Серія «Дивоовид» - барвистий вінок української поезії

Перша літературна антологія побачила світ приблизно у 90 році до нашої ери. Вона називалась «Вінок». Уклав її еллінський поет Мелеагр з Гадари. Він зібрав найкращі епіграми 46 поетів і видав їх під однією палітуркою, при цьому порівняв кожного поета з певною рослиною. До цієї збірки увійшли його власні твори, а також поезії сучасників і класиків грецького красного письменства, як- то, Архілоха, Алкея, Сапфо, Анакреонта, Симоніда. Хоча це унікальне видання збереглося до наших днів лише в переписах, але воно започаткувало новий вид літературної діяльності укладання антологій.

                          


Дослівно слово «антологія» перекладається з грецької, як «вінок квітів, квітник». До антологій зазвичай додають невеликі за розміром тексти, наприклад, афоризми, оповідання, вірші. І, скажімо, людині, котра вивчає історію літератури, завжди у нагоді прийдеться така книга. Адже завдяки антології можна наочно побачити процес розвитку того, чи іншого явища в літературному процесі, або ж прослідкувати рух творчих ідей та художніх прийомів.

Тому сьогодні надзвичайно цінною для літераторів є серія поетичних антологій «Дивоовид», яка вийшла друком у тернопільському видавництві «Навчальна книга Богдан». Головним упорядником «Дивоовида» виступив відомий український письменник і критик Іван Лучук.



Читати повністю: http://h.ua/story/434729/#ixzz4SzWz4fGt

13 грудня - Андрія Первозданного

За церковними легендами, святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному з пагорбів поставив хрест зі словами: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». В цей день гріх щось робити без поважної причини. Дівчата також грішать ворожачи, а хлопці просто відпочивають. В цей день здавна забороняли будь-яку інтелектуальну працю, бо є забобон, що в цей день від цього можна втратити розум.

Це день народного календаря, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи. День Андрія справді парубоцький день. Як і в значної кількості українських свят, в його обрядах проглядаються дохристиянські традиції.          


Свято Андрія має два значення: релігійне і народне. За першим, прославляють одного із апостолів Христових. За церковними легендами, Андрій проповідував християнство у Скіфії і дійшов аж до Києва. На пагорбі поставив він свого хреста і сказав: "Бачите гори ці? На них засяє благодать божа". В цей день відмовляються від будь-якої роботи, бо вважається, працювати на Андрія – великий гріх. За народним календарем заведено гуляти й веселитися, особливо молоді. Адже саме 13-го грудня відзначають свято Калити - одне із найвеселіших в зимовому циклі. Дівчата й хлопці збиралися разом, готували смаколики, влаштовували ігри та забави. І звісно, добре приглядалися одне до одного, оскільки після Хрещення починався сезон зимових весіль і цілком можливо, що кохання своє зустрічали саме на вечорницях на Андрія.

+ вікіпедія
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D1%8F

Правда життя

  • 11.12.16, 17:15
«Чим більше пізнаю людейтим більше я люблю собак»

Артур Конан Дойл «Пригоди Шерлока Холмса»

  • 10.12.16, 18:57
                       
Артур Конан Дойл – відомий шотландський письменник, що писав англійською мовою, вважав себе надзвичайно серйозним автором, творцем історичної прози. Адже він був сучасником Оскара Уайльда, Дж. Б. Шоу, Джозефа Конрада, Джерома К. Джерома, Р. Кіплінга, Р. Дж. Уеллса, Дж. Голсуорсі, тому його творчі амбіції були цілком слушними. 
Проте час розпорядився інакше, в історію світової літератури ім’я Конан Дойла увійшло як неперевершеного майстра детективу. Тому що саме за образ неповторного, спостережливого і кмітливого героя Шерлока Холмса шанують його мільйони читачів у всіх куточках нашої планети. Цей персонаж, буквально, зачарував книголюбів своїми неординарними методами розслідування злочинів. З легкої руки Конан Дойла у судову криміналістику навіть увійшов термін «дедукція», який застосовував Шерлок для розслідування своїх справ.

Читати повністю: http://h.ua/story/434550/#ixzz4SSHkI8cK

Серія «Золота пектораль»

У Тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан» вйшла друком серія «Золота пектораль». До неї увійшли народні казки, перекази та міфи, що Микола Зінчук та Валерій Войтович збирали впродовж усього життя в різних куточках України. 
Так, книгу «Міфи та легенди давньої України» упорядкував відомий український етнограф Валерій Войтович. Це захоплива оповідь про дивовижний світ наших предків, їхню високу духовність і єдність із природою та рідною землею. На сторінках книги читач може дізнатися про богів та демонічні істоти, яким в давнину поклонялися наші пращури. Це — Сварог, Перун, Дажбог, Лада, Купало, Коляда, Берегиня тощо. Книга «Міфи та легенди давньої України» стала лауреатом ХVI Всеукраїнського рейтингу «Книга року-2014» у номінації «Візитівка». 
Крім того, серія «Золота пектораль» пропонує українські казки різних регіонів України, які укладено відомим збирачем народної творчості Миколою Зінчуком. Етнограф поклав своє життя на те, що збирав, упорядковував та літературно обробляв народні казки. Впродовж усього свого життя він прямував у найвіддаленіші куточки України, щоб записати з перших уст перекази народного фольклору, докладно записував і документував кожні свої нотатки. За 25 років копіткої роботи Микола Антонович записав понад 3 700 казок. 
З 2005 року у видавництві «Навчальна книга Богдан» вийшли у світ «Казки Покуття», «Казки Бойківщини», «Казки Гуцульщини», «Казки Буковини», «Казки Закарпаття». За життя Миколи Зінчука вийшло 32 з 40 томів казок. Зараз ведеться робота відповідних відомств України, щоб привернути увагу світової спільноти до цього унікального набутку, аналогів якому немає в світі. Високі чиновники навіть обговорюють таку можливість, щоб внести книжки до переліку об’єктів нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
 
                          
Серія книг «Золота Пектораль» – книжковий проект видавництва «Навчальна книга – Богдан», започаткований 2005 року.

Історія створення

2005 року в тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан» почала виходити серія книг «Золота Пектораль». Першою вийшла у світ книга «Міфи і легенди давньої України» Валерія Войтовича. Згодом, розпочинаючи з 2005 року, одна за одною було опубліковано 9 книг «Українські народні казки», зібраних та упорядкованих Миколою Зінчуком. 

Про книги серії 

До серії «Золота пектораль» належать книга «Міфи і легенди давньої України» Валерія Войтовича та 9 томів «Українських народних казок», упорядкованих Миколою Зінчуком.

«Міфи і легеди давньої України» – це твір Валерія Войтовича, в якому він у художній формі розповідає про світогляд мешканців прадавньої України. Книга – плід багаторічної роботи дослідника по збиранню давніх легенд, міфів, вірувань предків сучасних українців. Розповідає про життя наших пращурів, їхню високу духовність, єдність із природою, рідною землею. Автор яскраво змальовує міфічні образи,  що пережили віки і дійшли до сьогодні. Це — Сварог, Перун, Дажбог, Лада, Купало, Коляда, Берегиня , демонологічні істоти.

«Українські народні казки» –  це збірки казок, які впродовж 40 років збирав і записував відомий український етнограф Микола Зінчук у різних регіонах України. За цей час фольклористу вдалося записати приблизно 3,8 тисячі казок. Автор прагнув максимально наблизити мову казок до літературної. Крім того, найхарактерніші діалектизми та синтаксичні конструкції він зберіг і розтлумачив у словнику наприкінці кожного тому. Прикметним є ще й те, що кожна казка має академічні примітки: де, коли саме, від кого записана тощо. Книги виходять друком у твердій та м’якій палітурках. Дизайнер книг – Ростислав Крамар.

Відзнаки та нагороди

2005 року за книги «Українські народні казки» видавництво «Навчальна книга – Богдан» отримало відзнаку «Срібний Нестор» VII Київського міжнародного книжкового ярмарку «Книжковий світ–2005» у номінації «Оригінальний видавничий проект». 

Цікаві факти 

Цікаво, що «Українські народні казки» у видавництві «Навчальна книга – Богдан» виходили під особливою нумерацією, яку запровадив Микола Зінчук. Фольклорист нумерував книгиі від першої до останньої, незалежно в якому видавництві й коли саме вони виходили. Деякі з них були опубліковані Академією наук України ще за радянського часу, деякі Чернівецькими, Львівськими, Ужгородськими, Київськими видавництвами.

Цікаво, що книга «Міфи та легенди давньої України», упорядкована Валерієм Войтовичем, перевидавалась сім разів в Україні.

 Список книг серії

Міфи та легенди давньої України

Українські народні казки. Казки Гуцульщини. Книга 4

Українські народні казки. Казки Гуцульщини. Книга 5

Українські народні казки. Казки Буковини. Книга 9

Українські народні казки. Казки Буковини. Книга 10

Українські народні казки. Казки Покуття. Книга 13. Частина 1

Українські народні казки. Казки Покуття. Книга 13. Частина 2

Українські народні казки. Казки Бойківщини. Книга 15. Частина 1

Українські народні казки. Казки Бойківщини. Книга 15. Частина 2

Українські народні казки. Казки Закарпаття. Книга 18

 Посилання на текст

https://bohdan-books.com/catalog/series/104261/

http://blog.i.ua/community/662/191922/

Корисні лінки

https://www.facebook.com/MikolaZincuk?ref_type=bookmark

Матеріал знаходиться на сайті ХайВей:

http://h.ua/story/434458/


Карен Блюменталь «Стів Джобс: Людина яка мислила по-іншому»

2011 року світ облетіла звістка про смерть комп’ютерного генія Стіва Джобса. Широкому загалу він відомий як засновник компаній Apple та Next, студії Pixar, творець першого персонального комп’ютера, mp3-плеера, електронного планшета та багатьох інших пристроїв, без яких зараз не мислить життя сучасна людина. Його революційні ідеї змінили уявлення про побутове застосування новітніх технологій та впровадження їх у життя. Саме йому належить ідея створення торгових марок MacBook, iPod и iPhone, без котрих й годі уявити теперішній світ.
                                                 

В Україні «Стів Джобс: Людина яка мислила по-іншому» вийшла друком у тернопільському видавництві «Навчальна книга –Богдан». Переклад з англійської здійснила Ірина Бондаренко, дизайн книги створив Ростислав Крамар.

© Риженко Тетяна,2015



Читати повнісю: http://h.ua/story/434442/#ixzz4S9rDrQh5

Маєстат слова

До книг серії «Маєстат слова», що публікуються у тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан», увійшли на даний час три томи творів Р.Д. Бредбері та тритомник М. Вінграновського. І це не дивно, що роботи одного із класиків світової літератури Рея Дугласа Бредбері виходять на рівні із доробком одного із потужніших та неординарних українських письменників Миколи Вінграновського. Адже серія передбачає публікувати тільки шедеври! Так, у «Маєстат слова» уже побачили світ «Марсіанські хроніки», «451° за Фаренгейтом», «Кульбабове вино» Р. Бредбері та тритомник М. Вінграновського.

Читать полностью: http://h.ua/story/434411/#ixzz4S33CSbca

Новий двотомник Валерія Шевчука


Без сумніву, Валерія Шевчука можна назвати одним із найпотужніших сучасних українських письменників! Адже його проза надзвичайно глибока, філософська і багатошарова. Крім того, вона винятково національна та інтелектуальна. Якимось дивним чином автор поєднує у своїх роботах давні традиції і новітні реалії, завжди крізь текст, мов живильний струмінь, просочується український менталітет та світогляд. І дивним-дивом Валерію Шевчуку у своїх доробках вдається трансформувати традиційні міфологічні образи та сучасні естетичні ідеї.



Валерій Олександрович Шевчук  – народився 20 серпня 1939 року в місті Житомирі,  український икписьменн-шістдесятник, майстер психологічної і готичної прози, автор низки літературознавчих та публіцистичних праць, інтерпретатор українського літературного бароко.

Читати повністю: http://h.ua/story/434390/#ixzz4Rz3uXNfX