Що краще за сонячну погоду?
- 26.09.24, 19:55
У Голосіївському лісі є незвичайний "храм" просто неба, який прийнято називати Сергієва пустинь. Організував це місце у 1999 році киянин Сергій Борисов. У гущавині лісу він вирішив побудувати свою власну "церкву", яка буде відрізнятися від усіх інших.
Чоловік самотужки багато років поспіль будував пустинь і зрештою тут з'явилися хрести, намети, печери та навіть подоба кафедри. Люди по різному ставляться до цього місця. Для одних — це притулок божевільного, а для інших — храм. У будь-якому разі, всі, хто відвідав пустинь, залишилися під великим враженням і говорять про те, що тут неймовірна енергетика.
"Телеграф" розповідає читачам історію цього таємничого місця і ділиться його координатами.
Історія Сергієвої пустиніСергієва пустинь знаходиться на Теремках, у Голосіївському районі столиці. Це місце скоріше схоже на капище, де начебто змішалося язичництво, християнство та незрозуміла магія. Тут можна побачити багато ікон, інформаційні таблички, "псевдокафедру", дерев’яний "Чесний хрест", позначену піском територію вівтаря та багато іншого.
Збудував це місце у 1999 році киянин Сергій Борисов. Одні говорять про те, що він був колишнім художником і фотографом, а інші — що він колись мав сан священнослужителя, але розчарувався в сучасному християнстві і вирішив стати відлюдником.
Сергій пішов у ліс і почав будувати свою пустинь. Він дуже товариський і неагресивний — з радістюкомунікує з усіма, хто до нього приходить. Сергій говорить про те, що для спілкування з Богом не потрібна церква (будівля) і саме тому, він "оселився" у лісі.
Насправді місце це виглядає дуже незвичайно і навіть лякаюче. Відомо, що тут Сергій викопав багато печер у яких по черзі сам і ночував.
Чоловік надихався Антонієм Печерським, який заснував перший на Русі печерний храм. Сергій і сам регулярно одягався в балахон синього кольору з шарфом, на якому вишитий білий хрест, а також череп з кістками…
У саморобній келії, яка вирита в землі, Сергій здійснює молебні. Також тут зрідка можна побачити записки з іменами за здоров'я та упокій, які залишають "парафіяни".
Багато людей стикаються з проблемою ранкової втоми та “розбитості”. Найчастіше це пов’язано з недостатньою тривалістю сну, але не менш важливо і те, коли саме ви лягаєте спати. Існує точний час, який варто запам’ятати, щоб забезпечити собі якісний нічний відпочинок.
Оптимальний час для снуЯкщо вам потрібно прокидатися о 6:00, ідеальним часом для відходу до сну є 22:00. Це дасть вам 8 годин сну, що є оптимальним для відновлення сил. У крайньому випадку можна лягти спати о 23:00, щоб мати хоча б 7 годин відпочинку.
Важливе правило: уникати відходу до сну після півночі. Одну годину сну до опівночі можна прирівняти до двох годин сну після. Це означає, що ранній сон є більш відновлювальним і корисним для вашого організму.
Навіть якщо вам не потрібно рано вставати, рекомендується лягати спати о 22:00, щоб дотримуватися біологічних ритмів вашого організму. Це допоможе вам почуватися бадьорішими та уникнути наслідків недосипання.
Аерокосмічна компанія американського підприємця Джеффа Безоса Blue Origin вперше за майже два роки успішно доставила в космос 6 пасажирів на туристичній ракеті New Shepard.
Ракету відправили в космос в межах туристичної місії NS-25. Цей запуск відбувся після успішної наукової місії без екіпажу в грудні 2023 року — першого польоту ракети після аварії, що сталася у вересні 2022 року.
Загалом це вже сьомий політ Blue Origin у космос з екіпажем.
Ракета пронесла капсулу повз лінію Кармана — зону на висоті 100 кілометрів над поверхнею Землі, на якій, як вважається, починається космічний простір.
На піку польоту пасажири пробули кілька хвилин у невагомості й побачили Землю з ілюмінаторів кабіни.
На борту туристичної ракети перебувало 6 осібЗокрема, на борту туристичної ракети були:
- співзасновник венчурного фонду Мейсон Енджел;
- засновник французької крафтової пивоварні Brasserie Mont-Blanc Сільвен Широн;
- інженер-програміст і підприємець Кеннет Хесс;
- бухгалтерка на пенсії Керол Шаллер;
- авіатор Гопі Тхотакура;
- капітан Повітряних сил США у відставці Ед Дуайт
Попри те, що Ед Дуайт закінчив навчання в Школі пілотів аерокосмічних досліджень і отримав рекомендацію ВПС, він не потрапив до Корпусу астронавтів NASA. Натомість він став підприємцем і скульптором.
Зазначається, що запуск суборбітальної пілотованої ракети з людьми на борту стартував із космодрому компанії в Західному Техасі о 16.07 за київським часом.
Політ досяг максимальної висоти близько 104 тис метрів, перш ніж повернувся на Землю на космодром о 16:19 за київським часом.
Як випливає з назви місії, NS-26 була вже 26-м польотом для системи космічного запуску багаторазового використання New Shepard.
Польоти New Shepard зазвичай тривають від 10 до 12 хвилин від старту до приземлення капсули.
Пасажири на борту транспортного засобу можуть відчувати кілька хвилин невагомості та подорожувати над лінією Кармана (висота над рівнем моря), відміткою заввишки 100 кілометрів, яку багато людей вважають межею космічного простору.
Blue Origin не розкриває, скільки коштує місце на борту New Shepard. Virgin Galactic, головний конкурент компанії в сфері суборбітального космічного туризму, на сьогодні стягує 450 тис дол за один квиток.
Серед шести людей, які стали учасниками місії NS-26, були філантроп і підприємець Ніколіна Елрік, професор університету Роб Ферл, бізнесмен Юджин Грін, кардіолог Ейман Джахангір, студент коледжу Карсен Кітчен і підприємець Ефраїм Рабін.
Вчені Інституту океану Шмідта зробили захоплююче відкриття під час експедиції з картографування морського дна біля узбережжя Чилі. За допомогою дистанційно керованого апарата ROV SuBastian вони досліджували раніше невідому підводну гору та виявили там не лише нові види, а й цілу екосистему, що процвітає на глибині.
Нові види та рідкісні спостереженняСеред знахідок – два літаючі спагетті-монстри (Bathyphysa conifera), родичі відомої “довгожилої штуковини” та вагінального сальпа. Вчені також вперше зафіксували восьминога Каспера в південній частині Тихого океану та отримали перші в історії кадри живих кальмарів Promachoteuthis, роду, про який досі було відомо лише за мертвими зразками.
Під час експедиції було відкрито раніше невідому підводну гору висотою понад 3 кілометри, яка стала домом для різноманітних глибоководних істот. Особливо вражаючим був стародавній кораловий сад розміром з три тенісні корти.
Значення відкриттяЗа 28 днів експедиції вчені дослідили 10 підводних гір та зібрали дані про 20 потенційно нових для науки видів. Це відкриття підкреслює важливість дослідження океанських глибин та збереження їх біорізноманіття.
Хребет Наска, де проводилася експедиція, розглядається як потенційна морська заповідна зона. Дані, зібрані вченими, допоможуть у формуванні майбутньої політики щодо збереження цього унікального екосистеми.
Це відкриття нагадує нам про те, як мало ми знаємо про наш океан та його мешканців. Воно підкреслює важливість подальших досліджень та збереження морських екосистем для майбутніх поколінь.
Ревнощі – це складний емоційний стан, який впливає на взаємини з партнером і якість життя в цілому. Вони можуть проявлятися по-різному – від легкої тривоги до нав’язливих думок і необдуманих вчинків. Коріння ревнощів знаходиться у внутрішніх психологічних процесах людини, а також у зовнішніх факторах, які впливають на особистість. (Мережа)
Та мене більше цікавить питання, чи є ревнощі характерними тільки для людей? чи притаманні вони й тваринам? Тварини можуть ревнувати чи ні?
Такі думки виникають, коли я спостерігаю за поведінкою своїх вихованців-котиків.
Все банально просто. Коли пестиш одного, інший в цей час ображається, що увага приділяється не йому. Це ревнощі?
А виглядає це так. Той, кого обділили увагою в даний момент (на його думку) нападає на того, кого приласкали… Нападає жорстко, кусає та б’є. І ніщо не може його зупинити в люті – ні шипіння жертви, ні намагання захиститись… Ні моє втручання. Коти втікають й продовжують свою бійку в іншому місці.
Що це, ревнощі, боротьба за увагу чи відвойовування території? Підтвердження хто головний….
Втім, це не заважає їм бути друзями й мирно співіснувати поруч. Навіть бавитися разом.
Ось тільки бійки за увагу «кожанки» стають постійними…. У мене дві руки і я можу пестити їх одночасно обома руками. Та вони не згодні з такою пропозицією. Коли пестиш одного, інший втікає й спостерігає здаля… А потім починаються бійки……
Серед людей все набагато простіше. У людей ревнощі виникають від низької самооцінки і невпевненості у собі…..
Люди з низькою самооцінкою можуть відчувати себе менш привабливими або гідними уваги свого партнера, що призводить до ревнощів. Якщо у людини виникають сумніви щодо власної ролі або місця у стосунках, вона може боятися втратити партнера, а тому стає об’єктом ревнощів. Цей стан може також виникати через попередні травмуючі стосунки, наприклад, обман або зраду.
Страх перед невідомим, наприклад, нові знайомства або ситуації, також може бути тригером ревнощів. Якщо людина відчуває нерівність у стосунках, відсутність розуміння чи уваги, вона може ревнувати. Деякі культури або соціальні групи можуть культивувати ревнощі або подавати їх як норму.