Міжнародний етнографічний фестиваль «Жнива 2013 - Домоткань»

Самопрядка, мотовило, ціп і жорна – незрозумілі для Тебе слова?! Тоді Ти маєш унікальну нагоду не лише дізнатися їхнє значення, але і навчитися користуватися цими необхідними колись у побуті кожного українця речами! 

Традиційно 2-4 серпня у Національному музеї народної архітектури та побуту у с. Пирогів (Київ) відбувається 

IV міжнародний етнографічний фестиваль  ЖНИВА 2013 – Домоткань


Крім традиційних для фестивалю справжніх ЖНИВ з усіма необхідними жнивними обрядами і піснями, Ти зможеш осягнути магію народження тканини «ДОМОТКАНІ». Тобі допоможуть в цьому справжні носії традиції – бабусі з усієї України та заслужені майстри. Ти зможеш напрясти льняних та шерстяних ниток, виткати полотно, вибілити його, пофарбувати натуральними фарбниками або ж нанести малюнок масляними фарбами за допомогою старовинної техніки – «вибійки», навчитися правильно кроїти українські сорочки та вишивати їх.

Кількість майстер-класів з народних ремесел просто зашкалює, музична програма приємно вразить якісними українськими та закордонними гуртами-реконструкторами, небаченою кількістю АВТЕНТИЧНИХ фольклорних гуртів, професійними майстер-класами традиційних українських, польських, білоруських та європейських танців!

У затишному дитячому кутку гарно буде і відпочивати, і навчатися, і гратися!

У церкві Святої Параскеви в чарівній акустиці Ти зможеш насолодитися витонченими гармоніями і звуками струн наших славних кобзарів та лірників, а також осягнути глибокі змісти українських псальмів та кантів.

Тебе різносторонньо розвинуть науковці зі своєю коЛекцією мудрості, а також перегляд етнографічних українських та закордонних фільмів у компанії прогресивної етнолюбної молоді! А неділю Ти нарешті побачиш звідки «ростуть ноги» сучасної етно-моди: тільки на фестивалі ЖНИВА – Ethno Fashion Evolution – показ вбрання 19-21 століть!

На пам’ять про фестиваль ЖНИВА не забудь придбати яскравий і неповторний виріб народного майстра на нашому ярмарку!

Чекаємо Тебе з друзями, з сім’єю, з родиною!!!

Вдягай традиційне, слухай автентичне, будь особливим!

                                                                                    Тільки справжнє!

Детальну програму Четвертого Міжнародного Етнографічного фестивалю «ЖНИВА 2013 - Домоткань» буде оголошено найближчим часом на сайті http://zhnyvafest.com/ та на сторінках фестивалю у соціальних мережах http://vk.com/zhnyvafest та https://www.facebook.com/groups/zhnyvafest/https://www.facebook.com/events/197494377075585/

Контактний тел.. : +38 (044) 332 39 47 e-mail:[email protected] www.zhnyvafest.com

„Зелені свята. Трійця” в Пирогові


22-23 червня у Національному музеї народної архітектури та побуту України на експозиції „Наддніпрянщина та Південь України” відбудеться захід „Зелені свята. Трійця”.

22 червня свято розпочнеться о 16.00. і проходитиме на трьох майданчиках одночасно.

Біля музейних садиб будуть відтворені обряди «Водіння Куста» (фольклорний гурт «Джерельце», м. Житомир) та «Водіння тополі» (фольклорний гурт «Зорецвіт», м. Одеса).

На Співочому полі музею відбудеться виготовлення та встановлення головного атрибута свята „Вихи”, у якому ми запрошуємо взяти участь і наших відвідувачів.

На сценічному майданчику та біля встановленої „Вихи” виступлять фольклорні колективи з Київщини, Черкащини, Чернігівщини. Для відвідувачів музею буде проведено конкурс „Що я знаю про Трійцю”.

Завершиться перший день свята  побутовими танцями разом з танцювальним етнографічним гуртом музею „Дам лиха закаблукам”.

23 червня о 10.00. у Михайлівській церкві розпочнеться святкова літургія на честь Святої Трійці. Після того відбудеться хресний хід до церкви Св. Параскеви та освячення зілля.

О 16.00. розпочнеться народна обрядова частина свята.

Біля музейних садиб будуть відтворені обряди «Водіння куста» (фольклорний гурт «Джерельце», м. Житомир) та «Водіння тополі» (фольклорний гурт «Зорецвіт», м. Одеса).

На сценічному майданчику та біля “Вихи” виступлять фольклорні колективи. Для відвідувачів музею буде проведено конкурс „Що я знаю про Трійцю”.

О 18.00. відбудеться обряд „Розвивання Вихи”, у якому ми запрошуємо взяти участь наших відвідувачів.

День гончара та коваля та презентація Полтавщини мистецької.


 У Національному  музеї народної архітектури та побуту України склалася традиція проводити народні свята, ярмарки, дні ремесел, обряди, презентації регіонів України на які ми запрошуємо  найкращих аматорів та артистів, майстрів з різних регіонів України.

         15-16 червня 2013 року в музеї проводиться День гончара та коваля та презентація Полтавщини мистецької.

          У святі візьмуть участь концертний ансамбль «Чураївна» - лауреат Всеросійського конкурсу народного мистецтва та УІ Міжнародного конкурсу виконавців на багатострунних інструментах ім. Віри Городовської, народні аматорські колективи «Берегиня», «Приудайські козаки», «Горлиця», «Молодички».

         До участі у святі запрошено найкращих майстрів народної творчості, які познайомлять Вас з технологією  давніх народних промислів Полтавщини. У сиву давнину сягають джерела народних промислів Полтавщини. Найвідоміший – опішнянська кераміка. Здавна Полтавщина славилась решетилівськими килимами та вишивкою. Ще в 1912 році на виставці в Петербурзі художні вироби з Решетилівки були визнані найкращими та отримали золоту медаль. Сучасні майстри зберігають славні традиції, їхні килими, скатертини, блузи, вишиванки і нині мають великий попит.   

        На майстер-класах відвідувачі зможуть виготовити   та придбати для себе чудові сувеніри.

 

Свято триватиме з 11:00 до 18:00 години.

Як провести вихідні 8-9 червня 2013року

   8 – 9 червня 2013 р. в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться два свята: «День ткалі та вишивальниці»  та презентація міста Одеса в рамках проекту «Одеса їде в гості».

«ДЕНЬ ТКАЛІ ТА ВИШИВАЛЬНИЦЬ» з 12.00 на Співочому полі.

           У святі візьмуть участь народні майстри, художники, художньо-промислові об’єднання, що працюють у галузі традиційного українського ткацтва і вишивки. Відвідувачі побачать   різноманітні побутові вироби, предмети одягу, оздоблені рукотворними орнаментами.

       Запрошуємо відвідати постійну виставку ткацтва на Поділлі.

Презентація міста Одеса в рамках проекту «Одеса їде в гості» з 13.00 на Співочому полі

            8 червня вперше в музеї виступить муніципальний театр духової музики ім. Саліка «Діксіленд», ансамбль народної музики «Одеські музики», відбудеться концерт оркестра-ансамбля духових та ударних інструментів Палацу культури і студентів ОНПУ.

 Відвідувачі музею зможуть побачити шоу живих скульптур, з якими можна буде безкоштовно сфотографуватись. На сцені Співочого поля будуть проводитись  цікаві вікторини, де можна виграти цікаві несподіванні призи…

           9 червня 2013 року на співочому полі будуть виступати ансамбль традиційного понтійського танцю «Оморфуклес» міської громадської організації «Греки Одеси», виступ еврейського молодіжного театру «Шемеш» одеської асоціації «Україна-Ізраіль»

         Одеський туристичний інформаційний центр протягом 8-9 червня буде здійснювати роздачу рекламнох буклетів, безкоштовних квитків в музеї  м. Одеса, театри, флаєра зі знижками в одеські мазагини, ресторани.

        Запрошуємо Вас  познайомитись з цікавими туристичними маршрутами м. Одеси та відчути колорит міста.

         У дні проведення свят на різних майданчиках відбуватимуться концерти,  у яких візьмуть участь фольклорні колективи, запрошені до музею з різних районів Київщини, буде організовано виставку-ярмарок виробів народних майстрів (вишивка, ткацтво, народний розпис тощо). 

 Тож беріть друзів, коханих, сім‘ю і завітайте до найбільшого в Європі музею під відкритим небом у Пирогові.

Час роботи музею: з 10.00 до 19.00.                                  

Народне дійство "Мистецька Хмельниччина презентує"

Щороку багато українців вирушає у мандри світом, аби побачити щось нове. Але не кожен знає, які неповторні скарби ховає наша рідна земля. Для того, щоб познайомити з найкращими туристичними маршрутами, щоб відкрити справжні перлини України, кращі музейні збірки, творчість співочих колективів та народних майстрів різних регіонів нашої держави, Національний музей народної архітектури та побуту України разом з обласними управліннями культури та туризму розпочинає серію культурно-просвітницьких заходів.

18-19 травня 2013 року в НМНАПУ відбудеться народне дійство «Мистецька Хмельниччина презентує».У святі візьмуть участь понад 350 аматорів та професійних виконавців. Митці покажуть найдавніші подільські обряди: «Закликання весни», «Зелена неділя», «Івана Купала», «Подільські посиденьки», а також у програмі танці та жарти. Державний академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» - гордість краю – також візьме участь у святі.

Відбудеться виставка  робіт кращих майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва Хмельниччини.

Окрасою краю є фортеці та маєтки, надзвичайно цінні у історичному та пізнавальному аспектах  музеї Хмельниччини. Біля оглядових стендів можна буде побачити фото та  отримати інформацію щодо подорожей та екскурсій.

Хмельниччина знайомить українців та гостей нашої держави з непересічними історичними цінностями та культурою рідної землі і запрошує у подорож.

Завітайте у Національний музей народної архітектури та побуту України

18-19 травня з 13:00 до 17:00 та відкрийте для себе знайому і незнайому Батьківщину. 

Їхати до Музею від м. «Виставковий центр» тролейбусом №11 або маршрутним таксі №172, 156.

Телефон: 526 57 87

 

Свято Теплого Олекси у Національному музеї народної архітектури

За українським обрядовим календарем 30 березня – свято Теплого Олекси.


«Олексій, чоловік Божий, зиму нанівець зводить», – говорили у давнину.
Це день, коли весна остаточно перемагає зиму
, а  пасічники дістають свої вулики і випускають бджіл.

 

Національний музей народної архітектури та побуту запрошує гостей на свято Теплого Олекси, який відбудеться  у суботу, 30 березня 2013 року на Співочому полі музею.

Під час свята відвідувачам музею  представлять театралізоване дійство «Весняна казка степового Приазов’я», під час якої покажуть, як зустрічають весну народи українського Приазов’я: німці, татари, поляки, євреї, росіяни, які знайшли свою нову батьківщину у степах України.

Представлять програму аматорські  колективи з столиці черешневого краю - сонячного  Мелітополя.

Також на святі будуть виступати народні колективи з весняною концертною програмою.

Розважальна частина з 12-00 до 16:00.

Гостей музею на Співочому полі чекають різноманітні народні забави: змагання на колоді, катання на конях, перетягування канату, при наявності снігу  - катання на санях та ослоні, та інші конкурси та забави.

Під час свята відбудеться ярмарок народних майстрів та пасічників, а  гості свята відвідають народні страви.

Запрошуємо на свято Теплого Олекси!

Проведемо зиму остаточно!

Їхати від М «Виставковий центр» маршрутками №156, №172 і тролейбусом №11. 

ВАРТІСТЬ ВХІДНОГО КВИТКА :     ДОРОРСЛИМ - 30 ГР.,  ДІТЯМ ТА, СТУДЕНТАМ - 15 ГР.
ДОВІДКИ ПО ТЕЛЕФОНУ:  526- 25-27 – ПРИЙМАЛЬНЯ, 526- 24-16 - ЕКСКУРСБЮРО
 

13 січня відбудеться свято Маланки в Пирогово

 Свято розпочнеться 13 січня о 12:0013 січня о 12 годині у Національному музеї народної архітектури та побуту України на експозиції Середня Наддніпрянщина відбудеться свято Колядки. Щедрівки. Маланки.
Біля селянських садиб ХУІІІ та ХІХ століття будуть відтворені обряди колядування, щедрування, Маланки фольклорними колективами з Київщини: Веселі Українці, «Малиновий дзвін с. Іванковичі, Діброва с. Гребінки Васильківського району, Калина с. Княжичі Броварського району.
На сценічній площадці музею колядки та щедрівки виконають столичні фольклорні колективи, до яких приєднаються гурти з Київщини. Українські сільські танці відтворить етнографічний танцювальний гурт музею Дам лиха закаблукам!.
У програмі свята також змагання серед відвідувачів музею на краще виконання колядки або щедрівки, майстер-клас з народного танцю та обрання кращої танцювальної пари, обряди ворожіння дівчат.
Цього ж дня відбудеться фінал Всеукраїнського дитячого конкурсу різдвяних зірок, оголошеного музеєм та будуть визначені переможці. Зірки, виготовлені його учасниками виставлені у школі початку ХХ століття
с. Лоташеве Черкаської області. Там також експонується Різдвяна атрибутика, виготовлена майстром В.Шагалом
Під час свята горітиме вогнище, біля якого відвідувачі музею зможуть зігрітися.
 Нас всіх ласкаво запрошують!

Як будемо проводити святкові дні та канікули

Колектив Національного музею народної архітектури та побуту вітаєвсіх друзів з Новорічними святами!

Хай Новий Рік, РіздвоХристове
Вам подарують дні казкові,
Мов чистий сніг, що землю гріє
Хай зігріває Вас надія.

Мизапрошуємо Вас в ці зимові канікули відвідати українську оазу - музей уПирогові, де вас чекають приємні сюрпризи.


СвятоМиколая закінчилося, але святий не зник, а оселився у музеї - в старовиннійхаті з села Каратуль, де він облаштував свою зимову резиденцію.
З третього до тринадцятого січня 2013 року з 11:00 до 15:00 він з радістю чекаєв гості маленьких відвідувачів.
Кожна дитина отримає можливість поспілкуватися з добрим Миколаєм, поділитися зним своїми секретами та отримати відповіді на всі свої запитання!
Помічники Святого Миколая допоможуть діткам своїми руками створити різдвяніприкраси.

У приміщенні школи с.Лоташовепротягом всіх різдвяних свят відкрита виставка старовинних та сучасних різдвяних зірок.
Запрошуємо вас прийняти участь у виборі переможців конкурсу Різдвяних зірок.Фінал -13 січня 2013 року.


13 січня святкуємоМаланку!

13 січня 2013 о 10:00 в церкві Архистратига Михаїла відбудеться Церковнаслужба, саме ж святкування розпочнеться о 12:00.
Ви зможете долучитися до новорічних та різдвяних обрядів, потрапити на фіналконкурсу Різдвяних зірок.
На невеликому Різдвяному ярмарку українські пасічники пригостять вас смачниммедом і медовуху, а ви маєте можливість пройти майстер-класи з виготовленняріздвяних прикрас.

І на останок - свято Водохрещі,яким закінчуються Різдвяні святки.

В 10:00 у старовинній церкві Архистратига Михаїла відбудеться літургіяосвячення води на церковному подвір'ї.

Не пропустіть можливістьповернутися в казкове дитинство!

Відірвіться від телевізорівта моніторів, пориньте у чудову зимову казку в музеї у Пирогові!  

smile

Фотовистав­­ка "Україна туристична­­"

Фото автора

 
 Фотовиставка "Україна туристична" була представлена під час проведення днів культури України у В"єтнамі

30 робіт переможців цьогорічного фотоконкурсу "Україна туристична" були представлені на виставці "Україна сьогодні" у муніципальному музеї м.Хошімін у В"єтнамі під час проведення Днів культури України у цій країні. Роботи були спеціально відібрані Міністерством культури України для представлення туристичного потенціалу нашої країни. Представлені на виставці фотороботи ілюструють практичні всі регіони нашої держави - Крим, літні та зимові Карпати, узбережжя Азовського моря, а також замки та фортеці України та природні заповідники.

Відкриваючи виставку заступник Міністра культури України Тимофій Кохан наголосив, що сьогодні є надзвичайно важливим, аби активно розвивався культурний обмін між обома країнами. "Фотороботи чудово ілюструють те, якою є Україна сьогодні, який її культурний, туристичний та економічний потенціал", - зазначив він на відкритті фотовиставки.

Фотовиставка "Україна туристична" є результатом Третього всеукраїнського конкурсу туристичної фотографії, який щороку проводить Асоціація журналістів "Туристичний прес-клуб України". Кожного року за результатами конкурсу журі відбирає 50 кращих фоторобіт, які ілюструють туристичний потенціал нашої держави. 2012 року у конкурсі брали участь 39 фотографів, які представили понад 300 фоторобіт.

Цьогорічними партнерами фотоконкурсу "Україна туристична" стали: ПрАТ "УСК Княжа Вієнна Іншуренс Груп", міжнародна асистуюча компанія "AP Companiens" та авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України". "Фотовиставка спонукає людей більше подорожувати і постійно відкривати щось нове, і особливо приємно, що в Україні є чимало таких туристичних місць, про які навіть і не підозрюєш", - зазначила директор з андерайтингу особистих видів страхування ПрАТ "УСК Княжа" Вікторія Распопова.


 

Интересно, познавательно и …бесплатно.

Звонок телефона и слышу: Мы едем на открытие  музея кока-колы в честь его 20-летия в Украине,ты как? Без сомнений даю ответ -  еду,это интересно!

И вот почему.В прошлом году мы отмечали 20-летие Независимости Украины, а в этом году20-летие отмечает Кока-кола. Взаимосвязь очевидна. Это первая инвестиционнаякомпания,  которая со своей продукциейзашла на наш рынок. Нашла и удерживает лидирующее положение. Чем не повод посетитьмузей. И хоть многие не пьют этот самый продукт, но только видят рекламу по телевидению– знают,  что скоро Новый год. Это самаяшикарная реклама. А для детишек подарки. Наверное, нет ни одного дома в которомбы не поселился  чудесный медвежонок. Этомои общие представления о Кока-коле.

 

Завод "Кока-Кола Бевериджиз Украина" расположен в поселке Большая ДымеркаБроварского района Киевской области, а музей расположился на его территории.Организаторы музея уверяют, что это самый крупный музей в Европе, и мы имверим. В музее представлены  новейшие презентационные технологии,   среди которых  - гелиодисплей,создающий 3D проекционные  шоу,  интерактивное озеро  с виртуальнымирыбами.

Параллельно с осмотром директор музея рассказывает все о водных запасахЗемли, ведь вода это жизненно важный ресурс природы. Для наглядности выставленразрез грунта местности, на которой расположен завод, чтобы видеть расположение Сеноманского и Юрскогоартезианских  горизонтов из который предприятие добывает воду для своей продукции.

Большая часть экспозиции музея  посвящена очистке воды и защите окружающей среды.  Директор по связям с общественностью "Кока-Кола Бевериджиз Украина" Андрей Бубликпо этому поводу отмечает: "20-летняя история Кока-Кола в Украине  -не только  инновационность в производственных процессах, но и новые подходы к вопросам  заботы об окружающей среде. Основные усилия компаниянаправляет на охрану водных ресурсов, ответственное отношение к переработкеупаковки, разумное использование энергии и предотвращения изменения климата.Ведь от здоровья  среды, в которой мы живем и работаем, напрямую зависитздоровье нашего бизнеса"

 

Плавно переходим в кинозал, где продолжается экскурсия. На предприятии  действует уникальная система  биологической очистки сточных вод, много другихэкологических инноваций.  В   июне   "Кока-Кола Бевериджиз Украина" запустила квадрогенерационный  энергосберегающий завод, который более чем на 40%  уменьшает выбросы  СО2 атмосферуи  более чем  на 32%  повышает энергоэффективность по сравнениюс  традиционными установками. Весь масштаб предприятия можно увидеть на макете, выставленный в музее.

А дальше экскурсияуже проходит по территории завода.

 

Инновации на каждом шагу! Чтобы не допускать посторонних лиц, а также пыли, грязи, в цеха весь процесс  по  участкам выведен на экран дисплея. И проходя по коридорам предприятия, на дисплеях видишь процесс производства продукции -это кока-кола, фанта, спрайт, соки, сиропы.

Интересно было наблюдать за процессом  «бульбашек», то есть методом  карбонизации. Сам процесспредставляет собой аналог природных процессов, что образуются в минеральныхводах из природных источников.

Метод основанна добавлении углекислого газа (СО2). СО2 – это безвредный газ без цвета и запаха,присутствующий в атмосфере. А напиткам он придает взбадривающий вкус идобавляет ощущение свежести.

Все в музее и на производстве для меня оказалось познавательно.

А еще интересно, что компания "Кока-Кола Бевериджиз Украина" Cola заботится о здоровье потребителей своей продукции. Начиная с 2001 года средняя калорийность напитков компании упала.. Политика компании продолжает  содействовать расширению ассортимента  низкокалорийных  напитков  и напитков, которые не содержат никаких калорий.Это вода, чай, кофе. 

Компания ввела информацию для потребителей,  используя маркировку на обратной стороне упаковки,которая содержит подробную информацию о содержании калорий, сахара, жира,насыщенных жиров и соли на порцию, а также на их пропорциональное содержание вздоровой диете. Это позволяет потребителям получить информацию, необходимую для принятия решений по контролю веса. Дополнительная информация содержится в публикациях,на его веб-странице и онлайн-услуг для информирования потребителей.

Компания Кока-кола работает в 28 странах и обслуживает более чем 570 миллионов потребителей. Это солидно.  Так же солидными  являются суммарные инвестиции   „Кока-Кола”   в Украину  -  294 миллиона  долларов  США и  115 миллионов  евро.Только  за период  с 2009 года  компания  заплатила  вбюджеты  всех уровней более 1,2 миллиарда гривен налогов.

И если станет интересно самим все это увидеть, то на любом из изделий завода Кока-кола на этикетке  есть телефон кол-цента. Позвонив по этому телефону можно записаться на экскурсию. Экскурсия – бесплатная. 

Желаю и вам посмотретьна компанию Кока-кола по-новому.