хочу сюди!
 

Людмила

44 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Бішкек, частина 2. Столиця за збігом обставин

  • 15.10.19, 19:48

Заключна замітка про поїздку до Киргизії. Зі столиці я починав розповідь про неї (у першій частині показав Ошський базар і площу Ала-Тоо), столицею і закінчу. Зранку останнього дня групова частина нашої поїздки завершилася; так як мій літак вилітав аж ввечері, з’явилась можливість походити по місту своїм ходом. Нижче розкажу, що в ньому варто побачити, і що не варто також.

…у 1862 році в ході війни з кокандським ханом війська Російської імперії захопили і зруйнували фортецю Пішпек. На цьому місці вони встановили невеличку заставу, яка за кілька років переросла у слобідку. Цікаво, що на 1897 рік у переписі населення майбутньої киргизької столиці киргизів узагалі не значилось, а найбільше кількісно були представлені росіяни, дунгани (китайці-мусульмани) і сарти (узбеки-землероби).

На той момент Пішпек був найменшим із майбутніх великих міст Киргизії, і куди логічніше, щоб столицею став сусідній Токмак… але той потерпав від повеней, зрештою в 1924 році до Пішпеку дійшла залізниця, що й зіграло вирішальну роль. Ще через два роки місто перейменували на честь професійного революціонера Фрунзе, який тут народився.

Декомунізація у незалежній Киргизії якщо і була, то дуже символічна, але хоча б зі столицею розібралися. З тим тільки нюансом, що «Пішпек» - узбецьке слово, а киргизи з узбеками нині не надто дружать… І тут хтось згадав майже співзвучне ім’я одного з киргизьких батирів.

Більшості туристів сучасний Бішкек не надто подобається, головним чином із-за тотальної понаїхаловки, і як наслідок, хаосу та сумбуру. З 1991 р. населення міста з 625 тисяч виросло до мільйона, а якщо брати до уваги суцільну смугу сіл навколо, то цю цифру сміливо можна збільшувати в півтора-два рази. Крім того, у традиційно кочових киргизів немає особливо цікавої архітектури і на перший план виходить хіба що радянська спадщина.

Мені ж (так як я досі практично не бачив азіатських міст в принципі) навіть це було цікаво, тому Бішкек більше сподобався, ніж ні. І взагалі, хіба не може не викликати захвату місто, заднім планом для якого виступають фантастичні засніжені вершини Тянь-Шаня?..


11

Коментарі

115.10.19, 20:09

написів багато на росмові. а якою місцеві жителі спілкуються? от на вулиці просто-звертав увагу?

мо, ти десь це і озвучував-чьото провтикала.

    215.10.19, 20:16

    Чудово, дякую
    Боюсь, відвідинам може більше завадити черговий виток політичної нестабільності, не такої як у нас- а хардкор по азіатському, як у них водиться

      315.10.19, 20:29

      цікаво! універ схожий на клуб в Глухівцях

        415.10.19, 20:48Відповідь на 1 від disu

        У північній Киргизії всі розуміють російську, але за винятком Бішкека киргизи між собою говорять своєю мовою. У Бішкеку часто навіть між собою говорять російською і (за словами нашого водія) це єдине місце в країні, де киргизи можуть не знати киргизьку.
        На півдні всі говорять своїми національними мовами, російська хіба для міжетнічного спілкування (киргизів з узбеками), багато молоді її взагалі не знає.

          515.10.19, 20:49Відповідь на 2 від NoTaRь

          ну у них ще землетруси бувають а відносно політичних чи етнічних заворушень, тут як пощастить, але це завадить оглянути Бішкек чи Ош максимум.

            615.10.19, 20:50Відповідь на 3 від Анна-Марія

            він схожий на радянські клуби багато де насправді)

              Гість: Апрель_ка

              716.10.19, 13:47

              цікава розповідь

                816.10.19, 23:32

                Дуже дякую за цикл фото-оповідей.

                  917.10.19, 01:20Відповідь на 8 від Nech sa paci

                  І я вдячний усім, хто осилив до кінця)

                    1022.10.19, 21:19

                    дуже-дуже цікаво

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна