Про співтовариство

всіляке сприяння захисту народу і теренів України від зовнішніх загарбників і внутрішньої зради
Вид:
короткий
повний

Захистимо Україну

Путін може готувати для України грузинський сценарій

  • 05.04.21, 20:58
Путін може готувати для України грузинський сценарій – Atlantic Council
Путін може готувати для України грузинський сценарій – Atlantic Council

Нарощування російських військ на кордоні з Україною може бути пов’язано з майбутніми парламентськими виборами в Росії та зниження рейтингу правлячої партії.

На думку директора Євразійського центру Atlantic Council Джона Хербста, поширення російськими ЗМІ фейків нібито обстрілів з боку ЗСУ і підготовці Києвом наступу може бути як раз показником підготовки наступу з боку РФ.

“Метою може бути захоплення Маріуполя або каналу в Херсонській області, де беруть воду з річки Дніпро в Крим. Або ж Росія буде прагнути ввести” миротворців “у так звані” ЛНР “і” ДНР “, – каже Хербст.

Також це може бути спроба залякати президента України Володимира Зеленського і перевіркою на рішучість нової адміністрації США.

“Якщо це так, то Байден пройшов тест, тому що минулого тижня Вашингтон просто бомбардував Київ дзвінками. Дзвонив сам президент США, а також його радник з питань безпеки Джейк Салліван, державний секретар Ентоні Блінкен, міністр оборони США Ллойд Остін і голова Об’єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі. Останній, щоб переконатися, що Кремль отримав повідомлення, подзвонив ще й до Москви, – пояснює директор Євразійського центру.

Він упевнений, що все це зменшує шанси на удар з боку Російської Федерації.

Старший науковий співробітник Атлантичної ради Андерс Ослунд нагадує, що Росія неодноразово зосереджувала свої військові сили навколо України за останні сім років.

“Однак цього разу концентрація сил виглядає дуже серйозно, оскільки супроводжується звинуваченнями проти України, які є такими ж гучними, як і абсурдними. У Путіна, безумовно, є вагомі причини вибрати військовий наступ, оскільки його чекають вибори в Думу в вересні, а його улюблена виборча тактика полягає в проведенні невеликої переможної війни “, – зазначає Ослунд.

На його переконання, президенту США необхідно відправити чітке повідомлення Путіну з вимогою припинити агресію проти України.

Директор центру Нова Європа Олена Гетьманчук також висловлює думку, що російське військове нарощування поблизу українського кордону є нагадуванням про те, що війна в Україні не є “замороженим конфліктом”. Навпаки, війна Росії проти України знаходиться в активній фазі.

Старший науковий співробітник Атлантичної ради Брайан Вітмор вважає, що нарощування російських військових сил загрожує не лише Україні, а й членам НАТО, Латвії, Литві та Польщі.

Професор Національного університету Києво-Могилянська академія Тарас Кузьо сумнівається, що Росія почне повномасштабне вторгнення в Україну, оскільки це призведе до тривалої війни та повного руйнування відносин Росії з Заходом.

“Путін, швидше за все, прагне повторити пастку, яку він влаштував президенту Грузії Михайлу Саакашвілі у 2008 році, коли провокації з боку Південної Осетії привели до втручання Грузії в сепаратистський регіон. Це дало Росії привід для “захисту своїх громадян” і приниження Саакашвілі”, – говорить він.

За його словами, Росія прагне так само спровокувати Україну. За грузинським сценарієм, Кремль роздав сотні тисяч російських паспортів українським громадянам, які проживають на окупованій східній Україні. Також російські ЗМІ активно звинувачують Україну в підготовці наступу.

“Однак між Грузією та Україною існує ряд істотних відмінностей, які викликають сумнів у ефективності тактики Кремля. Зрештою за Саакашвілі в Грузії пішов більш прихильний до Росії Бідзіна Іванішвілі. В Україні немає жодного проросійського лідера, який міг би завоювати парламентську або президентську більшість. Крім того, Україна значно більша за Грузію. Звичайне вторгнення і окупація зажадає половини всіх збройних сил РФ. “, – упевнений Кузьо.

!!!

  • 26.06.20, 22:36
Ukrainian 🇺🇦Female Soldier

Дощик у середу

Вчора був дощик. Заховався від нього до хати і спробував погратися з шахами.


Дощик посилився, довелося вмикати світло. Але й воно чомусь закінчилося. Визирнув надвір. А там песик на дерево лізе.

Але градинки повернули песику свідомість і він повернувся до будки. Не дарма люди кажуть, що в нас зона ризикованого землеробства. Працює лише одна безвідмовна прикмета. “Як не посадив, то й не вродить!”

Воістіну, не проси в Бога дощу, проси врожаю.