Всі агітують встановлювати мобільні застосунки. E-health, Дія, інтернет-магазини, банки, супермаркети, радіостанції, мапи, електронні проїздні квитки. Але чи настільки вони потрібні? Особливо, враховуючи, що вони можуть працювати некоректно, забивати пам'ять смартфону, а ще використовувати доступ до багатьох функцій і даних?
З FM радіо все зрозуміло. У таких застосунків основна функція — слухати радіо. Якщо у смартфоні немає вбудованого тюнера і програми — без нього не обійтись. Але незрозуміло, що робити, якщо слухаєш не одну, а декілька радіостанцій? Встановлювати застосунки під кожну радіостанцію? Незручно. Добре, що у мене улюблених FM-станцій зараз пару штук.
А для чого потрібен застосунок мережі супермаркетів? Щоб подивитись, що купляв? Так для цього є паперові чеки. А для збирання бонусів існують фізичні речі — стікери, картки.
У своєму смартфоні встановив по-мінімуму — лише 5 застосунків, без яких не обійтися. Правда, не втримався — встановив зчитувач QR і штрих кодів. Прикольний додаток, але товари можна нагуглити за назвою, а QR-коди містять інформацію, яка й так вказується на товарах або упаковці. Ну, нехай буде. Тим паче, ним можна створювати власні QR коди.
Ще збирався встановити ліхтарик, однак пригадав, що бачив на одній із контекстних панелей (шторок) піктограму ліхтарика. Таки так, є заводська функція.
Цікаво, а скільки додатків ви встановили на своїх смартфонах. Думаєте про їхню доцільність, чи ні? І на що дивитесь перед встановленням.