![](http://os1.i.ua/3/2/15907724_84c48513.png)
![](http://os1.i.ua/3/6/15907721_f82037dd.png)
![](http://os1.i.ua/3/2/15907724_84c48513.png)
Із святом вітаю,
До себе запрошаю:
Турбуватись досить,
Приходьте в гості!
До мого ганку
На ситу Маслянку!
Почастую млинцями,
На сметані пирогами!
Зимі – помахаємо,
Весну привітаємо!
![](http://os1.i.ua/3/1/15907706_fc6998e.jpg)
Масниця, або : Масляна, Сирниця, Масна ,Сиропуст, Колодій, Туриця та ін. – розпочинає весняний цикл календарних традиційних свят українців. Це свято також називають Бабським тижнем або Колодієм, і символом свята, крім вареників і млинців , завжди була дерев'яна колодка, якою в жартівливій формі карали тих, хто не встиг створити нову сім'ю. Це веселе, замашне та голосисте народне свято, наповнене релігійно-міфічними ритуалами і унікальними обрядодійствами, відзначається на останньому тижні перед Великим постом. У ці дні головними були жінки.
14