хочу сюди!
 

Лариса

52 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 38-57 років

Закарпаття – це угорський край?

Закарпаття – це угорський край?  

 

Це замість відповіді на коментар.

Якщо є закарпатці, то було б цікаво почути Вашу думку і висновки =)

 

Ну, тут є два чисто угорських райони. Для когось - це вже перебір, а для когось - не такий вже й угорський край. Там навіть не розуміють української, якщо треба, вживають російську.

Деякі закарпатці не хочуть з місцевими угорцями й мати справи, через те, що ними кілька раз був колись обдурений. Інші про їхні поселення відгукуються, що то сум та печаль (мовляв, то такі собі, місцеві здирники-євреї).

Щодо інших районів... Періодично я живу на Заході, отримую політичні листи під назвою "Київ нас не чує".

 

Щодо людей, то бувають різні. Дуже різні.

 

Якщо спитати старших 40 років, то переважно (не всі, значить) вони будуть говорити, що коли Закарпаття входило до складу Чехо-Словаччини, то жилось набагато краще і будуть говорити, скільки інші народи тут зробили

Насправді, історично, цей край був тривалий час відірваний від України і тільки в радянські часи його змогли повернути. Тим часом Закарпаття входило в склад різних імперій. Навіть архітектура і будова вулиць відповідає європейським зразкам. Не знаючи під ким будемо завтра, народ сформувався аполітичний, лояльний до всіх націй. За це, до речі, його можуть недолюблювати інші представники Заходу України - войовничі і патріотичні львів’яни, волиняни і т.д., мовляв: «Як можна бути такими пасивними до своєї країни?». Ворожнечі нема, просто їм це незрозуміло.

Тож старші люди будуть говорити, скільки інші краї зробили для Закарпаття. При чехах (насправді тоді ще чехословаках, але кажуть «чехах»), було збудовано і електростанції, і заводи, і мости, і різна інфраструктура. Будувалось якісно, і ці всі споруди стоять і користуються ними донині. Навіть без жодного ремонту. Чехи справді вірили, що цей край залишиться з ними і серйозно сюди вкладали гроші. Що ж сучасна Україна? Не спромоглась навіть відремонтувати те, що є. Населенню на зарплату виділяє копійки, зате платити треба все більше. Якби не можливість їздити і заробляти десь у західніших країнах, то невідомо як би й жили.

 

 

Якщо спитати молодше покоління, то тут є справжні патріоти. Коли приходила повістка про АТО, багато хто не ховався і відкрито їхав захищати свій край на Схід. Люди тут полюбляють вивішувати українські прапори у себе на будинках (хоча, це мабуть скоріше відноситься до цілої сім’ї, ніж до просто молодшого покоління). Вишиванка – це святковий одяг. Пам’ятаю був якийсь серіал про Захід, де показували, як тут щодня ходять в народному українському одязі. Насправді, це не так. Але прийшовши на якесь свято у місто, можна побачити чималу кількість вишиванок на вулицях чи почути українських пісень на сцені або від вуличних музик. В такий час будь які сумніви щодо  того, Україна це чи ні, зникають, а сусіда ще й скаже: «Як тобі таке взагалі прийшло в голову?»

Є, звісно, й такі, що щороку платять величезний хабар, аби не бути в армії (і де вони стільки грошей беруть? 1000$ за кожен рік). Чимало просто злодіїв, заздрісників, підлабузників, пияків, двуликих, боягузів. Цигани – місцеве повалля, яке промишляє крадіжками, з самого народження вчаться красти й обманювати. Чимало селян люблять лазити через паркан до своїх сусідів, щоб забрати, шо там росте чи залишилось лежати надворі. Наприклад, є людина, що вже 30 років живе в Словаччині, але не може позбутись цих звичок. Приїжджаючи на пару днів на свою батьківщину, можна його побачити раптом у себе в саду. Може навіть твій друг, високопосадовець, попросити підписати якийсь папір по дружбі, а потім майся з цією проблемою.

Схоже, через таке населення до українців ставляться з осторогою в ЄС. Ті, що вже добре вивчили мову і їдуть на заробітки віддають перевагу навіть не говорити, що вони українці. Лише тоді, коли вже деякий час попрацюють і тамтешні побачить, що це хороша людина, можна спокійно повідомити, що ти з України.

Звісно, є такі, що якби таких була хоч десята частина українців, то Україна б процвітала і звідти нікуди б не хотілося їхати. Вони будуть відстоювати те, що на їхню думку є справедливим, працюватимуть стільки, скільки треба, пожаліють, якщо треба.

Пам’ятаю навіть діалог десь на парковці базару часів початку АТО.

- Які?

- П’ятірку, як завжди. Скільки то коштуватиме?

- (думає-думає) 400

- Доларів?

- Тобі гривень.

І пішли за бронежилетами.

 

Є й такі люди, яким більш важливо, як у них огірки ростуть, а ця вся визначеність якої нації і ця ваша війна – це щось далеке і ніяким чином не стосується. Вони собі мирно живуть, нікого не чіпають, закон не порушують – що вам ще треба? Вони можуть навіть зі свого села ні разу не виїхати. Думаю, така пасивність спричинена безгрошів’ям.

 

Це, власне те, що я можу сказати… =)

У підсумку: 

при всіх своїх гріхах тутешні люди ніколи не будуть кричати: "Угорщино (чи інша країна), введи війська!", навіть згадуючи як раніше було добре.

Тут поважають релігію і традиції (а традиційно тут головною є Україна).

Щодо побуту тут теж є +/- різниці з іншими регіонами. 


 

Бонус:

Деякі мої фото з велопрогулянок


повний розмір чомусь не вставляється. Читайте тут https://drive.google.com/file/d/1_54Q8lN0udFGGGsvbAFHMvvGXAlcIUyx/view?usp=sharing

5

Коментарі

113.07.18, 16:23

а всё вместе , это наша Земля
Земля наш дом , не надо мусорить
Мудро, и правильно.

  213.07.18, 16:40

  а всё вместе , это наша Земля
  Земля наш дом , не надо мусорить
  Мудро, и правильно.
  Тарасику , це щось в лиси сдохнэ, у меня поддержка Земели Тарасика)

  слышь, а Тарас Музычук , это твои имя фамилия ?!
  я просто интересуюсь , можешь проигнорить .. не обижусь)
  1. Я поддерживаю тебя всегда, когда ты говоришь разумные вещи.
  2. Почти

   Гість: Ishtvan1

   313.07.18, 17:09

   служил в Будапеште в роте сопровождения с нашими венграми... все отличные парни ! и да, на украинском не говорили.... правда их в караулы не ставили в штаб и не отправляли в командировки по ж/д, их всех пристроили переводчиками в штаб

    Гість: гогінцоллєр

    413.07.18, 17:13

    мадяри пєрєдасти
    та і їх там не так багато
    перед тим як голосно пердіти їм нада було подивитися на все то що зробили вони

     513.07.18, 17:13Відповідь на 3 від Гість: Ishtvan1

     а наші угорці як вам?

      613.07.18, 17:20

      В усіх державах є подібні спірні території,і що?На московщині сама москва є спірною територією,наприклад.

       Гість: Ishtvan1

       713.07.18, 17:22Відповідь на 5 від Bimep

       а наші угорці як вам?я же про наших и написал, правда тогда мы были советскими, и были интернационалистами

        Гість: Ishtvan1

        813.07.18, 17:23Відповідь на 6 від Віктор Русин

        В усіх державах є подібні спірні території,і що?На московщині сама москва є спірною територією,наприклад.самая спорная это территория США! страны победившего сепаратизма!

         913.07.18, 17:31

         а всё вместе , это наша Земля
         Земля наш дом , не надо мусорить
         Мудро, и правильно.
         Тарасику , це щось в лиси сдохнэ, у меня поддержка Земели Тарасика)

         слышь, а Тарас Музычук , это твои имя фамилия ?!
         я просто интересуюсь , можешь проигнорить .. не обижусь)
         1. Я поддерживаю тебя всегда, когда ты говоришь разумные вещи.
         2. Почти
         2. Почти
         это ключевое слово ))
         И в этом я тоже тебя поддерживаю

          1013.07.18, 18:31

          Вистарчить подивитись на дані останнього перепису населення по Закарпатті:
          -загалом населення-2млн
          -угорців-150000

           Сторінки:
           1
           2
           4
           попередня
           наступна