Тенденції серпня

Серпень - традиційний період застою на ринку праці. Не став винятком і цей рік. За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, в цьому місяці було опубліковано на 14% більше вакансій і на 10% більше нових резюме в порівнянні з липнем. Для поточного стану економіки та ринку праці зокрема це досить хороші показники, що свідчать про відносну стабільність у цій сфері.
 
ТОП-регіонів за кількістю вакансій практично не змінюється. Лідирує столиця, друге місце за Дніпропетровськом, третє - Харків, четверте - Львів, п'яте - Одеса. А ось найбільш активно в порівнянні з минулим місяцем вакансії розміщували в Житомирській, Івано-Франківській, Сумській та Тернопільській областях. Найменш активними були роботодавці Києва. Столиця - єдиний регіон, де в цьому місяці вакансій було менше, ніж у попередньому. Незначну активність (всього на 3% більше вакансій) проявляли роботодавці Харківської, Херсонської та Вінницької областей. Найактивнішими при пошуку роботи були здобувачі Київської та Миколаївської областей (саме вони розмістили найбільшу кількість нових резюме в порівнянні з минулим місяцем).
 
Найбільша кількість вакансій в серпні пропонували фахівцям з продажу. Раптово останній літній місяць приніс багато пропозицій про роботу молодим фахівцям. Вперше за довгий час вакансії для них за кількістю перевищили пропозиції для програмістів. Збільшилася кількість пропозицій для кваліфікованих фахівців на виробництво. Також саме в цих проф. сферах спостерігається найвища динаміка в порівнянні з минулим місяцем. Раніше затребувані були маркетологи і адміністративний персонал.
 
Найбільш активними в серпні були молоді фахівці, програмісти, фахівці з продажу, фінансисти та виробничі фахівці. Саме вони склали ТОП-5 за кількістю нових резюме. У порівнянні з минулим місяцем збільшилася активність фахівців автобізнесу, фінансистів та економістів, журналістів і закупівельників. У цих проф. сферах спостерігається найбільша динаміка приросту нових резюме.
 
Високі зарплати. Яких кандидатів шукають роботодавці,  що  готові платити. У серпні ТОП-10 і ТОП-100 зарплат практично без змін, і лідирують в ньому традиційно програмісти. Проте варто зауважити, що збільшилася кількість пропозицій для керівників, особливо з досвідом роботи в інтернет-маркетингу і напрямах, так чи інакше пов'язаних з IT. Однією з найвищих зарплатних пропозицій у серпні була вакансія Chief Software Architect - Java. Пропонуючи зарплату 8 тис. дол., роботодавець шукає фахівця, який має профільну вищу освіту, досвід роботи з Cloud architecture і DevOps, не менш 8-ми років досвіду програмування на Java та інших близьких технологіях (eclipse, netbeans, hibernate, JPA, Spring ). Професійне знання TDD, NoSQL (MongoDB or Cassandra), Relational DBs (MSSQL, MySQL, Oracle), SOA, EDA. Можливість вести складні дискусії на технічні теми, а переважно - наукове звання, гарне знання англійської.
 
Однак високі зарплати пропонують не тільки програмістам. Агропромисловий холдинг шукає директора заводу, пропонуючи зарплату від 55-ти тис. грн. Головна вимога: досвід роботи на виробничих майданчиках у харчовій галузі на позиціях головного інженера (обов'язково), технічного директора, директора виробництва - від 3-х років. А також знання організації виробничого планування, диспетчеризації виробництва, основ економіки, організаційної техніки, засобів механізації, оперативного обліку та регулювання процесу виробництва.
 
Міжнародний виробник гаджетів пропонує роботу фахівця з корпоративних продажів з зарплатою від 46 тис. грн. Компанія шукає фахівця з продажу, якого можна описати, як короля продажів, генія переконання і джедая комунікації, фахівця, який мріє вписати своє ім'я в історію маркетингу і продажів.
 
Компанія, що надає послуги в сфері E-Commerce та IT-Development, шукає національного менеджера проекту. Основні вимоги - вища освіта, володіння англійською мовою, успішний досвід керівництва інтернет-магазином з нуля, досвід створення команд і управління колективом. Зарплату роботодавець пропонує до 40 тис. грн.
 
Міжнародна інтернет-компанія для успішного проведення рекламних інтернет-кампаній шукає директора з маркетингу. Головні вимоги: досвід роботи в інтернет-маркетингу з контекстною рекламою від 4-х років; успішний досвід запуску і проведення рекламних кампаній (пошукових і медійних); впевнене володіння системами Google AdWords, Yandex.Direct, Google Analytics та / або Yandex Metrika, банерними мережами, розуміння основних принципів SEO. Зарплату компанія пропонує від 30 тис. грн.


7381АК

Скільки дерев на Планеті?

сколько деревьев на Планете: Живая планета Земля, практическое восстановление.  Є така приказка, що зірок на небі більше, ніж піщинок на землі. Дійсно, їх так багато, що наш мозок не готовий працювати з такими величезними обсягами чисел. Як з'ясовується, ми можемо сміливо додати дерева до цього списку. Тому, що дерев дуже багато на цій планеті. Мовляв, багато і багато. А скільки?

Кілька років тому під час роботи в Єльської школі лісового господарства та екологічних досліджень, Томас Кроутер зіткнувся з цим завданням вперше, коли його друг працював над програмою ООН під назвою: Мільярд дерев. Метою цієї ініціативи було посадити мільярд дерев для боротьби з глобальним потеплінням, але проблема в тому, що вони не були впевнені наскільки це суттєвий крок. Вони поняття не мали багато це чи мало.
 
«Вони не знали, наскільки посадка мільярда дерев збільшить загальну кількість дерев на планеті на 1% або на 50%,» згадує Кроутер.
 
Він поставив просте запитання: Скільки дерев на нашій планеті?
Згідно з однією з оцінок, на основі супутникових знімків, у світі 400 млрд дерев. За іншою, на основі наземних вимірювань, імовірно 390000000000 дерев росте тільки в басейні Амазонки.
 
Ми зв'язали всю інформацію в кожному регіоні, з тією, що дають нам знімки, грунтуючись на детальну інвентаризацію лісів, яка була вироблена в ряді країн. У загальному рахунку була скомпільована інформація з 400000 листяних ділянок, які вчені ретельно зібрали і внесли в єдину базу.
Три трильйони дерев!
 
Це число настільки величезне, що стає абстрактним; в одне вухо увійшло, в інший вийшло. Якщо підсумувати три трильйони секунд, то це буде 94,638 років.
 
Крім того, кожен рік у зв'язку з діяльністю людини на планеті втрачається близько 15 млрд дерев.
 
Виходячи з цих даних можна зрозуміти, що посадка мільярда дерев, швидше за все не зможе істотно змінити ситуацію. І потрібно в рази збільшити зусилля. Їхня програма - висадка трильйона дерев.
 
Переводимо в секунди. Це буде 31,546 років.


7381АК

Plan B - технологія з переробки батарейок

В Україні розробили безвідхідну технологію з переробки батарейок, яка, за твердженнями розробників, може вирішити проблему утилізації батарейок і повернути цінні ресурси в економіку.
Одна батарейка забруднює 20м2 землі та 400 л води. Щорічно в світі виробляють не менше 1 млн тонн цинк-марганцевих батарейок. На одного жителя країни, що розвивається припадає приблизно 0,5 кг відпрацьованих батарейок в рік (Україна), на жителя розвиненої країни - не менше 5 кг на рік (Швейцарія).
схема переработки батареек: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка
 
Артем Мадатов, кандидат технічних наук і
Максим Ткаченко запропонували свою технологію для переробки батарейок, де не потрібні додаткові хімічні речовини, а після роботи печі взагалі не утворюються відходи.
 
Як стверджують самі розробники, після переробки старих батарейок можна отримувати цинк, кадмій, марганець і графіт, сировину для створення акумуляторів і нових батарейок. А також рідке азотне добриво, яке користується попитом у сільському господарстві.
 
У серпні 2014 роки після успішного лабораторного тестування, автори подали заявку на реєстрацію патенту на технологію PlanB і тепер активно шукають покупців для установки таких ліній переробки по всій країні.

цех по переработке батареек: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка

Наскільки вигідно у нас мати центр переробки батарейок
 
В принципі вигідно, але постійно виникає питання, де взяти сировину в необхідних об'ємах, адже за розрахунками авторів, для того щоб вийти на точку окупності потрібно в місяць переробляти від 15 тонн вторсировини.
 
Для того, щоб була сировина, споживачі повинні здавати її в точки збору, а цього поки не відбувається так регулярно як хотілося б. Причини дві:
-  мало точок збору, що в принципі вирішити нескладно. Але при цьому не кожна така точка хоче ділиться своєю сировиною безкоштовно та ціни закупівлі можуть вплинути на обсяги переробки;
- або люди просто не готові роздільно збирати відходи. Це питання вирішити складніше і схоже попередні центри переробки мало приділяли уваги цьому питанню, що призвело до їх закриття.


7381АК

Локаворське кафе і ферма 2в1 на даху Копенганена

локаворское кафе и ферма Копенгаген: Городские фермы

Органічна ферма sterGRO відкрилася на даху Копенгагена в 2014 році. Вона займає всього 6 соток і забезпечує 40 сімей в окрузі органічною зеленню і овочами. Минуло зовсім небагато часу і на цій фермі відкрилося невелике літнє кафе під назвою Stedsans. Тут готують тільки з місцевих сезонних продуктів і, щоб потрапити туди на вечерю, краще замовляти місце завчасно.
На фермі sterGRO, крім широкого асортименту їстівних рослин, живуть 12 курей і 4 бджолиних сім'ї. Після відкриття кафе, всі надлишки їжі тут активно компостуються за допомогою черв'яків і грядки удобрюються цим компостом.
 
Stedsans - локаворський ресторан на даху
Stedsans - ресторан на крыше: Городские фермы
 
Stedsans - це не постійне заклад на фермі і знаходиться він прямо в теплиці. Кухар готує з тих продуктів, які дозріли на фермі або підвезуть місцеві фермери на найближчий ринок. В основному це не більше 6 простих страв, але обов'язково з органічних продуктів.
Stedsans - ресторан на крыше: Городские фермы
Stedsans - ресторан на крыше: Городские фермы
 
локаворский ресторан: Городские фермы
 
локаворский ресторан Копенгаген: Городские фермы


7381АК

Youxia Х - китайський електромобіль, який хоче конкурувати з Tes

Youxia Х: Электромобили, электрокары

Youxia Х новий електричний автомобіль, який стане конкурентом Tesla Model S в 2017 році, в його досі недоторканій ніші. І головним аргументом у боротьбі за любителів чистих автомобілів, мабуть, стане його ціна.
Серед можливостей нового електромобіля можна виділити:
Дизайн навіяний брендами Lexus, Audi і Maserati.
Нова операційна система, на основі модифікованого Android 5.1, під назвою KITT ОС.
Він має 348 коней і розганяється від 0 до 100 км за 5,6 секунди.
Він буде продаватися з трьома різними батареями 40 кВт - 60 кВт - 85 кВт. 270 км максимальної автономії.
У салоні є великий екран, який управлятиме всією цифровою начинкою автомобіля.
Китайці активно включилися в електромобільні скачки і вже в найближчі місяці ми будемо знати більше подробиць.

Youxia Х электромобиль: Электромобили, электрокары
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



Мабуть на цьому вони не зупиняться і незабаром візьмуться за нові акумуляторні сонячні панелі, аналог Tesla PowerWall.


7381АК

Чому пшениця перестала засвоюватися.

почему пшеница перестала усваиваться. Дело не в глютене: Органическая еда, натуральные продукты

Алергія на глютен, дуже поширене явище серед американців в останнє десятиліття. Як виявилося, токсичною пшениця в США стала не через те, що її таємно генетично модифікували, проблема криється в самому методі вирощування та збирання пшениці в традиційних господарствах.
У США прийнято обробляти пшеницю гербіцидом «раундап» за кілька днів до збирання врожаю. Це дозволяє зібрати більше зерна з меншими зусиллями і раніше терміну.
«Раундап» містить смертельно небезпечний інгредієнт гліфосат. Вперше використовувати цей гербіцид на полях для підсушування зерна перед збиранням врожаю запропонували на початку 1980-х. За останні 15 років це стало справою звичною: тепер близько 30% усього виробленого «раундапа» використовують у традиційному сільському господарстві в якості просушувача за 7-10 днів до збирання.
 
За даними професора Массачусетського технологічного інституту Стефані Сенеффе, що поглиблено вивчала цю проблему, - «в результаті просушування посівів гліфосатом більша частина пшениці в США тепер заражена цією речовиною. При такій обробці пшениця дає більше насіння, злегка збільшуючи урожай. Гліфосат проникає в насіння, коли рослина вмирає. Вмираючи, вона дає більше насіння », - говорить Сенеффе у своїй доповіді на конференції з проблем харчування в Індіанаполісі.
 
За даними Департаменту сільського господарства США на 2012 рік, 99% твердої пшениці, 97% ярої та 61% озимої були оброблені гербіцидами. Цей відсоток зріс порівняно з 1998 роком, коли такій обробці піддавалися 88% твердої пшениці, 91% ярої та 47% озимої.
 
Розробник «раундапа» компанія «Монсанто» стверджує, що в результаті обприскування рослин з вологістю зерен вище 30%, рослина вбирає «раундап» в зерна. Фермерам подобається така практика, оскільки вона дозволяє вбити рослину, забезпечуючи тим самим ранній урожай ».
Пшеничне поле часто дозріває нерівномірно. А застосування «раундапа» перед збиранням дозволяє прискорити дозрівання зелених ділянок поля, щоб вони наздогнали дозрілі. У результаті «раундап» проникає в менш зрілі зерна і потрапляє в урожай.
 
Люди, що вживають продукти, виготовлені з такого зерна, безсумнівно, поглинають і найдрібніші частинки «раундапа». Примітно, що в США солодовий ячмінь, з якого варять пиво, не допускається до продажу, якщо перед збиранням рослини обробили «раундапом». Така ж історія з сочевицею і горохом. А пшеницю - продають без проблем.
Подібна практика поширена не тільки в Сполучених Штатах. Згідно доповіді британського Агентства з харчових стандартів, в результаті застосування «раундапа» в якості десиканта, залишки гліфосату регулярно виявляються в зразках хліба. Однак інші європейські країни вже поставилися до проблеми серйозно. У Нідерландах використання «раундапа» заборонено повністю, незабаром цьому прикладу послідувала і Франція.
 
На таблиці нижче представлений різкий підйом обробки гліфосатом пшениці в США з 1990-го року і частота захворюваності целіакію (тієї самої непереносимістю глютену). Таблиця взята з дослідження, опублікованого в грудні 2013 року в журналі Interdisciplinary Toxicology. У дослідженні розглядається, як гліфосат викликає аутоімунні захворювання. Не будемо забувати, що пшениця не є генетично модифікованою і не володіє, як ГМО-кукурудза або ГМО-соя, ознакою Roundup Ready, тобто нестійка до згубному впливу раундапа. Тому обробка гліфосатом попросту вбиває пшеницю
«Раундап» підриває функціонування корисних бактерій в шлунку, викликає проникність стінок кишечника і, як наслідок, прояв симптомів аутоімунних захворювань.
рост обьемов применения глифосфата и аутоиммунные заболевания : Органическая еда, натуральные продукты
Найгірше те, що негативний вплив гліфосату формується повільно і безсимптомно довгі місяці, а то й роки. Поступове запалення захоплює клітинну систему організму. Наслідки такого системного запалення - хвороби і паталогії, з якими асоціюється західний спосіб життя:
Шлунково-кишкові розлади,  ожиріння, діаюет, хвороби серця, депресивний синдром, аутизм, безпліддя, рак......
Цей список можна продовжувати і продовжувати ...
 
 
.... інші рослини також сушать «раундапом» перед збиранням: ячмінь, цукровий очерет, рис, насіння, сушені боби і горох, солодка картопля, цукровий буряк і так далі. Щоб захистити себе від сучасного, створеного людиною лиха, є лише один вихід - купувати ці продукти тільки у фермерів, які працюють за дружніми для природи технологіями.
Єдиний шлях убезпечити себе від токсичної пшениці, це або купувати її у фермерів, які застосовують традиційні методи її вирощування, або повністю відмовитися від виробів з пшениці і перейти на безглютенову дієту, що і робить більшість американців сьогодні.
 
Було б великою помилкою вважати, що наші агрохолдинги не практикують застосування раундапа перед збиранням врожаю, знаючи про його цікаву властивість збільшувати урожай, а значить прибуток. Тому слід бути більш уважним до виробників зернових і купувати тільки натуральні продукти.


7381АК

Венеція. Що варте романтики

1. Гранд-Канал

 

Достопримечательности Венеции: на что смотреть глазами романтика

 

 

 

2. Міст Зітхань

 

Достопримечательности Венеции: на что смотреть глазами романтика

 

 

 

3. Площа Сан-Марко

 

Достопримечательности Венеции: на что смотреть глазами романтика

 

 

4. Музей еротичного мистецтва у Венеції

 

Достопримечательности Венеции: на что смотреть глазами романтика

 

5. Готель Даніелі (Hotel Danieli)

 

Достопримечательности Венеции: на что смотреть глазами романтика

7381АК

База електронних підручників E-pidruchnyky і система управління

ebooks_vs_books_ukr

Напередодні нового навчального року українські компанії представили цілий ряд IT-проектів для школярів: сайт для покупки електронних підручників E-pidruchnyky.net, програму фінансового управління фондами класів ParCon.com.ua і проект «Розумна дитина», в рамках якого весь клас вчиться з використанням планшетів і спеціальних розвиваючих програм. Проекти були розроблені компаніями «Софтлист» і мультимедійним видавництвом «Розумники» на продуктах Microsoft і підтримані Міністерством освіти і науки України.

Проект E-pidruchnyky.net являє собою систему легального поширення електронних підручників в універсальному форматі, яка дозволяє українським школярам займатися в школі і вдома з планшетом, телефоном або електронною книгою замість паперових книг. На думку розробників проекту, це якісний ривок від використання формату PDF, який не завжди коректно відображається, до нового адаптивного  формату. Електронні книги вдвічі дешевше паперових, що дозволяє батькам економити. При цьому видавництва отримують авторські відрахування з усіх покупок в рамках проекту, що дозволяє реінвестувати кошти в підвищення якості навчальної літератури, виправляти помилки і надсилати оновлення на пристрої учнів.

school_funds_ukr

Parental Control - безкоштовна програма управління шкільними фінансами для батьків школярів. З її допомогою можна вести облік і розподіл коштів, які збираються батьками в фонд класу. Завдяки системі ParCon вирішується проблема непрозорості: система розрахує суму внеску, необхідного з кожного учня, а потім автоматично сповіщає батьків школярів за допомогою push-повідомлення або листа електронною поштою про необхідність здати гроші. Вся історія доходів і витрат шкільного фонду зберігається в анонімному вигляді для загального фінансового обліку, дозволяючи батькам добровільно брати участь в подібній ініціативі.

technology_education_ukr

Програма «Розумна дитина» - розширення експерименту по запровадженню інноваційного комплексного IT-рішення для шкіл, який був започаткований минулого року. Мета експерименту - показати переваги використання комп'ютерів в освітньому середовищі. З нового навчального року в десятках класів початкової школи з різних міст України учні та вчителі будуть використовувати спеціально розроблені комп'ютери та програмне забезпечення в процесі навчання.



7381АК

Як зміниться населення Планети до 2100 року

как изменится население Планеты к 2100 году: Живая планета Земля, практическое восстановление.

Відповідно до нового звіту ООН населення Землі до 2100 року зросте до 11,2 млрд. Які зміни чекають нас до цього часу і як це позначиться на екології Планети.
Сьогодні населення Землі продовжує зростати, хоча темпи за останні роки і сповільнилися: 10 років тому приріст становив 1,24% на рік, зараз - 1,18%. Тобто кожен рік населення збільшується на 83 млн. До 2100 року при середніх показниках народжуваності населення світу складе 11200000000 чоловік.
 
Цікаві відкриття були зроблені на рівні окремих країн - так, за сім років населення Індії обійде Китай і до 2050 року становитиме 1,7 млрд. Також уже в 2050 році Нігерія обійде США і стане третьою по населенню країною в світі.
З падінням народжуваності та збільшенням тривалості життя населення старіє - люди старше 60 років є найбільш швидкозростаючою віковою групою. У 2015 році кількість людей старше 60 становить приблизно 901 000 000 (12%), але до 2100 їх буде вже 3200000000 (29%).
 
Прогноз ООН щодо України песимістичний - при середній народжуваності населення країни в 2100 році скоротиться на 41% і складе 26 млн чоловік. 
Насправді, при такому обьємі ресурсів (землі, води, енергії) це не так уже й погано. Швидше навпаки, це наш імунітет від убогості і голоду.
 
 
прогноз ООН населения России и Украины: Живая планета Земля, практическое восстановление.
В Африці темпи зростання населення залишаються дуже високими - більше половини світового приросту населення до 2050 року буде припадати саме на цей континент. До 2100 року населення Анголи, Бурунді, Демократичної Республіки Конго, Малаві, Малі, Нігеру, Сомалі, Уганди, Танзанії та Замбії збільшиться в п'ять разів. У підсумку в 2100 році частка Африки в населенні світу збільшиться з 16% до 39%.
 

                                                           Рост населения в 2100 году : Живая планета Земля, практическое восстановление.

Екологічні проблеми зі зростанням населення
 
Правда прогнози населення ООН не враховують екологічні проблеми, які ми створюємо, наприклад, брак води і зміна клімату, можуть обмежити нашу здатність до зростання. Чи будемо ми здатні нормально развиватся, залежить також від швидкості, з якою ми споживаємо ресурси Землі та генеруємо сміття.
 
Приміром, в Ємені за останні 40 років населення збільшилося в чотири рази, що призвело до зміни водоносних горизонтів і скороченню врожаїв зерна в країні на третину.
У Пакистані швидке зростання населення сприяло широкому обезлісненню і деградації ґрунту, що призвело до масштабних повеней, які за останні роки стали ще більш руйнівними.
 
На глобальному рівні ми вже далеко перевищили здатність Землі підтримувати нас, і близько 1,5 мільярда чоловік вже живуть в умовах крайньої бідності.
 
До середини століття до них приєднаються ще 2000000000 людини, у яких не буде нормального доступу до їжі і воді.
 
Нормальний розвиток людства означатиме ліквідацію злиднів, перехід до економіки, яка знаходиться в синхронізації з Планетою, до забезпечення здоров'я, освіти для кожної людини, до репродуктивного вибору. Стрімке зростання населення призведе тільки до подальшого руйнування природних систем Землі і зростанню міграції.


7381АК

Google Sunroof - сервіс для встановлення сонячних батарей на дах

Google Project Sunroof: Эко стартапы

 

Компанія Google запустила новий сервіс, який покаже де краще розмістити сонячні панелі на вашому даху і яка від цього буде економія.
Сьогодні Google - це не тільки американський пошуковик у віртуальній мережі, останнім часом компанія запускає нові сервіси, які виходять далеко за рамки звичайного пошуку.
 
У якийсь момент Google вирішив проаналізувати пошукові запити своїх користувачів і виявилося, що вони активно шукали інформацію про те, наскільки вигідним може бути використання сонячних батарей в своїх будинках і який найбільш ефективний спосіб їх розташування на даху будівлі.
Так народився новий сервіс Project Sunroof, який дає можливість вказати адресу свого будинку з Google Maps. За допомогою геолокаційні даних Google Maps і супутникових знімків Google Earth створюється 3D-модель даху будівлі. Це дозволяє визначити, скільки сонця вона отримує щодоби і чи є фактори, такі як дерева поблизу, які можуть створювати тінь.
Через короткий час сервіс Sunroof підготує звіт, що включає в себе найбільш оптимальну схему розташування сонячних батарей і зазначення суми приблизною економії від використання альтернативних джерел енергії. Також Project Sunroof запропонує найближчу до вказаного будинку компанію, яка зможе встановити сонячні батареї на дах.
Зараз сервіс працює в тестовому режимі і доступний тільки в деяких місцях США. Але якщо результати тестування будуть задовільні Google почне масштабувати свій проект по всі території США, а незабаром і всього світу.
 
Сервіс з невідомих причин поки не працює. Google Sunroof


7381АК