За словами Харді, перехід до третьої фази еволюції можливий лише через глобальну трансформацію, яка вимагає участі всіх членів суспільства. Це складний, але необхідний процес, який може забезпечити майбутнє людства та планети.
Чи зможемо ми подолати виклики другої фази та перейти до нової ери миру та сталого розвитку? Відповідь на це питання залежить від кожного з нас.
В ботанічному саду китайського міста Наннін вперше зацвів лотос, вирощений із насіння віком 1200 років, пише SEEDS.
У 2022 році адміністрація Ботанічного саду отримала в дар три насінини, знайдені в районі Пуланьдянь міста Далянь провінції Ляонін. При застосуванні радіовуглецевого методу датування дослідники дійшли висновку, що їх вік становить близько 1200 років, повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.
У травні минулого року дослідники розпочали роботу з вирощування цього древнього насіння. Для успішного проведення експерименту вони розкрили шкірку та помістили їх у контрольоване середовище. Зусилля ботаніків не пройшли даремно, дві з трьох насінин проросли.
За словами наукового співробітника центру Вей Мяоцин, насіння лотоса має своєрідну будову і у зв’язку з цим здатне зберігати схожість протягом століть і навіть тисячоліть. Якщо насіння лотоса зберігати в сухому, прохолодному та герметичному приміщенні, то вони і через сотні років збережуть здатність до проростання.
“Жителям міста Наннін та його гостям пощастило помилуватися такими ж прекрасними квітами лотоса, які колись цінували стародавні предки”, – додала вона.
Лотос – одна з найулюбленіших рослин у Китаї з давніх-давен. У традиційній культурі Китаю він є символом чистоти та непорочності.
23 липня 2024 року, стався найпотужніший у поточному циклі активності нашої зірки спалах на Сонці. Він був класу X14 і майже вдвічі перевершив за силою травневий спалах класу X8.7, після якого полярні сяйва спостерігали далеко на півдні нашої країни і в багатьох інших регіонах. На щастя, найпотужніший за багато років спалах стався на зворотному боці Сонця, що вберегло нас від наслідків.
Спалах 23 липня супроводжувався вражаючим корональним викидом маси з Сонця. Це хмара плазми — заряджених частинок, які здатні викликати збої в роботі радіозв’язку на Землі та в роботі супутників аж до їхнього повного пошкодження і навіть сходження з орбіти через розширення атмосфери Землі під впливом сонячного вітру. Оскільки спалах стався на зворотному боці Сонця, «постріл» КВМ пішов у порожній простір.
«Відповідно до класифікації GOES — це був найбільший спалах на сьогодні, — розповів Семюел Крукер (Samuel Krucker), провідний співробітник спектрометра і телескопа для отримання рентгенівських знімків (STIX) на SolO. — Інші великі спалахи, які ми виявили, сталися 20 травня 2024 року (X12) і 17 липня 2023 року (X10). Усі вони сталися зі зворотного боку Сонця».
Якби гігантська пляма, що породила спалах, на Сонці дивилася в бік Землі, а це лише питання синхронізації за часом обертання зірки, то нас вразила б геомагнітна буря потужніша за травневу. Полярні сяйва було видно далеко на півдні. З іншого боку, могла постраждати енергетична та інша інфраструктура планети, у чому індустріальної цивілізації мало хорошого.
Під впливом сонячного обурення магнітне поле Землі починає рухатися, що викликає наведення постійних струмів у протяжних металевих конструкціях — рейках, трубопроводах, лініях електропередач. Це створює критичне навантаження на електронне та електричне обладнання з ризиком аварій.
Рентгенівський космічний телескоп "Чандра" відзначає 25-ту річницю роботи у космосі.
На честь цього ювілею NASA опублікувало 25 нових космічних фотографій, які зробив апарат, пише Popular Science.
Рентгенівський космічний телескоп "Чандра" розпочав свою подорож 23 липня 1999 року. Орбітальний телескоп, названий на честь астрофізика Субрахманяна Чандрасехара, доставили на борту шатла "Колумбія".
"23 липня 1999 року шатл "Колумбія" здійснив свій 26-й політ у космос, щоб доставити найважчий вантаж – рентгенівську обсерваторію "Чандра".
Екіпаж STS-93 складався з командира Ейлін Коллінз, першої жінки, яка керувала космічним кораблем, пілота Джеффрі шбі, а також спеціалістів Французького космічного агентства (CNES) Кетрін Коулман, Стівена Хоулі та Мішеля Тоньїні. У перший день місії вони розгорнули найпотужніший рентгенівський телескоп", – пригадали у NASA.
Хоч спочатку планувалося, що "Чандра" працюватиме лише 5 років, телескоп провів у космосі 25 років. Передаючи корисні наукові дані, він став важливим джерелом для астрономічних досліджень. І ось кілька його робіт!
Джерело https://life.pravda.com.ua/society/nasa-pokazali-25-divovizhnih-fotografiy-kosmosu-yaki-zrobiv-teleskop-chandra-302845/?