СБУ викрила групу хакерів

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили міжрегіональну групу хакерів. Ділки поширювали шкідливе програмне забезпечення. Один із них, житель Івано-Франківщини, розробляв віруси на замовлення російського клієнта: https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-vykryla-hrupu-khakeriv-kraly-informatsiiu-korystuvachiv-cherez-dodatky-dlia-instagram-ta-inshykh-populiarnykh-resursiv

Сільське господарство України потребує тільки якісних міндобрив

09:36 06 травень Київ, УкраїнаСільське господарство України, як аграрної країни, на сьогодні залишається одним з ключових двигунів української економіки, яка призначена для забезпечення населення продукцією і отримання сировини для промисловості. Традиційно в останні роки частка продукції агропромислового комплексу в загальному експорті товарів з України становить близько 40% і забезпечує валютну і економічну стабільність країни.

Поряд з цим, значну роль у розвитку сільського господарства України як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні відіграє забезпечення якісною і безпечною для життя і здоров'я людини сільськогосподарською продукцією. Це має досягатися за допомогою високоякісних і безпечних мінеральних добрив, які в тому числі не виснажують і не забруднюють українську землю і навколишнє природне середовище.
Фото:  Рынок минудобрений в Украине 01

Ембарго на російські добрива, обмеження імпорту, акції протесту профільних асоціацій, «живучий» монополіст, кардинальна зміна погодних умов - ці фактори вже не перший сезон залишають помітний негативний відтінок як на хімічній галузі України, так і на загальних планах аграріїв.

На жаль, зовнішні і внутрішні чинники останніх років негативно вплинули на ринок міндобрив. На сьогодні український ринок мінеральних добрив перенасичений різноманітністю видів і якості (азотних, фосфорних, калійних та інших). Якщо 5 років тому відсоток добрив, що ввозилися в Україну, не доходив до 40% від загальної кількості споживання, то на сьогодні він складає майже 60%, а це - понад 4 млн тонн добрив.
Фото:  Рынок минудобрений в Украине 02

Основними країнами-експортерами азотних добрив в Україні за вказаний період були Білорусь - $43600000 (28,7%), Польща - $35400000 (23,34%), Грузія - $19900000 (13,09%) та інші країни - $53 млн (34,9%). На українському ринку можемо знайти мінеральні добрива виробництва Китаю, Польщі, Литви, Болгарії, Румунії, Туреччини, Марокко, Казахстану та ін.

При таких обсягах імпорту в Україну міндобрив, на перше місце виходить питання їхньої якості. Аналіз вітчизняного ринку мінеральних добрив свідчить про наявність непоодиноких фактів використання неякісних мінеральних добрив, що призводить до значного негативного впливу на сільськогосподарську продукцію, тваринний світ і негативно впливає на екологічну та економічну безпеку нашої держави.

Адже небезпечні хімічні речовини, що містяться в неякісних мінеральних добривах сумнівного походження, становлять значну загрозу для життя і здоров'я людини, навколишнього природного середовища. З використанням неякісних міндобрив пов'язана низка екологічних проблем, таких як: засолення ґрунтів, проникнення компонентів добрив в підземні водні горизонти, забруднення водойм тощо.
Фото:  Рынок минудобрений в Украине 03

Незаконно виготовлені засоби захисту рослин або препарати невідомого походження зазвичай низької якості і містять в своєму складі діючі токсичні (отруйні) речовини, які не пройшли відповідної перевірки в органах державної влади України на предмет їхньої відповідності санітарно-гігієнічним і екологічним нормативам, в результаті чого їхнє подальше використання може становити небезпеку для навколишнього середовища, тварин і здоров'я людей.

Яскравим негативним прикладом ситуації з використанням мінеральних добрив невідповідної якості є ситуація, коли деякими українськими комерційними структурами - суб'єктами ЗЕД, які підконтрольні потужним учасникам агрохімічного ринку в Україні, через китайські «підприємства-майданчики», здійснюються поставки пестицидів від китайських хімічних заводів-виробників, які не пройшли сертифікацію в Інституті по контролю за агрохімічною продукцією Міністерства сільського господарства КНР, а, отже, не мають офіційного дозволу і законних підстав, наданих китайським урядом на виробництво пестицидів.
Фото:  Рынок минудобрений в Украине 04


Підбиваючи певні підсумки, можна стверджувати, що повноцінний розвиток аграрної галузі української економіки неможливий без насичення внутрішнього ринку мінеральними добривами. Разом з тим, сільськогосподарські виробники повинні отримати тільки якісний продукт з відповідною кількістю діючої речовини за розумною ціною.

З огляду на зазначені загрози державній безпеці України, одним з найважливіших завдань правоохоронних і відповідних органів державної влади є недопущення потрапляння на український ринок і використання неякісної хімічної продукції - пестицидів і агрохімікатів.
https://myc.news/ua/obshestvo/selskoe_hozyajstvo_ukrainy_trebuet_tolko_kachestvennyh_minudobrenij

У чиїх інтересах усунути Лукашенка?

18:50 18 травень Київ, УкраїнаОлександр Лукашенко повідомив про те, що на нього готувався замах, який організовували в західних країнах.
Для підтримки цієї версії в інформаційному полі білоруських ЗМІ недостатньо і тому підключили «важку артилерію» - російські телеканали та інтернет-ресурси.
Повідомляється про спроби Заходу дестабілізувати ситуацію і про військову допомогу Путіна, яка виразилася у відправці російських військових і представників спецслужб в Білорусь для підтримки Олександра Лукашенка.
Багато політологів вважають, що в цій ситуації Путін має свій інтерес, підкреслюється і той факт, що білоруська опозиція створена російськими спецслужбами, зокрема, ГУ ГШ ЗС РФ.
Вважається, що російсько-білоруський креативний відділ продовжив лінію реалізації проєкту про зовнішнє західне втручання у внутрішні справи Білорусі. Крім того, що на інформаційному рівні створюється «білий шум», відволікаючий від ролі Росії у формуванні білоруської опозиції і дестабілізації обстановки в Республіці Білорусь в серпні 2020 року, створюється і образ агресивного Заходу.
Політологи впевнені що, ГУ ГШ ЗС РФ (ГРУ) не тільки замітає сліди своєї досить успішної операції з узяття під контроль Лукашенка в 2020 році, але і попутно, через Білорусь, культивує стандартні наративи про ворогів на Заході.
І поки Захід пасивно сприймає подібні операції з боку російських спецслужб, деструктивний вплив Москви продовжує нести хаос, пропаганду і створювати потрібні Кремлю образи.
https://myc.news/ua/specproekty/v_chih_interesah_ustranit_lukashenko

Нових"громадян"РФ буде використовувати для фальсифікації виборів

20:52 19 травень Київ, Україна

Людям, які проживають на території так званих "ДНР" і "ЛНР", спростили процедуру отримання російських паспортів. Тепер цих же людей Кремль використовує для фальсифікації виборів до Держдуми.

Про це заявив представник України в Тристоронній контактній групі на переговорах по Донбасу в Мінську Сергій Гармаш.
"Соціологія підтверджує, що електоральна ситуація у «Єдиної Росії» не така, як їм потрібно, симпатії впали. Для вирішення проблеми мобілізуються всі ресурси, чому підтвердженням є співпраця партії влади зі злочинцями з «Союзу ветеранів Донбасу», який курує Сурков для повернення у велику політику, хоча ще зовсім недавно в Кремлі дистанціювалися від цієї організації!", - заявив він.
Вибори на Донбасі, про які було заявлено, будуть використані для залучення голосів 600-800 тисяч і для можливості фальсифікації виборів до Державної Думи в цілому, оскільки перевірити їхню справжність важко.
«Більш того, зараз по Донецьку йде інформація, що ремонтуються приміщення для виборчих дільниць. На мій погляд, це дезінформація, яка спрямована на психологічний тиск на Україну. Оскільки важко уявити, як вони збираються юридично оформити на території іншої держави, яку не визнають як територію іншої держави, провести вибори. Якщо припустити, що людей будуть вивозити на вибори в Ростовську область, що теж категорично важко уявити кількість транспорту і матеріальних ресурсів, щоб вивести 600 тисяч осіб в Ростов», - розповів Сергій Гармаш.
Ще одна можливість, яку російська влада опрацьовує, це голосування онлайн, хоча і є вимога прописки, вони можуть внести зміни.
"Я впевнений, що це не буде фізичне голосування на виборчих дільницях в ОРДЛО, але якось цей інструмент Росія використає для фальсифікації виборів", - підсумував представник України в ТКГ.
https://myc.news/ua/politika/novyh_grazhdan_rf_budut_ispolzovat_dlya_falsifikacii_vyborov_v_gosdumu

Держдепартамент США назвав компанії,що потрапили під санкції

06:39 20 травень Київ, УкраїнаЧотири російські судна і чотири російські компанії, які активно беруть участь в будівництві економіко-політичного проєкту Володимира Путіна Північний потік -2, потрапили під нові санкції Держдепартаменту Штатів.
Про це йдеться в звіті Держдепартаменту, який в ніч на четвер, 20 травня, оприлюднила в Twitter журналістка телеканалу CBS Іна Руффіні.

Так, згідно з документом, у "чорний" список Держдепу потрапили такі судна, як Академік Черський, Владислав Стрижов, Балтійський дослідник і Юрій Топчев.
Крім того, санкції будуть введені проти юросіб Коксохімтранс, Мортранссервіс, Федеральна державна бюджетна установа Морська рятувальна служба, Самарський теплоенергетичний майновий фонд.

При цьому автори звіту підкреслили, що введення рестрикцій проти зазначених суден і компаній "вимагає проведення консультацій з урядами Норвегії, Швейцарії, Великобританії та країн-членів ЄС".
"Україна і країни Центральної та Східної Європи продовжують наполегливо закликати США виступати проти проєкту Північний потік-2, хоча не всі підтримують санкції щодо європейських юридичних і фізичних осіб", - йдеться в доповіді.
Нарешті, в Держдепі зазначили, що постійно і інтенсивно ведуться консультації з союзниками з цього питання.
https://myc.news/ua/novosti_mira/gosdepartament_ssha_nazval_suda_i_kompanii_popavshie_pod_sankcii_po_sp2

Атаки російських хакерів

18:22 14 травень Київ, Україна
Атаки російських хакерів

Кібератака на трубопровід Colonial Pipeline розпочалася 6 травня 2021 року. За наявними даними незакінченого розслідування, служба ФБР каже про участь російських хакерів. Даний інцидент на нетривалий час паралізував 45% східного узбережжя США, оскільки люди просто не могли заправити бензином свої автомобілі.

Кібератаки вже стали невіддільною частиною гібридної війни. Росія раз у раз потрапляє в скандали, пов'язані з крадіжкою даних із зарубіжних урядових або приватних компаній, кібершпіонажем, блокуванням метрополітенів, електростанцій і так далі. Найбільш відомими російськими групами хакерів є Fancy Bear, Tsar Team, APT28, DarkSide, Cozy Bear, TG-4127, а також одинак Guccifer 2.0. Є припущення, що всі ці назви можуть належати одній групі людей, а також, що ця група прямо або побічно пов'язана з спецпідрозділом зовнішньої розвідки ГРУ і підпорядковується безпосередньо Кремлю.

Нижче будуть представлені найгучніші кіберзлочини, вчинені тією чи іншою групою зловмисників.

Атака на антидопінгове агентство

Одним з найменш серйозних випадків була атака, здійснена на антидопінгове агентство. 13 вересня 2016 року група зловмисників Fancy Bear зламала бази даних адміністрації агентства. В результаті, хакерам стала доступна інформація про медичні дані учасників всіляких змагань.

Атака на передвиборчий штаб Хілларі Клінтон

Одним з найгучніших кіберзлочинів, здійсненим російськими хакерами, став напад на передвиборчий штаб Хілларі Клінтон в 2016 році. Посилаючись на правоохоронні органи США, відома американська газета заявила, що атаку провела все та ж група - Fancy Bear. Хакери злили на «Wikileaks» - міжнародну некомерційну організацію, яка публікує секретні дані, взяті із закритих джерел, більше 20 тис. електронних листів. Всі вони були або відправлені Клінтон особисто, або в них йшлося про неї і про її передвиборчу гонку.

Архіви метаданих з електронними листами Хілларі Клінтон

Архіви метаданих з електронними листами Хілларі Клінтон

Архіви метаданих з електронними листами Хілларі Клінтон

Спецслужби США припустили, що Fancy Bear пов'язані з ГРУ і фактично є співробітниками особливого спецпідрозділу, який займається кібернетичною діяльністю. Незважаючи на те, що це було всього лише припущення, розслідуванням займався Мін'юст США, а це значить, що вже тоді в Америці знали про іноземне походження хакерів.

В опублікованих листах було видно, що глава DNC (Демократичний національний комітет) Деббі Вассерман Шульц, а також її помічники усіма силами намагалися просувати Клінтон і навпаки не давали іншому однопартійцю - Берні Сандерсу, стати лідером від DNC. Після цього рейтинги Клінтон впали, а Шульц подала у відставку. Таким чином, Fancy Bear втрутилися у внутрішні справи передвиборчої гонки в США в 2016 році.

Архіви, в яких міститися листування Вассерман Шульц про перешкоджання у виборах однопартійця Клінтон Берні Сандерса

Архіви, в яких міститься листування Вассерман Шульц щодо перешкоджання у виборах однопартійцю Клінтон Берні Сандерсу

Аналізуючи ситуацію, одночасно дві компанії, які спеціалізуються з питань кібербезпеки, прийшли до висновку, що Cozy Bear, нібито друга, незалежна від Fancy Bear група хакерів, мала доступ до серверів DNC ще з літа 2015 року.

Розслідування CrowdStrike, в якому говориться, що російські хакери вже мали доступ до серверів DNC ще за рік до офіційного злому

Розслідування CrowdStrike, в якому говориться, що російські хакери вже мали доступ до серверів DNC ще за рік до офіційного злому

Інша фірма з кібербезпеки SecureWorks, що належить компанії Dell, провівши розслідування, визначила, що група хакерів, яка зламала сервери DNC, називається TG-4127. Вони також зламали пошту Хілларі Клінтон.

Звіт SecureWorks про проведене розслідування і висновках про причетність угруповання TG -4127 до злому серверів DNC

Звіт SecureWorks про проведене розслідування і висновки про причетність угруповання TG -4127 до злому серверів DNC

Спеціаліст Том Фінні з SecureWorks пояснив, що TG-4127 і Fancy Bear використовували одну і ту ж вірусну програму для отримання доступу до серверів. На підставі цього, SecureWorks заявили, що Fancy Bear і TG-4127 - одна і та ж група осіб. Електронна пошта DNC розташовувалася в Google, тому зловмисники відправляли їм електронні листи, всередині яких містилося посилання на сторонній сайт. Зовні, він в точності був таким же, як інтернет сторінка для входу в пошту Google. При натисканні на посилання, людина потрапляла на головну сторінку Gmail, де в полі "Ім'я", вже була назва електронної скриньки держслужбовця і йому необхідно було ввести тільки пароль, після введення якого хакери і здобувати доступ до всього листування. Необхідно відзначити, що за даними CrowdStrike, Cozy Bear використовували вірус всередині листів. Він був зашифрований в посилання у листі, при натисканні на яке вірус заражав весь комп'ютер. Тобто, це ще раз підтверджує, що Fancy Bear і TG-4127 - одна і та ж група, в той самий час Cozy Bear може дійсно бути незалежною організацією від них.

Після проведеного розслідування спецслужбами США, передвиборчий штаб Хілларі Клінтон відкрито звинуватив Росію в кібератаці. Вони пояснили це тим, що Кремль підтримує Дональда Трампа у виборах в президенти США.

Однак, дещо пізніше, всю відповідальність взяв на себе хакер-одинак - Guccifer 2.0. Людина має свій сайт, на якому розповідає про себе, про свою діяльність, про те, що злом серверів DNC - це його особистий проєкт.

Розповідь Guccifer 2.0 про себе на сайті, а також його ставлення до виборів в США в 2016 році

Розповідь Guccifer 2.0 про себе на сайті, а також його ставлення до виборів в США в 2016 році

Розповідь Guccifer 2.0 про себе на сайті, а також його ставлення до виборів в США в 2016 році

Крім інформації про свої "подвиги", хакер надає розрахункові рахунки зі штабу Хілларі Клінтон і деякі електронні листи з обговоренням виборів:

Частина зламаних даних зі штабу DN З про іноземні інвестиції, витратах на подорожі, передвиборних стратегіях і т.д.

Частина зламаних даних зі штабу DN З про іноземні інвестиції, витратах на подорожі, передвиборних стратегіях і т.д.

Частина зламаних даних зі штабу DN З про іноземні інвестиції, витратах на подорожі, передвиборних стратегіях і т.д.

Частина зламаних даних зі штабу DN З про іноземні інвестиції, витратах на подорожі, передвиборних стратегіях і т.д.

Частина зламаних даних зі штабу DN З про іноземні інвестиції, витратах на подорожі, передвиборних стратегіях і т.д.

Частина зламаних даних зі штабу DN З про іноземні інвестиції, витратах на подорожі, передвиборних стратегіях і т.д.

Частина зламаних даних зі штабу DN З про іноземні інвестиції, витрати на подорожі, передвиборчі стратегії і т.д.

Guccifer 2.0 говорить, що народився в Східній Європі. Його поява, на думку фахівців з США, не випадкова. Саме так, Росія хотіла довести свою непричетність. "Guccifer 2.0 - це ні що інше, як частина російської дезінформаційної програми, а не незалежний гравець", - повідомили в ThreatConnect, компанії, що спеціалізується на кібербезпеці. Що стосується даних, які він надав, нібито зламавши пошту DNC, то їх могли передати TG-4127/FancyBear.

Атака на блок НАТО

Хакери, які зламали пошту Нацкомітету Демократичної партії США, можуть бути причетні до цілої серії кіберзлочинів. За даними агентства Bloomberg - одного з двох провідних американських агентств з надання фінансової інформації для учасників фінансових ринків, та ж сама група зламала пошту і колишнього командувача силами НАТО в Європі Філіпа Брідлава, а також сервери інституту "Відкрите суспільство", заснованого і фінансованого Джорджем Соросом. Хакери опублікували зібрану ними інформацію на сайті DCLeaks (ще один ресурс, який публікує секретну інформацію, отримувану з таємних джерел). Зокрема, там було розміщене листування Брідлава, що датується 2012 роком, коли генерал ще очолював сили НАТО в Європі, а також дані про роботу фонду Сороса.

На фото зображений Філіп Брідлав, коротка інформація про нього і нижче файли з листами з його електронної пошти

На фото зображений Філіп Брідлав, коротка інформація про нього і нижче файли з листами з його електронної пошти

На фото зображений Філіп Брідлав, коротка інформація про нього і нижче файли з листами з його електронної пошти

Атака на ХДС

У тому ж 2016 році, в травні, була здійснена кібератака на сервери ХДС (Християнсько-демократична партія). Це одна з правлячих партій в Німеччині, що входить в коаліцію уряду. Керівник партії - Ангела Меркель. За даними розслідування, цього разу групою хакерів виявилася Pawn Storm. Спецслужби ФРН також стверджують, що Pawn Storm причетна до російських спецслужб, однак вагомих доказів спецслужбам Німеччини знайти не вдалося. Проте, методи і програми для злому, що використовуються хакерами, ідентичні Fancy Bear.

Атака на Бундестаг

Однією з перших великих кібератак з причетністю російських спецслужб стала атака на сервери Бундестагу в 2014 році. Хакерам вдалося роздобути доступ до 14 серверів парламенту, а також до головного сервера, на якому зберігалися всі паролі до баз даних Бундестагу. На той час атака російських кіберзлочинців виявилася настільки значною, що німцям довелося відключити всі бази даних парламенту на кілька днів, щоб не допустити витоку інформації. Звинувачення саме російських спецслужб було висловлено службою безпеки Німеччини.

Атака на мережі урядових структур США

Один з недавніх скандалів, пов'язаних з нападом хакерів на урядові структури США, також виявився справою рук російських кіберзлочинців. Про це заявив президент Microsoft Бред Сміт. Він підкреслив, що співробітникам компанії вдалося зібрати неспростовні докази того, що саме російські спецслужби причетні до кібератаки на американські компанії і відомчі комітети в грудні 2020 року.

Кевін Манді, глава FireEye, підтвердив слова Сміта, підкресливши, що ті методи, які використовували хакери, неодноразово застосовувалися російськими зловмисниками раніше.

Метою кіберзлочинців цього разу було все те ж шпигунство. Вони хотіли отримати бази даних ФБР, АНБ, ODNI, CISA і інших урядових структур.

Вже 14 грудня авторитетне американське інформаційне видання сповістило, що хакери зламали Мін'юст, а також деякі сектори Міністерства торгівлі США. Це стало можливо завдяки "Троянському коню", в ролі якого виступила компанія SolarWinds, програмним забезпеченням якої користувалися урядові організації в Америці. Якщо бути конкретнішими, то хакери використовували програму Orion, в якій був зашифрований код. При установці софта і наступному його оновленні, вірус в певний момент починав діяти, надаючи хакерам необхідну інформацію. За даними розслідування, за атакою стоїть вже відоме угруповання Cozy Bear, яке також відоме під іншим ім'ям - APT29. За даними авторитетного видавництва, Cozy Bear працює на СЗР РФ.

Colonial Pipeline

Останньою і однією з найбільш значущих на сьогодні є кібератака на трубопровід компанії Colonial Pipeline. Вся серйозність ситуації полягає не в типовому шпигунстві, а саме в диверсії державного масштабу, адже кібератакака блокувала роботу трубопроводу, який постачав паливом 45% східного узбережжя США.

ФБР вже мають деякі відомості про те, що хакерська атака, здійснена 6 травня 2021 року, справа рук російських хакерів, які називають свою групу DarkSide.

Про це угруповання стало відомо в серпні 2020 року. Хакери займаються тим, що блокують роботу приватних компаній і вимагають викуп за деактивацію коду. Поки атака на Colonial Pipeline найбільша в їхньому "портфоліо".

Проте, причетність до російських спецслужб DarkSide ще не доведена, але і не заперечується. Якщо в ході розслідування з'ясується, що вони все ж працюють з Кремлем, то їхні дії будуть рівносильні оголошенню війни. Самі ж представники DarkSide дали інтерв'ю для одного сайту, на якому сказали, що їхньою метою були лише гроші, а блокування всієї системи - побічний ефект. Цікаво, що представник угруповання, що давав інтерв'ю, говорив по-російськи.

Висновки

Фахівці CrowdStrike і SecureWorks вважають, що обидві групи хакерів, Cozy Bear і Fancy Bear (або TG-4127), діяли в інтересах російської влади. За словами експертів з SecureWorks, вони близько року стежили за групою TG-4127 і їм вдалося з'ясувати, що серед тих, хто піддавався атаці хакерів, виявилися українські політики і армія, а також уряд Грузії.

Кіберзламники також атакували представників Збройних сил США і Великобританії, російських політиків і журналістів, які критикувала офіційна влада РФ. "Ми подивилися на цілі атак - Грузія, Україна, опоненти російської влади - і задалися питанням: у якої країни можуть бути інтереси у всіх цих сферах", - пояснив фахівець з SecureWorks, додавши, що складно знайти іншу країну крім Росії з такою широтою інтересів.

Примітно те, що хакери зламують листування і західних політиків. Вони хочуть показати, що в цих країнах все продажне і скільки грошей витрачається на передвиборчі маніпуляції. Однак всі ці країни вже кілька століть розвивають капіталізм і дивуватися особливо не доводиться. Інше питання, якщо вони ототожнюють себе як інтернаціоналісти, говорячи про це на своїх сайтах і в інтерв'ю для новинних порталів, то чому не здійснюють "атаки" на російських політиків? Людям набагато цікавіше було б дізнатися про листування всередині Кремля, про те, скільки мільярдів витрачається на утримання Путіна і на його передвиборчу компанію. Однак хакери вважають за краще блокувати роботу саме західних політиків і компаній. І якщо російський уряд і далі продовжує заперечувати причетність до кібератаки, то Кремль не може заперечувати той факт, що він не перешкоджає роботі хакерів, а значить, уряд РФ, напевно, позитивно ставиться до діяльності кіберзлочинців.
https://myc.news/ua/rassledovaniya_/ataki_rossijskih_hakerov


https://myc.news/ua/rassledovaniya_/ataki_rossijskih_hakerov

Путін прагне отримати прямий контроль над Союзною державою Росії

14:26 18 травень Київ, УкраїнаОлександр Лукашенко явно заважає Володимиру Путіну здобути владу, Путін не приховує, що мріє про «збирання земель» і всілякі інші абсолютно неадекватні речі.

Зараз дії Путіна в Білорусі схожі на його втручання в Україну в 2014 році, і це дуже турбує: починаючи від впровадження та фінансування пропагандистів і силових структур до розхитування економіки Білорусі через кредити та приватизації.

Також ситуація про нібито підготовку замаху на Лукашенка тільки посилила відносини між Москвою і Мінськом. Участь в цьому ФСБ РФ - зовсім не випадковість.

Білорусь не збирається входити до складу інших держав, «навіть братської Росії» - про це заявив Лукашенко в парламенті Білорусі перед депутатами VI і VII скликань.

Путін намагається впливати на країни (Білорусь - не єдина його мета), використовуючи при цьому російських пропагандистів, які контролюють білоруські ЗМІ, і його поступове проникнення в Білорусь реально набирає значних темпів.

Це класична гра Путіна за диктаторськими правилами, а його вплив, спрямований на використання силових структур для жорсткого придушення святкування Дня незалежності Білорусі, є свіжим прикладом деструктивного впливу РФ, мета якого - змусити мовчати народ Білорусі на користь імперії Путіна.

І так, для Путіна Лукашенко як «кістка в горлі», поки Лукашенко при владі, прямого аншлюсу Білорусі з Росією не буде. І якщо Путіну вдасться посадити на «трон» в Мінську свою «маріонетку», то ситуація може прискоритися, і тоді Білорусь, безумовно, швидше втрачатиме свою незалежність. Природно, для України такий розвиток подій, як аншлюс, стане проблемою, оскільки військова загроза з'явиться і з боку північних кордонів.
https://myc.news/ua/specproekty/putin_stremitsya_poluchit_pryamoj_kontrol_nad_soyuznym_gosudarstvom_rossii_i_belarusi

Імітація наукового прориву

18:20 16 травень Київ, Україна26-27 квітня 2021 року відбулася міжнародна науково-практична конференція X Абалкінські читання на тему «Стратегія Росії: погляд у завтрашній день». Організаторами виступали Російський економічний університет імені Г.В. Плеханова, Вільне економічне суспільство Росії, Російська академія наук та Інститут економіки РАН. Однією з головних тем на цьому заході була Стратегія інноваційного «ривка» для Росії.
Що ж це за такий «ривок», про який до сих пір все ще розповідає російська бюрократія. Всі об'єктивні показники наочно свідчать про придушення ліберальної політикою і бюрократичної «турботою» інновацій, про які нібито піклуються посадовці.
Якщо спробувати підвести підсумок по «інноваційному ривку» Росії останнього часу, то об’єктивна ситуація навряд чи тотожна гучним заявам Кремля. З 2015 по 2019 роки частка інноваційних товарів в загальному обсязі промислової продукції скоротилася з 7,9 до 6,1% (при тому, що по десятирічній «Стратегії інноваційного розвитку Росії на період до 2020 року» ця частка повинна складати 25%).
Частка інноваційних товарів в промисловому експорті скоротилася з 8,9 до 5,2% (при загальному скороченні значення промислового експорту, а по «Стратегії» ця частка повинна складати 15%). Перевищення імпортом технологій їх експорту зросла з 550,7 до 1.316,7 млрд.дол. (це при тому, що в 2020 році експорт технологій повинен був перевищити імпорт на 300 млн.дол.). А витрати на наукові дослідження і розробки знизилися з 1,1 до 1,03% ВВП (при тому, що в 2020 році ця частка повинна була досягти 3% ВВП), число російських патентних заявок на винаходи на 10 тис.чол. знизилося з 2 до 1,59 (за «Стратегії» - 2,8).
Покращилися лише ті показники інновацій, які визначаються суб'єктивними оцінками самої бюрократії: частка інноваційно активних підприємств зросла з 8,3% до 21,6% (при 25% по «Стратегії»), а частка інноваційно активних промислових підприємств - з 10,6 до 15,1% (і все одно залишилася майже вчетверо нижче рівня «Стратегії» в 60%).
Однак цей катастрофічний науково-економічний провал став ідеальним прикриттям для розбазарювання колосальних бюджетних коштів:
- 5 трлн. рублів з держбюджету витратили на російські інститути розвитку з 2010 року.
- 130 млрд. рублів пішло на створення «Роснано».
- 168 млрд. рублів витратили на фонд «Сколково».
- 244 млрд. рублів в 2020 році отримали з держбюджету 14 найбільших інститутів розвитку.
- 1,2 млн. рублів - середньомісячна зарплата в «Роснано» в 2014-2015 роках (в 40 разів вище середнього по країні).
- 207 млн рублів - дохід глави «Роснано» Анатолія Чубайса за 2014 рік (після цього дані не публікувалися).
- 468 тис рублів - середньомісячна зарплата в фонді «Сколково» в 2015 році (в 13 разів вище середнього по країні).
- 52,9 мільярдів рублів склав чистий збиток «Роснано» в 2020 році.
Це тільки ті витрати, які «лежать на поверхні» і інформація про які доступна. А скільки мільярдів рублів, про які інформація засекречена, розтаяли, як дим у повітрі?!
Про фіктивність інноваційної стратегії Кремля наочно свідчить народний відгук у вигляді великої кількості анекдотів на пропаганду в цій сфері. На кшталт того, що в «Сколково» створили інноваційну технологію, що дозволяє підвищувати швидкість розпилу за рахунок енергії відкату.
Справа в тому, що Путін за 20 років своєї влади побудував ефективну систему для цілей «забороняти і не пущать» придушуючи будь-яку несанкціоновану ініціативу в страху перед «кольоровою революцією» і чесними виборами. І тепер від цих же людей, яких підібрали за принципом вірності (або «оплаченої вірності»), вимагають, як від розумних і кваліфікованих, забезпечити економічне зростання вище середньо світового рівня.
Біда Росії в тому, що наявні кадри можуть тільки імітувати будь-яку творчу діяльність з корисливими мотивами. Ті ж люди, хто боровся з «помаранчевою загрозою» і Навальним, зараз в лідерах державних конвульсій по запуску інноваційного процесу та цифрової економіки. Хоча все, що вони вміють - це «освоювати» бюджетні гроші під більш-менш правдивий звіт на папері. Коли ж справа доходить до демонстрації реальних результатів відразу з'ясовується, що наявні кадри не тільки нічого творчого зробити не можуть, але навіть не вміють знайти людей, які здатні на створення. Тим більше, що поділитися з ними грошима достатніми для здійснення проектів, наявним «кадрам» навіть на думку не спадає.
https://myc.news/ua/mneniya/imitaciya_nauchnogo_proryva

Російська пропаганда в ОРДЛО і не тільки

19:49 12 травень Київ, УкраїнаНапередодні виборів до Держдуми РФ, які пройдуть у вересні 2021 року, Росія агітує голосувати на них громадян ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей). При цьому агітація і пропаганда відбувається не тільки на окупованих територіях, а й по всій Україні внаслідок мовлення російських телеканалів. У тому числі федеральне мовлення розповідає про членів НВФ (незаконних військових формувань) як про героїв, тим самим закликаючи більше людей записуватися в їхні лави.

Стало відомо, що двоє російських депутатів Держдуми - Андрій Турчак і Дмитро Савлін, прибули на непідконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, щоб проводити агітацію серед місцевого населення для участі у виборах. Вибори в Держдуму РФ повинні пройти 19 вересня. Депутати мають намір закликати голосувати за «Єдину Росію» тих громадян, хто вже отримав російські паспорти.


Втім, цьому сприяють не тільки депутати. Досі залишається сильним вплив російського федерального телебачення в ОРДЛО, а також по всій території України. Особливо сильно це проявляється поблизу ліній розмежування. Щоб зменшити російський вплив з блакитного екрана, Міністерство культури і інформаційної політики України розробило і вже завершує напрацювання плану заходів з блокування сигналу з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, а також мовлення російських каналів на українських територіях. Замість них, повинні вести мовлення не тільки ефірні українські телеканали, а й частина інтернет-ресурсів, які саме, поки невідомо.

Тим часом в Бразилії і України були затримані військові бойовики, які виступали на боці сепаратистів і проросійських організацій. Так, використовуючи агітацію і засоби масової інформації, Росія залучає на свій бік не тільки місцевих жителів Донбасу, а й зарубіжних найманців.

Затриманою в Бразилії людиною виявився Рафаель Лусваргі. Він уже потрапляв у полон і був засуджений в Україні до 13-и років позбавлення волі. Однак під час обміну полоненими в 2019 році був переданий назад НВФ, після чого вирушив у Бразилію. Його затримали 9 травня 2021 року місцеві правоохоронці, в тому числі за участь у бойових діях на боці агресора.

Іншого представника НВФ затримали вже в Україні. Це сталося 10 травня. Людина мала при собі документи, що підтверджують її приналежність до НВФ так званої «ДНР» і збирала інформацію про розташування українських військових. Він є одним з командирів так званого "міністерства оборони ДНР" і тепер чоловікові загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.

Люди, згадані вище, виступають прикладом, як несуть покарання ті, хто вірить російській пропаганді, сприяє її поширенню і виступає в ролі виконавця волі її замовника.
https://myc.news/ua/specproekty/rossijskaya_propaganda_v_ordlo_i_ne_tolko

Кремлівський вовк в овечій шкурі:

16:22 07 травень Київ, УкраїнаЗ початку захоплення Криму і війни на Донбасі, пропагандистська машина Кремля працює без зупинки, прихильники "русского мира" під керівництвом спецслужб здійснюють інформаційно-психологічні спецоперації в США, Європі, і звичайно ж, в Україні.
Окупанти намагаються будь-яким способом довести всім, що вони не мають стосунку до розв'язування бойових дій.
Цинічні заклики до України "припинити війну" озвучували російські політики з трибуни Ради безпеки ООН і ПАРЄ. Постійно називаючи чорне білим, проводять лобістську роботу російські дипломати, агенти в країнах Заходу і громадські діячі РФ.

Подібна діяльність є звичною для Кремля: тримати на кордоні десятки тисяч озброєних військових і розповідати при цьому про необхідність миру.

Одну з гібридних атак провели окупанти під час показового брязкання зброєю на кордонах.
Жіноча пропаганда
Факт інформаційно-психологічної операції зафіксували українські правоохоронці, а задіяли в операції відомих проросійських діячок часів Януковича і апологеток "русского мира":

  • матерів Олеся Бузини і Ірини Бережної,

  • головну редакторку газети "2000" Тамару Гуменюк,

  • художню керівницю театру "Браво" Любов Титаренко та багатьох інших.

Елена Бережная всегда поддерживает всевозможные пророссийские акции
Суть спецоперації полягала в написанні звернення до президентів України, Росії та США про "мир на Донбасі". Само собою, вся інформація про бойові дії в цьому "документі" була подана тільки з проросійського боку. Під виглядом миротворчих ініціатив "активістки" розповіли про "державний переворот", "громадянську війну" і "самостійні республіки".

При цьому позицію Києва подали як наміри "почати гострий етап війни", а Зеленському та компанії рекомендували почати прямі переговори з терористичними анклавами Кремля для настання мирного життя на захоплених Росією територіях.
Подібні заклики до миру на умовах Москви підносили під виглядом "ініціативи жінок з країн пострадянського простору". Більшість підписантів звернення - наскрізь ватоголові особи. А організувала все громадянка Росії, пов'язана з політичною елітою країни-агресора, Олена Семерикова.
Елена Семерикова работает на российские спецслужбы
Офіційно вона займається громадською діяльністю і очолює міжнародний рух миротворчості "Жіночий діалог", але насправді - працює на російські спецслужби.

Вербування патріотично налаштованих жінок

Куратор спецоперації, як з'ясувалося, має завдання залучити до своєї діяльності як можна більше жіночих громадських об'єднань. При цьому мета - патріотки. Так, з початку 2020 Семерикова намагалася проводити інформаційні проросійські акції руками патріотичних організацій "Об'єднання рідних зниклих безвісти "Надія" з Дніпра, а також "Всеукраїнський громадський рух матерів і родичів учасників АТО "Берегиня".
Пропагандистка Семерикова пыталась завербовать даже матерей АТОвцев, которые исчезли или погибли


Коли ж спроби провести акцію за участю справді патріотично налаштованих жінок провалилися, до операції залучили давно знайомих терористам фігуранток бази "миротворця" і кримінальних проваджень за антиукраїнську діяльність.

Під час проведення пропагандистської операції в підконтрольних Росії ЗМІ публікували безліч інтерв'ю та статей про "реакцію на звернення від посольства США і коментарями від керівництва так званих "ЛНР" і "ДНР", заявляючи про нібито їхню "державність".

Масштабні плани
Оскільки ця спроба навести безлад в українському інформпросторі залишилася майже непоміченою, найближчим часом до подібних спецоперацій цілком можуть залучити більш розкручені проросійські видання, які діють в Україні.

Російська агресія триває, окупанти не збираються зупинятися, а тому продукти діяльності Семерикової та інших агентів спецслужб РФ ми обов'язково побачимо.
https://myc.news/ua/politika/kremlevskij_volk_v_ovechej_shkure_rossiyanka_po_zakazu_specsluzhb_verbovala_patriotok_oo_iz_ukrainy