Профіль

Natalyl

Natalyl

Україна, Черкаси

Рейтинг в розділі:

Диктатура в картинках. Красиво і зрозуміло.

  • 17.01.14, 13:58
Для збільшення зображення перети на сайт та клікнути на картинку.
Якось інакше її зільшити не виходить.



Як захистити свою пошту і розмови в інтернеті. Ази безпеки

  • 17.01.14, 13:48

Захисти себе а також своїх друзів і колег, з якими листуєшся й спілкуєшся в мережі. Для цього користуйся поштою (а також іншими сервісами!) на безпечних серверах.

Критерії безпеки:

1) сервер має бути розміщеним у хоча б “відносно демократичній” країні; в будь-якому разі, “недружній” режим (а тим більше, режим, який ти намагаєшся скинути) не повинен мати легкого доступу до власника того сервера, і, зрозуміло, доступу й до самого сервера.

2) доступ до поштової скриньки або інших критичних даних, спілкування з друзями та колегами має відбуватися виключно через захищені (тобто зашифровані) канали.
Варіанти безпечних серверів

gmail.com відповідає обом критеріям. Доступ до сервера відбувається виключно через SSL з'єднання, не важливо, чи використувувати для цього веб-переглядач (“браузер”), чи програму-поштовий-клієнт; це значить, що щоби “перехопити” прочитаного чи відісланого тобою в у будь-якій країні листа, шпигуну не буде достатньо лише “нагнути” твого інтернет-провайдера.

Буде потрібно принаймні найняти фахівців з криптографії й великі обчислювальні потужності (і на весь процес такого читання буде потрібним певний, можливо зовсім не малий, час). Щоби отримати роздруківки листування користувача gmail.com від власника сервера gmail, зацікавленій організації спочатку потрібно отримати на те санкцію суду.

Суду держави з назвою “США”. За чиїмось бажанням можна будь-кого звинуватити у “тероризмі” чи якійсь іншій суспільно-небезпечній діяльності; але у даному разі це треба буде довести, довести в суді США.

Інші зручності пошти на Гуглі – це вебінтерфейс українською чи майже будь-якою іншою бажаною мовою, відсутність реклами, потужний захист від спаму. Окрім того — це неможливо переоцінити — поштова скринька на Гуглі відкриває доступ до багатьох інших передових гуглівських сервісів, таких як онлайн чати, IP-телефонія, відеоконференції, спільний доступ-редагування документів тощо.

yahoo.com також відповідає обом критеріям безпеки. Для SSL доступу через веб-переглядач, однак, слід налаштувати свою скриньку, поставивши “галочку” у пункті “SSL” в налаштуваннях. Окрім того, веб-інтерфейс доступний малою кількістю мов, серед яких відсутня й українська.

Німецькі сервери, такі як web.de або пошта від T-Online. Навіть через суд доступ до німецьких серверів надзвичайно складний – відсоток задоволених судом доступів до даних користувачів на німецьких серверах в рази менший, аніж до американських. Основний недолік – поганий вибір мов веб-інтерфейсу.
Окрім вибору поштового сервера

Всі заходи безпеки із вибором сервера й каналу доступу будуть марними, якщо зловмиснику буде відомим твій пароль доступу до поштової скрині.

Це трапляється зазвичай у двох випадках: або якщо відкривати скриньку із “чужого” комп'ютера, на якому стоїть “драйвер клавіатури”, який записує (і, як варіант, передає мережею) у прихований файл все, що друкується на тому комп'ютері, або ж, що ще гірше, усі попередні дії виконуються вірусом, але вже на твоєму власному пристрої.

Від першого випадку частково застерегти може принаймні зміна (бажано взагалі це робити час від часу) паролю доступу. Від другого – частково надійні антивіруси й відповідна обережність, а краще — менше користуватися “windowse”, натомість – іншими операційними системами.

Всі “гучні” заяви на зразок “зламали пошту опозиціонера” у 99.9 % випадків стосуються саме вкрадених описаним способом паролів (ніхто не “ламав” ніяких скриньок).
Подальші рекомендації

skype, відтоді як був куплений Мікро$офтом, перестав бути безпечним і для українських громадян (пояснюється це специфікою психіки нового власника цього ресурсу, і ніяк не законодавством США).

Прекрасною альтернативою, однак, є Google+ Hangouts. Окрім притаманної Гуглю здебільшого банальної порядності, кодеки (codecs, програми, які компресують-декомпресують дані) для аудіо та відео сигналу, використовані у гуглівських програмах, є відчутно вищої якості, що відповідно забезпечує кращий зв'язок на “слабкому” пристрої й через гірше інтернет-з'єднання. Див. інші альтернативи тут: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_VoIP_software

GPG і PGP – у випадку, якщо мінімальних засобів безпеки може бути недостатньо, для листування слід використовувати ці технології.

PGP — це pretty good privacy — шифрування з відкритим ключем [і другим, закритим також] що здебільшого використовується для листування, коли неможливо покладатися [тільки] на безпеку поштового сервера)

Mumble — це, «грубо кажучи», щось близьке до «skype», але з

дещо іншою функціональністю (і не зашифроване «за замовчуванням»),

Як варіант захищеного аудіо-зв'язку – Mumble через власну/контрольовану VPN.

Мережі VPN та TOR-мережі. Якщо є можливість — варто створити і користуватися VPN-мережею. TOR-мережа є більш гнучким способом анонімізації в порівнянні з VPN, хоча й більш “помітним” зовні для ймовірного “неприятеля”.

VPN — віртуальна приватна мережа (мережа між певною множиною машин, яка створюєтья в межах «звичайної мережі», але весь трафік якої зашифровуєтья) TOR-мережа — це, «дуже спрощено кажучи», засіб анонімного доступу до «зовнішнього світу» через інтернет, коли з машини виходить (і входить на) трафік, але куди (й звідки) він іде — невідомо нікому, окрім самого користувача (видно тільки для шпигуна,

що трафік іде на якийсь випадковий, із багатьох можливих, TOR сервер).

Є надзвичайно сильним засобом проти «зламу» (як то визнають американські специ, зокрема).

Orbot і Orweb — це «тандем»-реалізація для веб-серфінгу (й, за бажанням й налаштуваннями іншого доступу) через TOR на андроїдах. chatsecure — це чат-месенджер з посиленим шифруванням ще й через TOR мережу.

Надзахищені криптографічно текстові балачки подібні до ChatSecure (GibberBot) (наявні, зокрема в playmarket на андроід-пристроях) а також Orbot і Orweb (для перегяду веб-сторінок на андроід-пристроях).

Джерело: Тексти.org.ua

 

Цензура в інеті, simка за паспортом та ще багато веселого

  • 16.01.14, 15:18
Сьогодні в Україні прийнято ряд законів, що суттєво обмежують громадянські права. Власне, за цими законами "накрити" можна будь-кого, хто має власну думку та має "нахабство" її висловлювати. Ми і раніше були, м*яко кажучи, не занадто захищені від свавілля правоохоронних органів. Та це може здатися дитячими іграшками у порівнянні з тим, що може відбуватися тепер, цілком у відповідності до новоприйнятих законів. Я так розумію, що зібратися на якусь акцію протесту під стінами мерії, наприклад - за це вже можна законно загриміти за грати? Також закликати друзів, аби вони прийшли підтримати будь-які громадські збори, той же Майдан - зась? Для цього, певне, цей закон і приймався. Цитата: 

"Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб (наприклад, заклик, на який відкликалась група осіб в соцмережі) – караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років".


Введена відповідальність за т.зв «екстремістську діяльність» в інтернеті та соціальних мережах – від 200 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Під екстремістською діяльністю в законі визначають:

призначені для оприлюднення документи на паперових, електронних чи будь-яких інших носіях, що містять інформацію екстремістського характеру, тобто закликають, обґрунтовують чи виправдовують необхідність здійснення діяльності щодо планування, організації, підбурювання, підготовки або вчинення дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність, недоторканість, суверенітет держави, насильницького захоплення або утримання влади чи владних повноважень, незаконного втручання в діяльність або перешкоджання законній діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів владних повноважень, виборчих комісій, громадських об’єднань, їх посадових чи службових осіб, закликають, обґрунтовують чи виправдовують необхідність розпалювання соціальної, расової, національної, етнічної, мовної чи релігійної ворожнечі та ненависті, здійснення масових заворушень, порушення громадського порядку, хуліганських дій та актів вандалізму з мотивів соціальної, расової, національної, етнічної, мовної чи релігійної ворожнечі та ненависті, порушення прав, свобод і законних інтересів осіб, в тому числі пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв людини і громадянина за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, пропаганду виключності, переваги чи неповноцінності людини (соціальної групи) за ознакою її соціальної, расової, національної, етнічної, мовної, релігійної приналежності або ставлення до релігії.


Звернемо увагу на перші слова: "призначені для оприлюднення документи". Тобто, навіть оприлюднювати щось не обов*язково, аби вас "пов*язали". Була б зачіпка - будь-яка.


А ще - оце сподобалось. 

Закон вносить зміни до закону «Про громадські об'єднання» - зокрема, вводиться поняття «громадське об'єднання, що виконує функції іноземного агента».

 

«Громадське об'єднання вважається таким, що виконує функції іноземного агента, якщо для забезпечення своєї діяльності отримує грошові кошти або майно від іноземних держав, їх державних органів, неурядових організації інших держав, міжнародних неурядових організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб, що отримують грошові кошти чи інше майно від вказаних джерел (далі -  іноземні джерела), а також  бере участь, в тому числі в інтересах іноземних джерел, в політичній діяльності на території України», - йдеться у новоприйнятому законі.


http://www.telekritika.ua/pravo/2014-01-16/89345

Китайський порт Севастополь. Несподівано?

Велика часина Криму віддається під забудову та господарювання китайцям. Добре це чи погано - нехай роблять висновки спеціалісти. Мене особисто якось трохи непокоїть, що у Криму буде нафтопереробний завод, сховище газу, зерносховища, величезний порт та інші великі промислові об*єкти. Усе це нам побудують китайці. Яких там, напевне, теж буде багато. 
Екологи вже висловили своє занепокоєння з приводу забруднення середовища, повітря, води - у разі реалізації задуму. Переказувати зміст матеріалів не буду, самі дивіться та робіть висновки. Взагалі тема неоднозначна. 



Народ, хто що знає, пишіть у коментарі! є один лінк на онлайн

Судячи з усього, зараз готується штурм Майдану. Є повідомлення про це у пресі, усе оточується силовиками, Кличко сказав, що готується штурм просто зараз. Також пишуть, що перекрито станції метро на вхід. В інеті сторінки, де раніше були трансляції, забиті проплаченими коментарями. Тобто, пішов тотальний наступ з боку влади і силових структур - від інформаційного до можливого силового. 
Знайшла один лінк на пряму трансляцію з майдана, додавайте в коментарі хто що має, і пишіть що знаєте. 




Розсилайте друзям! Хай люди бачать! 
Бо потім по телевізору, як Кисельов, будуть і на наших каналах говорити таку хрєнь, нібито купка провокаторів побила беркут і замінувала метро. Ці істоичний момент, і він може стати найганебнішим для нинішньої влади, для кожного зних особисто! На це дивится весь світ!

Люди тікають з мітингу "За Януковича", але їх ловлять і вертають

  • 08.12.13, 16:34
І сміх, і гріх. Якраз у ці хвилини з Маріїнського парку, з мітингу за владу тікають люди. Їх доганяють силовики, відловлюють і ставлять на місце. 


Хтось іще вірить, що в Україні може бути громадянська війна? КОГО з КИМ??

Єдина війна, яка у нас може бути - це війна силових структур із власним народом, точніше, війна бандитів із простими людьми. 
Та ця війна ведеться уже давно. Врадіївка - не виключення. У кожному селі та місті є що розказати на цю тему. У цій війні є чисельні жертви, закатовані та ув*язнені, поховані і "зам*яті", і ніхто не застрахований від того, аби потрапить "під роздачу", як кажуть бандюки. Є хтось, хто хоч раз не стикався з свавіллям людей у формі? Даїшників, міліціянтів, оперів, судей? Хто ніколи не  не давав "на лапу" на дорозі? З ким не проводили "виховної бесіди", що з свого бізнесу треба "відстьогувать"? Хто законно возить товар через кордон - і у нього не вимагали неофіційних поборів? Та не дай вам Боже потрапити до них "на гачок", тоді станете і викрадачем телефонів, і в кишенях у вас знайдуть що потрібно, і в убивстві Кенеді зізнаєтеся. Бо буде дуже боляче і страшно. Як? Подивіться кадри з розгону Майдану. 

Хто ніколи на стикався з їхнім свавіллям - відгукніться!
Я хочу бачити цю людину, яка живе на Марсі. 

Ми всі працюємо на їхній "общак".

То хіба ми зараз хочемо громадянської війни? Припиніть манюпулювати цим терміном - "громадянська війна". Не будуть прості громадяни здіймати руку один на одного. Ніхто добровільно не вийде з офісу, не встане з-за студентської лави, не покине комбайн, аби піти воювати за цю владу.
Вони навіть на мітингу за гроші стояти вже не хочуть. 
Ми хочемо ПРИПИНИТИ ВІЙНУ бандюковичів із власним народом. І давайте вже видеремо цю суто зеківську структуру з нашого державного тіла. Скільки можна. Думаєте, хтось із депутатів ві Партії покемонів піде зі зброєю за свого лідера воювать? Читайте мою замітку "Про Его і Патріотизм", там ясно про це написано. 

Єдине, що буде - вони пострибають у літаки і полетять до Европи, де у них хатинки і рахунки вже давно (та нам туди не можна, ви в курсі). Хай летять, пенделя їм під сраку, вибачте за слово "пендель". 

Для чого Майдан, або Про Его і Патріотизм

Так багато зараз пишуть про Майдан. І про людей, які там стоять. Що мабуть, не мало б сенсу додавати ще якогось багатослів’я.

Але те, що я хочу сказати – почуйте. Це не багато. Але так багато стає зрозумілим.

Запитаємо себе, що ми там робимо, на Майдані. І не тільки там, а по всій Україні, яка вся перетворилася на Майдан. Майдан для чого, для якого процесу взагалі? І як нам трапилося саме зараз розділитися на "тітушок" та майданівців? Бо ж поділ на Схід та Захід, на сторонників єроінтеграції та прихильників Таможенного союзу ніяк не пояснює процесів, які зараз відбуваються у суспільстві.

Фокус у тому, що у критичний момент вийшли з тіні на світло і заявили про себе різні за своєю сутністю особистості.

І цей процес, виявляється, є закономірним щаблем у розвитку суспільства.

Намагатися зрозуміти породу «тітушок» (хоч занадто пафосно до них застосовувати слово порода) нормально розвиненій людині важко. Тому що стан свідомості у них такий, їхні пріоритети та методи виживання знаходяться в найнижчій площині «его», а саме: урвать і тікать, грошиків хапануть, "тьолку" затащить. У більш розумних представників цього класу пріоритети чіткіше окреслені, але теж знаходяться у цій самій его-площині: гроші, сила, влада. Це те, до чого іхня душевна сутність прагне, і за що вони готові робити що завгодно – насправді що завгодно. Бити, убивати. Добивати дівчат кийками. Немає поживи на цій землі – вони втечуть на іншу. Їм все одне, з чого добувать своє. Тому "нижчі" представники цих виродків так добре розуміються з "вищими", які долізли до влади - бо вони з одного тіста і на одній хвилі.

Та, окрім них, є інший клас людей. Незалежно від назви народу та землі, на якій живуть, у цих людей пріоритети виживання знаходяться у площині самопожертви. У них зовсім інші активні ділянки мозку, чи серця – як хочете це називайте. Саме з цієї частини душі виростає таке почуття, як патріотизм. У «тих-тушок» його немає в принципі. А ще виростає внутрішня необхідність свободи, почуття власної гідності, взаємодопомога, усвідомлення себе як частини нації, готовність робити усе, а за необхідності - і жертвувати собою заради іншої людини та свого народу. Це ніякий не пафос. Сутність у них така, із цим теж нічого не можна зробити, і випробування лиш зміцнюють їхню впевненість. Це не означає, що вони безгрішні та золоті - звичайні люди, часом «непристосовані до життя» і «безтолкові», такі самі грішні, з різним рівнем освіти та статків. Просто у критичний момент вони роблять інший вибір. І все.

Так от. Якщо відкинути емоції та розглянути обидві позиції як засіб виживання (це не цинізм, просто нейтральна точка зору) - то в "тих-тушок" здатність до виживання насправді низька: у критичний момент вони жеруть одне одного, аби не виздихать. Це для них норма поведінки, не вимагає пояснень і не тягне за собою муки совісті. Їм нормально.

У другої категорії людей у критичний момент свого життя, історії нації включається зовсім інша модель поведінки. Активізуються зовнішні, соціальні зв*язки, по яких надається допомога одне одному, а в результаті - вони разом стають сильнішими, утримують цей високий потенціал і раптово забезпечують  високий рівень виживання: як одній людині, так і спільноті в цілому.

Це і є кістяк нації. Народу. Будь-якого. Українського. Польського. Французького. Все одне.

Ясна річ, що завжди і скрізь будуть «тітушки» й штрейкбрехери. Однак, пам’ятаєте закономірність? Що їх менше, тим активніше вони одне одного хрумають. Здорове громадянське суспільство доводить їхню кількість до критичної маси, коли вони вже не несуть загрози цілому устрою. Покусюють одне одного та навколишніх – але ж не мають «високостоящего» лідера своєї кривої породи. Чому? Бо розвинене суспільство вже такого лідера не допускає до влади.

Сьогодні ми маємо змогу стати саме таким суспільством.

Сьогодні Україна як держава стала на новий щабель свого розвитку.  Бо на новий щабель піднявся її народ. У критичну хвилину сотні тисяч людей з усіх куточків «включили зв’язок» і відчули себе одним цілим. Давайте тримати цей стан і більше нікому і ніколи не дозволяти себе роз’єднувати. Хай марно сподівається «тітушкостан», що запал пройде і всі тихо розійдуться по хатах. У якій точці кожен із нас не знаходиться – ми разом, ми Народ. І будемо відстоювати своє право на гідне життя, будемо відстоювати кожного свого громадянина – на Майдані, перед «беркутом», у судах ще поки продажних, будемо тримати одне одного за руку. І доведемо «тітушкостан» до критичної межі, нехай розпадеться і згризе сам себе.  І не намагайтесь нас розділяти набридлими штампами.

Не кажіть нам, що ми не любимо Росію або невиправдано хочемо в Європу. Що ми слухаємося якогось лідера. Вже немає потреби йти за лідером, як дитина – за татом. Виросли.

Буде гідне суспільство – буде гідний лідер. Це закон розвитку. Це так просто.

Ми, український народ, стоїмо за себе. Кожен за кожного.

Слава Україні!

 

©Наталія Лавлєнцева




Як допомогти Майдану

Величезна кількість практичної інформації для тих, хто хоче допомогти (що везти і куди) або сам хоче їхати, шукає житло, забезпечення та інше. Розповсюджуйте, бо ближче до вихідних багато людей у різних куточках України поїхали б, та думають - хто там зустріне, як з ночівлею, що везти з собою і що там робити. Тож нехай зв*язуються і знають, що їх там чекають і зустрінуть.
Інформація оновлюється, є "живі" контакти, телефони, орієнири на мапі. 

http://helpeuromaidan.info/