хочу сюда!
 

Вика

36 лет, близнецы, познакомится с парнем в возрасте 35-40 лет

Бригада повернулася з АТО

 • 13.02.18, 13:27

Ну от… за плечима залишилась чергова ротація в район проведення антитерористичної операції. Недоспані ночі, гаряча гирка бліндажна кава, навмисні підпали російськими терористами наших сіл та позицій. А ще – обстріли важкої артилерії та снайперів, вилазки ворожих диверсійних груп, поранені і загиблі побратими. З першого дня неоголошеної війни закарпатці приймають активну участь в обороні України від зазіхань східного сусіда. Як правило, їм довіряють найважчі ділянки фронту. Так вони літом 2014 брали участь в обороні Луганського аеропорту, а взимку 2015 захищали Дебальцево, а з 2016 року стояли на одній з найважчих ділянок АТО – Горлівському плацдармі. Зараз, між цим і сьогоденням вже стоїть стукіт коліс військового ешелону, що повернув бійців 128 окремої гірсько-піхотної бригади до дому. Офіційна зустріч керівників міста та області, квіти, поцілунки і сльози радості. Відразу після повернення до місць постійної дислокації та здачі під охорону техніки і озброєння воїнам було вручено відпускні квитки. Бо жодна нагорода не замінить домашніх простирадл, та самого смачного в світі бограчу, який готують лише руки коханої.

Та життя в бригаді не зупинилось. З першого дня після повернення воїни приймають активну участь в житті суспільства, займаються організацією власного побуту тощо.

Волонтери – допомога має бути взаємною

Волонтери продовжують грати важливу роль в житті Збройних Сил України. щоправда потреби військових в допомозі значно змінились, та разом з тим, реалії життя такі, що армійці і досі потребують народної підтримки у вирішенні певної низки проблем. Тому після повернення підполковник Олександр Паламарчук провів зустріч особового складу з представниками волонтерських та громадських організації, що активно допомагали бійцям.

-         На зустріч ми запросили всіх бажаючих, - розповів Олександр Анатолійович, - Зробили такий собі своєрідний «день відкритих дверей для волонтерів». Хто хотів зустрітись з нами той прийшов. Адже запрошували всіх відкрито через соціальні мережі та особисті канали.

Розмова з волонтерами видалась цікавою і конструктивною. Було багато і гострих питань, і пропозицій до подальшої співпраці. З самого початку волонтери відчитались за те, скільки коштів, і різноманітних речей було передано ними бійцям в АТО. А потім почалась розмова про цілком буденні справи. Наприклад волонтери попросили військових не бути байдужими і інертними в плані організації власного відпочинку та реабілітації.

-         Розумієте Закарпаття це унікальний край, в якому багато курортів та відпочинкових баз, - звернулась до присутніх волонтер Галина Ярцева. – Чимало керівників надають нам абонементи на безкоштовне проживання та лікування як воїнів. Так і членів сімей. Однак, до нас за подібними послугами звертаються дуже мало людей. І це погано. Бо якщо ми не будемо використовувати ці речі, то нам просто перестануть іти на зустріч. А я знаю, що багатьом з вас потрібне і лікування і психологічне розвантаження. Та ви чомусь просто соромитесь підходити до нас з питаннями про це. Отож не соромтесь! Ми чекаємо на вас на вас і хочемо, щоб ви мали гарний відпочинок на який заслужили власною мужністю!

Також виявився ще один аспект вже зворотного зв’язку між армійцями і волонтерами. Справа в тому, що одного з поважних людей, знаного волонтера невідомі особи в соціальних мережах звинуватили в крадіжці коштів, що йому було передано людьми. За проведеним розслідуванням, виявилось, що це одна з частин кремлівської гібридної інформаційної війни проти України. Її мета полягає в тому, щоб підірвати довіру населення до потужних волонтерів, знизити ефективність допомоги армії. Та в цьому випадку російські пропагандисти, які під різними «нік-неймами» обливали брудом волонтера спіймали облизня. Справа в тому, що Михайла Михайловича Новосада дуже добре знають в Закарпатті. Він незважаючи на свій поважний вік, ще у 2014 році пішов до військкомату щоб його призвали в армію. Отримавши відмову, зробив все, щоб бути корисним для фронту. І от вже близько чотирьох років через нього проходять велетенські кошти за рахунок яких ремонтуються автомобілі, закуповуються запасні частини до бойових машин тощо. Однак найкращим психологічним щитом для волонтера було і є – це відгуки реальних військовослужбовців бригади, які звели нанівець потуги провокаторів припинити діяльність цієї людини, спаплюжити його чесне ім’я.

Багато робить для воїнів АТО зараз і держава. Про це розповів Сергій Анатолійович Кузнєв.

-         Коли я звільнився після третьої хвилі мобілізації то прийняв рішення піти до Державної служби у справах учасників війни та ветеранів АТО, - зазначив капітан запасу Сергій Анатолійович Кузнєв.   Наша служба розповсюджує фінансування за наступними програмами: санаторно-курортне лікування (кожен учасник бойових дій будучи цивільною особою має право на 18 днів щороку на санаторно-курортне лікування). Професійна та соціальна адаптація звільнених в запас військовослужбовців. Це зокрема надає право, після оформлення у соцзабезі, безкоштовно отримати наприклад права на водіння авто, чи підняти категорію. Крім цього держава оплачує психологів. Тому приходьте до нас, пишіть заяви. І не будьте аморфними та інертними. Робота і заняття знайдеться кожному!

В свою чергу гірські піхотинці подякували за допомогу і пообіцяли всіляку підтримку починанням волонтерів. І відразу ж під час зустрічі виникла вже домовленість про відвідування шкіл ветеранами АТО. Адже дітям буде цікаво послухати з перших вуст про події на передовій. І навіть просто подивитись і торкнутись до справжніх, живих сучасних героїв на уроках мужності. 

Розповідь про військові будні  з «голубих екранів»

Офіцери управління 128 окремої гірсько-піхотної бригади, та й в цілому військового гарнізону добре розуміють потребу суспільства в інформуванні про останні події в житті військовослужбовців. Тому вони є частими гостями на місцевих телевізійних та радіоканалах. От і цього разу Вікторія Росул - ведуча програми «Громадський контроль», що виходить на телеканалі «М- Студіо», запросила до себе заступника командира 128 окремої гірсько-піхотної бригади полковника Євгена Боднара, Мукачівського об’єднаного міського військового комісара полковника Ігоря Гусєва, начальника відділу 128 окремої гірсько-піхотної бригади Юрія Алексієнка. Розмова йшла про актуальні теми, що цікавлять пересічних громадян регіону.

-         Де б не стояли закарпатці, всі завдання командування були виконані на сто відсотків, - розпочав розмову Полковник Євген Бондар. – Нашу бригаду поважають у керівництві Збройних Сил, та бояться вороги. Зокрема після нашого виведення фейковими інформаційними ресурсами ОРДЛО було розповсюджено чимало  інформацій про причини нашого виведення. За весь час перебування на важливому Горлівському напрямку, ми не здали жодного метра української землі, у важких умовах виконали всі поставлені бойові завдання. Без перебільшення буде сказано, що весь особовий склад бригади вартий нагородження.

Військовослужбовці в ефірі телеканалу розповіли глядачам про всі аспекти свого життя. І про забезпечення військовослужбовців, і про соціальний захист, і про те як можна стати військовим та чому не варто боятись призову на строкову військову службу. Також чимало уваги приділялось перевазі військової служби над іншими цивільними професіями. На завершення програми ведуча Вікторія Росул подякувала військовим за мирне небо і побажала скорішої перемоги над ворогом.

Добрий сон – у гарних умовах

Багато уваги приділили командири підрозділу організації побутових умов в казармах. Адже завжди приємно повертатись з бліндажів і окопів в добре облаштований пункт постійної дислокації.

От наприклад командир роти капітан Тарас Шевченко  з гордістю проводить екскурсію розташуванням свого підрозділу. При самому вході знаходяться фотографії загиблих бойових побратимів. Бо за словами командира роти, бойових дух має мати міцне підґрунтя бойового гарту. І кожне прийдешній у роту боєць мусить пам’ятати, чому ворогу не буде пробачень.

-         Своє розташування ми ремонтували власними силами, - каже капітан Тарас Шевченко. – Бо коли ми вселились сюди, то в стінах не було навіть розеток. Все було знищено та пограбовано. Але наші хлопці вирішили, що жити мають у нормальних умовах. Тому всю красоту, яку можна зараз побачити зроблено силами кожного бійця. Матеріали – фарбу та шпаклівку нам дали. А от прикраси, тобто багети і таке інше ми купили за власний кошт.

В самому розташуванні на стінах можна побачити фотографії кращих воїнів підрозділу. Власне по цим фотографіям можна вивчати всю географію війни. Ту є фото з Луганщини, з населених пунктів Піски, Зайцеве, Жованка… а один з меценатів подарував власноруч створену картину.  Окремо підрозділ підійшов до питання відновлення народознавчої світлиці. Відійшовши від застарілих канонів хлопці зробили світлицю таким чином, що в ній можна було і перепочити, і провести загальні зібрання підрозділу. Для облаштування кабінету офіцерів роти Тарас Іванович приніс з дому стінку. А старший солдат Вероніка Балакша подарувала власноруч вишитий з бісеру символ України. його вона вишивала весь час перебування в районі АТО. На все про все пішло бісеру на 300 гривень. Про те вона не шкодує, що її робота тепер навічно залишиться в стінах підрозділу. Адже, за словами бійця саме цю вишивку вона робила на фронті для всіх фронтовиків. Довершує розташування підрозділу – сховище ротного майна. Тут повним господарем є старшина Віталій Попович. Він як досвідчений господарник, тримає все спорядження в чистоті, порядку і суворому обліку. Бо за кілька тижнів підрозділ повернеться і хлопці вимагатимуть якісного забезпечення навчально-бойового процесу. 

На завершення

Після завершення відпусток на особовий склад 128 окремої гірсько-піхотної бригади чекає інтенсивне тренування на полігонах. Воїни будуть вивчати і відпрацьовувати нову тактику ведення бою, опановуватимуть сучасну бойову техніку та озброєння. І коли настане час повернуться в район проведення антитерористичної операції щоб заміти там своїх бойових побратимів з інших бригад.

Тарас Грень.

10

Комментарии

113.02.18, 16:30

Эй пособник убийц, так за что твои корефаны в 2015 Крематорск со смерчей обстреляли.

  213.02.18, 16:31

  Ты что свою рожу в зеркале увидел и облевался

   аноним

   313.02.18, 16:44

   Товарищу полковник, а вы чего на плацу и в тапочках, зима же?!

   Полковник: то волонтеры едут!

    аноним

    413.02.18, 16:44

    - русский не любит быстрой езды?!

    - Украинцы, дайте им уже езды быстренько и пусть валят!

     513.02.18, 17:14Ответ на 3 от аноним

     закаленный )

      613.02.18, 17:19

      Эй пособник убийц, так за что твои корефаны в 2015 Крематорск со смерчей обстреляли.[/citКрЕматорскчерт его знает спроси у них..А шо сам сказать не можеш, пособник убийц

       713.02.18, 17:30

       Эй пособник убийц, так за что твои корефаны в 2015 Крематорск со смерчей обстреляли.[/citКрЕматорскчерт его знает спроси у них..А шо сам сказать не можеш, пособник убийцНе нуди иди прославляй петю..Чего морозишся пособник убийц так чего обстреливали.

        813.02.18, 22:50

        Героям Слава !

         91.03.18, 09:06

         Росія проти України за розмірами є МОНСТРОМ з диявольським лицем. М.Нострадамус писав(далі мовою оригіналу)-"В году 1999 и семь месяцев. Придёт с неба Король ужаса. Воскресит Короля Ангулемского(дракона). До и после Марс будет счастливо царствовать." В цій центурії точно указано час Інаугурації та приходу до влади Короля Ангулемського (Диявола в людській подобі) - Путіна. У боротьбі з диявольськими створіннями нам допоможе лише Творець що дає силу, наснагу та зброю нашим Воїнам у захисті України даної нам Богом. Перемогу над дияволом забезпечить Молитва та зброя!