Профіль

ivanivna

ivanivna

Україна, Івано-Франківськ

Рейтинг в розділі:

Раціональне харчування в холодну пору року


З настанням холодів щоб постійно не хворіти потрібно не лише тепло одягатися. Наші лікарі і прихильники східної медицини радять для підтримки організму вживати правильну їжу. 
Взимку нам особливо хочеться густих наваристих супів і м'яса, адже в холод велика частина енергії витрачається на 
 

зігрівання організму. Для її поповнення потрібно збільшити в раціоні кількість жирів і протеїнів тваринного походження. Крім енергії вони містять незамінні жирні кислоти, які допомагають регулювати функції шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи. Детальніше тут



Дністровський каньйон


Ріка Дністер тече в каньйоноподібній долині, а стрімкі береги досягають від 100 до 250 метрів над водою, утворюючи багато звивин – меандрів. На території Дністровського каньйону знаходиться близько 100 пам’яток живої та неживої природи світового значення. В цій місцині збережено унікальні еталони відслонень гірських порід. 



Дністровська долина з її унікальними ландшафтами володіє своєю мальовничою неповторною красою та особливим індивідуальним шармом. Найцікавішою і наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон, який є одним з найбільших в Європі. Детальніше тут:


Вулкан Старуня- єдиний діючий грязьовий вулкан на Україні

В Івано-Франківській області в селі Старуня Богородчанського району в 1977 році після землетрусу в Румунії (в горах Вранча) прокинувся грязьовий вулкан Старуня.



Він став геологічною пам’яткою природи і поки єдиний діючий не тільки в Карпатському регіоні, але і у всьому світі. Його виникнення викликане розробкою озокеритних і нафтових родовищ. Перші кратери з’явилися діаметром близько 50 м.



Зараз вулкан дихає через десятки маленьких менш активних міні-кратерів, а на рельєфі нагадує звичайну брудну пляму. Через 8 кратерів і 13 мікрократерів він виділяє воду, газ, глинисту пульпу, нафту та її складові.  Детальніше тут

Палац у Качанівці


Маєток Харитоненків і Тарновських у Качанівці - єдиний в Україні, який уцілів у комплексі, попри війни та революції. Палац розташований за 170 кілометрів від Києва на романтичному схилі, який із двох боків омивають мальовничі ставки і перебудований на замовлення родини меценатів Тарновських.



До палацу веде центральна алея, з іншого боку якої споруджена єдина у Східній Європі церква Георгія Хозевіта і єдина родинна усипальниця Тарновських.
Тарновські захоплювалися українськими старожитностями і Качанівка вважалася українським Парнасом - центром, куди з'їжджалися митці: тут часто гостював Микола Гоголь, Михайло Глінка, Михайло Врубель, Ілля Рєпін, Лев Жемчужников. Детальніше тут


Камінне село


Одним з найбільш загадкових місць України в Житомирській області є геологічний заказник місцевого значення «Камінне село». Широко вживається і інший варіант назви «Кам'яне село», його називають "український стоунхендж". 



Це унікальне скупчення великих валунів на площі в 15 га. лісу. Багато каменів дійсно обрисами нагадують сільські будинки, тут є свій «майдан» зі «школою», і навіть «церква». Найбільшою популярністью серед туристів користується камінь «Божий слід». До цього каменю спеціально приставлена драбина, а за повір'ям, «слід» цей дає паломникам здоров'я і здійснення бажань. Детальніше тут

Сім чудес України: Бахчисарайський Ханський Палац


Бахчисарайський Ханський Палац протягом двох із половиною століть (з 1532 до 1783 р.) був центром політичного, духовного й культурного життя держави кримських татар. Будувався як родова резиденція династії Ґераїв (правителів Кримського ханату), є найважливішою історичною пам'яткою цієї доби та єдиним у світі зразком кримськотатарської палацової архітектури й унікальним для Європи (поруч із палацами Альгамбра в Іспанії та Топ-Капи в Європейській Туреччині); є цілісним архітектурним комплексом близькосхідного цивілізаційного кола.



Зараз він є національною святинею кримськотатарського народу та посідає видатне місце й у світовій літературній традиції. Бахчисарайський Палац є в процедурі внесення до Списку Всесвітньої Спадщини UNESCO.
Той вигляд, що його Хансарай має нині, у своїх головних рисах склався в ХVІІІ ст., коли орнаментальне і будівельне мистецтво Кримського ханату досягло висот досконалості. 



З плином часу в ханському палаці змінювалися архітектурні й орнаментальні стилі. Останній кримський хан Шагін Ґерай, котрий увійшов до кримської історії як великий авантюрист, що в результаті згубив власну країну, мав намір перенести кримську столицю з Бахчисарая до Кефе (нині Феодосія). Він навіть почав будівельні роботи на новому місці, але, втративши у 1783 р. владу, не встиг реалізувати свого плану. Детальніше тут

Відпочинок на Свидовецькому озері


Літній час найбільш улюблений та приємний для активного відпочинку. Куди поїхати відпочивати у вихідні на честь святкування великого свята для нашої країни - Дня незалежності визначилось нами ще заздалегідь. Є на Україні шматок раю на землі- Свидовецьке озеро. Краса його просто вражаюча- в підніжжі гори Котел, трохи сховане за горою (якщо йти по Свидовецькому хребту з Драгобрата), розмістилось озеро Свидовець. 



Вода в ньому смарагдового кольору навіть влітку достатньо холодна. Саме озеро глибоке, але навіть з гори видно наскільки чиста в ньому вода. Дно озера вкрите гострим камінням з густим шаром мулу, який потрапляє в озеро внаслідок танення льодовика, який його живить. Цього року через досить спекотне літо льодовик розтанув зовсім, а в попередні роки його можна було тут спостерігати і в вересні. 
Наша компанія добиралась на Закарпаття до смт. Ясеня хто чим міг: потягом, автобусом та власним авто. 



В містечку взяли позашляховик, щоб добратись до Драгобрату, оскільки починати свій відпочинок з важкої дороги ні в кого не було бажання. Дорога досить стрімко серпантинами звивається вгору, а йти з навантаженими під саму зав,язку наплічниками – то трохи важко. Дорога вилася вздовж потоку Свидовець, ми проїжджали повз джерело з холоднючою водою, нерестилище форелі.  Детальніше тут


Унівська лавра


Наближаються  свята, а з ними і такі довгоочікувані дні відпочинку. Нарешті можна буде відволіктись від рутинного робочого ритму зустрічами з друзями та подорожами. Мабуть осінній час найбільше підходить для подорожей по святих місцях. Одним з таких місць є Унівський монастир, який знаходиться серед прекрасного прикарпатського ландшафту: гористої місцевості та родючих полів. Писемних свідчень про точну дату заснування монастиря, ще не знайдено однак в архівних документах поч. XIV ст. Унів зазначається як відомий духовний центр Галичини


Унівським монастирем опікувалися різні княжі роди Гедиміновичів, Лагодовських... Серед писемних джерел існують відомості про те, що у 1549 р. монастир був спалений татарами. Давній переказ розповідає, як Олександр Ванько Лагодовський (хворів на хворобу ніг), побачив у сні Богородицю, яка порадила йому шукати неподалік у лісі цілюще джерело. За чудесне зцілення шляхтич відродив знищену обитель. В XVI ст розпочалося будівництво мурованої оборонної церкви над джерелом, а згодом - чотирьох наріжних веж та мурів. Зберігся надгробок Лагодовського - один із кращих зразків західноукраїнської скульптури епохи Ренесансу (оригінал зберігається в Олеському замку).


То Київ є справжньою столицею України?

     Якось довелося по справах мирських побувати в Києві. Змалечку найбільшою нагородою за закінчений навчальний рік на  "відмінно" по всіх предметах, була омріяна подорож до Києва. І мрія таки здійснилася-  стольний град Київ засвітив своїми золотоверхими соборами перед нашими з татом очима. Часи ще були "совєцькі",  а ми живемо в глибинці України, тобто в українській Україні- на заході. Вражень на мою дитячу голову вистачило сповна. 
       І ось що вбило мене цього разу.  Справи якось вирішились дуже швидко, квиток попередньо придбано, а часу до потяга ще 6 годин. На вокзалі через турбюро "Н" придбала двогодинну екскурсію Києвом. В дорозі гід нам ввічливо російською пояснив, що це економ-версія екскурсії, тому зупинятись ми ніде не будемо, а розповідь про визначні місця буде тривати протягом руху автівки.  Година часу в заторах, декілька скуйовджено- пошматованих історичних розповідей - ось і  все. На завершення нашої екскурсії ми потрапили на територію Софії Київської. Часу на огляд святині- 35 хв (з загального 2-нного), вхідний квиток- 50 грн ( +до 200 грн які оплачено турагенції).

 В процесі розповіді виявляється, що наша святиня належить російському патріархату!?  Подивились трохи по території, рушили до авта.  Там спитала в екскурсовода (звичайно рідною українською мовою, я ж не в чужій столиці!) чому  стільки часу виділено лиш на один об"єкт який не є українським, а решту ми просто проминули.  Відповідь була наступною: " А ти что бандеровка из запада, нармальна  как все, спрасіть не можешь?" Відповідати на грубість грубістю було миттєвим спалахом емоцій, але опановуючи кревну злість прозвучала відповідь: "Бандера образ збірний, з тих всіх полеглих за волю і честь свого народу. Якщо він для вас найзліший ворог, то я тільки пришатимусь тим, що я бандерівка" .  Як колись говорили старші люди "Золотом писали ла...ном запечатали". В автівці ще були двоє путніх з заходу, але їх російську вимову видавав сильний западенський акцент, навіть між собою вони розмовляли чужою мовою.  Враження від екскурсії залишились препаскудні, а ще гірше пече те, що в столиці своєї ж держави я змушена розмовляти чужинською мовою, щоб бути "как нармальная".  То Київ столиця України , чи просто її "абщак"?!


Підгорецький замок

В селі за 20 км. на північ від Золочева і за 24 км на південний схід від Бродів розташований Підгорецький замок, який є одним з найкращих в Європі зразком поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Побудований за проектом відомого архітектора Андре дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Замок в Підгірцях, разом з замками Золочева та Олеська, творить так звану Золоту Підкову Львівщини ( автор ідеї Герой України, Борис Григорович Возницький). 


До Олеського замку лише 6 км, польовою дорогою; в селі є ще Підгорецький пивзавод, збудований в середині XVIII ст. графом Вацлавом Жевуським, поряд хутір Гута ( колись видобували руду і виплавляли залізо) та Василіанський монастир в Пліснеську (за 1,5 км від дороги). В селі збереглись фортифікаційні вали давньоруського міста, укріплення якого складалися з семи рядів валів, які остаточно сформувалися в ХІІ-ХІІІ ст. 


Якесь дворище Батиїв уперше згадане в актах Бродських у 1445 р. Можливо, це латинська назва укріплення на Підгорецькій горі. В 1440 р. польський король Владислав Варненчик дарував навколишні маєтності Янушу Підгорецькому. детальніше тут