, спекулятивні трейдерські п'явки будуть ліквідовані.
III. Поборемо спрут корупції. Духовність, патріотизм та професійність - критерії чиновника, ми проти зайняття посад за партійною принципом.
3.1. Ми за повну люстрацію державних службовців на їхню причетність до комерційних структур, злочинних угруповань тощо. Кожен чиновник і його родина має подавати декларацію про прибутки та видатки.
3.2. Державний (бюрократичний) апарат, як центр корупції, має бути скорочений в 3-5 рази. Стандарти праці і побуту силових структур будуть доведені до середнього європейського рівня.
IV. Нова форма управління державою - Абсолютне Народовладдя
Загальні зауваження.
Усі кандидати на виборні та посади в управі, судових та інших органах управління проходять перевірку Комітетом Народної Люстрації (КНЛ) відповідного населеного пункту.
Абсолютне народовладдя поділяється на такі гілки влади: Ради і Управи; Законотворчий (Верховна Рада) і Контрольний органи;
4.1. Органи управління взаємопов'язані у дві гілки влади: Ради та Управи. Наприклад, сільська Рада і сільська Управа; міська Рада та міська Управа, районна Рада та районна Управа тощо.
Сільську (міську) раду обирають мешканці відповідного села чи міста рівним, таємним, загальним, безпосереднім прямим голосуванням з-поміж постійних мешканців відповідного села чи міста.
Районну раду обирають сільські й міські ради, що підлягають відповідному районові з постійних мешканців даного району, і так доверху.
4.2. Рада, з-поміж себе, обирає Голову ради.
4.3. Голова відповідної Ради стає головою Управи тієї ж структури. Місцеві вибори проводяться через кожні 2,5-3 роки.
V. Національна та духовна політика.
5.1. Гарантується всім громадянам України, незалежно від етнічного походження, рівні політичні, соціальні та культурні права.
5.2. Виступаємо за пропорційне (на основі національного складу України) представництво всіх національностей та жіноцтва у виборних і владних структурах.
VI. Питання інтелігенції. Стоїмо на необхідності перезавантаження політичної та економічної еліти. Вузькопартійні інтереси мають підпорядкуватися загальнодержавним.
VII. Соціальна політика. Заробітна платня та пенсії будуть підвищені до європейських за рахунок введення ВДН.
7.1. Виступаємо за справедливу ефективну пенсійну реформу.
7.2. Виступаємо за 8-ми годинний робочий день і 5-ти денну робочу неділю.
7.3. Категорично виступаємо проти підняття пенсійного віку для жінок, а, навпаки, пенсійний вік чоловіків поступово має бути знижений до 58 років.
VIII. Повернення заощаджень громадян України. Україна має документ від 30 жовтня 1991 р., в якому зазначено: Ощадбанк Російської Федерації уклав з Ощадбанком України міжбанківський кредит на 84,3 млрд рублів під сім відсотків річних. Офіційний курс долара США до рубля 30.10.1991 р. був: один долар дорівнював 56 копійок.
Якщо Російська Федерація відмовляється повернути борг, тоді Україна подає позов до міжнародного Гаазького суду, ми твердо переконані в позитивному рішенні Міжнародного Суду на користь України.
IX. Ліквідація безробіття. Введення ВДН дозволить самопрацевлаштуватися в малому і середньому бізнесі мільйонам громадян.
9.1. Вимагаємо створення робочих місць за рахунок широкомасштабних державних проектів: будівництва та облаштування Східного, Північного та Південного кордонів України для закриття міжнародних каналів нелегальної еміграції, контрабанди та наркобізнесу; будівництво протипаводкових споруд; спорудження торговельного порту в Криму; організація та розвиток різноманітних проектів типу "Силіконових долин" у різних регіонах; створення технопарків; розвиток науки і техніки, машинобудування, альтернативної енергетики тощо; виробництва конкурентоздатної продукції та технологій за рахунок надання кредитів під низькі банківські ставки 0,3 - 1%; стимулювання росту наукового потенціалу та закупівлі передових світових технології й патентів; широкого впровадження схем масового виробництва високоякісних товарів широкого вжитку.
X. Здоров'я народу. Виступаємо за соціально-страхову медицину, за наближення медичних закладів до житла людей, для чого фінансування має проводитися знизу вгору (для медичних закладів біля житла людей направлятиметься - близько 70%, у райцентрах - близько 20%, в обласних центрах - близько 10% усіх коштів).
10.1. Реформування медичного обслуговування українського населення проходитиме в два етапи:
а) час накопичення соціально-страхових внесків на персональні рахунку;
б) упровадження соціальної-страхової медицини.
10.2. На першому етапі все українське населення буде користуватися безплатною медичною допомогою.
10.3. Вимагаємо розширення профілактичних заходів захворювань та подолання соціальних хвороб: ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, наркоманію, алкоголізм, зниження онкологічних та серцево-судинних захворювань.
XI. У галузі освіти вимагаємо щоб:
а) держава забезпечувала безплатне навчання доти, доки життєвий рівень народу не досягне стандартів передових країн Європи;
б) середня освіта була обов'язковою;
в) студенти одержували стипендію, яка дорівнює реальній вартості прожиткового мінімуму.
XII. Соціальний захист. Виступаємо за:
а) повне соціальне забезпечення старості, на випадок хвороби та каліцтва;
б) поширення мережі лікарень, санаторій, курортів та будинків відпочинку;
в) державну опіку над дітьми і молоддю, особливу опіку над безпритульними дітьми та дорослими до часу повної ліквідації цього ганебного явища;
г) всебічний гармонійний розвиток молодого покоління - моральний, розумовий та фізичний;
д) вільний доступ до всіх наукових і культурних надбань людства.
XIII. Ціни на газ будуть знижені. Вартість газу для населення має бути знижено до реальної з урахуванням дешевого газу власного видобутку.
Промисловики (металургійна, хімічна...) мають самі закуповувати газ у ГАЗпрому Російської Федерації, розраховуватися за нього та сплачувати Україні за транзит.
XIV. Боротьба з негативними явищами. В Україні алкоголізм (6 млн. алкоголіків), наркоманія (1 млн.) та СНІД (500 тис інфікованих) стали загрозою існування нашої Держави та вимирання її народу.
14.1. Алкоголь належить до: протоплазматичної отрути, психотропної зброї, одного з найсучасніших і найнебезпечніших видів наркотиків із психічною та фізичною залежністю.
14.2. Тільки висока свідомість народу може бути надійним заслоном проти алкоголізму, вживання наркотиків тощо. Потрібно відновити культурно-просвітницьку, патріотичну роботу серед народу. Залучити до цієї роботи громадськість, усе суспільство: священиків, інтелігенцію (вчителів, лікарів), ЗМІ. Створити ініціативні групи із свідомих українців в кожному селі, на кожній вулиці міста, містечка, селища для боротьби з алкоголізмом та наркоманією.
XV. Енергетична безпека України. Масштабні спекуляції корупційно-мафіозних структур в Україні проходять навколо енергоносіїв, тому вимагаємо ліквідації всіх корупційно-мафіозних схем.
15.1. Україна володіє величезними енергетичними запасами. Розвідані запаси природного газу, без врахування сланцевого, становлять 40 трлн куб. м, його вистарчить нам на 700 років, а запаси газогідратів Чорного моря забезпечить нас газом понад 1500 років.
15.2. Наявні ресурси нафти в Україні - понад 1 млрд. 100 млн. тонн - це вистарчить на 360 років. Понад 300-400 років нам вистачає вугілля. У нас великі запаси біоенергетики.
15.3. Україна має 98 різновидів корисних копалин (із 120). У нас величезні запаси залізних руд та марганцевих руд, урану, титану, цирконію, гафнію та рідкісноземельних металів.
XVI. Засади державної та військової безпеки України.
Прийнявши позаблоковий статус Україні, необхідно:
а) негайно провести облаштування східного, північного та південного кордонів, щоб зупинити потоки наркотичних речовин, контрабанди, різних злочинних угрупувань, нелегалів;
б) забезпечити інформаційну безпеку українського простору.
16.1. Виходячи з позаблокового статусу України, нам необхідно:
а) мати потужні Збройні Сили України (ЗСУ) - гаранта української незалежності;
б) забезпечувати в повному обсязі першочергове фінансування ЗСУ;
в) виділяти щорічно потрібні кошти на розробку та оснащення ЗСУ новітньою військовою технікою;
г) негайно припинити бездумне, нічим не оправдане скорочення ЗСУ, а навпаки проводити їх збільшення, чого вимагає позаблоковий статус держави (позаблокова Швейцарія з 7,6 млн. населення має 9 бойових бригад (2 танкових, 4 піхотних і 3 альпійські), а Україна за 46 млн. населення моє лише 17 бойових бригад;
д) терміново провести якісне реформування ЗСУ;
є) негайно приступити до створення армії резервістів;
е) забезпечити конституційні права військовослужбовців, ветеранів ЗСУ та інших військових формувань.
16.2. Оскільки держави-гаранти не виконують свої зобов'язання, взяті при ліквідації ядерної зброї, а деякі з них чинять тиск на Україну, не бажають вивести з України свої військові бази, тому слушними є вимоги Союзу офіцерів України, що ЗСУ мають мати сучасну ядерну зброю. Не можна в сучасному світі вести оборону держави і виступати з "дрючком" проти ядерних ракет. Україна, як позаблокова держава, повинна наполегливо й повсякчасно нагадувати РФ про необхідність виведення ЧФ РФ з української території.
XVII. Зовнішня політика.
Україна як центральноєвропейська держава тісно пов'язана на Заході з європейським, а на Сході - з азіатським регіонами, тому пріоритетними мають бути такі програмні засади:
а) упровадження євроатлантичної моделі розвитку;
б) підвищення рівня життєвих стандарти народу до рівня європейського;
в) партнерами мають бути передусім центральноєвропейські держави - Польща, Угорщина, Словенія, Румунія, а також Німеччина, Франція, Італія на Заході та держави-країни Балтії, Білорусь, Російської Федерації, Грузії, Молдови на Півночі, Сході та Півдні;
г) активної участі України у формуванні трансєвропейських транспортних коридорів;
д) послідовного відстоювання з нашими сусідами принципу мирного співіснування, визнання територіальної цілісності та незмінності кордонів, невтручання у внутрішні справи одне одного, відмова від економічного та інформаційного диктату і запровадження рівноправних економічних відносин, при вирішенні спірних питань дотримання норм міжнародного права...
Автор ідеї Євген Перепічка
грудень 2010 р.
м. Львів
Коментар Богдана Гордасевича : публікую цей цікавий як на мене документ-програму для обговорення, Бо мене найбільше дратує відсутність у теперішніх партіях якоїсь чіткої програми, подібної ось до цієї. Всі говорять гарні загальні фрази без якоїсь конкретики, про що я вже казав перед недавніми виборами. http://blog.i.ua/community/662/558662/
Я не з усім погоджуюсь з задекларованого тут, але погоджуюсь в головному - нам в Україні потрібно глобально міняти всю державну сферу управління! Не можна жити, як зараз, в ринкових умовах при соціалістичному законодавстві та обсолютно деструктивному державному управлінні країною совдепівського взірця. І я однозначно погоджуютсь з необхідністю повної ліквідації податкової системи у її теперішньому вигляді, коли податки не платтять, а їх нагло здирають без жодного контролю за подальшими витратами з боку отих нещасних платників податків. Тому я згоден з тою системою оподаткування, яку запропонував п. Євген Перепічка, який працює доцентом Львівської Політехніки і проштудіював масу праць по економіці різних країн.
Більш грунтовно я викладу свої думки потім, після обговорення цієї програми.
Коментарі
nebosklon
128.12.10, 14:29
Просте питання---ЯК?
Богдан Бо
228.12.10, 14:33Відповідь на 1 від nebosklon
Як? Так, як все в світі робиться!Оприлюднюй ідею, пропагуй - і вона матеріалізується, якщо буде того варта.
анонім
328.12.10, 14:47
Якщо впровадити "безподаткове виробництво", то звідки тоді візьмуться гроші на "безплатне медичне обслуговування та освіту"?
Запропонований ВДН звичайно штука хороша, але тут постає проблема не тільки ухилення від сплати, але й забезпечення 100% надходження коштів в бюджет, щоб вони не осідали в кишенях чиновників.
В цілому програма хороша, але попахує популізмом в стилі Тимошенко.
Все перечислене можна реалізувати, але лише за умоваи, якщо під контролем цієї партії буде не тільки уряд і парламент, але й свого Президента поставлять.
Гість: modus vivendi
428.12.10, 15:03
когда это осуществится в реальной жизни тогда и посмотрим..
Офели
528.12.10, 15:05
Почитаю, як час звільниться. Але підтримую заздалегідь, бо довіряю авторові
Hudson Hawk
628.12.10, 15:07
CKB
728.12.10, 15:15Відповідь на 1 від nebosklon
Утописты.....Коли ж вони вже почнуть навчатися.
Romantik14
828.12.10, 15:49
Терджиман-666
928.12.10, 15:50
Извините, если не по теме. Я не понимаю лишь одного. Насколько мне известно, вы сами обмолвились, лично ваша работа связана с книгоизданием. Если издательства платять жалкие 2% гонораров авторам, 2% от отпускной стоимости стоимости тиража (причём, это хариковские изд-ва, у них тиражи повыше львоских), то что толку рассуждать о глобальных проблемах?
Это, к примеру, значит, что автор пишет фентези-романы, и за полгода зарабатывает около тысячи гривень.
Саничок
1028.12.10, 18:04