Про стрес і проблеми
- 07.09.19, 10:31
Сьогодні прочитав, що в ході експерименту "Біосфера 2" була змодельована замкнута (під куполом) екологічна система площою 1,5 га. Вона була населена різноманітною флорою та комахами. І от що цікаво - вчені не змоделювали там вітер, а без регулярного розкачування крони дерев ставали крикими і ламалися під власною вагою.
Одразу ж згадалась історія про метелика. Мандрівник побачив, як з кокону народжується метелик. Точніше намагався народитися, бо отвір був дуже тонкий, і метелик все ніяк не міг крізь нього вийти назовні. Пройшло кілька годин, а у метелика все ніяк не вдавалося вибратися з кокону. Тоді мандрівник по доброті душевній акуратно ножом розкрив кокон і метелик вибрався назовні. Однак він мав слабке тільце і немічні крила, залишившись таким на все життя. Виявляється, що метелик повинен був самостійно пролізти крізь цю щілину в коконі, щоб рідина з тіла перейшла в крила, зробивши їх сильнішими і придатними для польоту.
Людство все життя прагнуло зробити своє життя комфортнішим і кращим. В цьому наша унікальність - ми перехитрили еволюцію. Але в погоні за комфортом ми вбили вітер і прискорили темп життя настільки, що зараз легко ламаємося під стресом.
15
Коментарі
petit oiseau
17.09.19, 10:41
я бы не стала настолько обобщать
Phaeton
27.09.19, 10:54Відповідь на 1 від petit oiseau
Мені було би цікаво почути вашу думку з цього приводу? Невже ми не намагаємося уникати стресу з малих років. Постійно йду по вулиці і чую слова батьків / бабусь і дідусів до дітей / онуків "не біжи, не стрибай, не чіпай, не лізь туди і т.д.", хоча вони знаходяться далеко від автомобілів і інших небезпечних для життя факторів. а також "не плач, не показай страху, бо інші сміятимуться". і от виходить, що з дитинства культивується страх світу і заборона на прояв емоцій. не у всіх, звісно, але у багатьох.
petit oiseau
37.09.19, 11:09Відповідь на 2 від Phaeton
и многих детей это останавливает?нет, проблема, безусловно, есть, но она гораздо глубже.
впрочем, для блогов это слишком монументально.
Phaeton
47.09.19, 11:13Відповідь на 3 від petit oiseau
дійсно, зупиняє не усіхнаскільки глибше? що маєте на увазі? хоча б тезисно скажіть (коли матимети сили і бажання - не хочеться знову відривати вас від відпочинку)
petit oiseau
57.09.19, 11:16Відповідь на 4 від Phaeton
отдых? ах, если бы...хотя кофе-брейк можно и так назвать
Phaeton
67.09.19, 11:22Відповідь на 5 від petit oiseau
тоді приємного перепочинку і чекатиму на вашу ельфійську мудрість
petit oiseau
77.09.19, 11:25Відповідь на 6 від Phaeton
вот так зайдёшь легкомысленно поболтать, а от тебя сосредоточенно ждут эльфийской мудрости. в семь лет.
Phaeton
87.09.19, 11:41Відповідь на 7 від petit oiseau
так, стоп
яка тоді у сім років може бути втома від справ?? плюшеві ведмедики надто важкі чи уроків в школі задали забагато?
і про кого тоді ваша замітка "пусть"? - про особистий щоденник?
а якщо серйозно, то приємний перепочинок може бути у медитації або сні, як у анекдоті:
шеф кричить на підлеглих:
- я знаю, що дозволив вам вздрімнути під час обідньої перерви, але приходити на роботу в піжамі - це вже перебір!
Сyрi
97.09.19, 11:47
Хватаєм дубіну і біжимо жити в ліс.
Syrena27
107.09.19, 11:50
Ой, тема скользкая и обширная. С одной стороны, общество старается избегать стресса. У детей сейчас как? Вечный праздник - аниматоры, уйма игрушек, даже малыши на праздниках не развлекают себя сами - для этого есть специальные люди. Это хорошо. Но на мой взгляд - очень пагубно влияет на процессы формирования детей. Вечный вау-фактор, вечное ожидание праздника, неумение бороться со скукой и стрессом делают детей инфантильными. Но при всем этом, повышается уровень стресса от учебы - ЗНО на носу, Интеллект, Росток, танцы, балет, борьба, футбол. Дети как маленькие пони бегают по кругу. Но, опять же на мой взгляд, именно этот стресс не дает им навыка борьбы со стрессами во взрослой жизни.
Короче - нужен баланс.