Натрапив я на таке відео...

Натрапив я на таке відео...
І панове я не знаю що це було... Але сєпари спалюють паспорти московії!
Я в шоці які вони "неблагодарні"! Не люблять вже "узький мір"!
"Скотиняки" - як сказав би Ляшко)
18+ матюки
П. С. Виявляється! Це вони не хочуть на вибори їхати (всіх хто з паспортами заставляють їхати на вибори в РФ) І вони палять паспорти з куркою) Флешмоб.
<div class="fb-post" data-href="


https://www.facebook.com/donauvto/videos/1488474961505881

Кто возит жителей ОРДЛО в Ростовскую область для"голосования"

Жителей оккупированной территории Луганской области 17-19 сентября добровольно-принудительно возят в Гуково Ростовской области для участия в "голосовании" на выборах в российскую Думу.

В Сеть попал список перевозчиков, которые осуществляют этот транзит из оккупированного Лутугинского района.


Как сообщалось, жители оккупированной территории жалуются, что их принуждают голосовать на выборах в РФ. Для этого создают специальные списки людей, которых заставляют организованно ехать в РФ.

В МИД Украины заявили, что голосование на выборах в Государственную думу жителей ОРДЛО и Крыма сделает их нелегитимными. Кроме того, это подставит под сомнение правомочность всего избирательного процесса в России.

Ранее в России заявили о планах привлечь к голосованию на выборах в Госдуму более 600 тысяч жителей ОРДЛО.
https://www.44.ua/news/3208698/dobrovolno-prinuditelno-stalo-izvestno-kto-vozit-zitelej-orlo-v-rostovskuu-oblast-dla-golosovania-v-dumu?fbclid=IwAR3nJ6RBCQfK1XXFZgHMzGc9vPii4sSmwZeWc2c-RQnckq-Vag8Kk43xceA

Лишены права выбора: дистанционное "голосование" жителей ОРЛО на

Дистанционное "голосование" жителей ОРЛО на выборах в российскую Думу, которые проходят в России 17-19 сентября, превратилось в фарс - "выбор" делают специально назначенные люди, причем за одну партию -"Единая Россия".

В частности, в сеть попала видеозапись, как системный администратор Алчевского центра культуры и народного творчества отчитывается о процессе "голосования" на выборах в Госдуму РФ по схеме дистанционного электронного голосования.

То есть он один отчитывается за весь коллектив центра по списку.

"Люди были лишены права голоса и самостоятельного выбора. Очевидно, что механизм ДЭГ был внедрен как узаконенный метод фальсификации выборов путем персонификации реальных голосующих, но без фактического волеизъявления людей. Специально обученные люди в дни голосования делают это самостоятельно по подготовленным спискам. Голосование идёт исключительно за партию "Единая Россия", - говорится в комментарии к видео.

Эту же информацию сообщает «Реальная газета» - в ряде учреждений оккупационной администрации «ЛНР» регистрируют сотрудников на портале «госуслуги РФ» специально выделенные работники, как правило, это системные администраторы. При этом логин и пароль каждого зарегистрированного пользователя остаются известный сисадмину. Он впоследствии подает от имени зарегистрированных на портале «Госуслуги» сотрудников заявку на участие в дистанционных выборах, то есть возможно электронное голосование вообще без участия избирателя.
Как сообщалось, жителей оккупированной территории Луганской области 17-19 сентября добровольно-принудительно возят в Гуково Ростовской области для участия в "голосовании" на выборах в российскую Думу.


https://www.0642.ua/news/3208726/liseny-prava-vybora-distancionnoe-golosovanie-zitelej-orlo-na-vyborah-v-rf-prevratilos-v-fikciu-video?fbclid=IwAR2u4d4kGupHYNqdfs8wo1l3DderiDwvPVfT4AM6u_6Kq_PacxJHXIXhu5w

СБУ ліквідувала ботоферму,яка працювала на зрив вакцінації

Кіберфахівці СБУ запобігли новим спробам інформаційно-підривної діяльності проти України. У Дніпрі ліквідовано ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ. Потужність «ферми» - більше 5 тисяч ботів.За задумом кураторів, масове поширення фейкової інформації серед українських інтернет-користувачів було спрямоване на дискредитацію української влади та зрив національної програми вакцинації.За матеріалами слідства, координатором й адміністратором виявленої ботоферми була мешканка Дніпра. Російські замовники забезпечили її всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням, його налаштування здійснювали дистанційно.Жінка розмістила програмно-апаратний комплекс у спеціально орендованій для цього квартирі. За його допомогою адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів в мережі «Фейсбук», які нібито належали громадянам України, хоча насправді використовували фейкові персональні дані.Від замовників вона регулярно отримувала інформаційні «вкиди», які потрібно було «розганяти» через соцмережі. Крім того, жінка мала активно створювати нові псевдо профілі.Оплату за свої послуги адміністратор отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.У межах кримінального провадження слідчими СБУ проводиться досудове розслідування. Докази причетності окремих осіб до протиправної діяльності вилучено, зокрема комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.Заходи із викриття зловмисників проводилися Управлінням СБУ у Дніпропетровській області за кураторства Департаменту кібербезпеки СБУ під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-likviduvala-botofermu-yaka-pratsiuvala-na-zryv-natsionalnoi-prohramy-vaktsynatsii-v-ukraini?fbclid=IwAR2NDjKJFE3VVKyyghLcpZkWbOljAE6qsAPRfQ5nRMsW-Az3bvPMJ_lhrlE

Тактика дрібних капостей: що означає "розстріляний"знак Білорусі

  • 17.09.21, 23:39

11:20 17 вересень Київ, Україна
Прикордонний знак застави «Сваринь», пошкоджений мисливськими кулями, може стати символом військових навчань «Захід-2021», де Росія на пару з Білоруссю брязкає зброєю біля кордонів України і Євросоюзу.
Ми зібрали все, що відомо про ситуацію, адже Сваринь - це сусіднє село. До найближчого населеного пункту на Волині - села Ветли - всього 10 кілометрів через ліс, кущі, болото і канал.
Завозити військову техніку під Брест і на інші білоруські полігони РФ почала ще з середини літа, тоді як навчання мали проводитися 13-16 вересня.
Якщо вірити повідомленням російських ЗМІ, то серед військових, які беруть участь в навчаннях, лютує коронавірус. Навіть Володимир Путін після відвідування заходу пішов на самоізоляцію, тому що заразилися десятки людей з оточення президента РФ.
Оскільки гібридні війни в стилі Росії, то українські спецслужби прогнозували в рамках цих навчань різного роду інформаційні провокації.
Одна з них і прокотилася 15 вересня. На офіційному сайті Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь розмістили фото обстріляного прикордонного стовпа.
У повідомленні говорилося, що "прикордонники Пінського загону біля  застави «Сваринь» виявили пошкодження прикордонного стовпа і щитка із зображенням Державного герба Республіки Білорусь у вигляді пробоїн від дробу, ймовірно, пострілом з мисливської рушниці. Результати проведеної зустрічі з українською стороною показали, що постріли робилися з території України".
Це коротке повідомлення передрукували державні білоруські інформагентства, а звідти воно миттєво перекочувало в російські ЗМІ.
Коли ж українські журналісти звернулися за офіційними коментарями, то з'ясувалося, що це чергові Луцького прикордонного загону, які патрулювали місцевість на човні, виявили обстріляний знак.
Як прокоментували в Луцькому прикордонному загоні, знак могли пошкодити, якщо пересувалися на човні, а сам інцидент стався поблизу саме того каналу, який розділяє території України і Білорусі. Гільз, до речі, на місці події не знайшли.
При цьому, обстріляний стовп виявили ще 11 вересня і відразу ж про це повідомили білоруським колегам. З якого боку могли стріляти по стовпу, невідомо, тому зафіксували, що жодна зі сторін претензій не має.

Але через чотири дні новина про «обстріляний з України» стовп рознеслася по просторах Інтернету фоновим шумом в заявах самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, 15 вересня в столиці Таджикистану Душанбе на саміті Організації Договору колективної безпеки (в ОДКБ входять РФ, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан).
Як передає слова Лукашенка одне з видань, не вщухає шум сусідніх країн на навчаннях «Захід-2021», а загрози від Білорусі сусідам уявні.
«Наші сусіди - країни Балтії, Польща і Україна - вельми нервово реагують на планові білорусько-російські навчання «Захід-2021». Вони вже фактично закінчилися, а шум з території Заходу досі розноситься по всьому світу. Хоча ці вчення мають виключно оборонну спрямованість», - сказав Лукашенко.
Диктатор додав, що РФ і РБ хоча б проводять навчання там, де вони розташовані, а ось США прилетіли в Україну за тисячу кілометрів.
Особливо Лукашенка обурили висловлювання Володимира Зеленського.
«Український президент взагалі договорився до того, що на білорусько-російських навчаннях відпрацьовуватимуться варіанти захоплення Києва, Одеси, Харкова. У той самий час сама Україна постійно бере участь в натівських маневрах, які явно мають не оборонну тематику», - сказав він.
Можливо, Лукашенко натякає, що це солдат НАТО з мисливською зброєю підкрався на човні, вистрілив в знак і зник у волинському лісі?

А тим часом навчання «Захід-2021» дійсно турбують Євросоюз. Як передає литовське видання Delfi, в Ризі 13 вересня вперше відбулася зустріч міністрів закордонних справ і оборони країн Балтії та Польщі.
Чиновники розцінюють спільні військові навчання РФ і РБ як гібридну загрозу безпеці зовнішньому кордону ЄС, адже Литва, Латвія і Польща вже натерпілися від навали мігрантів, яких переправляє Мінськ.
У той самий день Лукашенко на полігоні заявив про наміри розмістити на білорусько-українському кордоні російські зенітно-ракетні комплекси C-400.
У Міністерстві закордонних справ України теж стурбовані безпекою українсько-білоруського кордону, протяжність якого становить понад тисячу кілометрів.
«Ми недостатньо інвестували в кордон, і зараз ми бачимо його ідеальну вразливість для диверсійних груп або мігрантів, яких Лукашенко може переслати», - сказав міністр МЗС Дмитро Кулеба британському виданню Independent.
Але найбільшу загрозу російська присутність на кордоні з Україною становить для суверенітету самої Білорусі.
Білоруське медіа Euroradio пише, що навчально-бойові центри, які створює РФ, створюють можливості для постійної і головне безконтрольної присутності російських військових на території РБ.
Видання опублікувало інтерв'ю з директоркою з досліджень міжнародної безпеки Європейської експертної асоціації iSANS Марією Авдєєвою, яка вважає, що градус напруги піднімають постійно, тому що ЄС і Україна не можуть не реагувати на те, що російська база фактично буде створена близько до їхніх кордонів.
«Тактику дрібних капостей Росія завжди успішно використовувала», - каже Авдєєва.
З огляду на ще те, що в Криму і на сході України є велика кількість російського озброєння, територія України опиняється в повній доступності для російських засобів ППО.
«Якщо це не офіційна військова база, то вони не зобов'язані звітувати, скільки людей туди приїхало і в принципі яка їхня роль, крім того, що вони там вчать білоруських військових.
Мета Росії «закріпитися» в Білорусі, поки там є Лукашенко. Він слабкий, надає підтримку. У відповідь на цю підтримку, на те, що він продає частину суверенітету Білорусі, йдуть домовленості про те, щоб збільшити військову присутність.
Фактично це повзуча анексія. Але це все потрібно зробити так, щоб потім було складно відіграти назад. Щоб, коли зміниться Лукашенко, наступний, хто прийде, не міг скасувати ці домовленості», - пояснює Марія Авдиева.
Побоювання експерта про те, що російські війська після навчань з Білорусі нікуди не поїдуть, свідчить і тендер на сайті єдиної інформаційної системи в сфері закупівель Російської Федерації.

Там до 16 вересня (день планового завершення навчань «Захід-2021») тривав прийом заявок на «надання послуг по організації і проведенню комплексного обслуговування казармено-житлового фонду військових містечок Міністерства оборони Російської Федерації, розташованих на території Республіки Білорусь».

Кремлівські тролі активізувалися напередодні виборів

  • 17.09.21, 22:48

22:27 16 вересень Київ, Україна
«Агентство інтернет-досліджень, більш відоме як фабрика тролів, розпочало активну фазу своєї діяльності. Ймовірно, це пов'язано з найближчими виборами в Держдуму РФ, які повинні відбутися 19 вересня.
«Агентство інтернет-досліджень» належить Євгену Пригожину, на прізвисько "кухар Путіна". Воно було створено в 2013 році з метою підтримки чинної влади в Інтернеті. "Тролі" агентства повинні залишати коментарі під статтями, постами, іншими коментарями, що стосуються інтересів Кремля.
Напередодні майбутніх виборів до Держдуми РФ була зафіксована "атака тролів" на міжнародні інтернет-портали ЗМІ. Атака була організована на 32 сайти у 16 країнах світу. Серед них: Mail Online, Express, Times, Fox News, Le Figaro, Der Spiegel, Die Welt, La Stampa.
Як кажуть дослідники, коментарі, залишені співробітниками «Агентства інтернет-досліджень», стосувалися постів і статей на теми виведення військ США з Афганістану, України, підтримки проросійських і антизахідних посилів.

Експерти Інституту вивчення злочинності і безпеки Кардіфського університету виявили близько 240 матеріалів прокремлівської спрямованості.
Як вважають аналітики, масовий "напад тролів" на незалежні видання стався, щоб продемонструвати фіктивну підтримку Путіна і його політики на Заході.
Найчастіше пропагандисти Кремля беруть за приклад промову з підтримкою путінської влади окремо взятих політиків Німеччини або іншої країни і підносять це як думку цілої держави. Однак такі політики виявляються членами радикальних партій або пов'язані з Кремлем особистими інтересами.
Мабуть, в Росії порахували, що тепер такої пропаганди недостатньо. Можливо, через безліч розслідувань, які розкрили "підтримку" Путіна в особі зарубіжних політиків. Оскільки, використовуючи телебачення, російська пропаганда справляється зі старшим поколінням країни, але не з молодим, в Кремлі вирішили використовувати "тролів" для донесення інформації до більш прогресивних росіян.
Так, в переддень виборів, Путін не тільки змусив замовкнути незалежні засоби масової інформації та опозиційні сили, а й створив агітацію свого режиму на всіх напрямках. Незважаючи на те що пропаганда очевидна і неправдоподібна, на жаль, на виборах в Держдуму РФ не залишилося нікого, крім правлячої партії, за кого росіяни хотіли б віддати свої голоси.

«Північний потік - 2» може стати причиною екологічної катастрофи

  • 17.09.21, 22:12

05:27 16 вересень Київ, Україна
Зі створенням нового російського газопроводу «Північний потік - 2» в Європі почали говорити про енергетичну залежність від російського блакитного палива.
Проєкт також є політичним, посилюючи вплив Путіна на ЄС і надаючи Росії вагомий важіль маніпулювання над Україною. Однак, не варто забувати, що новий трубопровід також представляє велику екологічну небезпеку як для морської флори, фауни, так і для наземних мешканців.
Ідея створення проєкту належить російському «Газпрому». Ця компанія є однією з лідируючих по видобутку вуглеводнів Росії.
Нарівні з іншими російськими нафтовидобувними компаніями, такими як «Роснефть», «Татнефть», «ТНК», «Сургутнефтегаз» і іншими вони згубно впливають на природу. Якщо інші країни світу, виявивши витік, намагаються відшкодувати збиток і скоріше усунути проблеми, то російські вуглецевидобувні підприємства заперечують свою причетність і продовжують роботу.
Причиною аварій є не тільки людський фактор, а й відсутність профілактичних ремонтів, а також неякісне обладнання, яке встановлюється російськими компаніями.
Так, 29 травня 2020 року, на території ТЕЦ-3 Норильськ-Таймирської енергетичної компанії в результаті просідання бетонного майданчика і руйнування резервуара розлилося 21 163 тонни нафтопродуктів, що спричинило забруднення і заподіяння шкоди навколишньому середовищу.
За даними «Міністерства енергетики», в 2019 році на підприємствах паливно-енергетичного комплексу сталося понад 17 тисяч аварій з розливами нафти. З них 10,5 тисячі випадків на нафтопроводах.
За даними Міненерго РФ, 90% розливу нафтопродуктів відбувається через корозію труб. Річ в тому, що російські компанії зі світовим ім'ям, що експортують вуглеводні за кордон, використовують комунікації, що залишилися ще з радянських часів.
Представники Greenpeace говорять, що нафтовидобувні компанії просто не витрачають прибуток на лагодження трубопроводів, щоб збільшити прибутковість від продажу нафти і нафтопродуктів. Хоча, за підрахунками експертів, щоб замінити мережі комунікацій, треба було б в сумі 5 років.
Таким чином, новий «Північний потік - 2» є "бомбою" уповільненої дії. Навіть якщо технічно газопровід був зібраний ідеально і найближчим часом не виникне ніяких неполадок, то в майбутньому, аварія, при типовій російській експлуатації, неодмінно станеться. І трапиться вона на російській частині газопроводу. Крім того, експлуатація трубопроводу, фактично є підтримкою можливих екологічних катастроф.

Буферна зона


Лукашенко за вказівками та під наглядом Путіна стрімко перетворює Білорусь на буферну зону між Росією та країнами Заходу. На потужний військовий плацдарм Росії, з якого вона (Росія) зможе більш активно погрожувати Заходу у відповідь на намагання Західної демократії приборкати практично неприкриту Російську міжнародну агресію.
9 вересня на бойове чергування вже заступили російські комплекси С-400 в Гродно і Су-30СМ в Барановичах. В цей же день Лукашенко і Путін схвалили програму щодо подальшої інтеграції в рамках двосторонньої угоди. Під час зустрічі, як повідомив Путін, вони обговорили формування «єдиного оборонного простору двох країн і питання забезпечення безпеки».
Розміщення С-400 - це крок, спрямований саме на блок НАТО, на західну аудиторію, на США. Він явно дає зрозуміти готовність «дуету» Союзних країн до будь-яких поворотів у взаєминах із Заходом. Росія, природно, цю позицію підтримує.
Ще у червні місяці цього року Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг застеріг президента Росії Володимира Путіна та самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка від дестабілізації ситуації на східному фланзі Альянсу. Він заявив, що НАТО готове захистити «будь-якого союзника від будь-якого виду загроз, що виходять з Мінська і Москви». Про це він сказав в інтерв'ю Welt. Генеральний секретар НАТО підкреслив, що чинна угода про партнерство НАТО з Білоруссю нещодавно була значно скорочена і буде переглядатися далі.
Та диктатори Росії та Білорусі ніяк не вгамуються. Масштабні військові навчання «Захід 2021», які Росія та Білорусь розпочала 9 вересня цього року на власних територіях, є ще одним проявом агресивних планів Кремля та його сателіта. Проти кого ж збираються воювати Союзні держави?
На будь яких навчаннях збройних сил завжди дають умовні найменування сторонам умовного конфлікту. Дуже часто не особливо складно зрозуміти, які країни маються на увазі. На картах навчань «Захід 2021» назви умовних противників досить прозоро натякають, кого Кремль та Мінськ вважають своїми ворогами. Поки що – умовними. Нярис, мабуть, - це Литва, Помор'я - Польща.
Полярна Республіка - найменування сил, здатних діяти на півночі. У той же час, незважаючи на те, що війська Північного флоту МО РФ не були у списку задіяних підрозділів, його морпіхи в рамках навчань висадилися в Калінінградській області. Тому термін «полярний» може означати не тільки місцевість, але і політичні орієнтири.
Хоча Україна й позначена на цих картах як «Нейтральні», з Україною все давно зрозуміло - це головний ворог східноєвропейських автократів. Але до недавнього часу Польща і Литва були скоріше другорядними політичними противниками Москви і Мінська.
За останній рік Варшава і Вільнюс, проявивши твердість у відносинах з Білоруссю та Росією в 2020 році, також стали їхніми ворогами. Одним із свідчень цього є інцидент з близькосхідними нелегалами, яких влада Білорусі провокує до незаконного перетину кордонів Білорусі з Європейськими країнами. По-перше, очевидно, що рішення про проведення операції Лукашенко прийняв не самостійно. Без схвалення «проекту» з боку Кремля білоруський диктатор не стане ворушитися. По-друге, Лукашенко де-факто оголосив Заходу війну, тому нелегали стали своєрідною зброєю в його руках, а сама операція є гібридною агресією.
Росія явно промацує Захід в надії зрозуміти, де знаходиться заповітна «Червона лінія». Тому підтвердження - постійні порушення кордонів країн Заходу російськими військовими літаками, або відносно недавній інцидент з британським кораблем в Чорному морі та по реакції Путіна, який думає, що, «потопивши корабель Великобританії, війни б не було».
Більшість західних військових експертів вважають, що цьогорічні навчання «Захід 2021» це демонстрація готовності Росії до військового конфлікту проти західних країн. Більш того, вони передбачають, що частина російських сил і техніки, по-перше, залишаться біля їхніх кордонів після завершення навчань, а по-друге, залишаться на території Білорусі. Це було б цілком логічним продовженням «розчинення суб'єктності лукашенківської Білорусі в путінській Росії». Війська РФ на білоруській території вигідні Лукашенко, який сьогодні фактично знаходиться в ролі губернатора Путіна, адже він отримав би додатковий захист в разі інтенсифікації протестів.
Поки що, Лукашенко активно спростовує думку про наміри розміщення ЗС РФ на території Білорусі на постійній основі. У своїх публічних заявах він вказує: «Буде якась настороженість, будемо ми бачити активізацію в НАТО, аж до військового конфлікту, протягом доби (бази у нас, аеродроми та інше визначені) російські підрозділи і війська будуть перекинуті в Білорусь».
За його словами, це буде зроблено лише в разі загострення «військової обстановки». «Ніяких обговорень в плані перекидання збройних сил Росії на постійній основі, створення якихось баз - про це навіть мови не йшло. І це нам не потрібно», - підкреслює Лукашенко.
Але таким заявам Лукашенко протирічить інформація, яка розміщена на сайті Федерального казначейства в РФ, де Міністерством оборони проводиться тендер «по організації і проведенню комплексного обслуговування казармено-житлового фонду військових містечок Міністерства оборони Російської Федерації, розташованих на території Республіки Білорусь». Спільні навчання «Захід 2021» офіційно проходитимуть по 16 вересня. Однак в інформації на зазначеному ресурсі 16 числом закінчується тільки дата подачі заявок на тендер, а отже повернення військових сил РФ з території Білорусі не планується.
Тому, скоріше за все, «повного та тотального» виведення військ РФ з території Білорусі після завершення навчань «Захід 2021» очікувати не слід. Скоріше за все, найближчим часом білорусам доведеться повністю залишити будь яку надію на «вільну Білорусь» на догоду агресивним імперським планам пристаркуватого диктатора та його багаторічного «посіпаки».
https://censor.net/ru/blogs/3288798/buferna_zona

Чи є криптовалюта надійним платіжним засобом?

  • 15.09.21, 22:59

9 червня 2021 року Сальвадор став першою країною в світі, яка прийняла закон про визнання біткоїнів легальним платіжним засобом, який набуде чинності 7 вересня.
Всесвітній банк відмовився допомагати Сальвадору у впровадженні біткоїнів через вплив майнінгу на екологію і проблеми з прозорістю. А на думку керуючої директорки Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої, криптовалюта (той же біткоїн), може стати платіжним засобом в майбутньому, але поки вона далека від цього.
У МВФ підкреслили, що країни, в яких криптовалюти мають статус національної валюти або законного платіжного засобу, можуть отримати внутрішні нестабільні ціни, а також неможливість боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
У той самий час в Туреччині та Китаї заборонили операції з криптовалютою через спекуляції і відмивання грошей з її допомогою.
Як стверджують прихильники цифрових грошей, криптовалюти зручні у використанні, анонімні і спрощують багато фінансових операцій. Але чи так це насправді?

Криптовалюта не має єдиного курсу. Курс біткоїнів може змінюватися кілька разів на день. Його різкому падінню, наприклад, може сприяти твіт медійної особистості.
Більшість криптовалют децентралізовані, у них немає єдиного банку, який контролював би всю систему. Їхній курс залежить безпосередньо від довіри користувачів. Як приклад, в липні 2017 року курс біткоїнів впав з 2,6 тисячі доларів за одиницю до 1,9 тисячі доларів тільки через те, що хакери зламали одну з найбільших біткоїн-бірж, але не сам біткоїн.
Використання анонімності злочинними співтовариствами.
Покупців криптовалюти ніхто не може захистити, наприклад, коли жертви шахраїв переводять свої кошти в біткоїни, і такі перекази можна заблокувати.
Через неможливість простежити, хто саме є власником криптовалюти, вона користується популярністю у хакерів, торговців зброєю і наркотиками. Таким чином, криптовалюта спрощує обіг коштів між злочинними угрупованнями.
Наприклад, в цьому році українськими правоохоронцями припинено діяльність кількох злочинних груп, які організовували псевдобіржі по імітації торгів на міжнародних біржах і криптовалютних проєктах.Таким чином, зловмисникам вдалося вкрасти майже 10 млн доларів у ошуканих громадян, які згодом були переведені в криптовалюту.
З огляду на анонімність, втрачені біткоїни неможливо повернути: як це трапилося з програмістом Джеймсом Хауеллсом, який втратив свій жорсткий диск, на якому зберігалися дані про 7500 біткоїнів, який не зумів довести, що саме він є власником втрачених біткоїнів. Крім того, система настільки безпечна і анонімна, що в разі втрати секретного ключа, відновити його неможливо.
Хакери і їхні нові віруси
Деякі хакери знайшли способи заробітку на криптовалюті. Крім того, що біткоїн-гаманець може бути вкрадений через уразливість операційної системи комп'ютера, хакери придумують нові засоби видобутку криптовалюти шляхом поширення вірусів-майнерів.
Основний спосіб установки вірусу-майнеру - це інсталятори рекламного програмного забезпечення, поширювані за допомогою соціальної інженерії. Користувач шукає легальне ПЗ в Інтернеті. Але на пошуковій видачі йому трапляються посилання на шкідливі ресурси, де він і викачує дане шкідливе програмне забезпечення під виглядом нормальної програми.
Після того як вірус встановлений, він починає здійснювати обчислювальні операції на комп'ютері жертви. В результаті цього зловмисник отримує винагороду, що переводиться на його гаманець.
Таким чином, ще дійсно рано говорити про те, що криптовалюта є безпечним і надійним платіжним засобом в світі.

CБУ ліквідувала одну з найбільших в Україні телеграм-платформ з

Кіберфахівці СБУ під час спецоперації у Хмельницькій області нейтралізували потужне наркоугруповання. Щомісячно зловмисники збували до різних регіонів України оптові партії наркотиків і психотропів на мільйони грн.Для реалізації «товару» учасники групи створили масштабну інтернет-платформу у месенджері Телеграм. На ній ділки пропонували своїм клієнтам кокаїн, LSD, амфетамін, наркотик А-PVP та канабіс.Щоб приховати протиправну діяльність, вони використовували профілі месенджеру, які були зареєстровані на мобільні номери іноземних операторів зв’язку.Зловмисники збували заборонені речовини до Київської, Хмельницької, Львівської, Вінницької, Чернівецької і Тернопільської областей. Вони одержували наркотики через систему так званих «закладок».Розрахунок за «товар» здійснювали з використанням криптовалют та електронних платіжних систем.Встановлено, що організували наркобізнес декілька мешканців Хмельницького. Серед них особи, які раніше притягувались до кримінальної відповідальності за зберігання і збут наркотичних засобів.Під час обшуків за місцем проживання зловмисників виявлено:


  • підготовлену до збуту партію наркотиків на понад 1,5 млн грн;

  • зброю і понад 400 набоїв;

  • засоби зв’язку і комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;

  • гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом.

Наразі організатору і двом активним учасникам угруповання повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ у Хмельницькій області за координації Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ у взаємодії з Головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області та за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури.https://ssu.gov.ua/novyny/cbu-likviduvala-odnu-z-naibilshykh-v-ukraini-telehramplatform-z-prodazhu-kokainu-ta-lsd?fbclid=IwAR2GJpEQDpk3mN8O27h8Or_Tt5R30g-4A4kcsEbGBFOwCRqjg3rmdgDXRyI

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
52
предыдущая
следующая