Безвіз на собі - як воно?

Відпочивали зараз з жінкою у Туреччині на Егейському узбережжі. Про це потім. Зараз про безвіз. Відпочивали ми у селищі Сарігерме, що неподалік від Мармарису. А з Мармарісу щодня ходить цікавий корабель на грецький острів Родос. Ну ми й поїхали...
Трохи про корабель - не можу не відмітити, бо вразило. На жаль, не можу поки що знайти інфу щодо водотоннажності, але. Довжина десь 70м, водотоннажність на мій погляд не менша за 2000 тонн. Бере на борт до 500 пасажирів.  Ось так виглядає - катамаран 

Так з близька

Йде ця фіговіна 45 - 50 км/год! Позаду 2 величезні буруни від водометних двигунів - відео

Ну от, добралися до грецького берегу. Стійки паспортного контролю. All passports, EU. Людей багато. Бігає грецький прикордонник. Питаюся, нам куди? "Біометрика?" Так, кажу. Показує на стійку EU, тобто Євросоюз. Туди черга невелика. До речі, москалі через іншу стійку проходять.
Ну от. Я ж підготувався відповідно до вимог. У Грецію потрібно 50 євро на добу на людину - то ж в мене 100 у кишені. Звісно, зворотній квиток на катамаран. Ваучер, де видно, що я живу на іншому березі, все чин чином. Підходимо. Прикордонник зчитує з чипу фото та ім'я - напевно аби співпадало на чипі та у паспорті. В нього стоїть сканер для відбитків - але ВСЕ. Жодних запитань, жодних відбитків - нічого. Печатка у паспорт про в'їзд - вільний, гуляй! Ні, я розумію, що так буде не завжди, але ось так. Коротше, мені дуже сподобалось.
Ну й ми непогано погуляли по Родосу. Але про це іншим разом.
Безвіз чудово працює. Я не сумнівався, але переконатися особисто було приємно.

Про хунти

Путин назначен хунтой, которая незаконно свергла Горбачева в 1991 году. Который, в свою очередь был руководителем хунты, совершившей незаконный переворот в 1964 году, отстранив от власти хунту Хрущева, который сам пришел к власти после ликвидации хунты Сталина незаконно отравленного в 1953 году, который представлял хунту, совершившую вооруженный переворот в 1917 и отстранившей от власти хунту Николая ІІ, который был наследником Николая І, по приказу которого был нелигитимно убит в Михайловском дворце император Павел, который, был наследником абсолютно нелигитимной Екатерины ІІ (Софии Ангель-Цебской), пришедшей к власти путем военного переворота и убийства своего мужа Петра ІІІ. Который был наследником хунты Елизаветы, свергшей с престола Анну Иоановну путем военного переворота совершенного Преображенским полком, которая сама являлась наследницей хунты Анны Леопольдовны, получившей трон путем свержения в результате совершенного Минихом военного переворота, Екатерины І, незаконно пришедшей к власти после смерти Петра І, наследником которого должен был стать его племянник царевич Иоанн, т.к. женщины не имели права наследования царского трона. Петр I же был наследником хунты, которая пришла к власти после незаконного отравления Василия Шуйского в начале 17 века, являвшегося наследником хунты Годуновых, незаконно отравивших Ивана IV (Грозного) и его наследника князя Старицкого мышьяком.
Грозный же сам совершил переворот и был причастен к незаконному отравлению своего отца Василия (Темного), который убил наследников хунты Ивана III (Калиты) царевичей Дмитрия и Ивана. А Иван III был наследником хунты Юрия
(Долгорукого), убившего всех наследников князя Всеволода (Большое гнездо) и отторгшего Московское княжество от Киевской Руси путем незаконной федерализации.

Вкрав на ФБ. Саме смішне, що все вищенаведене - чиста правда!


Тролінг московії найвищого рівня.

Якщо хтось ще не в курсі, повідомляю. Вже кілька днів адреса московитьської амбасади у США звучить так: 1 Boris Nemtsov Plaza
rofl rofl rofl
Чув, що збираються, але вони це зробили! Уявляєте, як ватні пердаки рве? Лавров вже сказав, що рівень русофобства у Штатах зашкалює. Нема ніякого "Фобства", тобто страху. Одне презирство, більше нічого.



Про Юлю. Тестова замітка.

Задумайтесь, чому Тимошенко уникає теми військової агресії Путіна і практично не буває на прифронтових територіях, – аналітик.


Український політичний аналітик Павло Нусс на своїй сторінці в Facebook пише про те, що Юлія Тимошенко останнім часом з'являється на публіці в костюмах стилю military, підкреслюючи свою «войовничість» і, як вже хтось висловився, демонструючи готовність до бою за владу. За словами експерта, костюми Тимошенко а-ля папаха Савченко і весь інший цей фальшивий театр абсурду жодним чином не зможуть відволікти нашу увагу від того факту, що Тимошенко практично ігнорує в своїх публічних дебатах і промовах тему військової агресії Путіна проти України і фактично уникає прямого засудження дій російських терористичних військ на Донбасі і в Криму.

Павло Нусс додає, більш того, Тимошенко уникає візитів на прифронтові території, не кажучи вже про фронт, на якому служать відважні захисники української незалежності. «Правду сказати, навряд чи її там чекають, у всякому разі, в якості офіційного візитера. Ну ви зрозуміли. Нічому дивуватися. Тимошенко є не тільки провідним лобістом економічних інтересів Путіна і РФ в Україні, вона з кожним днем стає все більш відкритим представником російського пропагандистського крила. Ми регулярно фіксуємо синхронізацію тез Тимошенко, Пєскова, Лаврова і інших», - пише аналітик.

За його словами, завдання Тимошенко полягає в відволіканні уваги українців від головної теми – війни, втрат, труднощів, і перемог над ворогом, досягнень влади і особисто президента України, її мета – сфокусувати нас на «ковбасі», простіше кажучи, висловлюючись мовою «зрадофілів». Павло Нусс зазначає, що він дійсно не може зрозуміти, на кого розраховує Тимошенко. «Вона впевнена в тому, що того мізерно малого числа неадекватного електорату вистачить для реваншу системи Путіна, до якої вона належить, над новою Україною? Помиляється!», - резюмував Нусс. 

"досягнень влади і особисто президента України" - Ну це ви вже "увлєкаєтесь", шановний автор. А так - все вірно та очевидно. Але не для всіх.

Ну і ще кілька милих картинок.










Петиція про надання громадянства

Після замаху на життя Адама Осмаєва та Аміни Окуєвої очевидним стає необхідність терміново надати пану Адаму Осмаєву Українське громадянство. Необхідно зазначити, що станом на сьогодні пан Осмаєв є громадянином РФ. Що не завадило йому зі зброєю у руках відстоювати незалежність і територіальну цільність України. Пан Осмаєв, у якості заступника командира чеченського батальйону ім. Джохара Дудаєва, а після загибелі командира батальйону Іси Мунаєва - у якості командира цього батальйону, з перших днів агресії Росії проти України захищав зі зброєю у руках нашу Батьківщину. 
Необхідно відмітити, що все свідоме життя пан Осмаєв є дієвим супротивником імперського режиму РФ. Тому у Росії на нього заведені фейкові кримінальні справи та є фейкові подання до Інтерполу. Через це для пана Осмаєва майже неможливо домагатися українського громадянства звичайним шляхом. Надання такого громадянства дозволить пану Осмаєву користатися всіма правами українського громадянина, у т.ч. захистом Української Держави від переслідування країною-агресором. 
Пане Президент! Просимо Вас втрутитись у цю ситуацію та своїм Указом надати Адаму Осмаєву українське громадянство.

Тиснемо сюди та підтримуємо.

Також прошу якнайширший репост


Блокування яндексу, як у вас?

Блокування рашистских сайтів підтримую. Але мене буквально трішечки цікавила ситуація з Яндексом. Трішечки тому що вмію за потреби обходити ці заборони. А на Яндексі маю пошту, на яку прив'язаний гаманець вебмані, яким іноді користуюсь. Звичайно, теоретично можна змінити налаштування вебмані, але практично це дуууже важко, майже неможливо. До чого веду. При заході на Яндекс з'сувалося, що так, Яндекс.ру заблоковано. Але Яндекс.юа прекрасно працює! Не зрозумів, це так і має бути? І як у вас?
Голосуємо пліз.

Все, з часу поки я це написав вже станом на 21:15 яндекс.юа також заблокували.



44%, 7 голосів

13%, 2 голоси

44%, 7 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Побєдобєсіє у розпалі.

Так, у нас тут не шоколад. Але. Як би там не було. Повільно, але рухаємось у правильному напрямку. Головне - свобода в нас є! А ось такого жаху, як нижче, на щастя, нема.
Дивимось, робимо висновки.
До речі, лінк, на який посилається автор, видалено. Але це неважливо, світлини збережені.




Драма націоналістичного реваншу

Сергій ДацюкФілософ

В складні часи надзвичайно руйнівними є прості відповіді на складні питання та прості реакції на ці прості відповіді.

Немає простої відповіді на національну пасіонарність. Це завжди була соціальна енергетика високого рівня. Але ця енергетика не раз заводила країни у безвихідь, якщо публічні інтелектуали та лідери думки пропонували прості рецепти, спираючись на національний егоїзм громадян.

Дискусії про українську мову

Є така народна прикмета для нашої країни: як тільки влада починає втрачати громадську підтримку, в Україні одразу ж починається радикально нещадна дискусія про мову.

Влада та олігархи кожен раз грають націоналістів втемну і завжди переграють, бо дискусія так і не добирається до глибинної суті та до справді вартісних речей.

Механізми цієї мовної маніпуляції в Україні настільки відпрацьовані, що країна влітає в цю дискусію з одного копняка.

Цього разу такого копняка Україні дав Олег Скрипка, заявивши наступне "Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз "дебілізм". Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них...".

Не те щоб на Олегові Скрипці грали з огляду на його рефлексивність, але емоційно його спровокували на творення негативного мему "мовне гетто".

З формальної точки зору, люди в Україні можуть не вивчати українську мову з різних причин. Причому низький IQ це не найголовніша причина тут. Найбільш суттєва причина цього – упослідженість української мови в колоніальній Україні, якою вона лишалася аж до 2014-го року.

Українську мову донедавна можна було не вивчати, оскільки цивілізаційна орієнтація на Росію зберігалася в значної частини українців і була важливою складовою української політики аж до останнього часу. Вимагати якось відокремлювати людей, значна частина яких саме зараз доволі драматично вирішує для себе питання переходу з російської на українську мову, це означає упосліджувати їх за мовно-етнічною ознакою, тиснути на них, шантажувати їх, тобто чинити з ними так само, як до цього російська імперська політика чинила з українцями.

Як же зробити українську мову конкурентною у висококоннективному цифровому світі?

Нам дійсно потрібна сучасна українська мова, але не замість російської шляхом її заборони, а в культурній постколоніалній конкуренції з нею. Українська мова стала привабливою після революції 2013-2015-го років, тому що пропонувала інноваційні дискурси, яких не пропонувала російська мова.

Лише продовження та посилення інновацій всередині української мови дозволить Україні зберегти цей тренд, наприклад: 1) переклад всіх сучасних кращих зразків літератури українською; 2) творення достатньої кількості серіалів зі складними інтригами та інтелектуальними настановами, щоб уникати трансляції мілітаризованої російської продукції; 3) досягнення диджитальної якості – штучний інтелект Андроїд-пристроїв та айфонів має говорити українською так само, як він зараз говорить російською та іншими мовами світу і т.д.

Водночас націоналістична політика розвитку мови базується на дуже простих процесах – заборонити, відключити, відокремити і т.д. Тобто сама націоналістична політика стає на заваді вільного та конкурентного розвитку мови та культури.

В цьому сенсі націоналістична політика підлягає критиці. Але чи можливо взагалі критикувати українських націоналістів в Україні?

Українські націоналісти дуже схожі на євреїв у своїх реакціях на критику. Лише зроби хоч який критичний натяк – в першому разі будеш антисемітом, в другому разі – українофобом та зрадником.

Глибоко травмовані національні колективні свідомості реагують завжди дуже радикально і грубо на будь-які утиски щодо них, хоча б навіть і символічні.

Нічого не буду говорити про євреїв, а от українцям варто було б розібратися зі своїм комплексом неповноцінності.

Мова ненависті, комунікативна установка на підозру, політика помсти та реваншу – це все ознаки глибоко закоріненого комплексу меншовартості.

Лише здорова індивідуальна психіка може генерувати благородство. Лише здорова колективна свідомість може породжувати гідність та призводити до самозародження шляхетності через її уособлення в новостворюваній еліті.

Слова Олега Скрипки – то лише симптом. Бо Скрипка не грає першу скрипку у ансамблі націоналістів. Нам же потрібно зрозуміти політику націоналістів як таку.

Зрозуміти націоналістів

Щоб критикувати, потрібно спробувати зрозуміти українських націоналістів в нинішній ситуації.

Сьогодні українські націоналісти потерпають не тільки від переживання багаторічного упослідження української мови та культури з боку Росії.

Перш за все, вони ображені через те, що донедавна були єдиними, хто прямо говорив – Росія це ворог, від неї не варто чекати нічого хорошого, з нею потрібно воювати всіма силами. І коли сталася війна, українська громада їх попередження не згадала, а зробила вигляд, що обставина ворожості Росії з'явилася тільки в 2014-му році.

Друга образа українських націоналістів пов'язана з Майданом. Вони складали найбільш пасіонарну частину борців з режимом Кривавого Президента, вони були в перших рядах кривавого протистояння на Майдані. Натомість українська громада партію "Свобода" по суті викинула з Парламенту, а "Правому сектору" не дала жодних політичних преференцій, на які вони заслуговували.

Третя образа українських націоналістів пов'язана з їх участю у війні на Сході України. Вони були серед перших добробатів, які боронили Україну. Натомість влада каналізувала їх пасіонарний захист, нав'язавши Україні Мінські домовленості.

Тобто українські націоналісти ніяких преференцій від революції та війни не отримали, бо українська громада відверто боялася їх домінування в Україні, особливо враховуючи їх безапеляційні настанови на насилля та обмеження.

Причому весь цей набір своїх образ українські націоналісти перетворюють на право вивищувати свою позицію як моральну перевагу. Але що саме з позиції цієї моральної переваги можуть запропонувати?

Вочевидь моральна перевага повинна породжувати конструктивні та позитивні настанови – як розвивати українську мову та культуру, як осучаснювати її, як задавати їй перспективу і створювати найбільш універсальні контексти, щоб мова та культура рухалися в цивілізаційних орієнтаціях та виходили на світовий рівень домагань.

Замість цього українські націоналісти продукують емоційні процеси негативних контекстів – заздрості, зневаги, підозри, ненависті, помсти та реваншу.

Замість політики стратегічного та програмно-проектного гатунку ми отримуємо політику заборони, упослідження незгодних та переслідування інакших. Замість позитивних процесів громадянської єдності в контексті політичної нації, ми отримуємо негативний процес розбрату в контексті етнічної нації. Замість солідарності, ми отримуємо трайбалізм. Замість професійної конкуренції, ми отримуємо кумівство та місництво.

У соціальному плані це може призвести до сумних наслідків, бо така емоційно-настановча позиція веде до націоналістичної диктатури.

Давайте подивимось на сьогодення і на найближчу перспективу та роль українських націоналістів у цьому.

Не дивлячись на Євромайдан та громадянський процес самоорганізації у нетривалій спробі реформ, українська влада уклала олігархічний консенсус задля продовження олігархічного збагачення та започаткувала Мінські домовленості задля збереження олігархічної економіки ціною фрагментації країни і на поталу боягузливим європейцям.

Всередині олігархічного консенсусу олігархи здирництвом продовжили вже після Революції Гідності накопичувати гроші, відбираючи їх у громадян. Всередині Мінських домовленостей влада намагалася зґвалтувати Конституцію, а олігархи почали використовувати процеси контрабанди щодо окупованих по суті територій.

Громада опирається цьому, влаштовуючи блокаду торгівлі окупованих територій та блокаду російських банків. При цьому такий громадянський опір змушує владу рухатися до олігархічної диктатури.

І знову одними з найбільших прибічників блокади торгівлі з окупованим Донбасом стали українські націоналісти. Їх позиція зрозуміла – лишаючись поза Парламентом, вони можуть бути дозволили собі бути ще більш опозиційними, ніж парламентська опозиція.

На загрозу олігархічній диктатурі націоналісти відповідають спробою націоналістичного реваншу і мобілізацією громадського руху під знаменами націоналістів. І націоналістична диктатура в цьому випадку не менш імовірна, ніж олігархічна, бо перша сприймається як альтернатива другій, а відтак як менше зло.

Чому ж так сталося, що українські націоналісти залишилися найбільш пасіонарними сьогодні і мають дуже високий революційний потенціал?

Так вочевидь сталося тому, що учасники Євромайдану втратили революційну пасіонарність. Це відбулося з трьох причин: 1) Асоціація з ЄС відбулася, отже була виконана їх перша вимога на Євромайдані; 2) "Безвіз" скоро вже буде введений, і таким чином буде виконано другу їх вимогу на Євромайдані; 3) Їх участь у спробах реформ призвела до лише до часткових змін, але при цьому і до розчарування, до розколів, до зневіри і т.д. Отже євроінтегратори не мають більше тієї соціальної пасіонарності, яку вони мали Євромайдані.

Зате така соціальна пасіонарність, не зачеплена участю в слабкій реформістській політиці нинішньої влади, є у націоналістів.

І тут перед нами постає масштабна драма нинішньої ситуації.

Новий сплеск революції живиться реалізацією пасіонарної позиції націоналістичних сил. Водночас громадське розчарування контрреволюційним реваншем олігархів і відтак слабка громадянська самоорганізація породжує домінування несолідарних насильницьких способів управління та координації під проводом націоналістів.

Ми постали між дуже поганим вибором – між олігархічною диктатурою та націоналістичною диктатурою.

Якщо на диктаторські устремління нинішньої олігархічної влади українська громада реагує негативно, бо має соціальні компетенції опору олігархічному диктату вже за часів незалежності України, то на диктаторські орієнтації націоналістичного руху українська громада не знає як реагувати. Звідси масштабна дискусія щодо мови насправді означає дискусію щодо визнання чи невизнання негативних емоційно-настановчих орієнтацій націоналістів на реванш шляхом підозри, ненависті та помсти щодо росіян чи принаймні російськомовних.

Найпростішим виходом багатьом українцям здається розв'язати конфлікт між Росією та Україною через переслідування російськомовних всередині України.

Цей нібито найпростіший вихід через націоналістичну диктатуру буде так само руйнівним, як і вихід через олігархічну диктатуру.

Націоналізм та громадянське суспільство

Громадянське суспільство будується на довірчості та солідарності. Націоналісти своєю політикою підозри руйнують громадянське суспільство через знищення довіри. Олігархи через здирництво та політику соціального розмежування руйнують солідарність. Націоналісти і олігархи – розкольники і вороги громадянського суспільства.

Нам, українським громадянам, потрібно глибоко заглянути всередину себе і спитати самих себе про нашу спроможність. Якщо у нас немає достатньо солідарної енергетики, щоб подолати енергію підозри, ненависті та помсти націоналістів, якщо у нас немає достатньо благородної енергетики, щоб подолати здирництво олігархів, тоді потрібно готуватися до диктатури – одних, других чи обидвох разом.

Націоналістична диктатура нічим не краща за олігархічну диктатуру. Хоч вони і різні за походженням, але вони однаково придушують свободу та обмежують права. А найгірше – коли ці дві диктатури об'єднаються у одну.

Нам потрібна принципово інша політика, побудована геть на інших установках.

Проєвропейська пасіонарність з самого початку була сумнівною і споживацькою, тому на неї надалі сподіватися не варто. Націоналістична пасіонарність дуже небезпечна і повинна знаходитися під громадським контролем. Домінуючою має стати громадянська пасіонарність без всякого націоналістичного егоїзму та з орієнтацією на масштабний рівень цивілізаційних та світових домагань.

Позитивні настанови благородства та уникнення негативних орієнтацій націоналістичної помсти та реваншу в колективній комунікації та діяльності дадуть нам змогу створити нову громадянську еліту. Громадянська ідентичність замість націоналістичної породить осмислений і перспективний рух самоорганізації різноманітних громад. Цивілізаційна орієнтація замість європейського підпорядкування дасть нам в перспективі посилення соціальної енергетики. Деолігархізація з позиції громади, а не нації, дозволить започаткувати нову конкуренту економіку без націоналістичних перекосів "свій до свого по своє".

Культурна політика з установкою на іншування, а не на свійність, дозволить знайти місце для іноземців як друзів України. А орієнтація на власні інновації, а не на реформи за чужими зразками, дозволить перейти до самостійного розвитку, на власних засадах, з власними цілями.

Складні запитання, складні відповіді, складні реакції. Замість простих запитань, відповідей та реакцій.

Тільки так можна позитивно здолати як олігархічний реванш, так і націоналістичний реванш.

Джерело

Повністю підтримую автора! Я так не шикарно не сформулюю, але приблизно з цих міркувань пропонував на 10 років взагалі забути про мовне питання.


Полювання - зло! Але буває всяке...

Я не ханжа. Я їм і люблю м'ясо. Але. Вважаю, що полювати на ДИКИХ тварин можна лише за обставин, якщо:
- Людині потребує їжі. Або навіть хочеться смачненького - останнє спірно, але нехай.
- Популяція тварин занадто розмножилася та створює екологічну загрозу.
- Наукові і т. ін. цілі.
Абсолютно неприпустимо полювання, ціллю  якого є повісити на стіну роги - відпиляй та вішай свої. А сама вершина неприпустимості - це безглузде вбивство тварини, наприклад лева, заради "красивої" світлини. Ти знаєш, гад, як тяжко ці леви ростуть! Скільки їх гине у процесі! Як важко стати володарем прайду! І ось, прийшла скотиняка та безглуздо вбила цяря звірів. Але буває і не зовсім так...



Особисто в мене ніякого співчуття до постраждалих (напевно що тю-тю, леви у полон не беруть, але може бути по всякому) ібо нєфіг!



95%, 18 голосів

0%, 0 голосів

5%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

До друзів

Така справа. По за ту неділю тут з моїм акаунтом трапився глюк. Більше доби мене не пускало у ящик. Звертався у сапорт, відповіли: "проблему вирішено". Тобто проблема була. А сьогодні, звернувся до мене Аль з питанням, чого я його виключив з друзів? З'ясувалося, що я цього не робив, але Аль якимось чином таки виключився. Абсолютно без моєї свідомої участі. Почав ревізію, та побачив - в мене 101 друг, а було, дай Боже пам'яті, більше 120. То ж когось таки викинуло!  Але так, наочно, я не бачу, кого. Нібито усі, з ким найбільш тісно спілкуюся, є.
Друзі, я цього не робив. Будь ласка, перевірте у себе та скажіть, якщо щось не так.
От я це написав, розішлю. Але як це побачать саме ті, кого викинуло? А ніяк майже. То ж, будь ласка, репостніть.
Дякую!