Влада Мукачева на Закарпатті ухвалила рішення демонтувати деякі пам’ятники та пам’ятні знаки з метою дерусифікації через військову агресію РФ проти України.
Джерело: Мукачівська міська рада у Facebook
Дослівно: "В Мукачеві позбуваються російсько-імперського минулого.
На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення про демонтаж пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення. Це робиться з метою проведення заходів з дерусифікації у зв’язку з військовою агресією Росії проти України".
Деталі: Зокрема овідомляється, що 6 квітня вже було демонтовано погруддя Пушкіну та меморіальну дошку із ЗОШ №1 (перша школа відмовляться від присвоєного імені О.С. Пушкіна).
Наразі управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради займається процедурою відмови від раніше присвоєного імені юридичного особи.
Папа Римський Франциск засудив звірства російських окупантів в українській Бучі на щотижневій аудієнції у Ватикані.
Про це повідомляє The Guardian.
Також Понтифік під час аудієнції показав блакитно-жовтий прапор, який йому надіслали з Бучі – міста, де ворожі солдати розстрілювали і катували сотні українських мирних жителів.
Папа Римський назвав звільнену від окупантів Бучу "містом мучеників", а страшні вчинки ворогів "різаниною".
Фото: Andreas Solaro/AFP |
"Недавні новини з війни в Україні замість полегшення і надії принесли повідомлення про нові звірства, такі як різанина в Бучі. Жорстокість, яка стає все жахливішою, навіть проти мирних жителів, беззахисних жінок і дітей.
Це жертви, чия невинна кров кличе до неба й благає: "Зупиніть цю війну! Хай замовкне зброя! Припиніть сіяти смерть і руйнування". Вчора, саме з Бучі, мені привезли цей прапор. Це з війни, саме з того мученицького міста", – заявив Понтифік.
У залі Ватикану на аудієнції були присутні українські діти, які були змушені тимчасово поїхати з рідної країни після того, як Росія почала війну.
Понтифік роздав їм шоколадні писанки, сказавши:
"Ці діти повинні були втекти, щоб прибути в безпечну країну. Це плід війни. Не забуваймо їх і не забуваймо український народ".
Нагадаємо, 1 квітня міський голова Бучі Анатолій Федорук заявив про звільнення міста від російських окупантів.
Наступного дня стало відомо, що у місті є братські могили, де поховані майже 300 людей, а на вулицях лежали десятки понівечених тіл мирних мешканців. Деякі з них мали зав'язані рук
Папа Римський Франциск засудив звірства у Бучі та підняв український прапор, який був відправлений йому з міста у Київській області, яке постраждало від російської військової агресії. Про це 6 квітня повідомило агентство Reuters.
"Недавні новини з війни в Україні замість полегшення та надії принесли повідомлення про нові звірства, такі як різанина в Бучі", - зазначив понтифік наприкінці щотижневої аудієнції у залі Ватикану.
Він закликав зупинити війну в Україні, засудивши жорстокість щодо мирних жителів, беззахисних жінок та дітей.
Також він уточнив, що потемнілий і забруднений прапор України з написами та символами було доставлено йому з Бучі у вівторок, 5 квітня.
"Це з війни, саме з цього міста-мученика, Бучі", - сказав він, цілуючи прапор перед багатотисячною аудиторією, яка вибухнула оплесками.
Потім Папа попросив групу українських дітей-біженців підійти до нього та вручив кожному шоколадне пасхальне яйце.