Батурин,Воскресенська церква
- 29.11.17, 09:04
ще в 2015 я відвідала Батурин.
дуже ...спірні, неоднозначні враження, тому-не хотілося писати про нього взагалі.
а це-щось...пробило на букви. постів буде серія,
і все- про Батурин і прилеглості, деякі).
приблизно так виглядала територія містечка в ті далекі часи
![](http://os1.i.ua/3/1/14879220_ba55c254.jpg)
сама церква на цій схемі не відображена - її ТОДІ - не існувало, але собор, який вона *замінила* - є
(с) .....церква була побудована у 1803 році, одночасно з палацом Розумовського. Церкву побудували на місці зруйнованого мазепинського Троїцького собору, і, за легендою, вона була побудована з цегли розібраної вежі Мазепи. Розумовський помер у рік завершення будівництва храму, і, згідно з заповітом гетьмана, він був похований у склепі на території Воскресенської церкви. Це одне з небагатьох поховань українських гетьманів, яке збереглося до наших днів.
![hypnosis hypnosis](http://i.i.ua/smiles2/hypnosis.gif)
наша *група таваріщєй*з18 осіб зайшла до церкви, хто в тємє-поклав хрести куди треба і всі розбрелися по приміщенню, оглядати, що тут,і - як . заходити можна було в любий закуток,ну, тобто-не було заборонних вірьовочок-мотузочок-ряденець.... на, тіпа-прєстолах, лежали з виду старовинні книги- підступ до них-не був огороджений, т.є.-при бажанні-можна було навіть полистати. ні, ми себе вели стримано, але трохи було дивно, що немає жодного служки ніякого, жодної бабці-нікого!. походили-пофотали, гід про захоронення розповів (у церкві-місце поховання К.Розумовського), та й пішли на вихід. на все про все в нас хвилин 15 пішло, коли виходили- вже бабця якась прийшла і почала активно пропонувати щось купити,але вже всі налаштовані були на подальшу екскурсію,тому виторгу-не вийшло.
у церкві ікон-дууууже багато, як про мене-аж занадто. ікони і на полотні писані,і-на дошках,іііі....... і з іншого боку-хай краще вони всі тут будуть, для загального користування і споглядання, ніж в когось вдома пилом припадатимуть, бо ікони, схоже- різних епох.
виходячи з церкви, буквально в дверях, ми зіштовхнулися з наступною групою трохи....недолугих екскурсантів -нашому гідову довелося пару хвилин їм пояснювати, що для них краще буде,коли вони спершу нас випустять, а потім самі зайдуть ....
![](http://os1.i.ua/3/1/14879215_eac190a8.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879213_6ee20d7d.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879216_4568dd62.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879217_200fe624.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879214_8fa6abee.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879183_edb22ad5.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879187_a35fc18c.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879188_dfc0b1ad.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879185_6991b700.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879186_c638faca.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879189_baa78aeb.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879190_ddc1e481.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879191_b8a6dfc7.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879192_170f920d.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879193_7268a94b.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879194_932c0fd8.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879196_59e27954.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879197_3c854212.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879199_257d0975.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879200_5e91c329.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879201_3bf6f86f.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879202_945fb5a5.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879203_f1388ee3.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879205_751b1336.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879211_a42c7bf1.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879206_dab25efc.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879207_bfd565ba.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879210_c14b40b7.jpg)
![](http://os1.i.ua/3/1/14879212_b85363b.jpg)
...добре,що ми були восени і в суху погоду...про це- трохи згодом,якщо букви не закінчаться...
16
Коментарі
Мимоход
129.11.17, 09:20
Галка пишет!!![](//i3.i.ua/v2/smiles2/ura.gif)
Мимоход
229.11.17, 09:21
Вот такие маленькие церквушки мне всегда больше импонировали, чем здоровенные соборы.![](//i3.i.ua/v2/smiles2/smoke.gif)
НеЖриМоэСало5
329.11.17, 09:22
viсник по зовнішнім подорожам спец, а ти по внутрішнім оздобленням![](//i3.i.ua/v2/smiles2/lol.gif)
Южный Соус
429.11.17, 09:26
Вискарион
529.11.17, 09:30
вот жеж, лягушка-путешественница...![](//i3.i.ua/v2/smiles2/rose.gif)
ёlkа
629.11.17, 09:31
колокол новодел
![](//i3.i.ua/v2/smiles2/bravo.gif)
![](//i3.i.ua/v2/smiles2/bravo.gif)
![](//i3.i.ua/v2/smiles2/bravo.gif)
пиши ещё
Маммамія
729.11.17, 09:37
disu
829.11.17, 09:42Відповідь на 1 від Мимоход
disu
929.11.17, 09:43Відповідь на 2 від Мимоход
неуютно в соборах - просто из-за большой площади внутренности?
disu
1029.11.17, 09:45Відповідь на 3 від НеЖриМоэСало5