Юлія Тимошенко оскаржуватиме рішення про повторний арешт у ЄСПЛ

 


Лідер партії "Батьківщина", екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко планує звернутися до Європейського суду з прав людини зі скаргою на рішення Апеляційного суду міста Києва про визнання законним її повторного арешту.

"Звичайно, ми обов’язково будемо оскаржувати це рішення", - сказав Сергій Власенко журналістам після засідання Апеляційного суду міста Києва.

Захисник також заявив, що відмова Юлії Тимошенко від участі у апеляційному розгляді її скарги на вирок Печерського суду від 11 жовтня 2011 року у так званій "газовій" справі та від подальшого касаційного оскарження рішення Апеляційного суду міста Києва не буде перешкодою для розгляду її справи в Європейському суді. "Я не буду зараз роз’яснювати всіх юридичних нюансів, але це не буде для нас перешкодою для звернення до європейських судів", - сказав він.

Як відомо, напередодні, 21 грудня Апеляційний суд міста Києва визнав законною постанову Шевченківського суду міста Києва про повторне взяття Юлії Тимошенко під варту, прийняту на так званому "виїзному" засіданні у камері медсанчастини Київського слідчого ізолятора.

Заява Юлії Тимошенко

 


Спостерігаючи з-за грат Лук’янівського СІЗО за виставою жаху, безглуздя та абсурду, на яку перетворився судовий процес, пов’язаний з моїм ім’ям, я ухвалила рішення: відмовитися від будь-якої участі в цьому ганебному процесі та від подання касації на рішення судів першої та другої інстанцій.

Сьогодні в Україні повністю відсутня судова система і правосуддя як таке. Шукати в українських судах правди та справедливості - абсолютно марна справа.

Чинна влада, режим Янукович знищили судову владу вщент. Замість людей, основне професійне покликання яких - шукати істину та вершити праведний і чесний суд, в суддівські мантії одягнулися перевертні та кати, що виконають будь-яку команду влади. Немає в судах ні честі, ні справедливості, ні істини, а лише – підлість, залицяння з режимом та знущання над людьми.

Вважаю, що так буде доти, доки в країні при владі перебуває Янукович. І рівно ж до того часу немає жодного сенсу чекати від українських суддів правосуддя.

Та й про який чесний суд може йтися, коли на очах у всього світу ці судді, не криючись і не соромлячись, постійно кажуть неправду, перекручують факти, фальсифікують справу? Коли вже з закінченої справи раптом зникають докази про невинуватість? Коли суд не хоче чути свідків з боку захисту, а покази на твою користь записує у звинувачення?

Про який пошук правди може йти мова, коли тебе, прикуту до ліжка, раптом хапає спецназ і волоком тягне до медчастини, щоб довести, що ти можеш ходити? Коли до тебе в камеру вриваються якісь люди з фото- й кінотехнікою, безсоромно проводять зйомку, скориставшись твоєю безпорадністю, а потім монтують туди «плазми» та «душові кабіни»? Коли тобі колють знеболювальне через кожні дві години, при цьому стверджуючи, що ти найздоровіша на планеті? Коли суд засідає в камері біля «параші» по 12 годин, хоча текст рішення вони принесли готовим ще зранку? Коли, нарешті, тебе в твоїй камері, за гратами й прикуту до ліжка ще раз повторно арештовують, обґрунтовуючи це рішення тим, що я перебуваю на волі…

Як можна вірити тому суду, в який ти, під час розгляду твоєї ж справи, навіть не можеш потрапити, не зважаючи на всі твої вимоги, протести та заяви? Про яку справедливість мова, коли аргументи звинувачення прокуратури зводяться до «каблуків» на домашньому взутті, сфотографованими спецслужбівськими папараці?

Ні, це не 37-й рік. Це 2-й рік перебування їх при владі, що вже відкинув країну за межі нашої ери, ери елементарної людяності та порядності. Це первісний лад і печерна епоха у своїх найгірших проявах…

У цих умовах я не бачу ані доцільності, ані необхідності й далі підтримувати фарс в українських судах. Я не буду у них шукати правди, бо там її немає. Якщо хочуть, нехай бавляться в своє кривосуддя, демонструючи всьому світу свою аморальність та підступність.

Вірю, що Європейський суд з прав людини дасть оцінку тому абсурду та злочину, який українська влада називає судом.

Водночас я хочу зазначити, що попри всі тортури, катування та знущання їм не вдалося мене зламати, і ніколи не вдасться. Я продовжую свою боротьбу, бо навіть тут, за гратами, почуваюся більш вільною людиною, ніж всі януковичі разом узяті за можновладними парканами.

Я продовжую свою боротьбу за вільну, щасливу і демократичну Україну. Вони можуть вбити мене, але ніколи не вб’ють моєї гордої країни і мого великого народу.

Правда все одно переможе! А вільна Україна вже зовсім скоро постане у світі. Та темна доба, що триває зараз, скоро мине. І зійде сонце над країною. Це буде скоро, я впевнена. І не 31 квітня, як було написано в одному зі сфальсифікованих протоколів моєї справи, а значно раніше!

Тримайтеся, вірте, боріться!

Юлія Тимошенко

Україна здобуде європейське майбутнє, але без Януковича

Юлия Тимошенко. Фото с официального сайта политика 

19 грудня 2011 року відбулася подія, яка мала б стати визначальною для майбутнього нашої держави. Це саміт Україна-ЄС, на якому, як це передбачалось ще півроку тому, мала бути підписана Угода про асоціацію і фактично – паралельно з процесом її подальшої ратифікації - розпочато важку домашню роботу з наповнення змістом нашої європейської перспективи.

Український народ довгих 20 років ішов до цього стратегічного дороговказу у спільне європейське майбутнє: проведено безліч зустрічей, консультацій, переговорів. Ідея європейської інтеграції стала пріоритетом суспільства тому, що відповідає нашим життєвим національним інтересам. Цю роботу здійснювала вся країна - парламенти, президенти, уряди, у тому числі і ті, що очолювала я, наші громадські організації, бізнес, і, в цілому, громадянське суспільство.

Але вся ця титанічна робота була торпедована Януковичем. Саміт Україна–ЄС, на жаль, став черговою втраченою стратегічною можливістю для оновлення і європеїзації України. Ми не набули нових друзів в ЄС і збільшили ризик того, що навіть наші сусіди можуть почати відвертатися від України.

Адже лише за півтора роки Янукович настільки віддалив вітчизняні стандарти прав людини, правосуддя, свободи слова від європейських, що ця прірва стає майже нездоланною.

Керівники країн ЄС, світове демократичне співтовариство били на сполох, робили усі можливі кроки назустріч, і я глибоко вдячна за таку їх позицію і намагання допомогти Україні. Але Янукович не зрозумів жодної підказки від європейських країн, не врахував волю власного народу і пожертвував майбутнім країни в угоду своїм егоїстичним інтересам, хворобливим амбіціям і особистій помсті.

Ця подія ще отримає детальні оцінки, але для мене основним висновком є те, що влада зрадила власний народ. При такій владі справжньої євроінтеграції не буде. При ній можливі лише здача національних інтересів та ризик втрати незалежності де-факто. Ми, українці, маємо зробити висновки з гіркого уроку 19 грудня: від Януковича немає чого чекати добра.

Наш народ має сам вирішувати свою долю і відстоювати свої інтереси. Тому європейське майбутнє України у наших з вами руках, дорогі українці, і ми його неодмінно збудуємо. Але вже без Януковича та його найближчого оточення.

За подарованого Україні "пішака" Росія поставить мат

 Є два варіанти, чим завершаться українсько-російські переговори щодо ціни на газ.

"Перший – все залишиться як є, тобто ні про що не домовляться. І це був би кращий результат для України. Бо другий варіант – домовленість – означатиме, що Росія погодиться тимчасово знизити ціну на газ, але тільки за умови отримання повного контролю не тільки над газотранспортною системою України, але і над газовим ринком в цілому", - уточнив Омельченко.

"Тобто якщо Росія, наприклад, дасть знижку на газ в 50 доларів, то за рахунок контролю над стратегічною галуззю і стратегічним ринком вона виграє, грубо кажучи, не 50 доларів, а в два рази більше. Це як у шахах: ви можете пожертвувати пішаком, а виграти серйозну фігуру", - зауважив експерт.
"Нам будуть розповідати: "Бачите, які ми добрі – пожертвували вам цього пішака". Але ніхто не скаже, що після цієї "жертви" нам поставлять мат. На справжні поступки Росія не піде ніколи – вона буде максимально "дожимати" цю ситуацію", - зазначив Омельченко.

Юлія Тимошенко. Все спочатку?

Найвідоміша в країні арештантка і за сумісництвом лідер громадської думки, перебуваючи за ґратами, нині має можливість відійти від запеклих тактичних боїв, де вона отримала чимало перемог, але не менше й поразок, й поглянути на українську ситуацію зі сторони. Очевидно, це її не дуже надихнуло на подальшу звичну «боротьбу», де вона безсумнівно кращий боєць.

Але як добре й талановито вона не виглядала впродовж останніх років, які гучні оплески не отримувала в усіх аудиторіях, та за великим рахунком у підсумку мала лише великі поразки. Як і з заклятим другом Ющенком, так і з любим ворогом Януковичем.

Навіть при тому, що вона нині перебуває на вершині рейтингу політиків країни, то не тому, що прибавляє симпатиків, а тому, що катастрофічно втрачає своїх прихильників її головний конкурент.

[ Читати далі ]
Але проблема навіть не в успішному молодому юристові, котрий може просто ще чогось не знати й не розуміти. Все ж – слава Богу! – життя не закінчується на дуже цікавій, хоча й надто суперечливій українській юриспруденції. Боюся, що резонансну заяву Тимошенко «не почують» і провідні політики України – лідери політичних сил, бо не їм запропоновано очолити рух. А буде шкода не скористатися шансом.

Може, перед тим як дізнатися їхню думку їх теж треба було б потримати у в`язниці?


Віктор Мороз
http://blogs.korrespondent.net/journalists/blog/moroz4/a53080

Янукович сознался, что собирал исполнителей дела Тимошенко

Президент Виктор Янукович собирал специальное совещание относительно открытия уголовных дел. Об этом он заявил на пресс-конференции в Киеве в среду.

«Было специальное совещание», - рассказал Янукович.

При этом Янукович отметил, что всех предупредил, что под микроскопом на это дело будет смотреть общество, общественность и специалисты. В то же время, по его словам, он напомнил всем, что «если вы нарушите закон – вы будете нести ответственность, в том числе и уголовную».

«И если идет расследование, то должен быть и суд, который должен расставить точки над «і», - добавил он.

Потом, по словам Януковича, возникла идея, «точнее нам ее подбросили», декриминализировать некоторые статьи Уголовного кодекса.



http://glavcom.ua/news/65392.html

Євросуд Тимошенко не допоможе

Євген Захаров: Після рішення Європейського суду Тимошенко можуть допустити до виборів 

Адвокати оскаржують саме арешт Тимошенко в Євросуді.
Коли процедура буде завершена (десь у березні), Тимошенко вже буде в колонії, або вона отримає як мінімум ще один обвинувачувальний вирок.  Отже в будь-якому випадку, автоматичного звільнення Тимошенко по рішенню Євросуду не буде.

Далі - процес в Євросуді запускається з початку, оскільки оскаржування взяття під варту вже не є актуальним. Згідно з процедурою, після рішення Європейського суду, адвокати подають клопотання до Вищого спеціалізованого суду з цивільних та кримінальних справ про скасування попередніх судових рішень, нове слідство і новий судовий розгляд. Цим судом керує колишній голова Апеляційного суду Луганської області та колишній депутат від ПР Леонід Фесенко. Саме цей суд має розглядати клопотання про перегляд рішень щодо Тимошенко судів всіх інстанцій.

Висновок: Тимошенко буде сидіти довіку.

http://glavcom.ua/articles/5688.html

Евросуд может признать политические преследования в Украине

Евросуд может признать политические преследования в Украине 

Захаров:
"Суд отдал приоритет делу Тимошенко не потому, что речь о Тимошенко, а потому, что это связано с реформой самого суда, которая произошла со вступлением 14 протокола к Европейской конвенции по правам человека. Протокол призван ускорить рассмотрение дел в Европейском суде"
По его словам, для каждой страны определены статьи Конвенции, заявление о нарушении которых являются приоритетными и передвигают жалобу в очереди вперед. "Именно это сделал Европейский суд, а не потому, что это Тимошенко"
Для Украины, по его словам, приоритетные статьи Европейской конвенции в Евросуде - ст.3 ("Никто не должен подвергаться пыткам или бесчеловечным или унижающим его достоинство обращению или наказанию"), ст. 5 ("Каждый человек имеет право на свободу и личную неприкосновенность"), ст.10 ("Каждый человек имеет право на свободу выражения своего мнения"), а также ст.11 ("Каждый человек имеет право на свободу мирных собраний").
"Касательно перспектив дела. Нужно понимать, что Европейский суд - не начальник национальных судов. Евросуд лишь констатирует наличие нарушение той или иной статьи Европейской конвенции по правам человека, он не может отменить решения судов. В самом лучшем случае, на что можно рассчитывать - Евросуд это делает крайне редко - он может порекомендовать отменить решение суда", - подчеркнул Захаров.
По его словам, решение Европейского суда не будет иметь никаких практических последствий по делу экс-премьера.


http://news.liga.net/news/politics/580070-evrosud_mozhet_priznat_politicheskie_presledovaniya_v_ukraine.htm

+++++++++++
Чесно кажучи, це висловлювання Захарова мене шокувало. Досі я щиро сподівався, що Євросуд своїм рішенням може визнати суд таким, що порушивав права людини і зобов"язати українську судову стистему скасувати вирок українського суду. Якщо Євросуд не може цього зробити, це означатиме, що Тимошенко і Луценко сидитимуть доти, доки цього буде бажати Янукович.