Про співтовариство

всіляке сприяння захисту народу і теренів України від зовнішніх загарбників і внутрішньої зради
Вид:
короткий
повний

Захистимо Україну

Л а с т і в е н я т о н ь к а


Ластівенятонька,
Ластівенятонька -
Милі дівчатонька,
Милі хлоп'ятонька...
Дзвінкі - чудесні -
Линете зрання,
Краплі небесні
Праці й кохання!

Серця - краплини,
Життя струмочки - 
Землі Вкраїни
Доньки й синочки

       О.Райдуга

Вірш написано у 2005 році. Як, конкретно відбувався творчий процес? У серці визрівав згусток енергії почуттів, тепла, любові, переживань за Україну... і був серпень, за вікном натхненно і заповзято носилися ластівки. Спрацював стартер творчого процесу - конкретна тема милих ластів'ят наклалася на визрілий згусток почуттів до України... - народився вірш... про який судити Вам, дорогі читачі і шанувальники. 

Влада зробила усе, що в її силах, аби ми програли цю війну. :(

  • 12.11.14, 00:47
kohaniv
 
Як повідомляють представники добровольчих батальйонів, українська влада, як завжди, бреше і щодо забезпечення бійців Національної гвардії, і щодо того, як відбувається підготовка бійців перед відправкою на фронт. Про це на своїй сторінці в Фб написав Микола Коханівський.


«Пише ройовий батальйону ОУН - друг Кобра. Познайомився тут з танкістом, тиждень як в АТО. За миру був трактористом на Житомирщині. Мобілізували, відправили на курси танкістів. Каже, повчили 3 дні і сюди. Ясно, який з нього танкіст. Тиждень в тилу посидів і на передову. Пару днів як сюди приїхав.

А вчора наш БМП підірвався. Солдатики з його ж партії, нічого тут ще не знають, не туди звернули і виїхали на дорогу, що на Донецьк веде. Нема тепер БМП. Дивом всі живі хоч залишились.

Командування їм навіть не розказало, де свої, а де вороги. Світла в солдат нема, ми їм дроти проводим від своїх генераторів. Рації їм теж свої віддаєм, в них - жодної. Їх навіть не годують, тільки сухпайки видають.

Влада зробила усе, що в її силах, аби ми програли цю війну. Та, слава Богу, є добровольці і волонтери. Так і тримаємось», - пише
Микола Коханівський.
http://k-z.com.ua/ukrayna/32473-vlada-zrobila-use-shcho-v-jiji-silakh-abi-mi-prograli-tsyu-vijnu

про рабів

....Дивна річ, що вони тільки зараз цю качку запустили, про двох рабів, могли б і раніше бовкнути, бо самі цим займаються не перший день. Для прикладу:
...Більш посилань ліньки шукати. Ну то що-брати? Слов'яни? ...послідовники загарбників, від мамаїв-батиїв, османів, до гітлерів-сталінів!
..ватне карябання видаляється!

Украинский «Айдар» для украинцев - от Бога дар

  • 08.11.14, 22:13
08aydar
Чего бы следовало выпросить у Бога для нашей власти, так это – мозгов. Все у нее есть: и умение воровать, и фальсифицировать выборы, и организовывать откаты даже тогда, когда в стране денег нет, и создавать себе доход на детях-инвалидах в размере 24 миллионов гривен, и умение позволить сбежать главному подозреваемому в убийстве Небесной сотни. А вот мозгов – нет.

Все ей не хватает ума понять, что народ бастует или свергает власть только тогда, когда эта власть – заедается. Именно поэтому и сбежал янукович с награбленным, поскольку понимал, что обозленный народ готов его поставить к стенке. Естественно, не факт, что он этой стенки избежал в исторической перспективе, но на данный момент он греет золотой унитаз под бдительным взором двуглавого орла, что все более напоминает ощипанную курицу.

Нынешняя власть олигархическо-феодального строя, с замашками на демократию, цинично попытавшись у народа украсть победу в Революции Достоинства, на людях говорит правильные и толковые слова о реформах, поднятии достатка людей, нормальной системе налогообложения, развитии образования и здравоохранения, перераспределении национального богатства и т.д. Но за глаза, когда народ не видит, продолжает жить по законам януковича, подворовывая так, вроде как завтра – конец света. И при этом народу постоянно не забывают напоминать, что
в стране – война, а потому критиковать власть, а уж тем более ее свергать (а в понятии Порошенко и Ко их, любимых, и заменить-то некем) – боже упаси.

При этом деньги, что выделяются на армию, как-то нечаянно исчезают, за правилом: война все спишет, а я – стану миллионером.


Само собой разумеется, что тех, кто защищает задницы чиновников в Киеве, проливая свою кровь на передовой, не устраивает факт наглой коррупции, процветающей в Киеве, и что власть отгораживает себя мантрой: власть во время войны не критикуют и не трогают. И не удивительно, что бойцы готовы с оружием приехать в Киев, чтобы пообщаться с представителями олигархата, натянувших для безопасности маски демократов. И Семенченко, однажды придя с батальоном под здание аппарата президента, как-то раз навел шороху, заставив Гелетея (того, что видел применение на Донбассе ядерного оружия) слегка подмочить штаны.


Тогда
власть отделалась легким испугом, а Гелетей после этого даже успел побывать в министрах. Вот только выводов из этого случая власть – не сделала. Отсутствие мозгов и уверенность с собственной безнаказанности превращает украинскую власть в камикадзе, что свято верит, что она – Гудини, и у нее все под контролем. Так ведь и янукович так думал!!!

А ту раз, и в Киеве нарисовался «Айдар», заставив прокурора Киева Сергея Юлдашева не просто нервничать, а даже, с перепугу (глотнув для храбрости коньяку?), заявить: «одно дело, когда солдаты на Востоке защищают наше государство. Другое - когда они едут в города с оружием. В частности, в столицу. Более того, я считаю это внутренней угрозой. Согласитесь, они ведь непрогнозируемы. Могут даже военный переворот совершить...»


Возникает вопрос: а почему это прокурор заговорил о перевороте? Как считают опытные психологи, человек всегда озвучивает то, чего и в самом деле боится. Но почему прокурор имеет подобный страх? А тут тоже, прям по канонам психологии, ответ лежит на поверхности: потому что прокурор знает, что власть ведет себя паскудно и ее есть за что свергать. Но, как и любая власть, она запрещает это делать.


Ведь оно как? Ни один сепаратист – не наказан. Ни один депутат, голосовавший за законы 16 января 2014 года – ответственности не понес. Ни
один вор, обворовавший украинский бюджет, денег назад не вернул и в содеянном – не покаялся. То есть: нынешняя власть, прикрываясь принципами демократии, продолжает вести политику януковича, проведя в Верховный совет сыновей, любовниц и водителей, а вот о народе думать никто не собирается. Тем более, возвращать что-то в государственную собственность, кроме Межигорья (как откупного перед народом).

А айдаровцы, они чего требовали? Они призывали власть вернуть вертолетную площадку, как имущество, государству. Разве ж они требовали чего-то противозаконного? Они просто продемонстрировали власти Порошенко и его подхалимам в лице прокуроров простую и банальную истину, что оружием и добрым словом можно добиться куда больше, чем просто добрым словом. И киевский прокурор это – знает. Как знает и тот факт, что ребята на передовой кровью омывают украинскую землю, пока в Киеве делят власть, деньги и выстраивают очередные схемы по воровству бюджетных средств и земельных участков, примеряя на себя имущество, отобранное у януковича или кого-то из его своры.


А айдаровцы – молодцы. Они правильно сделали. И украинцы полностью разделяют их мнение в том аспекте, что его величество кольт всегда вовремя наставляет вора на путь праведный. Это истина. Так что айдаровцы, с такими требованиями, что вы предлагаете, добро пожаловать в Киев. И киевлянам приятно, и
власти – стремно совсем наглеть.


Автор: Лина Тыха,
http://k-z.com.ua/ukrayna/32470-ukrainskij-ajdar-dlya-ukraintsev-ot-boga-dar

Відгородити муром чи випалити напалмом?

  • 08.11.14, 08:46
Сергей Жадан: Недонецкие донецкие (на укр.яз.)
23:47 / 07.11.2014 — Новости Донбасса

Сергей Жадан в своей колонке рассуждает о "донецких", которые оказались в меньшинстве:

"Виявляється, наша гідність розповсюджується лише на тих, хто перебуває в більшості.

Така дивна річ – брав участь у проекті "Жива бібліотека", який робила донецька "Ізоляція". Ідея в тому, щоби показати киянам дещо інший Донбас, привернути до нього увагу мешканців столиці. Мовляв, нам усім і надалі бракує взаємоповаги та взаєморозуміння, мовляв, ми й далі, говорячи одне про одного, керуємося стереотипами та кліше, не надто вдаючись у деталі того, що відбувається. Добре було б, звісно, почати робити все це років десять тому, ну але краще пізно, ніж ніколи. І ось, власне, така дивна річ – на початку зустрічі модератор запитала публіку, чи є серед присутніх кияни. Виявилось – жодного. Всі з Донбасу. Ну й кілька харків'ян.

Виявилось, у мешканців столиці особливого інтересу до іншого Донбасу немає. Інші інтереси, інші пріоритети. Зрештою, чому б і ні – у всякого своя доля. Ось доля донецьких – не сепаратистів, не терористів, не "ватників", не українофобів – нині збиратися в різних містах і говорити про свій Донбас, який вони залишили і до якого мріють повернутися.

Зрештою, їхні проблеми, вірно? Чому ми маємо цим перейматись? Нас більше хвилюють наші принципи та переконання, у нас у всіх свої проблеми та бачення їхнього вирішення. Ми можемо хіба що нервово реагувати на кожне інформаційне повідомлення про "знахабнілих біженців", що не надто гречно дякують за можливість жити в наших мирних містах, можемо вирішувати, сидячи в барах чи клубах, що нам робити з територіями, що не надто відповідають нашим уявленням про те, якими мають бути правдиві українські території – себто, просто відгородити їх муром чи все таки випалити напалмом.

Ми можемо обурюватись результатами голосування на Донбасі й тішитись, що не весь Донбас має нині можливість голосувати. Одним словом – у нас є стільки всього сказати мешканцям Донбасу, незалежно від того, кого вони підтримували взимку, чим вони займалися навесні, і яким чином вони опинилися на наших територіях влітку та восени. У нас стільки патріотизму та демократичних настанов – з усіма зможемо поділитись. Революція гідності, чьо там.

Вони приходять на концерти й виставки, з ними знайомишся на вулицях, вони нагадують про себе листами й телефонними дзвінками. Вони несподівано для себе (та й не лише для себе – несподівано для нас усіх) опинилися в чужих містах, в дивних обставинах, в незрозумілому статусі. Незрозуміло, скільки їм тут лишатися, незрозуміло, куди їм повертатись, незрозуміло, як їм реагувати на всі ці заклики співгромадян, повертатись назад і воювати за свої міста, які вони "віддали сепаратистам".

Виявляється, наша гідність розповсюджується лише на тих, хто перебуває в більшості. На тих, хто опинився в меншості, вона не розповсюджується. На них розповсюджується, скоріше, наша зверхність і неуважність, наше роздратування й наші страхи. Ось вони й тримаються одне одного, ці донецькі, як сироти на святі нашої гідності. І кого цікавить, що багато хто з них теж тримав удома – там, у себе, на Донбасі – синьо-жовті прапори, виходив із ними на вулиці, потрапляв із ними під роздачу. Це деталі, а ми мислимо концепціями. Максимум можемо дозволити їм лишатися в наших містах і не повертатися додому.

Оскільки – куди там повертатись? Немає куди повертатись, немає там нічого, немає з ким поговорити, немає про що. Останнім часом кілька разів доводилось бачити, як плачуть чоловіки. Дорослі чоловіки, не схильні загалом до істерик та слабкості. Стояли, позбавлені дому, позбавлені можливості туди повернутись, позбавлені свого минулого, позбавлені свого майбутнього. Стояли, не зовсім розуміючи, як їм далі жити в цьому житті, в цій країні, поміж цих людей. Себто, поміж нас. Я говорю зовсім не про жалість. Гадаю, вони щонайменше потребують жалості. Вони сильні й розумні, і все у них буде гаразд. Я говорю про гідність. Ну, ви самі розумієте, чию".

https://www.youtube.com/watch?v=P5istVIPIpc

Судьба нашей армии решается не в Донецке, не в Мариуполе

  • 05.11.14, 12:36
 – в Киеве. Потому что солдаты и офицеры без тыла – смертники

Судьба нашей армии решается не в Донецке, не в Мариуполе – в Киеве. Потому что солдаты и офицеры без тыла – смертники

Буквально в эти часы решается судьба нашей армии. Не в Донецке, не в Мариуполе – в Киеве. Потому что солдаты и офицеры без тыла – смертники, а в тылу засели такие, как Иван Апаршин. Этот «полкан запаса» в свое время окопался в оборонном департаменте Кабинете министров и всеми правдами и неправдами вставлял палки в колеса тем, кто кормил армию на принципах введенного с 2007 года аутсорсинга. «Крышует» он гособъединение «Концерн «Военторгсервис» - правопреемника Главного управления торговли тыла Минобороны. Все бы ничего, если бы «Военторгсервис» не был… банкротом. В принципе, политическим банкротом является и Апаршин, который на недавних выборах пытался стать депутатом от партии экс-министра МО Анатолия Гриценко, но связи в верхах, невзирая на Революцию Достоинства, продолжают играть свою роль.

В итоге Апаршин может оперативно убрать с рынка четыре фирмы, кормящие армию по контракту до конца года, и на их место завести  «Военторгсервис», который сам же планирует и возглавить (раз с депутатством не сложилось). Нам не известны рычаги влияния Апаршина на министра обороны, но известно, что генерал-полковник Полторак написал уже письмо на имя премьера Яценюка с предложением определить монополиста по питанию армии на 2015 – 2017 гг. - «Военторгсервис». Если Премьер пойдет на поводу тыловых крыс и штабных сук – армии хана.

Потому что, повторяем, «Военторгсервис» - банкрот, не имеющий собственных мощностей для обеспечения Вооруженных сил, зато обремененный долгами перед всеми. К примеру, его структурное подразделение – «Белоцерковский военторг» - должен МО Украины порядка 42 млн. грн.

Комиссии МО и Геншатаба неоднократно уличали «Белоцерковский военторг» в попытках скормить солдатам некачественные продукты, в повальной антисанитарии, против ответственных лиц «БВ» возбуждались уголовные дела, но до протеже Апаршина так и не было донесено: принцип аутсорсинга – это тоже бизнес, но в армейских условиях он имеет специфику, отягощенную бременем национальной безопасности.

Ненакормленная армия не готова к выполнению боевых задач. Выведенный некачественным питанием из строя личный состав все равно, что поражен неприятелем. Сегодня наша армия ведет боевые действия. Для народа Украины это означает – все для фронта, все для победы. Для таких, как Апаршин, боевые действия – это дополнительные ресурсы, бюджеты, расходы, «мать родна» одним словом.

И если он приберет к рукам питание военных – наша армия окажется заложником игр штабных сук. На чьей стороне глава Кабмина – узнаем через пару часов. Знает ли он, как в случае победы «Военторгсервиса» Апаршина отреагируют военные, которым в окопах терять нечего?

Инна Волева, 
Kraina


«Перемир’я» чи «Вітчизняна війна»?

  • 05.11.14, 11:41


 

«Перемир’я?» — зі сміхом запитав у бойовиків Михайло Порєчєнков. І взявся за кулемет... А потім розповів: «В аеропорту (де він стріляв по українських бійцях. — С.Г.) я переконався, що перемир’я немає і не було».

Що ж, слід визнати — хоча би про щось Порєчєнков сказав правду. І хоч би як він потім крутив, пояснюючи цей епізод, — мовляв, і патрони були холостими, і стріляв він кудись угору, і каску блакитну з написом PRESS одягнув суто випадково, і взагалі — йшлося про постановочні кадри, — але факт є фактом: перемир’я у Донбасі немає. Як на лінії фронту, так і (головне!) у головах місцевих і присланих із Росії та Придністров’я «вождів». Й у головах виконавців ролей пересічних бойовиків, «гарматного м’яса», «ватників» у тій грандіозній трагедії, що її на очах усього світу розігрують Кремль і Луб’янка.

Утім, судіть самі — чи є на Донбасі «перемир’я» і чи наявне там «припинення вогню» — не тієї стрілянини, щоб полякати когось, а тієї, яка б’є і прицільно, і по площах, лишаючи після себе мертвих, поранених і випалену землю.

Ось коротка хроніка кількох останніх діб.

 

Неділя, 2 листопада

 

За добу загинуло троє українських військовиків, семеро отримали поранення. За словами речника Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрія Лисенка, «протягом доби бойовики чотири рази обстріляли наші війська з установок «Град»: тричі поблизу Маріуполя, а також на околиці села Водяне Новоазовського району. На півдні також відбулися обстріли у районах населених пунктів Павлопіль, Новоласпа, Гнутове та Гранітне. Також бойовики чотири рази обстріляли з танків, мінометів та стрілецької зброї блокпост українських військових неподалік села Майорське у передмісті Горлівки». Це на Донеччині; на Луганщині найнебезпечніша ситуація склалася на блокпосту в районі селища Кримське, який бойовики п’ять разів обстріляли з «Градів». Обстріли відбулися й у районі Щастя, Чорнухиного, Золотого, Гірського. Лисенко зазначив, що триває інтенсивне переміщення військової техніки та живої сили противника з території РФ на територію, підконтрольну бойовикам: «Фіксується переміщення техніки, але її точна кількість нам невідома». Крім того, в районі одного з блокпостів поблизу Маріуполя стався теракт, унаслідок якого двоє військовиків загинули, один отримав поранення. «На блокпост на автомобілі приїхав мешканець одного з навколишніх сіл, який начебто збирався передати певну кількість гуманітарного вантажу для бійців полку «Азов». Автомобіль було зупинено для догляду. При підході до транспортного засобу доглядової групи військовослужбовців відбувся потужний вибух», — зазначив Лисенко.

 

Субота, 1 листопада

 

За останню добу в зоні АТО загинули шестеро українських бійців, ще 10 отримали поранення. Терористи шість разів завдавали ударів по позиціях сил АТО на території аеропорту «Донецьк» та селища Піски з мінометів, гранатометів, зенітних установок та стрілецької зброї. Також бойовики обстрілювали позиції українських військових у районі Дебальцевого, Орлово-Іванівки та Малоорлівки Шахтарського району Донеччини. У районі селища Сартана прикордонники двічі зафіксували повітряну розвідку за допомогою безпілотників. Також терористи активізувалися на півдні Луганської області. Випадок застосування реактивних систем «Град» для обстрілу позицій сил АТО зафіксовано поблизу села Чорнухине в районі Дебальцевого. В районі Шахтарська і Тореза переміщалася техніка та жива сила терористів.

 

П’ятниця, 31 жовтня

 

За останню добу в зоні АТО загинув один військовий, ще чотири поранено. Про це повідомив Андрій Лисенко. Крім того, звільнено одного пораненого військовика, повідомив він.

 

Четвер, 30 жовтня

 

За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції загинуло семеро українських військових, 11 — дістали поранення. Про це на брифінгу повідомив Андрій Лисенко. «Біля села Петрівське Волноваського району під час руху колони сил АТО український підрозділ, який здійснював прикриття, виявив диверсійну групу терористів і вступив у бій. Частину диверсантів було знищено на місці, решта відступила. Під час цього бою загинуло троє військовослужбовців, один отримав поранення. Завдяки мужності наших розвідників вдалося уникнути значно більших втрат, — сказав він. — Ще одна колона вступила в бій на півночі зони АТО, на правому березі річки Сіверський Донець. Зараз активність терористів зосереджена в районі селищ Кримське та Сокольники Новоайдарського району».

 

Далі, думаю, заглиблюватися у хроніку подій не треба — картина зрозуміла.

Перемир’я справді немає. Масштабної війни на всіх напрямках — теж. Але це все одно війна, вона триває безупинно — практично щодня на фронті гинуть та дістають поранення військовики точаться запеклі бої, працюють системи «Град» та артилерія, руйнуються цивільні споруди та падають під кулями й осколками цивільні люди. А тепер, як бачимо, до цього «асортименту» додалися ще й начинені вибухівкою автомобілі — класична зброя терористів.

У світлі наведених фактів не те, що вкрай незугарно, а відверто цинічно лунають слова деяких коментаторів та офіційних осіб про те, що, мовляв, «минулої доби в зоні АТО «режим тиші» порушувався 45 разів»... Яка тиша? Якщо цю «тишу» за добу щонайменше десятки разів розривають постріли з гармат та черги важких кулеметів (як-от той, з якого стріляв Порєчєнков), то це не просто «окремі зіткнення», а справжні бойові дії тієї війни, для якої поки що не знайшли кращої назви, ніж «гібридна війна». Нехай буде так, поки хтось не намацає краще позначення для розпочатого Кремлем на сході України бойовиська; головне — давати собі звіт, що це війна, і називати речі своїми іменами. Бо ж якщо війна — то не якась там «зона АТО», а фронт, не «бійці АТО», а фронтовики. Ну і, звичайно, вся інша територія країни — це тил, ближній і глибокий, оперативний і військовий. Зрештою, Президент і Верховний Головнокомандувач Петро Порошенко не випадково ж уже кілька разів ужив поняття «Вітчизняна війна 2014 року», чи не так?

І це не просто слова. Від правильного найменування тих чи інших явищ залежить дуже багато. Навмисно наведу такий приклад, що краятиме серце у багатьох читачів «Дня»: погодьтеся, «загинув під час АТО» і «загинув на Вітчизняній війні українського народу» — це не зовсім те ж саме...

Але ж, сказавши «а», слід говорити й «б». Власне, не тільки говорити, а й діяти відповідним чином, дотримуючись принципу єдності слова і діла.

Якщо йдеться про війну, та ще й істинно Вітчизняну, то слід відповідним чином перебудовувати і фронт, і тил, і структури державного управління, і командування Збройними силами та Нацгвардією. Треба і психологічно до кінця перебудовуватися — як можновладцям, депутатам, чиновникам і бізнесменам, так і пересічним громадянам України. «Все для фронту, все для перемоги!» — без утілення в життя цього принципу не буде перемоги, нехай і «гібридної», як сама ця війна, тобто досягнутої далеко не лише воєнною силою. Перемоги, яка, зокрема, мусить вилитися й у те, що жоден Порєчєнков не матиме змоги вільно приїхати в українське місто і взятися за кулемет, щоб потішити свою імперську пиху й постріляти по українцях...

 

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ