Ти біль в моїй душі – Афганістан…

  • 10.02.14, 22:50

На Прикарпатті вшановують загиблих під час війни у Афганістані українців. Так, в районному центрі Івано-Франківської області - Богодчани відбулося відкриття пам’ятника загиблим на Афганській землі та померлим на батьківщині від фізичних та душевних ран.

Після промови голови Богородчанської районної ради Михайла Головчука – воїна-афганця, який є очільником районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, пам’ятник відкрили учні середніх шкіл сіл Саджава та Гринівка Богородчанського району. Власни в цих школах свого часу і навчалися солдати, що так і не повернулися додому з Афганської війни.

Участь у відкритті пам’ятника загиблим воїнам-афганцями взяли військовий комісар Івано-Франківського обласного військового комісаріату полковник Ігор Павлюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій Каліфіцький, перший заступник голови Богородчанської райдержадміністрації Володимир Єфімчук, голова обласної організації ветеранів Афганістану Юрій Купчій, голова Івано-Франківської міської спілки ветеранів Афганістану Віктор Омелько делегації на чолі з головами районних та міських організацій ветеранів Афганістану Івано-Франківської області. Біля пам’ятника вишикувано підрозділ почесної варти у складі ліцеїстів Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату. Зібралася громада.

Також, вшанувати пам'ять загиблих приїхали й гості з інших областей України – колишній командир розвідувальної роти майор Іван Лутик з міста Чернівці та Іван Тижук – голова Рівненської районної організації ветеранів Афганістану, який брав участь в бойових діях в тій же роті в 370 окремому загоні спеціального призначення.

Мене запрошували взяти участь у вшануванні пам’яті загиблих воїнів-афганців в інші містах України та поза її межами, – каже Іван Тижук. – Про відкриття пам’ятника у Вашому селищі я довідався за декілька днів до цього, в розмові з паном Михайлом Головчуком. І, не вагаючись, прийняв рішення їхати на Івано-Франківщину, адже воював в Афганістані в окремому загоні з полеглим Богданом Яцківим. Я вдячний усім Вам за те, що не забуваєте про подвиг воїнів-афганцям та увіковічнюєте пам'ять про них. Ви зробили велику справу, звівши цей пам’ятник.

Схиляємо голови перед Вами, сивочолі воїни-афганці, – промовив обласний військовий комісар Ігор Павлюк. – Ви герої. А пам'ять про тих, хто загинув – буде вічна.

Відправили панахиду та освятили пам’ятник Всечесні отці. Представники влади, воїни-афганці, військові, інші присутні поклали вінки та квіти до пам’ятника. Поіменно згадали Богородчанців – загиблих на Афганській землі та тих, хто з часу тієї жорстокої війни передчасно пішли з життя. Вшанували їх хвилиною мовчання. Голова обласної організації ветеранів Афганістану Юрій Купчій та голова Богородчанської районної ради Михайло Головчук вручили відзнаки афганцям від Спілки ветеранів Афганістану. Душі торкались афганські пісні, що лунали зі сцени у виконанні воїнів-афганців.По завершенню відкриття пам’ятника воїнам-афганцям відбулася концертна програма за участі учасників бойових дій, ветеранів Збройних Сил, дипломантів міжнародних конкурсів афганської пісні з міста Коломия Ігоря Сімчука та Анатолія Нейла, а також Лауреату міжнародних конкурсів патріотичної пісні гурту «Афган» з обласного центру Прикрпаття.


P.S.

Усього участь в бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан з Богородчанського району взяло 135 чоловік. З них не повернулося з війни живими двоє – двадцятирічні юнаки Іван Дерин (загинув 13 травня 1981 року) та Богдан Яцків (загинув 26 серпня 1987 року). Передчасно пішли з життя з часу Афганської війни 31 воїнів-афганців.

З Івано-Франківської області в Афганській війні взяло участь близько 3,5 тисяч чоловік, з них загинуло – 84 та один пропав безвісті.





Заступник військового комісара з виховної роботи

Івано-Франківського обласного військового комісаріату

підполковник Любомир Демчук

фото Миколи Мацюка

Солдатом можеш ти не стати... та до приписки мусиш йти!

  • 10.02.14, 00:41

У Івано-Франківській області повним ходом триває приписна кампанія. Як повідомив заступник обласного військового комісара з виховної роботи підполковник Любомир Демчук, це планова щорічна приписка юнаків до призовних дільниць. Приписку повинні пройти всі молоді люди, яким виповнилось 17-ть років.

Під час приписки з школярами проводять попереднє вивчення їх психічного стану, ітелектуальних здібностей тощо. Крім цього особлива увага приділяється поглибленому медичному обстеженню хлопців. До речі, це дозволяє знайти у молодих людей чимало хвороб, які вже мають свій розвиток, але ще не стали хронічними. І якщо вчасно прислухатись до порад лікарів, то в майбутньому юнаки можуть уникнути чималих проблем зі здоров'ям. Всі обстеження проводять міські та районні комісії з питань приписки. До складу комісій увійшли представники керівництва військових комісаріатів, медики, освітяни, дитячі психологи та представники органів внутрішніх справ. Районними та міськими військовими комісарами складено відповідний графік прийому та обстежень. Діти прибувають до комісій організовано і лише у супроводі представників освіти.

За словами начальника відділу комплектування та призову — заступника військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату підполковника Валерія Волинкова, цьогорічній приписці підлягає понад 9-ть тисяч молодих прикарпатців. Станом на сьогодні всі етапи обстежень пройшли близько 5-ти тисяч школярів. Якісне здоров'я та добрий психологічний стан виявлено у 92-х відсотків обстежених. Та як зазначив офіцер, ця цифра може змінитись, адже приписка триватиме до кінця березня цього року.


Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний

медіа-центр Міністерства оборони України. 

З завданням справились!

  • 03.02.14, 10:36


 

114-та Івано-Франківська бригада тактичної авіації заступила на бойове чергування  з метою перевірки чергових сил щодо забезпечення охорони  та оборони повітряного простору  нашої держави.

 Екіпажі  на літаках Л-39  і МіГ-29  військової частини виконали польоти щодо перевірки та  забезпечення бойової готовності літаків. Майор  Микола Гайовчик  і капітан  Олександр Єнушевський та майор Олександр Прокопишин і  капітан Юрій Федорук  незважаючи на складні метеорологічні умови виконали підйом літаків  за заданим маршрутом. Задачі по перевірці бойової готовності чергових сил виконані в повному обсязі.

           

 

Наталія  Моісеєва 

Військові знову прийшли на допомогу мешканцям Прикарпаття

  • 01.02.14, 11:37

Сильними снігопади дійшли і до Прикарпаття. Вчора, відбулося засідання Івано-Франківської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в області під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Костючика, на якій розглянуто питання щодо локалізації снігових заторів на автомобільних дорогах області. Зокрема, комісія звернулася до начальника Івано-Франківського гарнізону полковника Ігоря Павлюка щодо залучення спеціальної техніки для очищення автошляхів Коломийського та Городенківського районів від снігових заметів.

Як повідомив заступник начальника Івано-Франківського військового гарнізону підполковник Любомир Демчук для ліквідації снігових заметів було виділено шнеко роторну снігоочисну машину з 108-ї авіаційної комендатури, яка дислокована у місті Коломия. Для боротьби з великим снігом, командування комендатури виділило кращих спеціалістів підрозділу майор Андрій  Кулик, водій-оператор взводу забезпечення 108 авіаційної комендатури старшина військової служби за контрактом Любомир Носул, водій автотранспортних засобів взводу забезпечення працівник Збройних Сил України Анатолій Тимощук.

 Протягом дня військовослужбовці змогли розчистити сніг та відновити транспортний рух на 35 кілометрах складної ділянки дороги Коломия-Городенка, яка являється важливим автомобільним сполученням в напрямку сусідніх обласних центрів – міст Тернополя та Чернівців.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України

Військова делегація федеративної демократичної республіки Ефіопі

  • 30.01.14, 11:31

Військова делегація федеративної демократичної республіки Ефіопія відвідала Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Я щиро дякую Міністру оборони України за надану нам унікальну можливість ознайомитись з вашою потужною та без перебільшення високотехнологічну базу підготовки майбутніх офіцерів, - зазначив керівник військової делегації  підполковник Хагос Брахне. – В своїй державі я командувач Інженерного Коледжу Міністерства національної оборони федеративної демократичної республіки Ефіопія. Головна мета нашого візиту - ознайомитись з новітніми програмами навчання, що розроблені в Україні. Адже більшість нашого озброєння дуже схожі с вашими. Разом зі мною до України прибули представники кафедр інженерної електроніки та озброєння командувач Інженерного Коледжу Міністерства національної оборони федеративної демократичної республіки Ефіопія.

Я переконаний, що створена при нашому військовому навчальному закладі матеріальна база, та методологічні напрацювання професорсько-викладацького складу зможуть вдовольнити вашу цікавість, - наголосив під час вітання   перший заступник начальника Академії сухопутних військ полковник Олександр Сивак. – Крім цього, якщо у вас виникнуть якісь питання, то керівники кафедр готові надати вам ґрунтовні відповіді на всі ваші питання.

Загалом візит військової делегації Федеративної демократичної республіки Ефіопія розрахований на три дні. Під час перебування заплановано  не лише ознайомлення з навчально-матеріальною базою Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачноговізит делегації до Міжнародного центру миротворчості та безпеки де відбудуться брифінги щодо можливостей Міжнародного центру миротворчості та безпеки, ознайомлення з навчально-матеріальною базою Міжнародного центру миротворчості та безпеки.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України

Інтелектуальна оборона

  • 30.01.14, 11:21

На базі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочалась одна з найбільших подій у військово-науковому житті – науково-технічний семінар «Геоінформаційні системи та інформаційні технології у військових і спеціальних задачах» – “V Січневі ГІСи”.

Як зазначив заступник начальника академії з наукової роботи полковник Олексій Красюк на початок роботи семінару було зареєстровано 126 учасників. Зокрема до Львова приїхали науковці та фахівці з управління інформаційних технологій Міністерства оборони України, Центрального науково-дослідного інституту озброєння і військової техніки Збройних Сил України, Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України, науковці з інших силових відомств та силових структур. Традиційно в семінарі взяли участь представники багатьох зацікавлених підприємств та виробництв. Під час семінару було розглянуто чимало важливих і цікавих питань, зокрема вимоги до комплексів засобів автоматичного управління бригад, аналіз шляхів та пропозицій щодо створення автоматизованої системи тактичної ланки управління, роль геоінформаційних систем в інформаційних війнах та багато інших.

– Головна вимога Міністра оборони України Павла Лебедєва полягає в тому, що у Збройних Силах України мають бути застосовані самі передові і інноваційні технології, що зараз розробляються і використовуються, – повідомив начальник управління інформаційних технологій МО України полковник Костянтин Соколов. – Від цього семінару ми очікуємо знайти однодумців та оговорити важливі питання як серед військових, так і серед цивільних науковців. Зрештою, налагодити нові міцні контакти.

– Цей щорічний форум є знаковим і для військової науки, і в цілому для українського наукового світу, – зазначив начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ полковник Ігор Чепков. – Від семінару я очікую нових ідей і показників, адже іде ґрунтовне реформування. Однак вважаю великою помилкою, коли зараз іде об’єднання інформатики з науками вищого рангу. Адже це може привести до нівелювання певних результатів роботи.

Ця наукова зустріч є ювілейною – п’ятою. Як розповів один із засновників заходів у рамках «Січневих ГІСів» підполковник Володимир Тимчук подібні семінари, форуми стали невід’ємною подією в житті геоінформаційної та інтелектуальної спільноти України.

– Мета нашого семінару досягнута, – зазначив у своєму заключному слові начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук. – На пленарних засіданнях та під час робіт семінару було обговорено та прослухано чимало статей та доповідей. А матеріали семінару, які містять біля трьох сотень статей та доповідей і тез незабаром будуть опубліковані. Сподіваюсь, всі вони в подальшому будуть використані в навчальній та науковій роботі.

 

Довідка. Вперше науково-технічний семінар «ГІС у військових задачах», організований науково-дослідною лабораторією топогеодезичного забезпечення і геоінформаційних систем Академії сухопутних військ, провів свою роботу 29 січня 2010 року. З наступного року семінар став дводенним, чим додатково став привабливим для гостей з інших міст України. Серйозність намірів наукового і творчого спілкування підтверджувалася програмним комітетом, до якого зголосилися зокрема такі вчені як А.Зубков, В.Корольов, А.Левченко, Б.Оліярник, В.Прокоф’єв, Б.Рицар, І.Руснак, І.Сащук, І.Тревого, І.Чепков, В.Чигінь, Т.Шевченко та інші. Надалі програмний комітет залишався відкритим для інших зацікавлених спеціалістів і вже у 2013 році нараховував 27 спеціалістів у галузях науки, через які так або інакше проходили геоінформаційні інтереси. За результатами співпраці в рамках “ІV Січневих ГІСів” була започаткована пропам’ятна відзнака за визнання здобутків у галузях геоінформатики, інформаційних технологій, радіоелектроніки та радіотехніки та інших для заохочення працівників науково-дослідних установ, навчальних закладів, підприємств і організацій. Загальна кількість установ-учасників цих наукових заходів уже перевищила першу сотню.

 

Підполковник Тарас Грень. Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України. 

«Гуцульська республіка» – у Львівській філармонії

  • 13.01.14, 21:16

У приміщенні Львівської обласної філармонії відбулась феєрична мистецько-культурна акція «Гуцульська республіка – перлина у соборній короні України».

 З перших кроків по фойє філармонії вже відчувалось, що вистава виходить за рамки класичних дійств, що відбуваються на величній сцені цього закладу.  Вже при вході гості свята зупинялись перед широким столом, на якому було розкладено чимало автентичних гуцульських музичних інструментів з приватної колекції знаного музичного фольклориста Любомира Кушлика. Особливого колориту додавало те, що презентував свої діючі експонати сам власник. Глядачі з захопленням слухали, як він майстерно грає колядки та щедрівки на різноманітних сопілках і навіть на дримбі.

  Безпосередньо урочистий концерт, присвячений 95-річчю Гуцульської республіки  та акту Злуки, відкрив соліст національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Роман Ковальчук. Після нього музичну естафету підхопила соліст і композитор Софія Федина. Також приємно вразила присутніх своєю творчістю доцент кафедри Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного Руслана Ваврик.

Беззаперечною перлиною вечора став виступ зразкового оркестру гуцульської народної пісні «Трембіта» з мальовничого карпатського села Лозіщина. Народні майстри під «трембіти та музики» виконали зі сцени філармонії старовинну гуцульську провідну церковну коляду, яка була втрачена і зазвучала вперше майже за сто років.

А присутніх у залі веселили народні казкові персонажі – петлегени  Мошко і Чорт.  Також під час концерту прозвучали уривки з книги офіцера Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного підполковника Володимира Тимчука. Звершився вечір виступом заслуженої хорової капели України ім. Є. Вахняка «Боян».

-         Метою нашого заходу було не лише відродження історико-культурних традицій такої великої і колоритної народності як гуцули, - наголосив один з організаторів акції підполковник Володимир Тимчук. – Але й нагадування, про те, якою важкою і нелегкою була історія возз’єднання України. Сподіваюсь, подібні акції стануть тепер традиційними.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа центр

Міністерства оборони України.

Колишні воїни-афганці і сьогодні, як брати

  • 16.12.13, 14:54

Івано-Франківська міська організація Української спілки ветеранів Афганістану провела шосту звітно-виборну конференцію, під час якої правління організації відзвітувало перед своїми членами за п’ять років роботи. Нагадаємо, що Івано-Франківська міська організація Української спілки ветеранів Афганістану – це потужна організація, що складається з 15-ти первинних осередків і об’єднує понад півтори тисячі осіб.

За останні звітні роки афганцями проведено чималу роботу у справі захисту та підтримці своїх членів. Як наголосив керівник організації Віктор Омелько, за звітній період було відпрацьовано та вирішено 264 питання. Це і представництва інтересів афганців у судах, і стосовно надання грошової компенсації ветеранам війни, і безкоштовні медичні обстеження та лікування, працевлаштування колишніх афганців, і навіть вирішення оплати комунальних заборгованостей сімей загиблих у Афганістані прикарпатців. 

У звітному періоді за сприяння Івано-Франківської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану дванадцять воїнів-інтернаціоналістів отримали квартири, а 21 особа поставлена на квартирну чергу при Івано-Франківському міському виконавчому комітеті. Крім цього, шестеро воїнів-афганців отримали для власного будівництва земельні ділянки у мікрорайоні Івано-Франківська «Черешеньки». А ще за сприянням організації 15 сімей загиблих військовослужбовців за рішенням Івано-Франківського міськвиконкому мають 100-відсоткову пільгу на комунальні послуги та отримують по 500 гривень доплати у пенсію за загиблим сином.

Багато уваги приділяла і приділяє ветеранська організація оздоровленню та лікуванню колишніх солдатів та офіцерів. Адже більшість з них повернулись додому з фізичними і моральними травмами. Тому, як повідомив Віктор Омелько, оздоровлення у різноманітних медичних центрах та санаторіях пройшов 131 ветеран. Крім цього, було знайдено можливість відправити на відпочинок до санаторію «Ясень», що у Рожнятівському районі Івано-Франківської області, 34 дитини афганців. Також 676 осіб отримали комплексне обстеження у медичних закладах Івано-Франківська.

Афганці брали активну участь у суспільному житті міста. Зокрема, на початку року завдяки їхньому активному втручанню та публічному висловленню громадянської позиції керівництво Міністерства оборони України зупинило знищення єдиного на Прикарпатті військового медичного закладу – Івано-Франківської військової гарнізонної поліклініки. Нагадаємо, що, коли стало відомо про плани скорочення цього медичного закладу, кілька сотень колишніх афганців разом з представниками ветеранської організації 38-ї армії вийшли на мирний пікет. Їхні вимоги було почуто і виконано.

Чимало було зроблено й для увіковічення пам’яті загиблих в Афганістані прикарпатців. Зокрема, за звітній період в Івано-Франківську було встановлено пам’ятник загиблим воїнам-афганцям та впорядковано парк воїнів-інтернаціоналістів. Крім цього, в п’яти школах було створено кутки пам’яті про афганські події, а з нагоди 23-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан в Івано-Франківську було встановлено п’ять меморіальних дощок.

У подальших планах Івано-Франківської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану – продовжувати активну роботу із соціального захисту воїнів-афганців та членів їхніх сімей. Ветерани-афганці готові також до нарощування своєї громадянської активності.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Якісно і в повному обсязі

  • 13.12.13, 16:01

Якісно і в повному обсязі

Проведено призовну кампанію на Прикарпатті

Сьогодні у приміщенні Івано-Франківської обласної державної адміністрації відбулось підсумкове засідання обласної призовної комісії призовної кампанії «Осінь – 2013». На засіданні були присутні Івано-Франківський обласний військовий комісар полковник Ігор Павлюк, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Криницький, представники всіх міських та районних об’єднаних військових комісаріатів.

-         Івано-Франківський обласний військовий комісаріат вчасно і в повному кількісному і якісному обсязі виконав поставлені перед ним завдання стосовно комплектації військ призовниками, - наголосив  полковник Ігор Павлюк. – Загалом нами було призвано 294 чоловіка. 130 з них пішли служити до лав Збройних Сил України, 134 до структур МВС, та 30 до державної спеціальної служби транспорту. За підсумками кращими в нашій області стали Снятинсько - Городенківський та Тисменецько -Тлумацький об’єднані районі військові комісаріати.  

Також обласний військовий комісар подякував всім головам районів та медичних комісій за якісну роботу і забезпечення заходів пов’язаних з проведенням призовної кампанії. Проаналізував результати та хід призову начальник відділу комплектування та призову –заступник військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату підполковник Валерій Волинков. Зокрема він зазначив, що порівняно з осіннім призовом минулого року кількість призовників скоротилась на 280 осіб. Це пов’язано з тим, що Збройні Сили України провели ґрунтовні роботи з реформування та переходу на контрактну службу. Також за словами офіцера до війська пішло служити 26 прикарпатців з вищою освітою, 8 хлопців з незакінченою вищою освітою, 13 з середньо-технічною, 129 середньо-спеціальною освітою. Крім цього для проходження служби було відібрано лише юнаків з якісними показниками у фізичному розвитку та міцним здоров’ям.  Отже Збройні Сили отримали з Прикарпаття лише високоосвічених та здорових призовників. Також позитивним є той факт, що всі сто відсотків юнаків, які пройшли медичні комісії та були призначені у команди прийшли на відправку. Жоден з Прикарпатців цього разу не став ухильником.

  На завершення підведення підсумків Івано-Франківський обласний військовий комісар полковник Ігор Павлюк наголосив, що незважаючи на те, що Збройні Сили України перейшли на комплектування особовим складом за контактом весняна та осіння призовні кампанії 2014 року будуть! Юнаків призиватимуть до служби у органах МВС та державної спеціальної служби транспорту. Отже достойно завершивши цьогорічну призовну кампанію потрібно починати готуватись до наступних призовів.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

 

На Прикарпатті відзначили День сухопутних військ Збройних Сил Ук

  • 13.12.13, 09:54

Урочисто, але без зайвої помпезності відзначили своє професійне свято – День сухопутних військ Збройних Сил України військовослужбовці Івано-Франківського військового гарнізону. В цей день у великому залі обласного військового комісаріату зібралось чимало гостей: ветеранів війни, воїнів-афганців, військових пенсіонерів та офіцерів і солдатів гарнізону. Зі святом всіх присутніх привітав начальник Івано-Франківського військового гарнізону полковник Ігор Павлюк.

-         Сухопутні війська є однією з основних складових Збройних Сил України, - зазначив він. – І можу запевнити всіх присутніх, що частини та підрозділи  постійно та надійно охороняють територію нашої держави!

Після цього, відповідно до наказу начальника гарнізону, було заохочено кращих військовослужбовців Прикарпаття. По завершенню урочистостей присутні переглянули документальний фільм про найбільші військові навчання сухопутних військ «Репід трейдент», який відзняли офіцери західного регіонального медіа-центру, а також  насолодилися концертом, який для них дали артисти Народного дому.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.