хочу сюди!
 

Марина

36 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 29-45 років

Реконструкція чи руйнація?

Як правило, якщо людина чи організація має гроші, вона намагається витрачати їх не лише на себе, а й на благодійність. Коли - з дійсно альтруїстичних поривів, коли - це гра на публіку. Тим не менш...
Ось і Южноукраїнська ГАЕС в цьому році вирішила зайнятися благодійністю. Були виділені гроші на реконструкцію і ремонт шкіл в селах Олександрівка і Богданова Балка, як сіл, найближчих до ГАЕС.
Однак, коли будівельники у селі Богданова Балка почали свої роботи, вони настільки підрили котлован під школою, що половина будови впала. Справа в тому, що після війни в цьому районі будували будинки без фундаменту, оскільки це - не зона сейсмічної активності або підтоплення. І нічого, ці будинки стоять до сих пір. Дивно й те, що будівельники взагалі щось рили, адже за планом в школі треба було замінити вікна з дерев'яних на пластикові і поштукатурити зовнішні стіни. Всім зрозуміло, що підкопувати будову для цього не треба.
Добре, що ці "ремонтні" роботи проходили під час карантину. Тому питання з тим, де вчитися дітям по закінченню карантину було вирішено ще до того, як знову почався навчальний процес.
Однак позиція благодійників з ГАЕС в цій ситуації просто шокує. Вони запропонували школу просто закрити. Вчителів звільнити, а дітей возити на навчання до Южноукраїнська. Уточнимо, що Богданова Балка знаходиться на іншому березі Південного Бугу і моста до Южноукраїнську немає. Є паром, поки взимку не замерзне ріка. А взимку люди до Южноукраїнська переходять пішки або, за словами місцевих мешканців, "відкриваємо двері автівки та їдемо з відкритими дверима, якщо крига починає тріскатися, то вистрибуємо. Так вже декілька машин затонуло, але людських жертв не було". Ви собі уявляєте шкільний автобус, який їде з відкритими дверями замерзшою рікою, а крига починає тріскатися? Багато дітей врятується?
До того ж, Богданова Балка - це повна одинадцятирічна школа для чотирьох навколишніх сіл, і сюди дітей дійсно возять шкільним автобусом. Так скільки ходок цьому автобусу треба зробити, щоб довезти до школи всіх дітей?
А при тому, що роботи на цьому березі ріки особливо немає, пропозиція звільнити вчителів, середній вік яких у Богдановій Балці - 40 років, теж звучить якось дивно.
Силами директора школи - Олексія Володимировича Поспелова, школа, як навчальний заклад, у Богдановій Балці продовжує жити. Тепер діти молодших класів вчаться у дитячому садку колгоспу, через що дітей з колгоспу треба відвозити до дитсадка радгоспу, бо хоча вони і об'єднані у одному селі, фактична відстань там немаленька. Середні класи вчаться у шкільрній їдальні, яка, благо, була окремим будинком. Однак тепер ніде функціонувати власне їдальні, як закладу харчування школярів. А старші класи вчаться у будинку сільської ради. Все таки, сільській раді проблеми навчання місцевих дітей ближчі, ніж атомщикам з іншого берега.
А будинок школи стоїть у розібраному вигляді. Його все таки доламали до кінця. Тепер будуть відбудовувати, але наближається зима і морози, які зупинять будівництво. Якщо, звісно, у будівельників вистачить на це здорового глузду.
Місцеве ж миколаївське телебачення бадьоро звітує про реконструкцію школи в селі Олександрівка. Хіба атомщикам-благодійникам потрібно, щоб ЗМІ розповідали про зруйновану школу в Богдановій Балці?  
2

Коментарі

13.12.09, 13:56

ГАЕС

  23.12.09, 13:58

  насколько я знаю, ГАЭС еще не работает в Южноукраинске.. только АЭС..
  а ГАЭС в Александровке.. да..

   33.12.09, 14:02Відповідь на 2 від Ta_ta

   Тож неправильно. ГАЭС - Ташлыкская, Александровская - ГЭС.

    43.12.09, 14:07Відповідь на 3 від Al KazlOFF

    да, ты информированнее))

     53.12.09, 14:12Відповідь на 4 від Ta_ta

     И обе работают.
     На ГЭС один-два блока (от воды зависит), ГАЭС - постоянно два в работе

     По содержанию - вечно энергетики ноют, что у них денег нет, откуда щедрость такая? И второе - земляные работы - самая "черная дыра" в строительстве, никакой шмон не докажет, что объёмы не завышены раз в пять. Воть

     За спасиба.

      63.12.09, 14:14Відповідь на 5 від Al KazlOFF

       73.12.09, 14:41

        83.12.09, 14:42

        Шокує.

        Але ГАЕС є ГАЕС...

         93.12.09, 20:19Відповідь на 1 від Al KazlOFF

         Г - гідро, А - атомна, Е - електро, С - станція

          103.12.09, 20:20Відповідь на 2 від Ta_ta

          Перевірте свої дані, бо ГАЕС - Южноукраїнська, а в Олександрівці - одна з батарей цієї ГАЕС. Тобто - це комплексна станція, адміністративно підпорядкована Южноукраїнську. В Южноукраїнську знаходиться три батареї і Ташлицьке водосховище, яке це остужає, в Олександрівці - водосховище і батарея, в Костянтинівці - водосховище і батарея.

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна