Збито більше 10 літаків рф за місяць, але радіти рано
- 29.02.24, 13:29
У цей день, 19 січня 2014 року, відбулось зіткнення мітингувальників з Майдану та силовиків, відоме як Протистояння на вулиці Грушевського (або «Кривава водохреща», або «Вогнехреща» (Вікіпедія)), у результаті якого загинуло близько 6 протестантів, а кількість поранених сягнула тисячі.
Причиною протистояння стали «прийняті» тодішньою владою «Диктаторські закони» — комплекс узурпаторських заборон, створених за російським лекалом, які мали на меті придушити протести.
Мітингувальники, замість того, щоб злякатись і піти додому, вирішили продовжити протести, зібравшись на Народне віче. 19 січня кілька тисяч мітингарів вирушили на вулицю Грушевського, намагаючись прорватись в урядовий квартал. Міліціянти, які тримали кордон, застосували світло-шумові гранати і водомети, хоча їхнє використання заборонено в холодну пору року.
Віктор Янукович погодився піти на перемовини, проте вирішив скористатись цим приводом для затягування часу, маючи намір залучити до боротьби з протестувальниками більші сили. Зрозумівши це, люди, які підтримували рух на Майдані, у Львові, Івано-Франківську та інших містах почали блокувати частини Внутрішніх військ.
Після 19 січня Майдан уже не стихав, набувши своєї чіткої активної і навіть мілітаристської форми. Протести припинились лише після втечі Януковича. Майдан переміг, але він був лише однією із битв у війні за нашу Незалежність.
Фото: https://shorturl.at/puyDS
Джерело: https://n9.cl/rwe7i
На початку нового 2008-го року президент Ющенко, разом з прем’єр-міністеркою та головою ВРУ, «написали звернення щодо приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) на самміті в Бухаресті».
Американський сенатор Ричард Лугар, який повідомив цю новину, заявив, що йдеться про розгляд можливості отримання ПДЧ, а це водночас має розпочати дискусію в суспільстві.
Судячи з подальшого розвитку подій та реакції НАТО на війну в Україні, тодішні слова посадовця можна розцінювати як класичне «ми вам передзвонимо» від ввічливого роботодавця, який уважає нетактовним сказати «ні» кандидату, який йому не цікавий.