Про співтовариство

Все , що повязано з тваринами.
Життя тварин, хвороби, лікування хвороб тварин.
Дива у світі тварин.
Вид:
короткий
повний

Світ тварин

Тварини-свідки-2

Наприкінці ХІХ сторіччя екіпаж англійського судна військового корабля вполював акулу. У шлунку хижачки виявилася... скринька із документами, які дозволили зясувати: Еліа Мак-Кормік , заможний і відомий купець з Ямайки, є співучасником жахливого пірата Грехема, чиє розбійницьке судно було потоплене спеціально для цього спорядженим фрегатом. На підставі неспростовних доказів суд відправив зовні порядного і набожного торговця на шибеницю.

Тварини-свідки

Навесні 1937 року неподалік Палермо вловили черепаху: ваги показали - центнер. Але не це здивувало італійських рибалок, їх увагу привернув напис, зроблений на панцирі тварини: "Відпустив на волю мою черепаху Тото 1 квітня 1922 року. Черепаха важить 52 кг і довжина 90 см. Тото дуже любить сардинок. Максим Горький. Капрі."

Ветеринарна газета №5 (246), березень 2008 року

P.S. Я думаю Горький це все ж таки писав російською мовою.smile

 

Маняшка (Мануилла Барабашивна :-)) )

Да, я их люблю… Ну а как же без них. У меня две кошки, ну так уж исторически сложилось…. Благо места хватает, да и финансово они не напрягают. Типичное утро, перед работой…

6:40 – 6:45 – доноситься кошкино мяуканье из-за закрытых дверей,

6:45 – звенит будильник, но мне совершенно не хочется на него реагировать,

6:45 – 6:50 – кошка когтями пытается вскрыть двери, словно консервную банку,

6:50 – я очень бурно реагирую на кошкино взламывание дверей, (жалко то их, новые однако) и впускаю Маняху в комнату. Она пулей бросается на диван и ждет моего возвращения под одеяло,

6:50 – 7:00 – Маняшкино время!!!! - чухаем пузик… И не дай бог мне снова уснуть……..

7: 10 – я резко понимаю, что таки уснула, и почти проспала! Маняшка летит в одну сторону, я в другую, по ходу умудряюсь умываться и почухать кошек, одеться и почухать кошек, покушать и покормить кошек…

7:30 – я по дороге на работу … думаю: … на кошек уходит 20 мин, и на подготовку самой себя тоже… Это если бы их у меня не было, то я могла бы, на 20 мин больше уделять себе внимания? Или поспать на 20 мин больше… В принципе приятная мысль, но как приятно утречком увидеть их мордашки в коридоре… Как здорово, что в грустные моменты они могут подойти и мордочкой ткнуть в подбородок, мол не грусти у тебя же есть Я! Или утречком в выходной проснуться от того, что кто то уже впустил Маняшку ко мне в комнату и она всунула свой носик мне в глаз или ухо … Щекотно… Хочешь или нет, но утро начинается с улыбки!!!

… Вот такая арифметика любви …

Виклик

Свиня уздріла лева у гаю

І заявила, хрюкнувши зухвало:

- Ти, грубіян, образив честь мою,

Сказав, що я придатна лиш на сало.

І що у мене черево рябе,

Я викликаю на дуель тебе!

- То брехні все, - сказав звірячий цар!

І попросив: - З очей моїх іди ти!

Тебе розчавить перший мій удар,

А чим я потім буду лапи мити?

Читачу мій! І ти запам`ятай,

Що є у світі огиднющі душі.

Не всякий виклик у житті приймай,

Бо можна в бруд ускочити по уші!

П.П. Глазовий

Животные целители

Бронхиальная астма. Упорный кашель.

Медицинских пиявок ставят на точку акупунктуры, находящейся на средней линии грудины и сосков грудных желез, а также на точку акупунктуры в центре выреза грудной кости. Процедура длится 2-3 минуты. Такие воздействия проводят ежедневно или через день. На курс 8 процедур.

Внимание: перед тем как поставить пиявку, кожную поверхность протирают сначала медицинским спиртом (70%), а затем дистиллированной водой. Применение йода для дезинфицирования, в даном случае, недопустимо!

 

Любителям кроликів на замітку

МІКСОМАТОЗ КРОЛІВ

Напненко О.О. – лікар ветеринарної медицини, м. Київ

 

Міксоматоз кролів – висококонтагіозне захворювання, збудником якого є епітеліотропний вірус із родини Poxviridаe.  Хвороба характеризується ураженням слизових оболонок і шкіри з утворенням на них вузликів – міксом в ділянці вух, повік, голови і спини. Джерелом збудника є хворі кролі. 

Перенощиками вірусу є кровосисні комахи: комарі, кліщі, блохи, в хоботку яких вірус може зберігати свою активність понад 220 днів, що дає змогу йому перезимовувати. Пік захворювання припадає на кінець літа і осінь, що пов’язано з активністю комарів і формуванням сприятливих умов для їх масового розмноження. Міграції кровосисних комах сприяє поширенню інфекції на відстань до 250 кілометрів від первинного вогнища. Швидкому поширенню хвороби також сприяє антропогенний фактор: необізнаність людей, що утримують кролів із вимогами заходів безпеки при виникненні захворювання; торгівля кролями, особливо коли вже почалися випадки хвороби у пункті; торгівля необробленими шкірками, транспортні засоби.

Хворіють кролі різних вікових груп. Летальність захворювання сягає 75-90%, особливо в місцевостях де захворювання виникає вперше. У стаціонарно неблагополучних пунктах, кролі набувають стійкості, швидще розвивається імунітет і летальність сягає лише 25-30%. Крім того в неблагополучній зоні ведеться природна селекція вірусу на імунних та слабоімунних кролях, що веде до зниження його вірулентності. Перехворілі кролі набувають стійкого, але не пожиттєвого імунітету.

Діагностику хвороби слід проводити комплексно з врахуванням епізоотичних даних: сезонність, активність кровосисних комах, випадки захворювання в минулі роки, масовість захворювання.

Клінічні ознаки досить характерні. На початку хвороби відмічають припухання та почервоніння повік, набряки шкіри, підшкірної клітковини. Згодом за декілька днів утворюються щільні вузлики, розміром від просяного зерна до квасолини, набряки пішкірної клітковини в ділянці голови більшають і розвивається ознака, так звана “левова голова” – шкіра збирається в складки, потовщується. Хвороба ускладнюється гнійними  кон’юнктивітом, ринітом. Окрім голови, набряки утворюються в ділянці статевих органів, анусу. Патологоанатомічними ознаками є драглисті набряки і вузли в ділянці голови, шиї спини, повік.

До лабораторії надсилають турипики нещодавно загиблих кролів, або шматки шкіри із ділянками ураження, рідко витікання з носа, очей. В лабораторії досліджують матеріал гістологічним методом та постановкою біопроби на невакцинованих кролях, рекломендована також реакція дифузної преципітації. Необхідно диференціювати міксоматоз від фіброматозу, стафілококозу та бродячої піемії.

Особливо важливу роль у боротьбі з міксоматозом є своєчасна вакцинація кролів. Кроленят вакцинують з місячного віку, у неблагополучних пунктах – з 28-денного. Ревакцинацію кролів проводять через 2-3 місяці. Суху вакцину розчиняють стерильним фізіологічним розчином, або охолодженою перекип’яченою водою з розрахунку 1 мл води на 1 дозу вакцини. (Кількість доз має бути вказана на етикетці). Вакцину вводять внутрішньом’язово або підшкірно в об’ємі 1 мл.  Щеплення необхідно провести до початку масового льоту комах, найкраще в кінці квітня початок травня. В інструкціях по застосуванню вакцин проти міксоматозу кролів зазначено, що їх можна застосовувати у будь-який період крільності. Однак практика показує, що небажано вакцинувати кролематок у перші 10-15 діб після парування.

Особливостями вакцинопрофілактики міксоматозу у неблагополучних зонах є швидке охоплення вакцинацією всього сприйнятливого поголів’я, обов’язкове систематичне спостереження за тваринами на кролефермах.

В Україні застосовують живі культуральні ліофілізовані вакцини проти міксоматозу кролів як імпортного так і українського виробництва*. Вітчизняні препарати виготовляють Сумська та Херсонська державні біофабрики, а також приватна фірма НВП “Біо-Тест-Лабораторія”. Зареєстровані імпортні вакцини виробництва Росії, Чехії та Словаччини. Крім того зареєстровані асоційовані вакцини проти міксоматозу та геморагічної хвороби кролів, але практика показує, що при застосуванні таких вакцин розвивається імунітет слабкої напруги. В таких випадках нерідко трапляється “прорив імунітету”, частіше стосовно міксоматозу. 

У разі виникнення хвороби, усіх кролів поділяють на дві групи: хворі та підозрілі у захворюванні (клінічно здорові). Усіх хворих кролів забивають та утилізують разом із шкірками. Клінічно здорових кролів імунізують. Тварини, що на час вакцинації були носіями вірусу можуть захворіти і підлягають забою.

Лікування проти міксоматозу не розроблене. Проте є відомості про успішне застосування імунної сироватки, або крові від імунізованих кролів внутрішньом’язовим введенням.

Неабияку роль у профілактиці цієї хвороби є і дотримання санітарно-гігієнічних норм, вчасна дезинфекція та дезінсекція приміщень, застосування репелентів. Дезинфекцію кролятників, інвентаря, кліток проводять 3%-м гарячим розчином їдкого натру, або аерозольно формаліном. На 1 м3 приміщення розраховують 15-20 мл препарату.  Гній знезаражують біотермічним  способом, рідку фракцію – застосуванням хімічних засобів: формальдегіду, аміаку, сухого хлорного вапна. Серед репелентів – речовин, що відлякують комах – є відомі такі як оксамат, бензимін (гексамід) та діетилтолуамід (ДЕТА).

Карантин знімають знеблагополучного пунктк  через 15 днів після останнього випадку захворюваня та проведення ветеринарно-санітарних заходів. У неблагополучний пункт заборонено ввозити кролів впродовж 2 місяців після зняття карантину, у загрозливу зону – впродовж 1 місяця.

 



* При купівлі вакцин ви маєте право запросити сертифікат якості, або його копію. Звертайте увагу на відповідність назви та серії препарату

Медведь с водительскими правами

В этом качестве выступила медведица по кличке «Девочка», которую дрессировал известный цирковой артист Валентин Филатов. Однажды его труппа гастролировала в Штутгарте (ФРГ). В городском спортивном зале, специально оборудованном для выступлений артистов советского цирка, шла репетиция. Медведица Девочка, сделав последний круг на мотоцикле, выехала, как положено, за кулисы и, быстро миновав зазевавшегося ассистента, проследовала через ворота на городское шоссе. Свернув направо, Девочка влилась в общий поток машин и поехала к центру города.

На первом перекрестке ошарашенный регулировщик тут же дал Девочке зеленый свет. На втором перекрестке регулировщик, быстро остановив поперечное движение, пропустил мотоцикл, мчавшийся со скоростью 40-50 километров в час. На третьем перекрестке медведице тоже дали зеленую улицу. Лишь после четвертого перекрестка спортивный автомобиль с Филатовым, став поперек дороги, преградил путь отважной мотогонщице. Девочке пришлось остановиться. Местная полиция выписала медведице международные водительские права!

Крылатый Полиглот

Волнистый попугайчик Кешка овладел сразу тремя языками. Правда он проявил эти способности не сразу. Орнитолог-любитель из Донецка А.Мазур уже подумывала над тем, чтобы завести себе белее способного ученика. И вдруг, спустя семь месяцев после своего появления в квартире, попугай разговорился. Услышаные фразы Кешка усваивал мгновенно. Свои монологи он произносил ежедневно. Прочувствовано благодарил за хлеб-соль, регулярно напоминал девочке Оксане, что ей пора учить уроки, засидевшимся гостям с упреком  кричал по украински "До побачення!". А воробьев за окном приветсвовал неизменно "бонжур". Кешка выучил 120 слов , да еще и на разных языках. Дорожа своим крылатым "вундеркиндом" хозяин обучил попугая повторять домашний адрес, на случай если тот заблудится!

Удивительные петухи

1.     Работники  кухни днепропетровской средней школы № 29 в 1976 году обнаружили у петуха…девять сердец и три печени. Все они были нормально развиты, все одинаковы. Ученые Днепропетровского медицинского института, куда повара передали свою находку, отметили, что подобных случаев еще не было зарегистрировано. Медицине известны факты, когда у людей или животных было по два сердца. Но такие организмы значительно отставали в развитии, оказывались вовсе не жизнеспособными: один орган мешал другому. У этого же петуха, выросшего на Новомосковском птицекомбинате, все сердца работали нормально.

«Диво-90» та Журнал “Здоровя тварин і ліки” №1, 2006

 

2.     Найважчий у світі півень на кличку “Чудо” у 1973 році важив 10 кг. Він був настільки агресивним, що покалічив собаку і убив двох кішок.

 

Журнал “Здоровя тварин і ліки” №1, 2006

трёхглазый бичок

Трёхглазый бык родился в 1985 году в животноводческом комплексе колхоза «Мир» Токмакского района Запорожской области. Третий глаз – посредине лба, на уровне двух обычных, чуть меньше их, по цвету - такой же. И видел им бычок, как было установлено, отлично