Дякую моїм батькам.....
- 20.09.13, 08:20
Збитки фактично попереджено, майно не вийшло із відання МО України (готель) та ДСНС України (с. Нова Гута)
Івано-Франківською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері у результаті проведення прокурорської перевірки щодо дотримання вимог Земельного кодексу України посадовими особами піднаглядних формувань Івано-Франківської області встановлено факт вчинення перевищення службовими особами філії Центрального спеціалізованого будівельного управління (госпрозрахункового) Міністерства оборони України – «Укробронбуд» службових повноважень при реалізації нерухомого майна в селі Майдан Івано-Франківської області приватній структурі, яке було оцінено на 124 375 грн. Між тим, фактична ринкова вартість земельної ділянки, якої представники бажали заволодіти представники приватної фірми на сьогоднішній день складає 2 240 тис. грн.
Окрім цього представники приватних структур використовуючи підроблені документи організували схему протиправної передачі нерухомого державного майна – будівлі у центрі м. Івано-Франківська, загальною площею понад 1,5 тис. м. кв., ринковою вартістю 10 млн. грн., та у подальшому намагались легалізувати дані документи шляхом прийняття відповідних рішень судовими органами та оформлення права власності на цю споруду. Але завдяки вчасними діям представників правоохоронних органів зазначена схема була викрита, необгрунтовані рішення судів скасовані. Настання збитків для держави внаслідок таких протиправних дій попереджено.
На сьогоднішній день за наслідками цих перевірок спецпрокуратурою зареєстровано 2 кримінальних провадження, здійснюється досудове розслідування.
Заступник Івано-Франківського прокурора
з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері
молодший радник юстиції
Андрій ВеличкоБлизько 200 військовослужбовців Івано-Франківського та Львівського військових гарнізонів взяли участь у щорічному військовому паломництві до чудотворного місця явлення Божої Матері у Зарваниці. Потрібно зазначити, що в цьому році воно ювілейне – v, і приурочене до 1025 річниці Хрещення України – Русі. Цьогорічним гаслом, яке об’єднало паломників у погонах зі всієї України було – « Один Господь, одна віра, одне хрещення».
Організаторам прощі до Зарваниці виступив Департамент Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур та Міністерство оборони України. Паломництво відбулось з благословення та за участю військового єпископа – владики Михайла (Колтуна), керівника Департаменту. На щорічну військову прощу до Зарваниці були запрошені представники Міністерства оборони України, Міністерства Внутрішніх справ, Внутрішніх військ МВС України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України та Державної пенітенціарної служби України, Державної прикордонної служби України. У паломництві взяли участь понад 1000 військовослужбовців разом з членами їхніх родин. На прощу прибули іноземні делегації військовослужбовців з Німеччини та Хорватії на чолі з головними капеланами військових ординаріатів цих держав.
Захід розпочався з панахиди за загиблими військовослужбовцями та правоохоронцями. Далі відбулось покладання квітів до пам’ятного знака загиблим за волю України, яке продовжилось урочистою ходою представників силових структур до площі перед собором, де відбулось відкриття заходу. До паломництва долучились представники афганських громадських організацій, які молились спільно з військовиками. Завершилось паломництво Архієрейською Божественною Літургією в якій взяли участь всі учасники паломництва та чимало місцевих жителів, що приїхали на дійство зі всього регіону.
- Військові медики військового клінічного медичного центру Західного регіону кожного року беруть участь у паломництві, - розповіла головна медична сестра ВМКЦ старшина військової служби за контрактом Леся Шеремета. – Керівництво нашого закладу зажди з розумінням ставиться до духовних потреб персоналу. Для бажаючих потрапити на прощу виділили комфортабельний автобус, графік чергувань було змінено таким чином щоб всі паломники могли потрапити до цього святого міста.
Потрібно зауважити, що військові медики брали участь у паломництві не лише як учасники цього святого дійства. З військового клінічного медичного центру Західного регіону було виділено сучасний реніамобіль з бригадою досвідчених медиків, які протягом всього паломництва були на оперативному чергуванні і надавали медичну допомогу всім потребуючим.
- Я вперше потрапила у Зарваницю як паломник, - розповіла старший сержант військової служби за контрактом Марія Пилипюк. – Відчуття, які залишаються від відвідувань цих святих місць важко передати. Тут відчуваєш як очищається твоя душа.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Перехід на комплектування Збройних Сил виключно за контрактним принципом – одне із пріоритетних завдань, визначених Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України. А професіоналізувати військо, водночас зберігши кадри, можливо лише за умови реальних кроків вирішення соціальних проблем військовослужбовців. Тому не кількість – а якість стає основним критерієм для оборонного відомства.
Так, згідно з рішенням військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату полковника Ігоря Павлюка, військовими комісарами районних та міських військових комісаріатів нашої області спільно з командирами військових частин проведено «День військовозобов’язаних». Зокрема, на базі Прикарпатського військово-спортивного ліцею, що дислокований в м. Надвірна, а також у Івано-Франківському коледжі фізичного виховання і спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України проведено зустрічі з учнями старших класів, молоддю, а також з військовозобов’язаними, які за бажанням можуть присвятити своє життя одній із найблагородніших та найпочесніших місій – захисту Батьківщини.
– У багатьох людей служба в армії пов’язана з минулими стереотипами, а молоді люди ще із розповідей своїх батьків та старших наставників прив’язуються до минулого, – зазначив військовий комісар Івано-Франківського міського військового комісаріату підполковник Ігор Сорокопуд. – Адже, сьогодні служба в Збройних Силах – це не тільки Конституційний обов’язок, а й престижна професія. Молоді люди мають можливість самі вибирати, в якому населеному пункті чи у якій військовій частині їм служити: чи то у Військово-Морських Силах або в авіації, чи в десантних, механізованих або танкових військах, а можливо бути розвідником чи проходити службу у військових частинах радіоелектронної боротьби чи хімічного захисту, чи бути артилеристом, тощо. Це вибір кожного. Військовослужбовець має нормований робочий день з двома вихідними днями на тиждень, а у разі несення чергування – вихідний день, достойне грошове забезпечення, можливість кар’єрного зросту, перспективу отримання житла, можливість навчання за рахунок держави, в тому числі і у вищих військових навчальних закладах, та інші соціальні гарантії.
На даних зустрічах були присутні й офіцери військових частин Івано-Франківської та Львівської областей – окремого аеромобільного полку, що дислокований у місті Львів, бригади тактичної авіації та радіотехнічного батальйону Повітряних Сил ЗС України, які розташовані в обласному центрі Прикарпаття, а також центру забезпечення ракетами та боєприпасами, що розміщений поблизу смт. Делятин.
– Відбір у нашу військову частину ретельний – це, безперечно, вимоги до стану здоров’я, і психологічне тестування, і здача відповідних нормативів з фізичної підготовки – розповідає заступник командира 80 окремого аеромобільного полку підполковник Валентин Радик. – Однак, кожен з нас пишається службою в десантних військах. Усі, хто служить в нашому полку, незалежно від військового звання і посади, здійснює стрибки з парашутом. Та й на ринку праці наша професія конкурентоспроможна – військовослужбовець військової служби за контрактом уже на першому році служби, на первинній посаді, навіть одразу після школи та здобуття повної середньої освіти, отримує грошове забезпечення у розмірі мінімум 3 тисячі гривень. А займаючи сержантську чи старшинську посаду, в залежності від кількості років вислуги – до 4-6 тисяч гривень. Крім того, на території частини переобладнано казарми на гуртожитки покращеного типу, де безкоштовно проживають контрактники, а після першого контракту, через три роки служби, військовослужбовці військової служби за контрактом з сім’ями мають право на отримання службового житла. Пільгова вислуга обчислюється й у тих, хто виконує програми стрибків з парашутом – за один рік служби зараховується півтори. Тому й не дивно, що бажаючих проходити службу в нашій частині більше, ніж вакантних посад.
Зазначимо, що військовослужбовці-контрактники мають й інші соціальні гарантії – це безкоштовне забезпечення обідом, а під час несення чергування чи польових виходів – безкоштовне триразове харчування, це медичне забезпечення, можливість санаторно-курортного лікування, оплачуєма щорічна відпустка, а також, крім основного грошового забезпечення, надання грошової допомоги на оздоровлення під час відпустки та можливість отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі по одному місячному грошовому забезпеченні – а це, практично, 14 зарплат на рік. Крім того, усім військовослужбовцям, які проходять службу у високомобільних військах (автор – десантники), Військово-Морських Силах, військових частинах та установах, що дислокуються на території АР Крим, а також льотному та інженерно-технічному складу Повітряних Сил ЗС України з минулого 2012 року грошове забезпечення збільшено вдвічі – контрактники отримують від 3 до 5-6 тисяч гривень. Відбулося підвищення грошового забезпечення й у інших родах військ видів Збройних Сил Україні з 1 квітня та 1 вересня поточного 2013 року – загалом на 40%, крім того, поетапне збільшення грошового забезпечення зазначених військовослужбовців відбудеться з 1 січня, 1 квітня та 1 липня 2014 року – загалом на 100%, і становитиме також від 3 до 5-6 тисяч гривень в залежності від займаної посади та вислуги років.
А вимогами до кандидатів для проходження військової служби за контрактом є вік від 18 до 40 років, повна середня освіта і вище, придатність до військової служби за станом здоров’я, відсутність судимості, відсутність перебування на обліку у психіатра та нарколога. При цьому проходження перед цим строкової військової служби є необов’язковим.
Про особливості проходження військової служби розповів і заступник командира з виховної роботи 672 радіотехнічного батальйону майор Любомир Поп’юк. – Відстеження ситуації в повітряному просторі нашої держави – це основне завдання нашого підрозділу. Жодне повітряне судно в зоні визначеної відповідальності не залишиться поза увагою зміни, що несе бойове чергування. У нас дуже дружній та згуртований колектив. І 20% особового складу – це військовослужбовці-жінки, на яких потрібно рівнятись і декому із сильної половини людства – з гордістю зазначає офіцер. – Хоча в нас не такі жорсткі критерії відбору, як в десантні війська, психологічна стійкість та фізична підготовка – це необхідні умови та вимоги до майбутніх кандидатів. Військовослужбовці, що несуть бойове чергування на протязі доби, мають 2 доби для відпочинку, та, крім того, їм здійснюється доплата до основого грошового забезпечення.
Гордістю Збройних Сил України і Прикарпаття є й бригада тактичної авіації, що розміщена в обласному центрі та виконує завдання по охороні повітряного простору нашої держави. Охоплює почуття гордості, коли в небі над Івано-Франківщиною чути шум двигунів літаків-винищувачів МІГ-29, що розсікають хмари – це військові аси-пілоти демонструють вищий клас. Запрошуємо для служби й за контрактом й у цю частину.
Але не тільки достойна заробітна платня та соціальні гарантії являються основою для служби в армії, це лишень матеріальна мотивація, а це, перш за все, покликання, патріотична свідомість, гордість за служіння Батьківщині, любов до нашої держави, самореалізація в житті. І в загалі – це святий обов’язок кожного громадянина України.
Тому тим, хто виявив бажання проходити військову службу за контрактом – звертатися до командування військових частин або у найближчий військовий комісаріат.
Заступник військового комісара з виховної роботи
Івано-Франківського обласного військового комісаріату
підполковник Любомир Демчук
Група слухачів Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради на запрошення спілки шкіл річкового пароплавства імені Героїв Вестерплятте республіки Польща здійснили шестиденний візит до цієї країни. Вони побували у Кракові де пройшли старим «Королівським шляхом», побачили архітектурний ансамбль «Вавель», відвідали один із найстаріших у Європі університет - Ягеллонський, здійснили поїздку в місто Освенцим. Багато вражень і позитивних емоцій залишилось у ліцеїстів від перебування у курортному містечку Закопане. Ліцеїсти не тільки милувались красою польських Татр, а й взяли участь у ХІІ фестивалі ведмедя меду та бортників у селі Поронін. За успішний виступ у фестивальній концертній програмі, виконання українських та польських пісень колектив ліцею отримав подарунки та подяку від організаторів фестивалю.
Під час візиту відбулась зустріч з віце-консулом Генерального Консульства України у місті Кракові Тамілою Шутак, віце - старостою Татранського повіту Анджеєм Скупенєм, учнями Спілки шкіл річкового пароплавства імені Героїв Вестерплятте з міста Кендзежин-Козьле Опольського воєводства. Під час зустрічі були обговорені питання подальшої співпраці, обміну учнівськими делегаціями.
Учасники делегації ліцею дякують голові Асоціації співпраці Польща-Україна «Надвірна» Адаму Кархеру, його заступнику Анджею Прохері за забезпечення відмінних умов перебування ліцеїстів у Республіці Польща.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Західні повітряні кордони нашої держави охороняє одне з найпотужніших з’єднань Збройних Сил України – 114-та Івано-Франківська бригада тактичної авіації, якою командує полковник Сергій Голубцов. З початку року пілоти цієї бригади виконали в повному обсязі всі заплановані польоти. Більша частина пілотів-винищувачів отримали статус «всепогодних». Прикарпатським авіаторам підкорились і день і ніч, сніг і дощ, сильний вітер і густі хмари. Своїм досвідом вони щедро діляться з молодими офіцерами. Завдяки цьому тут вдалось ввести в стрій та поставили на крило молодих пілотів, що нещодавно закінчили свої вузи.
Сьогодні особовий склад бригади продовжує нарощувати та вдосконалювати свою майстерність. Майже щодня в прикарпатське небо піднімаються і грізні винищувачі МІГ-29, і учбово-тренувальні Л-39. Доречно зауважити, що більшість цих літаків пройшли необхідну модернізацію, і тепер відповідають всім вимогам сучасного повітряного бою. Також у відмінному стані знаходиться і вся інфраструктура військового аеродрому. Технічний склад бригади слідкує щоб стан злітної смуги був лише найкращим, механіки та техніки ескадриль ретельно готують кожен борт до вильоту і перевіряють його після льотних змін. Також відмінно працюють всі служби що відповідають за зв'язок з пілотами у повітрі та безпеку самих польотів.
Частими гостями у бригаді є місцеві школярі. За сприянням командування частини тут постійно проводяться дні відкритих дверей, юнакам показують як готуються та служать авіатори. Традиційно свої вишколи проводять у льотчиків представники з місцевого осередку Пласт – «Чота Крилатих». Діти що займаються в цьому пластовому підрозділі поставили собі за мету у майбутньому теж стати підкорювачами і захисниками повітряної стихії. Тому їх цікавлять всі тонкощі армійського життя пілотів-винищувачів.
Доки небо над карпатськими кручами розрізають крила винищувачів 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації, можна сміливо сказати, що західні повітряні кордони нашої держави знаходяться під надійним захистом.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр
Міністерства оборони України.
Так буває не часто. Так буває лише на великі свята. Іванофранківці добре знають, що коли місто наповнюється військовослужбовцями в парадних одностроях, то це означає лише одне: буде велике дійство, що відіграє важливу роль у житті не лише їхнього рідного міста, але й всього регіону. От і цього разу блискіт золотих зірочок на білих, мов карпатській сніг, офіцерських погонах та парадна вишуканість курсантських мундирів, що з самого ранку заполонили вулиці Івано-Франківська, сповістили про випуск та складання Військової Присяги курсантами найпотужнішої відомої кафедри військової підготовки Західної України при Івано-Франківському Національному технічному університеті нафти та газу.
Ранішнє недільне сонце лагідно освітило парадний стрій ще поки що курсантів. У хвилюванні завмерли юнаки і дівчата та численні родичі, що прийшли привітати захисників Батьківщини. Аж ось начальник кафедри полковник Юрій Вязніцев подав команду, і перед стрій винесли Державний Прапор України, і очікувана церемонія розпочалась.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету Євстахій Крижанівський. Він побажав усім, хто носить однострої, завжди високо нести в серці і душі звання офіцера Збройних Сил України і ні за яких обставин не сплюндрувати честь мундиру. Своє напутнє материнське слово до випускників промовила мама одного з курсантів Ольга Засідко. Вона подякувала викладачам та офіцерам за гарний вишкіл дітей, а юнакам наказала завжди пам’ятати, що вони охороняють мир та спокій держави, де живуть їхні батьки і родини. Освятив церемонію капелан Івано-Франківського військового гарнізону отець Степан.
Перед стрій винесли столи, і кожен курсант по черзі виходив до свого командира і, поклавши руку на Біблію, промовляв слова священної чоловічої клятви – Військової Присяги на вірність народу України. В стрій вони повертались уже офіцерами зі званням молодший лейтенант.
А завершилася церемонія урочистим маршем молодих офіцерів. Та коли пролунали останні офіційні слова, випускники прокричали потрійне «Ура» і у повітря злетіли їхні кашкети.
Цього разу офіцерські погони одягнули 382 випускники кафедри, п’ятеро з яких – дівчата. Всі вони – спудеї чотирьох вузів Івано-Франківська. За роки навчання вони отримали фах офіцерів із забезпечення пальним частин та підрозділів, а також командирів різних ланок механізованих підрозділів. Щоб дійти до своєї мети, всі сьогоднішні випускники прошли суворий відбір. Спочатку – при прийомі на кафедру, коли потрібно було продемонструвати високі знання з основних предметів навчання, міцну психологічну стійкість та фізичну підготовку. Дехто з слухачів відсіявся вже у процесі навчання. Адже за високими вимогами кафедри в лавах її слухачів немає місця двієчникам. А дехто просто не витримав випробовування під час практичних вишколів у військових частинах Прикарпаття. Тим солодшим був випуск для всіх, хто зумів дійти до кінця навчання.
Незабаром більшість з цих молодих офіцерів поповнять лави Збройних Сил України. Отже, в добру путь, новоспечені молодші лейтенанти!
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр
Міністерства оборони України.
На Прикарпатті дуже уважно ставляться до пам’яті загиблих солдат. Не секрет, що війна надзвичайно переплутала і так досить складні людські стосунки в цьому регіоні. Але незважаючи ні на що, у всіх прикарпатських містечках та селах відремонтовані і доглянуті пам’ятники воїнам радянської армії. Біля них, на рівні з пам’ятними знаками на честь воїнів УПА, завжди горять свічки, стоять квіти. А священнослужителі в урочисті та поминальні дні щоразу проводять над цими могилами службу на честь загиблих воїнів.
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр
Міністерства оборони України.
Завершився візит високоповажних осіб на Міжнароднйи центр миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ брифінгом із представниками засобів масової інформації.
Відповідаючи на запитання журналістів, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов відзначив, що такі навчання надають українським військовим можливість вивчити досвід збройних сил різних держав, щоби потім впроваджувати сучасні методики у підготовці наших миротворчих контингентів.
– Великий плюс – це взаємосумісність підрозділів різних країн. Якщо навчитися разом виконувати завдання на навчальних полях, то й у реальній обстановці получиться працювати продуктивно, – підкреслив генерал-полковник Генадій Воробйов.
Зі слів командувача Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенанта Дональда Кемпбела, практична цінність подібних навчань надзвичайно велика для усіх сторін, тому він разом із українськими колегами буде обговорювати можливість їх продовження у наступних роках. Також, американський військовий високопосадовець підкреслив, що його надзвичайно приємно вразив рівень підготовки навчально-матеріальної бази Міжнародного центру миротворчості та безпеки.
Як підкреслив голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, наголосив, що для України провендення погдібних заходів міжнародного військового співробітництва є надзвичайно важливою. Координація діяльності військових перебуває на високому рівні. Завдяки таким заходам ми можемо підтримувати на належному рівні боєздатність наших вояків та готувати їх до спільних завдань разом з іноземними колегами.
Слід додати, що цей візит високих гостей був не єдиним у форматі міжнародних військових навчань. Оцінити можливості інтернаціонального угрупування миротворців приїжджав командувач Сухопутного компоненту Збройних Сил НАТО генерал-лейтенант (тризірковий генерал) Фредерік Бен Ходжес. Під час брифінгу із учасниками навчання він зазначив таке: «Я побачив достатньо для того, щоб висловити високу оцінку зробленій роботі і можливостям Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Із впевненістю можу сказати, що це міжнародне навчання є яскравим прикладом успішної співпраці військовослужбовців багатьох країн».Генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес також висловив переконання, що у майбутньому, країни, які беруть участь у міжнародній програмі «Партнерство заради миру», візьмуть участь у багатосторонніх навчаннях, що відбуватимуться одночасно на різних полігонах різних країн. Один з сегментів таких навчань, на думку командувача Сухопутного компоненту Збройних Сил НАТО, може прийняти і провести саме Міжнародний центр миротворчості та безпеки.
Завершилося українсько-американське тактичне навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2013» у п’ятницю 19 липня. Офіційна церемонія закриття відбулася на стройовому плацу військового містечка «Центральне». В урочистій обстановці, під звуки Гімну України та Сполучених Штатів Америки, були спущені прапори обох країн. Згодом, співкерівники навчань нагородили представників українських та іноземних підрозділів цінними подарунками та грамотами. Відбувся обмін сувенірами між представниками підрозділів різних країн. Зокрема, десантники, які здійснювали спільні стрибки у форматі навчання, обмінялися нагрудними знаками парашутиста.
– Закриваючи навчання «Репід Трайдент-2013», хочу відзначити, що ми не лише вдосконалили способи дій підрозділів під час участі в миротворчих операціях. Але й отримали належний приклад почуття військового братерства у військовослужбовців різних країн, взаємоповаги та взаємовиручки під час багатонеаціональних операцій. – зазначив співкерівник навчань з українскої сторони генерал-мейор В. Назаркін.
Підбиваючи підсумки цього двотижневого заходу міжнародного військового співробітництва, співкервники навчань з української та американської сторони відзначили, що завдання, які були поставлені перед учасниками навчань, успішно виконані.
– Працюючи разом, представники усіх націй, які були залучені до проведення цьогороічних навчань, продемонстрували уміння діяти у команді, знаходити спільну мову та досягати поставлених цілей. Те, що ми робили упродовж навчань, сподіваюся, збереже життя солдатам під час коаліційних та миротворчих операцій, – відзначив у своїй промові полковник Альфред Рензі.
Додамо, що у ході навчань оцінювання експертами НАТО проходили підрозділи 8-го армійського корпусу СВ ЗС України. Це, зокрема, аеромобільна рота 95-ї окремої аеромобільної бригади посилена мінометною батареєю, а також – інженерно-саперна рота 12 інженерного полку, та рота радіаційного, хімічного та біологічного захисту 144-го окремого батальйону РХБЗ. Група військових експертів Північноатлантичного альянсу упродовж декількох діб ретельно перевіряла усі аспекти організації життєдіяльності, служби, забезпечення та бойового застосування вищезазначених підрозділів.
– Оцінюючи українських військовослужбовців ми були максимально об’єктивними. Однак, віддаємо належне рівню підготовки ваших солдатів та офіцерів – вона покращується із кожним роком. Звичайно, є певні зауваження до окремих питань. Це, зокрема, забезпечення засобами зв’язку, сумісними із апаратурою зв’язку армій країн НАТО – повідомив старший групи моніторингу процесу оцінювання підполковник Мірза Абдуллаєв.
підполковники Вадим Бакай, Володимир Скоростецький, Тарас Грень
Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)
Фото підполковника Тараса Греня.
чергувала бригада лікарів та два реанімобілі. У готовності до ситуації, що вимагатиме екстреної евакуації хворого, перебував також вертоліт МІ-8.
Говорячи про кількісний склад підрозділів, які брали участь у навчаннях, слід зазначити, що найбільша група складалася з українців. Загалом у проведенні та забезпеченні «Репід Трайдент - 2013» було задіяно понад 600 українських солдатів та офіцерів. Серед закордонних учасників найбільша група була від армії США. Загалом – 124 особи.
Одним з найбільш видовищних практичних заходів навчань стало відпрацювали здійснення парашутних стрибків з вертольотів Мі-8 та літака Ан-26. Загалом, у плані проведення навчання для здійснення перед стрибкових тренувань і, безпосередньо, стрибків, було відведено чотири дні. До виконання стрибків залучався особовий склад підрозділів 95 окремої аеромобільної бригади та 80 окремого аеромобільного полку, фахівців пошуково-рятувальної служби 16-ї окремої бригади армійської авіації, а також – десантники з іноземних контингентів Польщі, Румунії та Молдови. Загалом, одночасно у десантуванні брало участь близько 200 осіб. Зі слів керівника стрибків підполковника Андрія Захарова, забезпечення парашутами усіх учасників стрибків здійснювала українська сторона. Військовослужбовці контингенту армії Румунії також привезли із собою спортивні парашути, на яких виконали один із стрибків. На повітропружних системах сучасного українського виробництва – парашутах «БАРС» здійснювали стрибки фахівців пошуково-рятувальної служби 16-ї окремої бригади армійської авіації.
– Усі заходи, які були заплановані на десантування виконані. Десантники з різних країн діяли злагоджено. Відмов парашутних систем, та значного травмування особового складу не було, – повідомив він.
Також для українських та іноземних підрозділів була проведена низка практичних занять із миротворчої тематики. Зокрема, усі учасники практичної фази навчання опанувавали техніку захоплення та зачистки будівель. Прапорщик Збройних сил Республіки Молдова Сергій Сірбу, який проводив заняття у якості інструктора, розповів, що ці навички є надзвичайно важливими під час проведення операцій з підтримання миру, адже практично всі збройні конфлікти сучасності відбуваються у населених пунктах.
– Моє завдання – навчити військовослужбовців правильно наближатися та заходити до будівлі, а також упевнено діяти під час обшуку приміщень та знешкоджувати супротивника, – зазначив він.
За його словами, велике значення тут мають професійні дії військовослужбовців, які виконують роль супротивника. Якщо група імітації супротивника діє професійно та створює для тих, хто навчається, умови, які наближені до реальних, то військовослужбовці краще розуміють особливості під час захоплення та обшуку споруди.
На цьогорічному навчанні серії «Репід Трайдент» роль опрозиційних сил виконували військовослужбовці 80-го окремого аеромобільного полку і, як говорить прапорщик Сергій Сірбу, робили це професійно, демонструючи не шаблонний підхід до справи та винахідливість.
– Підрозділ, який залучений до цьогорічного навчання, повністю складається із військовослужбовців за контрактом. Всі вони неодноразово брали участь у подібних багатонаціональних навчаннях, а деякі навіть виконували службові обов’язки під час миротворчих місій у різних місцях нашої планети, – розповів лейтенант Юрій Руденко, командир взводу у 80-му окремому аеромобільному полку. – Діючи у ролі ворога для миротворців, наші військовослужбовці також отримують безцінний досвід, знайомляться із новітніми способами ведення бойових дій та операцій з підтримання миру. А також, відпрацьовують певні бойові навички, які притаманні бійцям високо мобільних десантних військ під час їхніх дій у ворожому тилу.
Дії багатонаціональних підрозділів у ході українсько-американського тактичного навчання «Репід Трайдент - 2013» оцінило вище військове керівництво Збройних Сил України та країн, які беруть участь у цьогорічному навчанні. 17 липня, у форматі Дня високоповажних осіб та преси, навчання відвідала делегація до якої увійшли перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України адмірал Ігор Кабаненко, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов, командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Дональд Кемпбел, головнокомандувач Сухопутних військ ЗС Республіки Сербія генерал-лейтенант Александар Живковіч, а також представники збройних сил інших країн. Поспостерігати за ходом навчання «Репід Трайдент - 2013» цього дня прибули представники дипломатичного корпусу країн-учасниць навчання, серед них: Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт, Посол Республіки Польща в Україні Хенрік Літвін, представники Київської асоціації військових аташе тощо.Серед делегації високоповажних осіб був і губернатор Львівщини Віктор Шемчук.
Супроводжували гостей начальник Львівського гарнізону – очільник Академії сухопутних військ імені гетьман Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук, а також співкерівники цьогорічного навчання «Репід Трайдент».
На початку візиту генерал-майор В’ячеслав Назаркін ознайомив високоповажних гостей із організацією та порядком проведення «Репід Трайдент - 2013». Після цього високопосадовці оглянули інфраструктуру Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Їм було запропоновано відвідати адміністративні та навчальні корпуси військового містечка «Центральне», ознайомитись із умовами проживання, спортивного та культурного відпочинку учасників навчання. Згодом, високоповажні гості вирушили на огляд навчальних ділянок полігону та демонстрацію практичних дій учасниками «Репід Трайдент-2013». Зокрема, на першій ділянці британський взвод багатонаціональної аеромобільної роти виконав завдання із охорони важливого об’єкту, під час /* Style Definitions */