Я вірю в день...
- 21.09.19, 20:00
Я вірю в день,
Я вірю в труд,
Я вірю в давні таємниці,
І у зруйновані в’язниці,
У слів змальований етюд.
В свободу
Та відсутність меж,
І сенс у цьому дивнім мирі,
І навіть якщо ти не віриш,
Чомусь у тебе вірю теж.

Я вірю в день,
Я вірю в труд,
Я вірю в давні таємниці,
І у зруйновані в’язниці,
У слів змальований етюд.
В свободу
Та відсутність меж,
І сенс у цьому дивнім мирі,
І навіть якщо ти не віриш,
Чомусь у тебе вірю теж.

І ніч пішла, і день сміявся славно,
І сон короткий, врешті, відпустив.
У тому сні були Ви нещодавно
Така як є. Не дарували слів.
Я теж мовчав. Навіщо звуки зайві,
Якщо уже все сказано до них?
Підбілювало небо сніжним сяйвом
І погляд був неначе оберіг.

Як напишу я сотні тисяч слів,
Коли між ними сядуть сотні крапок,
Апострофи підкинуть сотні шапок
Та коми лишать цяточки слідів,
Коли слова ці в людях задзвенять,
Насипавши і посмішок, і солі,
Тоді, напевне, я скажу: «Доволі!
Пора чорнила іншому віддать».

А на вулиці – сиро,
І нікого не чути,
Всі сидять по квартирах,
До комфорту прикуті.
Хтось на кухні пиячить,
Хтось втопився в екрані,
Хтось кохає, неначе
То кохання останнє.
Вітер тихо дрімає,
Жовтнем тішиться ліра,
І… нікого немає,
Бо на вулиці сиро.

У гарячій Кастилії,
Шовк піднявши вітрил,
Ходять хмарні флотилії
І вітри носять пил.
Вік блукає стежинами,
Просять губи води,
І пахтять апельсинами
Акуратні сади.
Там, під впливами готики,
Велич пестить думки,
Та чекають на подвиги
Престарі вітряки.

Із дерева злітав пожовклий лист
Маленьким літачком (модель кленова),
На вулиці гудів саксофоніст,
В моєму горлі застрягала мова.
Кахикав десь невидимий мотор,
Дзвенів велосипед – собача втіха,
Мінялись звички, цілі і декор,
Ховалася пекуча літня пиха.
Новий природа бігла марафон,
Миттєвості змішавши та епохи,
А я стояв і слухав саксофон,
І бігти не збирався анітрохи.

За монету купую сон,
Та дзвенить на небесній таці,
Ходить вітер, чудний гарсон,
Вимага чайові за працю.
Що ти хочеш, нудьга старий?
Я уже розплатився, годі!
Бачиш місяць? То грошик твій
На жаданій блука свободі.
Краще дай-но від сну ключі,
Поки я не зламав ворота,
Я уже все почув, мовчи,
Я уже не твоя турбота.

Як ви там,
Люди із іншого світу?
Все у вас добре?
Робота й забави?
Хочете грошей,
Чекаєте літа,
Марите дотиком
Щастя і слави?
Прагнете всього,
Одразу й багато?
Не догодив вам
Небесний Отець?
Їдьте до нас,
Тут щодня справжнє свято –
Під фейерверки
Літає свинець.

Погода на завтра: дощі і нудьга,
Світанок, загорнутий в холод,
Думки, що зірвались чомусь з ланцюга,
До слова хорошого голод,
Такого, що світ цікавішим стає,
Та світиться небо прозоре,
І слово це буде. Можливо, твоє,
А може відлуння. Як вчора.

Ця осінь – остання спокуса,
Колиска рожевих снів,
Я нею ніяк не нап’юся,
Я не підбираю слів.
Я криком кричу у простір,
Я радість в руках несу.
Заходьте до мене, гості,
Хіба вам шкода часу?
