хочу сюда!
 

Валерия

32 года, водолей, познакомится с парнем в возрасте 33-45 лет

Кількість жертва короновірусу-2020 розпочато і не завершено

 31.01.2020 09:46
ВІРУСИ, ЩО ЛЕДЬ НЕ ЗНИЩИЛИ ЛЮДСТВО: ТОП-6 НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИХ ЕПІДЕМІЙ В ІСТОРІЇЧитайте по-русски
Епідемія, хвороба
Поширення небезпечних вірусів – чи не найбільш популярний сюжет апокаліптичних фільмів. Та всі ці сюжети людство пережило і в реальності – пошесті, що навіть крізь століття змушують людину завмирати й замислюватись. Нині людство майже навчилося перемагати смертоносні хвороби. 5.ua пропонує згадати про ТОП найнебезпечніших із них, які, втім, лише зробили людину сильнішою
СВИНЯЧИЙ ГРИП: 285-580 ТИСЯЧ ЖЕРТВ

Пандемія спалахнула 2009 р. На відміну від інших пандемій до того, свинячий грип протистояв усій могутній сучасній системі охорони здоров'я, але все одно зміг відзначитись високою смертоносністю.

Вірус був варіантом відомого штаму H1N1. Ця інфекція спричинила страшний спалах іспанського грипу 1918 р. Щонайменше 20% населення Землі були інфіковані. Особливо суворим його поширення було в США, де підтвердили 113 690 випадків зараження й понад 3 000 смертей.

Інші мутації цього ж вірусу, які спричинили азіатські епідемії грипу в 1958 і 1968 роках, вважається, стали причиною смерті мільйонів людей по всьому світові. Однак у цілому рівень смертності від них був нижчий.

ЕпідеміїЕпідеміївідкриті джерела

ЧУМА ЮСТИНІАНА (БУБОННА ЧУМА): 25-50 МЛН ЖЕРТВ

Бубонна чума походила з Китаю. Вперше досягла Європи приблизно в 540 році н. е. Хвороба мучила континент приблизно 200 років і стала причиною скорочення місцевого населення на 50% за весь цей час.

Грецький літописець Прокопій Кесарійський писав: досягнувши свого піку, чума вбивала 10 тисяч людей у Константинополі щодня. А місця для поховання померлих не вистачало. Тому трупи просто лежали на вулицях. Мешканці боялися ховати своїх родичів.

Точна кількість загиблих від чуми Юстиніана, напевне, ніколи не буде встановлена. Але історики вважають, що вона була однією з найбільш смертоносних в історії. За два століття терору хвороби, за сучасними підрахунками, загинули приблизно 25-50 млн людей. У ті часи це становило майже чверть населення світу.

ЕпідеміїЕпідеміївідкриті джерела

ВІЛ/СНІД: 35 МЛН ЖЕРТВ

Перший клінічний звіт про СНІД з'явився 5 липня 1981 року, у якому йшлося про п'ять випадків зараження в США. До кінця 1982 року в країні вже було зафіксовано 771 випадок. 618 жертв вірусу померли того ж року.

Сьогодні приблизно 40 млн людей лишаються зараженими ВІЛ. А до цього часу 35 млн хворих померли від СНІД після того, як у них виявили вірус.

Спочатку вважалося, що його жертвами стають гомосексуальні чоловіки. Але згодом стало очевидним, що його дія значно ширша. ВІЛ може поширюватися через інфіковану кров й інші рідини людського тіла.

Вважається, що вперше він з'явився в Африці. Й від вірусу спочатку страждали мавпи в 1920-х роках. Африка нижче Сахари вважається найбільш постраждалим регіоном. У ПАР і Ботсвані 2017 р. майже кожна четверта смерть була спричинена ВІЛ/СНІД.

На даний момент не існує ліків чи вакцини проти вірусу. Хоча існують методи терапії, які можуть уповільнити розвиток захворювання й дають змогу пацієнтам прожити нормальне життя.

ЕпідеміїЕпідеміївідкриті джерела

"ІСПАНСЬКИЙ ГРИП": 50-100 МЛН ЖЕРТВ

1918 року, коли світ лише оговтувався після Першої світової, з'явився новий штам вірусу – H1N1.

Він заразив 500 млн людей в усіх куточках планети, навіть у дуже віддалених. Загальна кількість смертей досягла щонайменше 50 млн, а за деякими підрахунками, 100 млн. У 1919-1920 роках школи й театри були зачинені, а деякі з них використовувалися як морги.

Джерелом вірусу виявився польовий табір військ у Франції. Однак, грип все ж називають "іспанським". Справа в тому, що в ту епоху газети в нейтральній Іспанії не були обтяжені цензурою воєнних часів. Тому вони найшвидше почали писати про спалах смертельного вірусу.

Він зник так само раптово, як і виник. Вважається, що "іспанський грип" мутував у менш смертоносні штами. Однак, сказати про це напевне не можна. Спалах "іспанського грипу" вважається найбільш смертоносною епідемією за весь час.

ЕпідеміїЕпідеміївідкриті джерела

"ЧОРНА СМЕРТЬ": 75-200 МЛН

Поширювався в Європі й Азії в 1340-1350-х рр. Це була одна з найбільш заразних пандемій в історії людства, яка відібрала життя приблизно 75-200 млн людей.

Історики переконані, що її поширення почалося в Китаї. Вірус подолав "Шовковий шлях" і з'явився спочатку в Криму, а потім – у всій Європі.

Населення світу на той час становило близько 475 млн людей. "Чорна смерть" скоротила цю цифру до приблизно 350 млн. Людству знадобилося 200 років, щоб відновити рівень населення.

Норвезький історик Оле Бенедіктов припускає, що кількість смертей могла бути більшою: "Дані досить поширені й численні, щоб можна було зробити висновок, що "чорна смерть" знищила приблизно 60% населення Європи. Вважається, що розмір європейського населення на той час був близько 80 млн. Це означає, що приблизно 50 млн людей померли від "чорної смерті".

Менші спалахи хвороби продовжувалися в Європі до ХІХ ст., а в США – до 1908 р. У жовтні 2017 р. на Мадагаскарі стався найбільш смертельний спалах чуми. Вірус заразив тисячі людей і вбив 170 осіб.

ЕпідеміїЕпідеміївідкриті джерела

ВІСПА: БЛИЗЬКО 300 МЛН ЖЕРТВ

Збудник став єдиною людською заразою, яку вдалося повністю викорінити. А до свого повного знищення завдяки програмі вакцинації, яка почалася в 1960-х роках, віспа вбила лише в ХХ ст. близько 300 млн людей.

Вірус був стародавнім. Його сліди виявили у зразках тканин мумій давнього Єгипту. До XVIII ст. приблизно 400 тис. європейців помирали від нього щороку. А ще більше лишалися сліпими чи спотвореними.

Історія свідчить, що віспа стала навіть першою біологічною зброєю. Наприклад, армія Великої Британії використовувала її проти французів, а також проти американських індіанців у битвах за домінування над Америкою в 1750-х роках. Командир загону в Форт-Пітт Вільям Трент описував, як він поширював хворобу серед представників Делаверського племені під час мирних переговорів.

"На знак пошани, ми дали їм дві ковдри й хустинки з клініки для хворих на віспу. Сподіваюся, бажаний ефект буде",  писав він.


2

Комментарии

121.02.20, 10:45

Від горілки помирає більше, ніхто не протестує

  221.02.20, 23:30

  Заголовок неправдивий! Треба було: "Не читайте на ніч"

   318.03.20, 12:25Ответ на 1 от Hrab

   Від горілки помирає більше, ніхто не протестуєТо Ви ще не бачили статистику смертності та травматизму внаслідок ДТП

   А помітили, як нам подають статистику по короновірусу?
   Захворіло-одужало-померло
   "Забувають" тільки повідомити з якої кількості населення робилась виборка та %%

   100 хворих на 1000 - багато, а 100 хворих на 10 000 000 = 0,001%
   Поряд треба давати статистику по всіх "ПАПЄРЄДНІКАХ" - свинячих, курячих, тайванських, сінгапурських, кошачих, собачих.

   Ще помітив, як всі "політінформатори короновірусу" старанно уникали згадувати цибулю та часник

   А може треба законодавчо примушувати люд не гончирки на пику натягати, а щодня їсти вінігрет, в якому і фітонциди є і вітаміну С вдосталь ???

    418.03.20, 14:36Ответ на 3 от Східняк

    від вінігрету одні збитки лікарям, як казав один кіногерой "это не наш метод"

     518.03.20, 15:43Ответ на 4 от Hrab

     Не плутайте лікування з профілактикою, як і наявність імунітету не гарантує від хвороб

      618.03.20, 16:02Ответ на 5 от Богдан Бо

      Не плутайте лікування з профілактикою, як і наявність імунітету не гарантує від хворобДобре, не буду. Але наведені Вами факти епідемій утвердили мене в думці, що тільки імунітет гарантує від хвороб.

       718.03.20, 16:21Ответ на 6 от Hrab

       Не плутайте лікування з профілактикою, як і наявність імунітету не гарантує від хворобДобре, не буду. Але наведені Вами факти епідемій утвердили мене в думці, що тільки імунітет гарантує від хвороб.
       На жаль, ні. Це штучна генетично скерована вірусяка, або точніше: біологічна зброя. Саме тому там вгорі всі налякані, бо і їм порятунку немає! Не тільки плебеям смерть йде, а це ой як бомонд дістає!

        818.03.20, 16:24Ответ на 3 от Східняк

        Ось де https://ua.korrespondent.net/ukraine/4206060-za-feiky-pro-COVID-19-prytiahneno-do-vidpovidalnosti-piat-osib-sbu
        За фейки про COVID-19 притягнено до відповідальності п'ять осіб - СБУ

         918.03.20, 16:26Ответ на 3 от Східняк

         Силовики закликають не поширювати непідтверджену інформацію і стежити за новинами на сайті МОЗ.
         В Україні виявили шістьох осіб, які поширювали фейки про коронавірус. Про це повідомляє прес-служба СБУ в середу, 18 березня.
         СБУ припинила діяльність інтернет-агітатора з Одеси. Співпрацюючи з поліцією, вдалося притягти до адміністративної відповідальності п'ятьох осіб у Чернівецькій і Луганській областях. Зокрема, українець поширював не лише неправдиву інформацію про коронавірус, а й публікував матеріали із закликами до зміни територіальних кордонів України, що є кримінальним правопорушенням, передбаченим ст. 110 КК України.
         Під час обшуку співробітники СБУ виявили у квартирі агітатора мобільні пристрої з матеріалами, що підтверджують протиправну діяльність.

          1018.03.20, 16:27

          Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину.
          У силовому відомстві закликали не брати на віру і не поширювати непідтверджену інформацію.
          "Отримуйте актуальні дані на офіційних сайтах Міністерства охорони здоров'я України та інших держустанов", - радять у СБУ.

           Страницы:
           1
           2
           предыдущая
           следующая