Про співтовариство

Співтовариство патріотичного спрямування. Націоналістичний рух. Невідома історія України. Інформаційна просвіта суспільства. Дискусійний клуб щодо політичних кроків влади і опозиції. Обмін досвідом інформаційної боротьби з антиукраїнськими діями на теренах України і сусідніх держав.
Вид:
короткий
повний

ВАРТА

«БЮТ» і «ФЗ» запропонували решті КОДу 25 округів із 225

  • 19.03.12, 09:04
Дрібним партіям, що входять до КОД, запропоновано відмовитися від участі у виборах за пропорційною системою в обмін на підтримку їхніх кандидатів у мажоритарних округах. ВО «Батьківщина» і партія «Фронт змін» запропонували іншим партіям, що входять до Комітету опору диктатурі і підписали на Софіївській площі угоду про спільні дії опозиції, надати список кандидатів для розгляду можливості їхнього включення до списку від єдиної опозиції для участі у парламентських виборах у 25 мажоритарних округах. Таку позицію на засіданні КОД 15 березня озвучив заступник голови партії ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов, повідомило ZN.UA джерело, що брало участь у засіданні. За словами джерела, надалі буде розглядатися можливість підтримки цих кандидатів об'єднаною опозицією. При цьому висуватися вони зможуть як від самої партії, так і від імені об'єднаної опозиції. В обмін на підтримку партія, кандидат від якої буде схвалений, повинна відмовитися від участі у виборах за пропорційною системою. «Якщо партія відмовляється від участі у парламентських виборах за списками, то її кандидати отримують шанс бути узгодженими і отримати підтримку об'єднаної опозиції», — підсумувало джерело. Списки має бути надано протягом 10 днів, уточнив він. Формальним приводом для засідання став лист, з яким 1 березня глава виконавчого комітету партії «Наша Україна» Сергій Бондарчук звернувся до лідерів опозиційних партій, що входять до КОД, який містив вимогу пояснити заяву лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка про те, що об'єднана опозиція вже сформувала список мажоритарних кандидатів. Окрім того, за словами джерела, у листі містилася вимога припинити ділити відсотки незатвердженого поки єдиного списку, а зосередитися на затвердженні принципів його формування та принципах визначення кандидатів від опозиційних партій.

Нагадаємо, у Комітет опору диктатурі окрім Батьківщини і Фронту змін увійшли За Україну!, ВО Свобода, Громадянська позиція, Партія захисників Вітчизни, Європейська партія, КУН, НРУ, Наша Україна, Народна самооборона, УНП, Пора, ПРП, РХП, Українська партія.

Парітєт панімаєш...

Юля в курсі?

  • 11.03.12, 18:30
Цікаво, а чи Юля взагалі в курсі, хто там іде від її «Батьківщини» у парламент? Тому що від цього, можливо, буде залежати її політичне (а значить і суто людське) майбутнє. І не тільки її, до речі. Олександр Волков – не той, що баскетболіст, а той, що кучміст. Постать настільки ж одіозна, як і неоковирна. Навіщо він «Батьківщині» - це загадка століття. Хоча, кажуть, Юля завжди мала якусь ірраціональну пристрасть до цього бегемота. Але невже у партії закінчилися нормальні члени з бездоганною репутацією, що для курування Сумської обласної організації знадобився усім відомий гандон Волков?  Ну, якщо вже на те повернуло, то Я пропоную не зупинятися на Волкові. У партійний список треба включити ще Лозінського, Медведчука, Вітренко, обох Зваричів – того, що без диплома, і того, що колядник. До них додати Родіка Кірєєва, суддю Вовка, Пилипишина і Кучму. А якщо і цього буде мало – список політичних 3,14дарасів у нас дуже широкий, хтось та знайдеться. Як показує історія, для «Батьківщини» така практика не є чимось винятковим. Навпаки. Після поразки Юлі на президентських виборах «тушки» так і посипалися з мішка. Що переконливо і абсолютно однозначно свідчить про якість кадрової політики у партії. І стільки кучкістів та есдеків тоді не йшло за жодним списком, як за Юліним. Волков – з тієї ж бригади. Він навіть до парламенту минулого разу йшов на чолі блоку «КУЧМА». Тому мені й цікаво: а сама Юля в курсі, що цей тлустий динозавр роздає листівки з її фото на фоні свого пуза? Бо може бути і таке, що їй про це не сказали. Поки вона там у Качанівці помирає, Турчинов з Кожемякіним торгують «Батьківщиною» (перепрошую за мимовільний каламбур) направо і наліво. А Турчинов до лідерки навіть на зустрічі не ходить. Я взагалі не можу згадати, щоб він Юлю відвідував у Качанівці. Тиждень тому була перша офіційна спроба – але таможня добра не дала. У будь-якому випадку це – епічний ппць. У час, коли Янукович мільярдами роздає передвиборчих слонів, а Азаров називає брехуном Азарова («Юліна тисяча» була популізмом, а «Коліна тисяча» - вже ні) – «Батьківщині» потрібно дуже ретельно зважувати кожен свій крок. Щоб якщо не заагітувати, то хоча б не схибити.

Але, схоже, наш національний спорт – це біг наввипередки по всіяному граблями полю…

Автор: Володимир Йадороб

Забагато гнилі, панове!

  • 11.03.12, 17:32
На прохання УБН розміщую замітку яку деякі користувачі порталу назвали спамом бо правда очі коле

11.03.12, 13:52

"Добрый день, УБН. На ваш комментарий к заметке "Фотозвіт." в блоге Julia Taneta пользователь Саничок оставил ответ: ---------------------- УБН - розшифровується УїБаН ?????? ---------------------- Читать этот комментарий на blog.i.ua: http://blog.i.ua/user/2666217/936883/?p=9#advA_advC_936883_15446376 Пожаловаться на этот комментарий: http://blog.i.ua/user/2666217/936883/?p=9&complain=15446376#advA_advC_936883_15446376 " Ось таке отримав. При переході за посиланням виявилося, що комент одразу стертий. Не здивувався, бо регулярно отримаю подібне від москванутих. Попросив прокоментувати у гостовій юзера Саничок. Було видалено без коментів. Написав у гостьову вдруге. Подивлюся на результат після опублікування замітки. Знаю, чому така реакція. Стосовно акції БС. Можливо комусь ця акція не сподобалася. Я особисто не перерахував обіцяні 100 грн (довго не був на сайті, "прощьолкав", але це не виправдання). Проте глумитися над може й корявими, але добрими справами - це по гнилому. І тому це на совісті Феніксів, Рудіків, Саничків... Розумію що стерли бо стало соромно за такий комент. А за перекручування відео з мамою хворої дитини не соромно? Невже ви так низько опустилися щоб мстити в такий спосіб? Дуже шкода коли особисті амбіції беруть верх над здоровим глуздом.

Галичина рожает, Донбасс вымирает

http://svpressa.ru/society/article/51569/ 

Население русскоязычного юго-востока Украины стремительно уменьшается, а на Карпатах – беби-бум

Донбасс вступил в новый год с «выморочной» статистикой – причем в буквальном смысле слова. Сейчас в этом крупнейшем индустриальном регионе республики людей умирает в два раза больше, чем рождается.

За 2011-й численность жителей Донетчины уменьшилась как минимум на 35 тысяч. Это самый худший показатель по республике. Дела в соседних Днепропетровской и Луганской областях немногим лучше. В таком же «минусе» Запорожье, Харьковщина и славянское население Крыма. В общей сложности за последний год они недосчитались более двухсот тысяч человек.

Как утверждает глава комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения Татьяна Бахтеева, если такая негативная демографическая ситуация сохранится, то через 50 лет здесь останется всего 8—10 млн украинцев…

- У нас страшная ситуация со здоровьем! У каждого четвертого ребенка находят две-три хронические болезни, - сказала уроженка Донецка, депутат-медик Т.Бахтеева.

А какое может быть здоровье в городах, где новогодние базары торговали желтыми елками? Нынешние елочные базары Донецка были завалены соснами с желтой хвоей. Продавцы не стеснялись придумывать небылицы, чтобы сбыть подозрительный товар: «Она еще не дозрела, но в доме цвет поменяет! Забирайте, не бойтесь, дешевле отдадим….»

- На цвет хвои влияет загрязнение атмосферы промышленными выбросами, - считает профессор, доктор биологических наук, сотрудник Донецкого ботанического сада Алексей Поляков.

Чем хуже экологическая ситуация, тем чаще вечнозеленые деревья меняют желтые иголки, стараясь избавиться от накопившихся вредных веществ. По этой причине ставить в доме желтые елки не рекомендуется, хотя ученые подчеркивают, что это не вреднее, чем открыть форточку в городах Донбасса.

Запад заинтересован в резком сокращении населения Украины - признал депутат Верховной Рады от Партии регионов Владимир Макеенко.

- Еще в начале 1990-х я в Лондоне беседовал с двумя владельцами крупнейших банков. Я им говорю: «Вот, есть Украина – очень серьезная страна, с большими ресурсами. Может, вы нас подтянете в Европу?». Знаете, что мне ответили? «Вас 50 миллионов, вот когда будет 20 – 25, тогда мы, может, об этом подумаем. А так вы очень большие и очень для нас опасные.

Похоже, процесс идет, как заказывали - на сегодняшний день общее количество украинцев едва дотягивает до 45 млн. И пока русскоязычный юго-восток стремительно вымирает – резкий прирост населения зафиксирован на Галичине, в Закарпатье и Киеве, куда валом ломятся «западенцы».

Так, по данным украинского Госкомстата, в 2010-м лишь в столице, а также Волынской, Закарпатской и Ровенской областях людей рождалось больше, чем умирало. А в 2011 году к лидерам присоединилась и лихо нарожавшая Черновицкая область – предгорья Буковины.

Ученые киевского Института демографии и социсследований не видят в этом проблемы, называя «закономерным» факт, что именно в западных областях появляется больше детей: «Там в семьях норма четверо и даже пятеро детей. На остальной части страны трое - уже редкость».

Последний рекорд поставили два горных села Буковины – Дихтинец и Киселицы Путильского района, где живет 180 многодетных мамаш. Под занавес года президент Янукович присвоил звание героинь еще девяти матерям из Киселиц. Киевская пресса уже прозвала Киселицы «нашим Китаем». Голова местного сельсовета Петр Чевьюк - сам многодетный папаша. Только что забрал из роддома жену с четвертой дочкой: «Сколько Бог посылает, столько женщины у нас и рожают. Люди мы верующие, считаем, что грех делать аборты».

- В целом наш Путильский район имеет 348 женщин, у которых куча детишек, но они пока не получили геройского звания. Заявки уже находятся в Администрации президента, — рассказал журналистам районный чин «по молодежи» Иван Слижук. Например, его землячка 34-летняя Галина Бубрзяк в новом году должна родить своего седьмого ребенка.

Но буковинкам еще далеко до села Глинное, что на Ровенщине, где баюкают своих «малят» сразу две сотни мам-героинь. Причем их средний возраст - 40 лет, а есть многодетные мамы и помоложе.

На Карпатах и Галичине многие селянки сидят в «вечном» декрете. «Женщины ходят «из декрета в декрет», чтобы занять свободное время и получить «декретные» выплаты на ребенка, — говорит соцработник Любовь Ильчук. — Деньги получают немалые, больше 13 тысяч долларов за третьего и последующих детей».

Это действительно очень серьезная сумма для украинской глуши, где топят дровами, тягают воду из колодцев и спускаются с лесных круч за солью и хлебом. Хотя местные не любят говорить о деньгах, настаивая, что секрет плодовитости - в чистом горном воздухе и соблюдении Божьих заповедей.

Кроме домашнего хозяйства, для женщин тут практически нет работы. Вот и рожают, чтобы не сидеть дома понапрасну. А дома вокруг добротные, минимум в полтора-два этажа из красного кирпича, с металлочерепицей и с евроокнами.

Деньги «на хату» привозят мужья-гастарбайтеры из Западной Европы. Причем на побывке здешние мужики не только бухают. Они очень склоны «до кохання» - так на украинской мове называется сексуальная любовь.

Уже привычными стали рассуждения о неоднородности социокультурных традиций и политических предпочтений в разных регионах Украины. Анализ демографических тенденций показывает, что эта неоднородность прямо влияет на количество смертей украинцев в зависимости от того, где они проживают.

Оказывается, на востоке, юго-востоке и юге смертность мужчин трудоспособного возраста превысила смертность в городах Западной Украины на 98%! Для женщин этот показатель вырос до 55%, по сравнению с 20% в 1989-м.

Вот по-настоящему чудовищная диспропорция! Прежде всего, пострадали промышленно развитые, православно ориентированные регионы. Эпицентр демографического удара в значительной мере сконцентрирован на «традиционно русскоговорящих» мужчинах.

Что касается Западной Украины, здесь население не только не потеряло, но и усилило свою выживаемость. Хотя в начале экономического кризиса именно эти области имели огромное количество безработных - в 5-6 раз больше, чем в среднем по Украине! – и обладали гораздо более низкими доходами.

Подвійні стандарти "VIP-ів"

  • 11.03.12, 02:15
Ігор Мазур звинуватив "VIP-політв'язнів" Тимошенко і Луценка у подвійних стандартах

Європарламент сповідує подвійні стандарти, цікавлячись станом здоров'я і умовами утримання лише екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Натомість європарламентаріям "наплювати на тисячі інших ув'язнених українських жінок".

Про це заявив голова київської міської організації УНА-УНСО Ігор Мазур.

"Вони можуть кричати про репресії проти окремих лідерів сьогодні, галопом розглядати їхні справи, як першочергові, і забувають про "простих смертних" демонстрантів. Націоналісти-бандерівці не на часі для Страсбурга. Європарламентаріям цікавий стан здоров'я і умови утримання однієї людини в Качанівській колонії і плювати їм на тисячі інших ув'язнених жінок", - відзначив Мазур.


Політик нагадав, як у 2009 році Страсбурзький суд звернувся до уряду Тимошенко з запитаннями: "Чи справедливі вимоги засуджених за участь в акції "Україна без Кучми" (УБК), чи потрібно відшкодувати їм за арешт з побиттям, вибивання показів, утримання в клітці під час судового процесу, втрату здоров'я?"

"Уряд тоді не визнав наші вимоги по жодному з пунктів. На його думку, ми були засуджені за кримінальні злочини відповідно до чинного законодавства. А сьогодні це законодавство працює проти них..." - наголосив унсовець.

Він зауважив, що нинішні VIP-політв'язні (Тимошенко, Луценко – ред.), згадуючи свою участь в УБК, ні разу під час своїх судових виступів не згадали тих, хто був засуджений "кучмівським режимом на роки неволі за свій гайдамацький чин".

"Хоча міг Юра Луценко згадати під час виступу, як приїхав на Харківщину до мене на туберкульозну зону, як "шуршали" полковники, намагаючись догодити нардепу, показували VIP-корпус, де жили в'язні, які співпрацювали з адміністрацією або платили круглу суму. Його дивувало, що я в будівельній бригаді, живу в старому бараці", - відзначив Мазур.

Він також нагадав, що екс-лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль свого часу залишив організацію заради БЮТ і, опинившись на волі, приїхав до колишніх своїх соратників лише в день їхнього звільнення.

"Не заходив Шкіль і на судовий процес Луценка на відміну від мене. Це вам ще слова з пісні про подвійні стандарти. Любити і жаліти себе рідних сьогоднішнім політикам, які знаходяться за гратами, ніхто не забороняє, але не забувайте, що були політичні репресії і при царському режимі, і при комуністах, і після проголошення незалежності України", - підсумував Мазур.

Нагадаємо, 9 березня 2001 року в рамках акції "Україна без Кучми" центром Києва пройшла багатотисячна демонстрація з гаслами та транспарантами, які вимагали відставки тодішнього президента Леоніда Кучми та притягнення його до кримінальної відповідальності. У той же день під Адміністрацією президента відбулись масові сутички демонстрантів з правоохоронцями, унаслідок яких було порушено т.зв. "справу 9 березня". Майже два десятки активістів УНА-УНСО опинились тоді за гратами.

"свято" 8 березня започаткували повії? (копіпаст)

  • 08.03.12, 18:43
Рішення про щорічне святкування жіночого дня було прийнято в 1910 році на Другій міжнародній конференції соціалісток в Копенгагені.Коріння свята, яке так приховувала совєтська пропаганда – маніфестації феміністок, основну масу з яких складали повії.У 1895 році, 8 березня, повії Чикаго вийшли на демонстрацію з вимогою виплатити матросам зарплату. В останніх просто не було грошей, щоб розплатитися із представницями найдавнішої професії. Через рік, 8 березня, 1896 році, те ж саме відбулося в Нью-Йорку. В наступні роки демонстрації жінок часто приурочувалися цьому дню. Так, 8 березня 1908 року в Нью-Йорку 15 000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні та надання виборчого права. Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США (28 лютого 1909) і Соціалістичного Інтернаціоналу (1910, Копенгаген, з ініціативи німецької революціонерки Клари Цеткін) день 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем.





історії мутні...
ще не знайшла аргументи на користь 8 березня

На Сумщині від БЮТ буде балотуватися Волков(із блоку "Кучма")

  • 07.03.12, 00:04
Депутат кількох скликань Верховної Ради Олександр Волков буде балотуватися в парламент по мажоритарному округу в Сумській області від партії "Батьківщина".

Така інформація оприлюднена одним із користувачів групи партії "Громадянська позиція" в мережі Facebook, повідомляє УП.

"Ця листівка сьогодні роздається людям з наметів із символікою БЮТ, йде передвиборна агітація Волкова, як кандидата в депутати по Білопольському округу Сумської області", - пише користувач.

Він стверджує, що "з Партією регіонів кандидатура Волкова узгоджена. Мабуть з Турчиновим теж".

На сайті партії "Батьківщина" 13 лютого 2012 року повідомляється, що Волков дійсно є куратором Сумської обласної партійної організації "ВО "Батьківщина".

На останніх парламентських виборах Волков був першим номером у списку "Блоку КУЧМА".

У мене є друг, який свято переконаний у неможливості проходження нових тушок під брендом "БЮТ". Ну-ну.

Будуть тушки від БЮТу в 7мому скликанні?


88%, 29 голосів

12%, 4 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Украина впереди планеты всей.

По итогам 2011 года Украина заняла первое место в мире по количеству уплачиваемых налогов, заявил президент Украинского аналитического центра Александр Охрименко."Согласно информации Всемирного банка, по итогам 2011 года Украина заняла первое место в мире по количеству уплачиваемых налогов. Не по сумме налогов, а именно по количеству. Всемирный банк подсчитал, что украинский бизнес в той или иной форме выплачивает 135 различных налогов. Это абсолютный мировой рекорд. Второе место в этом рейтинге заняла Румыния --  113.  На третьем месте находится Ямайка с результатом  72 налога" - отметил Охрименко.По его словам, в Гонконге взимаются всего три налога, в Грузии, Швеции, Норвегии - четыре налога, в Сингапуре - пять налогов.В то же время во Франции всего семь налогов. А в Великобритании, Чехии, Нидерландах, Португалии, Испании, Финляндии - восемь налогов. В США - 11.

Кінець відлиги: Захід готується до протистояння з Кремлем

  • 05.03.12, 18:10
Владімір Путін вбачає в кожному кроці Заходу й НАТО намагання нашкодити інтересам Росії та обмежити її вплив   Упродовж останніх чотирьох років відносини Заходу з Москвою покращувалися. Президент Дмітрій Мєдвєдєв говорив мовою реформ і заохочував закордонні компанії вкладати кошти в Росії. Він обіцяв послабити обмеження, поліпшити фінансове регулювання, зміцнити верховенство права й боротися з корупцією. Водночас вів переговори про «перезавантаження» із США й підписав із президентом Обамою нову угоду щодо контролю над озброєннями. Були й гострі розходження, особливо на початку його президентства, під час короткої війни між Росією та Грузією. Та й в інших сферах, зокрема у близькосхідній політиці та зусиллях, спрямованих на недопущення розробки Іраном власної ядерної зброї, Мєдвєдєв показав світовій спільноті обличчя Росії, яка була більше готова до співробітництва, навіть коли багато обіцянок щодо боротьби з корупцією та відкритості економіки так і не було виконано. Контраст із початком президентства Путіна разючий. Той виявив себе «колючим» партнером, дуже швидким на образу, який відразу ж накидався на Захід за першою підозрою в спробі диктувати Кремлю умови. Закінчення його правління збіглося з початком гострої кризи світової економіки. Росія особливо сильно постраждала у 2008–2009 роках, і Путін (уже прем’єр-міністр) був заклопотаний тим, як призупинити різкий спад зростання в економіці Росії, підтримати нестабільні ціни на енергоносії і заручитися підтримкою головних торговельних партнерів країни. Економічно Росія одужала. Але схоже, що Путін так анітрохи й не позбувся підозріливості щодо «нечистих намірів» Заходу, а особливо свого несприйняття ролі США як світового лідера. А ще він вбачає в кожному кроці Заходу й НАТО намагання нашкодити інтересам Росії та обмежити її вплив. У надзвичайно войовничій статті, надрукованій у «Московских новостях» за тиждень до президентських виборів, Путін висловив рішуче попередження Америці та її союзникам: Москва, мовляв, не потерпить жодних зазіхань на свій суверенітет, закордонну політику або комерційну діяльність. Він заявив, що в цілій низці питань, а надто на Близькому Сході, протистоятиме політиці Заходу й підтримуватиме друзів та сателітів Росії (як-от Сирія), а також не дозволить західним державам використовувати права людини й Арабську весну для підривання впливу його країни. «Ми послідовно виходитимемо із власних інтересів та цілей, а не продиктованих кимсь рішень», – зазначив Путін на початку своєї розлогої статті. Далі він висловився проти Північно-атлантичного альянсу: «…деякі аспекти поведінки США й НАТО не вписуються в логіку сучасного розвитку, спираються на стереотипи блокового мислення». Путін ображений на Захід, бо той просто «відмахується» від російських аргументів, створивши ситуації, які аж ніяк не сприяють формуванню довіри. Вина Заходу в тому, що він застосовує подвійні стандарти, захищаючи права людини на вибірковій основі. За словами Путіна, політика його щодо арабського світу базується на «елементарній демагогії» і підриває суверенітет держав. Зрозуміло, що Арабська весна глибоко непокоїть Путіна. Він звинуватив Захід в інтервенції до Лівії заради зміцнення власних позицій, установлення військових баз і заміщення «домінування однієї сили ще агресивнішим домінуванням іншої». У наступні місяці джерелом напруженості буде Сирія. Росія нерозривно й безповоротно зв’язала себе з урядом Башара Асада, який залежить від експорту російської зброї і віддає Москві в оренду свою військово-морську базу. Путіна розлютила «реакція на грані істерики» на вето Росії, накладене на резолюцію Ради Безпеки ООН із закликом до Асада піти у відставку. Захід боїться, що Путін не просто повертається до старого антагоністичного мислення в глобальній стратегії; його не менше розлютило наростання «м’якої сили» Заходу, особливо неурядових організацій, груп гуманітарної допомоги й того, що він називає «псевдо-НУО». За словами кандидата в президенти, вони рішуче настроєні зруйнувати традиційні союзні зв’язки РФ та витиснути російську дипломатію і торговельні інтереси з Близького Сходу, як і з інших регіонів світу. Крім того, Путін стурбований західною підтримкою соціальних медіа – блогерів та інтернет-користувачів, котрі так вдало скинули авторитарні режими в арабських країнах. Цей приклад надихнув численних російських авторів мережевих журналів, і популярність прем’єр-міністра різко впала. Проти нього настроїлися молодь і міський середній клас. Несподівано для себе Путін став політично уразливим. Стаття просякнута ідеєю: все це – частина змови Заходу з метою ослаблення Росії. І автор попереджає його про те, що в боргу не залишиться. Звісно, деякі з цих погроз можуть бути просто передвиборчою риторикою. Путін апелював до націоналістичного електорату, і йому було потрібно зміцнити свій імідж «твердої руки», яка підійме престиж Росії та її вплив у світі. Але в західних столицях ця стаття викликала тривожну реакцію. Існують побоювання, що Путін, відчуваючи загрозу для себе всередині країни, загострюватиме протистояння із Заходом, аби відволікти увагу від протестів і розв’язати собі руки для розправи з критиками вдома. Деякі західні країни вже почали готуватися до нової «холодної війни» з Росією. У Великій Британії троє колишніх міністрів закордонних справ нещодавно закликали вжити санкції проти 60 конкретних осіб у російському уряді та спецслужбах, винних у смерті ув’язненого юриста й борця з корупцією Сєрґєя Маґнітского, який викрив махінації з несплатою податків на суму $200 млн. У корупційному скандалі фігурували імена співробітників Міністерства внутрішніх справ і поліції. На думку британських політиків, ця пропозиція (яку винесуть на голосування в парламенті) дуже актуальна з огляду на погіршення політичної ситуації в Росії та чимдалі ширше занепокоєння з приводу численних порушень прав людини. Німеччина, швидше за все, стабільно підтримуватиме відносини з Путіним-президентом, почасти через важливість своїх економічних та енергетичних зв’язків із Кремлем. Але адміністрація США вже зіткнулася з труднощами під час призначення нового посла – колишнього радника Барака Обами, Майкла Макфола, який навмисно оминув Путіна й домовлявся про «перезавантаження» відносин лише з Мєдвєдєвим. Москва вже звинуватила Макфола у втручанні в справи Росії і, таким чином, у перевищенні повноважень. Проте справжня причина немилості – те, що Макфол вільно розмовляє російською, знайомий із багатьма лідерами опозиції і не приховував своєї критики Путіна в роки, коли очолював Інститут Карнеґі в Москві. Своїх ворогів Путін не забуває і не прощає.

Дехто з оглядачів вважає, що Путін не може дозволити собі нового протистояння із Заходом у час, коли Росії вкрай потрібні нові інвестиції та модернізація промисловості й інфраструктури. Їхній аргумент – це проникливість і прагматизм Путіна. Його інстинкти чітко виявились у спалахах невдоволення політикою Заходу. Але в ролі президента – чи керуватиметься він потребами в глобальному співробітництві й західних технологіях для того, щоб знову зрушити Росію з мертвої точки? Якщо так, то напевне обидві сторони зрештою знайдуть спосіб співіснувати з новим (чи то пак старим) господарем Кремля.

Джерело: Український Тиждень