Радіотехнічний «спецназ» з поставленими завданнями впорався

  • 26.04.13, 10:35


   Уперше за всю історію Збройних Сил України військовослужбовці радіотехнічного батальйону,  підрозділи якого дислокуються на території Західної України, здійснили марш у понад півтисячі кілометрів і взяли участь у широкопланових навчаннях.

       Подібні заходи у нас проводяться вперше за всю історію війська, - зазначив командир батальйону  підполковник Орест Стасишин. – Та до нашої честі, усі військовослужбовці показали високу виучку. Адже незалежно від того, як проводиться фінансування Збройних Сил, бойова підготовка в нашому батальйоні завжди на першому місці.

Вже на початку навчань захисники українського неба зіткнулись з чималою кількістю проблем. Зокрема, через весняний паводок та недбале ставлення національних дорожніх служб до своєї роботи частина мостів через ріки виявилась закритою для просування важкої військової техніки. Тому довелося заново прокладати маршрути, щоб вчасно вийти у призначений район.

За словами командира батальйону, техніка та особовий склад впоралися з маршем на «відмінно» і не тільки дістались до місця призначення вчасно, без поламок і пригод, але й надаючи  допомогу  військовим підрозділам з інших частин та установ.

  Доречно зауважити, що специфіка радіотехнічного батальйону полягає у тому, що особовий склад повинен досконало володіти штатним озброєнням, діяти злагоджено, чітко. Підрозділи повністю автономні, з невеликою чисельністю особового складу. І виконують поставлені перед ними завдання на кшталт підрозділів спецпризначення – без застосування якихось додаткових джерел. При виконанні учбово-бойових завдань на плечі командира кожного взводу лягає відповідальність за всебічне забезпечення особового складу, справність озброєння та військової техніки, охорону, побут та відпочинок підлеглих.

        Можливо це звучить високопарно, але я вважаю, що тільки під час навчань, тренувань, польових виходів, відпрацювання конкретних завдань в умовах, наближених до бойових, можна дати оцінку здатності підрозділу виконати поставлене завдання, перевірити свої сили, удосконалити практичні навички, – наголосив підполковник Орест Стасишин. – І досвід, який зараз здобувають військовослужбовці, просто неоціненний.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Фото з архіву батальйону

хрест нести легше разом

  • 22.04.13, 12:42

Понад півсотні військовослужбовців Івано-Франківського військового гарнізону взяли участь у загальноміській «Хресній дорозі». Традиційно військовослужбовцям довірили нести хрест від 11-ої до 12-ої станції. До речі, цей хрест створено за біблійними описами, подібним до того, який ніс Ісус прямуючи на страту.

-         Ми завжди з вдячністю ставимось до пропозиції громади та священнослужителів Івано-Франківська взяти участь у цьому знаменному ритуалі, - наголосив заступник начальника Івано-Франківського військового гарнізону з виховної роботи підполковник Любомир Демчук.-  Це сприяє духовному вихованню наших солдат і офіцерів.

Потрібно зауважити, що військовослужбовців для участі у цій церемонії відбирають виключно на добровільних засадах. Причому бажаючих завжди чимало. Особливо потрапити на «Хресну дорогу» бажають солдати строкової служби, які приїхали до Прикарпаття із східних областей України.

-         Мені дуже приємно, що люди в одностроях кожного року, разом з пересічними городянами приймають участь у наших святах, - висловив свою позицію городянин Микола Мацюк. – Це свідчить про те, що українська армія дійсно з народом, що дух наших воїнів виховується в рамках високої моралі і шани до людей нашої держави. І переконаний, що таким чином вони відчують, що незалежно яким важким є твій «життєвий хрест», його завжди легше нести, коли поруч є надійні друзі.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Фото підполковника Любомира Демчука.

На один день змінили зброю на лопати і ганчірки

  • 20.04.13, 14:48

Військовослужбовці Івано-Франківського гарнізону взяли активну участь у всеукраїнський толоці. Як зазначив заступник Івано-Франківського обласного військового комісара підполковник Любомир Демчук, працівники та військовослужбовці ОВК з розумінням та ентузіазмом поставились до прохання командування навести лад не лише у своїх приміщеннях але й на території установи.

-         Участь у толоці взяло сто відсотків членів нашого колективу,- наголосив підполковник Любомир Демчук. – Протягом дня  всі ми не лише помили вікна у приміщенні військкомату і прибрали територію,але й висадили кілька десятків дерев.

Також багато зробили і військовослужбовці 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації та батальйону радіотехнічного забезпечення. Вони прибрали не лише свою територію. Але й допомогли навести лад і на вулицях,що проходять поруч з частиною. Побілили та відремонтували бордюри і огорожу. Навели лад на газонах, висадили квіти. Загалом вивезли понад три тонни сміття, яке залишила по собі зима. Але головним кульмінаційним моментом стало встановлення біля гуртожитку, де мешкають родини  військових авіаторів сучасного ігрового дитячого майданчика.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони Украї

Закон і порядок у військових одностроях

  • 19.04.13, 11:06

Їх всього семеро. Сім військовослужбовців, які несуть собою дотримання закону і правопорядку у військах, що розташовані у двох найпотужніших військових гарнізонах Львівщини – Яворівському та Старицькому. Територія, за яку відповідає Яворівське зональне відділення Військової служби правопорядку, – це понад 500 квадратних кілометрів,  де проходять службу майже п’ять тисяч військовослужбовців.

-         Незважаючи на таку малу кількість нашого особового складу, коло обов’язків душе широке, - розповів начальник відділення ВСП Західного ТУ ВСП майор Юрій Максимів. – Це і патрульно-постова служба у двох гарнізонах, і військова інспекція безпеки дорожнього руху, і запобігання та боротьба з корупційними діями.

Все це потребує як спеціальних знань та навичок, так і доброї фізичної підготовки та моральних якостей кожного представника «військової поліції». Адже це лише на перший погляд легко ходити в патрулюванні. Але ж патрулювання відбувається за будь-якої погоди – і в дощ і в сніг, і в спеку… І кожен патрульний має пройти кілька десятків кілометрів, одягнутий у військовий однострій та спеціальну амуніцію, яка важить близько десяти кілограмів. Разом з цим патрульному потрібно зберігати холоднокровність, бути ввічливим та виваженим навіть з дуже нахабними порушниками. Головна проблема в організації всієї служби, як говорить майор Юрій Максимів, – це дуже малий штат. Тому доводиться шукати різноманітні виходи з цієї ситуації. Наприклад, на даний момент є два начальники патруля – командир відділення сержант військової служби за контрактом  Василь Заневський та старший стрілець відділення  старший солдат військової служби за контрактом Антон Черкашин. Щоб організувати на належному рівні патрульно-постову службу, до ВСП відповідно до наказу Міністра оборони України залучають ще кількох військовослужбовців із розташованих в цьому регіоні частин. Всі вони проходять особливий відбір як за морально-психологічними даними, так і за фізичними показниками. Після цього кожен патрульний проходить курс спеціальної підготовки. І лише тоді виходить на маршрут. За тиждень військовий патруль робить приблизно 30 зауважень військовослужбовцям, які фіксуються в рапорті патруля.

-         Основна причина зауважень – вживання військовослужбовцями алкогольних напоїв, - зазначає майор Юрій Максимів. – Хоча трапляються випадки і непокори діям патруля.

Злісних порушників затримують і доставляють до приміщення ВСП, для таких клієнтів завжди приготовлені дві «комфортні» камери утримання. Складається відповідний акт про адміністративне правопорушення і порушника передають представникам частини.

-         Багато людей сприймають нас як своєрідний меч покарання, але це далеко не так, - наголошує начальник відділення ВСП Західного ТУ ВСП майор Юрій Максимів. – Ми не гонимось за показниками. Ми не ставимо собі якісь плани про фіксацію сотень порушень! Ми прагнемо працювати так, щоб запобігти тому чи іншому правопорушенню! І навіть часто рятуємо людей від халеп чи скоєння більш тяжких злочинів. Приміром, якщо бачимо когось з офіцерів чи контрактників на підпитку, то радимо іти додому та, не складаючи протоколу, супроводжуємо його, доки не передамо до дбайливих рук дружини чи мами. Але якщо людина не дослухається до наших порад чи починає загострювати ситуацію, то ми вдаємося до рішучих дій.

Якось патрульними було затримано військовослужбовця, який у стані сильного алкогольного сп’яніння чіплявся до перехожих і навіть вже дістав ножа. Було видно, що людина себе не контролює і може натворити чималого лиха. Патрульні, ризикуючи власним здоров’ям (адже військовик був чималого зросту і добре фізично розвинутий), роззброїли пияка і в кайданках доставили до відділення ВСП. Всю ніч затриманий намагався виламати решітку камери і найбрутальнішим російським матом лаяв чергових та медиків, що його обстежували. Проте на ранок, прийшовши до тями, він не знав, куди сховати очі від сорому. А наступного дня прийшов і подякував хлопцям, що втримали його від можливого кримінального кінця «святкування». За словами «вспешників», тепер цей військовий не бере до рота нічого міцнішого за квас.

Багато профілактичної роботи проводять патрульні в спільних патрулюваннях з міліцією. Справа в тому, що, скажімо, затримати військового, котрий надмірно вживає оковиту у барі чи іншому місці, патруль не має права. А от міліція може вивести такого «захисника Вітчизни» і передати до рук ВСП. Одним  із важливих своїх досягнень яворівські «вспешники» вважають те, що вони виявили і добились закриття магазину на території військової частини, де продавщиця з під-прилавку розливала саморобну оковиту солдатам та офіцерам.  

Та не лише патрульною службою займаються у Яворівському зональному відділенні військової служби правопорядку. Дуже багато робиться тут і для забезпечення безпеки дорожнього руху військового автотранспорту. Цими питаннями тут опікуються два військовослужбовці – старший технік відділення старший прапорщик Григорій Жемела, технік відділення Олег Коляса. Ще донедавна ці військовослужбовці їздили на старенькому радянському УАЗику. Тепер в їхньому розпорядженні «Нива». Здавалось би, що робота у цих військовослужбовців чимось схожа з роботою даїшників – стій собі при дорозі та зупиняй військові автомобілі… Та це не так. На плечі цих двох прапорщиків лягає чимала відповідальність і за супровід військової техніки до місць призначення, і за безпеку перевезень вибухових та небезпечних вантажів. Мало хто знає, що вони першими (!) проїжджали крізь цьогорічні заметілі, супроводжуючи важкі БАТи до місць, де потрібно було розчищати траси. А потім годинами стояли на вітрі та морозі, контролюючи рух, щоб водії не заважали роботі військової техніки.

-         З початку року ми провели вже десять супроводів та проїхали близько півтори тисячі кілометрів, - розповів старший технік відділення старший прапорщик Григорій Жемела. – Крім цього, здійснили перевірку понад трьох сотень одиниць військової техніки.

За словами військовослужбовця, найбільш розповсюдженим тяжким порушенням, після неналежної підготовки документів на машину та іноді жахливого технічного стану самого авто, є те, що командири частин не звертаються до представників військової інспекції ВСП для супроводу небезпечних вантажів – скажімо, для організації навчань. Патрони, вибухова імітація тощо перевозиться без дотримання встановлених вимог безпеки та охорони. На думку представників ВСП, все це через хронічне недофінансування військових частин і часто-густо через рабську покірність окремих командирів перед вищим керівництвом. Адже вартість підготовки однієї вантажівки до перевезення небезпечного вантажу сягає приблизно 10 тисяч гривень. Так само чимало коштів потрібно заплатити в ДАЇ для оформлення документів на водія та проведення технічного огляду машини. Часто командири просто бояться доповісти старшому керівництву про те, що потрібні кошти для підготовки спецтранспорту, боячись накликати на себе гнів начальства. Надто сильно прижилась у військах фраза одного з Міністрів оборони України: «Командир, що не може вирішити проблему самотужки – сам стає проблемою!». От і шукають різних шляхів, наражаючи на небезпеку і своїх підлеглих, і інших учасників дорожнього руху. Як приклад,інспектори навели випадок з одним «кмітливим» командиром, який наказав перевезти боєприпаси в особистій машині одного із своїх офіцерів. На виїзді з міста їх зупинив міліцейський патруль. Відкрили багажник. Довести, що цей офіцер не вкрав боєприпаси, не є терористом, чи бандитом, було дуже важко!

Чимало робиться у Яворівському відділенні ВСП  військової служби правопорядку і стосовно підвищення юридичної грамотності військовослужбовців та членів їхніх сімей. Цією роботою займається капітан юстиції    Максим Гнєушев      . Щодня до цього офіцера приходять і військовослужбовці, і матері та дружини захисників Вітчизни. Коло питань дуже різне: від законності скерувань на навчання – до виплати аліментів чи вирішення проблем соціального захисту. Кожен, хто звертається, завжди отримує розгорнуту інформацію і консультацію. Також кожного тижня працівники ВСП проводять у частинах та підрозділах, що дислоковані в цьому регіоні, заняття з юридичної грамотності; застерігають від можливих правопорушень та розповідають про покарання.

  Та разом з цим головним своїм досягненням начальник Яворівського зонального відділення ВСП майор Юрій Максимів вважає те, що за два роки їхньої роботи кількість зафіксованих правопорушень та складених протоколів знизилась у рази.

-         Це означає, що ми працюємо чесно і ефективно, - зазначив офіцер. – І найприємніше нам, коли військовослужбовці ставляться до носіння форми одягу, власної поведінки, виконання службових обов’язків належним чином. Адже завжди людина у формі була і має залишатись еталоном гідності.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

На сторожі закону у військових гарнізонах Прикарпаття

  • 19.04.13, 10:20

19-го квітня своє професійне свято відзначать військовослужбовці військової служби правопорядку.  Вперше на патрулювання у військових гарнізонах бійці військової служби правопорядку вийшли ще у 1995 році. З того часу вони сумлінно та відповідально стоять на сторожі дотримання законності у військових гарнізонах Івано-Франківської області.

П’ять років відділенням ВСП у Івано-Франківській області керує майор Остап Пушкар. І хоча в підпорядкуванні цього офіцера знаходиться лише шість військовослужбовців, відділення має чималі досягнення. Зокрема, свого часу вони у співпраці з органами МВС викрили та запобігли діяльності наркоторгівця, що продавав наркотики просто в одній з частин області. Крім цього, вони вислідили та затримали одного «кмітливого» начальника військового складу, який організував прямі поставки військового майна на місцевий речовий ринок, чим завдав значних збитків і державі, і репутації військовослужбовців. Також завдяки роботі підлеглих майора Остапа Пушкаря було викрито та передано органам правосуддя так званого доктора «відпустка», який за певну суму грошей нібито клав солдатів строкової служби на стаціонарне лікування до лазарету, а насправді відпускав їх додому.

  Звичайно, роботи у бійців ВСП завжди чимало. Але незважаючи на великі навантаження, мало не щоденні чергування, вони завжди сумлінно виконують свої обов’язки – слідкують за дотриманням закону та статутного порядку у військових частинах та установах Прикарпаття.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

 

Шлях у небо буде без вибоїн

  • 18.04.13, 19:13

 На відміну від Укравтодору військовослужбовці батальйону аеродромно-технічного забезпечення 114-ї  Івано-Франківської бригади тактичної авіації, що дислокується в Івано-Франківську, користуються кожним погожим днем, щоб відремонтувати ушкоджені зимою дороги для своїх крилатих машин.

-         Відразу, як встановилась суха сонячна погода, ми провели експертизу всіх смуг, які використовуються під час польотів, - розповів командир БАТЗ підполковник Олександр Мосорюк. – Встановлені та відміченні місця ушкоджень, вибоїн тощо. Проведено розрахунок необхідних сил та засобів для ремонту смуг.

На даний момент вже відремонтовано 99 відсотків злітно-посадочних та руліжних смуг. Усі небезпечні вибоїни, що утворились після експлуатації аеродрому взимку, залиті спеціальним в’язким розчином. Отже, красені-винищувачі будуть здійматись у небо і повертатись на землю по рівній та безпечній поверхні. Тепер спеціалісти БАТЗ візьмуться за забезпечення орнітологічної безпеки польотів.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Прикарпатці охоронятимуть Президента

  • 18.04.13, 11:57

Ще 98 молодих прикарпатців поповнили ряди захисників Батьківщини. В основному хлопці служитимуть у внутрішніх та сухопутних військах у Львівському, Одеському та Мукачівському військових гарнізонах. А 15 прикарпатських новобранців проходитимуть службу у елітній частині – окремому Київському полку Президента України, або, як його називають у народі, «Президентському полку». Завдання у цього підрозділу найрізноманітніші: від охорони Президента – до почесної варти. Тому і відбирають туди юнаків за особливим критерієм.

  Заступник командира батальйону почесної варти майор Олексій Почтар приїжджає до Івано-Франківської області  для відбору кандидатів у свій підрозділ уже п’ять років поспіль.

-         Відбір до нашої частини майже як у космонавти, – з усмішкою розповідає майор Олексій Почтар. – Ми суворо дотримуємося наступних вимог: кандидат на службу має бути не нижчий 1,82 метра зросту, має мати привабливе обличчя та спортивну статуру. Крім цього, він має бути з повноцінної родини, не мати приводів до міліції, травм, шрамів та татуювань. При відборі хлопці проходять низку спеціальних психологічних тестів.

За словами офіцера, прикарпатські юнаки добре себе зарекомендували під час всієї служби у «Президентському полку». Вони чесні і сумлінні, дуже відповідальні, вірять у Бога, тож намагаються дотримуватись законів і норм біблійної моралі.

-         Можливо, це прозвучить дивно для сучасної молоді, але найважчим покаранням для прикарпатців є дзвінок або лист до батьків з негативною характеристикою, – зазначив майор Олексій Почтар. – Бо вони виховані так, що слово батька є для них законом, і посоромити честь свого прізвища вони не мають права.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Прикарпатські діти вперше понюхають пороху

  • 16.04.13, 14:02
На Прикарпатті розпочались навчально-польові збори з учнями випускних класів. Протягом кількох тижнів школярі, які завершили курс навчання з предмету «Захист Вітчизни», закріплюватимуть на практиці отримані знання. Кульмінацією цього стане виконання вправ зі стрільби бойовими набоями з автомату Калашникова. Планується, що в цих зборах візьмуть участь 8600 юних прикарпатців, які розстріляють понад 86 тисяч патронів.

-         Івано-Франківська область – одна з кращих у виконанні подібних зборів, - зазначив завідувач сектору оборонної роботи апарату  Івано-Франківської ОДА Валерій Іваненко. – Адже всі сто відсотків наших дітей виконуватимуть стрільби з справжніх автоматів, не замінюючи їх пневматичними або іншими гвинтівками.

Багато зусиль до якісного проведення зборів доклали і військовослужбовці регіону.

-         Нами зроблено все, щоб забезпечити на високому рівні виконання плану цих навчально-польових зборів, - наголосив заступник Івано-Франківського обласного військового комісара підполковник Любомир Демчук. – З частин та установ, дислокованих в нашій області, виділені в необхідній кількості і зброя, і боєприпаси. Також командири частин спеціально підготували і скерували до роботи з школярами досвідчених інструкторів.

Основна частина стрільб буде проводитись на базі тренувального центру, що поблизу села Лисець Івано-Франківської області, та неподалік міста Коломия.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.


«Стають на крило» молоді пілоти

  • 11.04.13, 12:27
Вчора у 114-ї бригаді тактичної авіації сталась надзвичайна, але приємна подія. Минулорічні випускники Харківського університету повітряних сил здійснили свої перші польоти на учбово-тренувальному літаку Л-39. За словами офіцера відділення виховної роботи бригади майора Олександра Володарчука, перед вильотом лейтенанти Ярослав Римарович та Андрій Ткаченко пройшли складний і відповідальний підготовчий період. І незабаром, коли їм дозволить льотний досвід, вони пересядуть  за штурвал легкого фронтового винищувача Міг-29.

 Крім цього, в авіаційній бригаді йде і планова підготовка пілотів. Лише протягом минулого тижня тут було проведено кілька льотних змін. Під час польотів військові авіатори не лише відпрацьовували тонкощі повітряних боїв, але й проводили патрулювання західних кордонів нашої держави.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Перші прикарпатці пішли служити!

  • 11.04.13, 11:27


На першу відпраку до війська юнаків проводжали цілими родинами

 В Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті в рамках призовної кампанії «Весна-2013»  відбулась перша відправка призовників до війська. Понад сім десятків юнаків вирушили служити до Києва, Запоріжжя та Сімферополя.

-         Загалом за час призовної кампанії наш військовий комісаріат скерує до лав Збройних Сил України та інших силових структур майже чотири сотні призовників, - наголосив заступник військового комісара Івано-Франківського військового комісаріату підполковник Любомир Демчук. – Прикарпатські новобранці служитимуть по всій території України: і в Криму, і на сході, і у центральній частині. Також вони скеровуватимуться до всіх родів та видів Збройних Сил – як до флоту, так і до авіації та сухопутних військ. А 15 призовників представлятимуть наш регіон у так званому «Президентському» полку.

За виконання плану призову у військкоматі не хвилюються, адже на цей призов викликається понад 12 тисяч юнаків. І не важко підрахувати, що конкурс на одне місце в армійських лавах складає понад 30 (!) осіб. Крім того, за словами підполковника Любомира Демчука, останнім часом бажаючих служити значно побільшало, адже юнаки бачать в строковій військовій службі перспективний старт власної кар’єри. Це дозволяє відбирати до війська лише кращих як за здоров’ям, так і за психологічними показниками.

Кожен призовник, ще до того, як потрапить у військову частину, проходить низку медичних комісій та психологічних обстежень. Завершальною фазою є обласна призовна комісія. Тут хлопців остаточно перевіряють досвідчені лікарі та психологи і лише після цього вони потрапляють до тих чи інших частин. Особлива увага приділяється безпеці та забезпеченню хлопців усім необхідним для переїзду. Для тих, хто чекатиме тривалий час на поїзд, облаштовані місця для відпочинку. А ті, хто проведуть у дорозі тривалий час, забезпечуються сучасним сухим пайком українського зразка.

-         Я дуже хотів, щоб мій син пішов служити, - розповів батько призовника Іван Зварич. – Мій син сам сказав, що без армійського гарту не уявляє себе. Отже проблем з питанням йти, чи тікати в нас не було. І я пишаюсь своїм сином. Він патріот своєї держави і доводить це не словами, а своїм життям і ділом.

-         У нас дуже велика родина, тому проводжати до служби мого сина Василя приїхало з Космача аж два автобуси рідних та близьких, - поділилась мати призовника Світлана Недобійців. – Звичайно, як кожна мама, я хвилююсь за свою дитину. Але разом з тим не розумію, як чоловік може навчитись бути головою в родині, якщо починаючи з молодих років, ним постійно опікуються батьки. Армія для хлопця – це перший іспит на спроможність бути чоловіком та відповідати не лише за себе, але й за тих, хто поруч.

 Загалом призовна кампанія продовжиться до кінця травня. Працівники військкомату сподіваються, що за її підсумками Івано-Франківська область буде традиційно однією з кращих в Україні.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.