Друга дегустація вермішелей швидкого приготування

У зв'язку із неможливістю здійснення вилазок і туристичних поїздок під час пандемії ковіду, минулого року започаткував нову тему  для фотозвітів —дегустації прикольних продуктів харчування. Першим постом на цю тематику був огляд нових смаків,  марок і незвичних різновидів  локшин і вермішелей швидкого приготування. Цього ж разу, як і передбачав, буде продовження знайомства із ними. І справа тут не лише у тому, що я люблю таку їжу — просто в умовах війни напівфабрикати дуже доречні.


1. У другому foof-тесті підготував огляд п'яти вермішелей: «Amino» з овочами та петрушкою (Польща), «Maggi» з куркою, «Мівіна Street Food» (стакан) з солодким чилі, «Мівіна Street Food» (пакет) з яловичиною та розмарином, «Своя Лінія» з куркою.

Більшість із цих продуктів неможна назвати новинками. Проте два з них закордонні, які з'явились у продажу нещодавно. Тому повинно бути цікаво. Плюс — огляд вийшов вельми розлогим, ще й надодачу відзняв відео. Ну а продегустував все це протягом двох днів. Зазвичай, стільки вермішелей/локшин швидкого приготування з'їдаю за рік(!) — а тут стільки одразу!
[ Читати далі ]

Чорнобаївка

Як орки запитували дорогу до Чорнобаївки.

Дивна арифметика

Дивна арифметика! На фотохостингу було ...тисяч39 фоток. Додав ...31. Повинно було стати ...70. Але пише ...69. Куди дівся 1 знімок?
Підрахував по кількості фоток в папках — повинно бути 70. Чи показує неправильно?

Варто зазначити, що хостинг весь день глючив. Була невдала спроба завантажити фотки до нового альбому. Може воно якось із цим пов'язано?
Написав до служби підтримки. Цікаво, що напишуть? Якщо напишуть.

UPD: Питання вирішено.

Замальовки воєнного часу

У воєнний час займатися блогерством проблематично, адже багато чого показувати заборонено або небажано. Саме тому частина відеоблогерів і фотоблогерів перейшла на щоденник, а інша частина взагалі призупинила ведення своїх блогів/каналів. Я ж вирішив примкнути до першої когорти, повернувшись до формату щоденника. В усякому разі, у цьому блозі — відеоблог поставив на паузу. І ось, врешті-решт, наважився на фотозвіт. Правда, довелося помучитись із фотохостингом, який вчергове заглючив.

1. В умовах війни назбирати матеріал було важко. Сподіваюсь, що у цьому пості нічого секретного не видам. Тим паче, в соцмережі й так викладають знімки.

У цьому звіті, переважно, побут, обстановка з постачанням товарів, обстановка у місті (те, що не заборонено показувати).
[ Читати далі... ]

Хроніки російської окупації-6

Збирався таки підготувати звіт, однак клятий фотохостинг відмовлявся працювати. Ну, що ж, тоді продовжу щоденникові записи. 

У попередній пост забув написати про перебої з електрикою. Протягом тижня-півтора вона була вісутня двічі. Але якщо першого разу світло було відсутнє півгодини-годину, то другого разу електропостачання не було декілька годин.

В останні вихідні березня відбувся перехід на літній час. Що тут такого незвичного? Лише зайва морока з переведенням годинників, які не підлаштовуються автоматично. Єдиний плюс — за літнім часом вечоріти стало пізніше.

Тиждень тому гатило нещадно. Напевно, щось і до нашого міста прилетіла знову. На міській сторінці в соцмережах нічого не пишуть (звісно, не можна). Але в новинах розповідали про авіанальоти. Потім затишшя. Тільки зібрався прилягти — як бабахне. Одним словом, виспатися не вдалося. З середини тижня по ночам стало спокійніше. Хоча б можна виспатись. Навіть снилися сни! Орків відігнали від столичного передмістя. Втім, під ранок щодня чути гармати.

Через темряву постійно стукаюсь то об двері, то об шафи. Просто не хочеться зайвий раз світити ліхтариком. Чесно кажучи, набридло вмазуватись.

Мама ні в яку не хоче думати про від'їзд. Мовляв, хвора і стара. Довгі переїзди же не для неї. Але чого чекати? Поки буде гаряче? А можливо, старим людям набридає жити? Чи просто фаталізм: що буде, те буде? Хоча з середини тижня стало спокійніше. Так, вибухи чути, однак по ночам можна спати. Місто повертається до життя: відкриваються магазини і підприємства, в супермаркетах порожніх полиць стало набагато менше, повертаються мешканці, запускаються міські та внутрішньорайонні маршрутки, а з наступного тижня ще й приміські маршрути.

Була можливість проїхатись по місту: якщо не враховувати блокпости і непрацюючі світлофори, то все майже так, як було до війни.

Природа теж оживає. Посеред тижня була теплинь до +17. Зараз полоходало і задощило, але зацвітають квіти, зеленіє трава, розпускаються бруньки.

"Як умру, то пох..."

"Нас всіх розбомблять! Ми всі помремо! А-а-а!" — таке зустрічається у коментарях, та й сам іноді панікую. Заради цікавості запитав людей похилого віку (в тому числі, своїх батьків), чому вони не бояться обстрілів і отримав відповідь, яка відображена на принті толстовки у Толіка з "Телебачення Торонто".

А вам пох#й, чи ні?


Сьогодні, до речі, щось знову прилітало до нашого міста.

Безпека праці — наше все

"Техніка безпеки — наше все". Здається, пил з тирси потрапив в очі. В усякому разі таке враження, ніби в очах щось є. Хоча нічого підозрілого не помітив, крім демодекозу (ця зараза теж може відчуватись). Можливо, він осів під око? Прокліпав, промив водою. В дитинстві, коли гострив олівець, в око потрапила стружка, а тут просто пил. Тоді, в дитинстві, лікарка призначила якісь краплі. "Тауфон", по-моєму. Нажаль, не пригадаю. Можливо, щось порадите?

Добре, хоч взяв рукавиці, бо ще позаганяв би друзки.

Not OK

Дуже неспокійно було вночі й сьогодні. Мабуть, знову прилітало в наше місто.
Виспатись не вдалось. Настрій, як у новій пісні гурту KAZKA.

Посилання на Ютуб, якщо на юашці не відкривається: https://www.youtube.com/watch?v=MGgDdU1BYsA

Хроніки російської окупації-5: місяць війни, перші прильоти,

Не хотів сьогодні писати. Планував зробити запис пізніше, однак протягом тижня відбулись знакові події. Як позитивні, так, нажаль, і не дуже. Напишу їх без прив'язки до дат, хоча і у хронологічному порядку.

Отже, тиждень тому було пару походів до магазину: забрати покупки і власне на закупки. Дефіцит товарів зменшився, значить є завози товарів. Звичайно, порожні полиці залишились, але їх менше, ніж в перші тижні війни. З'явились соуси і кетчупи, олія, овочі, хлібобулочні вироби, побутова хімія і гігієнічні засоби. Ще й цінники стали відповідати реальним. Це теж добре.

Ще з попереднього тижня накупив собі улюблених цукерок — міні-Снікерси і сушені дині з арахісом у білому шоколаді. Ці цукерки нагадують про довоєнне життя. Наприклад, міні-Снікерси почав купляти з початку 2018-го року. Пригадую, як пригощав ними подружку під час останньої спільної вилазки у лютому 2020-го, а вона не захотіла. До речі, сьогодні 8 місяців як її не стало.

Солодощі викликали ностальгію. Причому таку, як казала психологиня: спогади будуть викликати приємний сум. І якщо раніше я уникав згадувати попередній життєвий етап (2013-2020/2021), то тепер навіть приємно, що хоч щось пов'язує з минулим. Тим паче, використовував цукерки для заїдання стресу. Так, забагато солодкого шкідливо, але хоч на якийсь час відволікає від оточуючої реальності.

Дізнався як правильно обклеювати вікна скотчем. Наклеїти навхрест недостатньо. А на повне заклеювання не вистачить скотчу. До того ж, в процесі поклейки поламались жалюзі. Це мене вивело. Але добре, що частково вдалося полагодити.

Мамина знайома розповіла мамі, що з Мурзіком все добре. Просто він знайшов кицьку в сусідньому дворі і загуляв з нею. Чи повернеться до нас — невідомо.

На вихідні місто завмирає. Людей на вулицях майже немає. Машин теж набагато менше, ніж в будні. Можливо тому світлофори вимкнені.

По ночах темінь. Хоча іноді вмикають деякі ліхтарі. Та й мешканці не завжди сумлінно виконують настанови. Однак в кімнатах нічого не видно. Декілька разів вже стукався об стіни і двері. Ну і коліно продовжує боліти час від часу.

Російське вторгненння до України триває вже більше місяця. Новини і постійні вибухи виснажують нерви. Бігаєш між своєю новою кімнатою, коридором і ванною. Ще й гасаєш до туалету, бо нерви. А сусіди, здається, не бояться нічого. Батькам теж все одно. А я так не можу. Чим лікувати нерви? Порнушка вже не допомагає. Цукерки доїв.

Останніми днями гармати чутно вранці, вдень, ввечері, вночі — цілодобово. Причому гуркіт був сильний. Виявилось, що вчора відбулись перші прильоти ракет по нашому місту. А вночі вирішив подивитись, що робиться на вулицях... і побачив помаранчеве зарєво від вибуху. Страшно. Дуже страшно. Хоча розумію, що до нас ракетні обстріли прийшли лише через місяць війни, однак від цього все одно не легше, оскільки русня бомбить мирні об'єкти і гатить куди попало.

Погода, а саме сильний вітер, лише додає тривоги. Важко розрізнити, коли щось летить, а коли дує вітер. І неспокійно. Радують, хіба що, сонячні дні, яких стало більше.

Думаю, може кудись чкурнути (от слово, яке ніколи не використовував)? Є один варіант, який не вимагає оренди житла(!), поближче до природи. Правда, батьки нікуди не хочуть їхати. Їм пропозиція не сподобалась. Та й нема деяких засобів для автономного проживання — так би може й поїхав.