Академія сухопутних військ запрошує

  • 03.06.13, 10:56
Напередодні відзначення журналістами свого професійного свята, України Академія сухопутних військ запрошує всіх представників мас-медія особисто подивитись як, в яких умовах, на якій техніці майбутні захисники Батьківщини вчаться ратній справі.

  Для цього журналістів «відкомандирують» до Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ. Протягом дня їм планують показати комплекс водолазної підготовки, запропонують одягнути спеціальне спорядження військових водолазів. Комплекс інженерної підготовки та навчально-тренувальний комплекс психологічної підготовки особового складу. Продемонструють як проходять вогневі тренування та стрільби з бойових машин піхоти, та запропонують майстрам слова особисто взяти участь у змаганнях зі стрільби стрілецької зброї. Крім цього журналісти зможуть особисто сісти за штурвали грізних бойових машин піхоти і спробувати керувати ними. Завершеться все це дружнім обідом в польових умовах.

Отже всі бажаючі мають бути 5 червня о 8годині 30 хвилин біля центрального КПП Академії сухопутних військ. Та акредитуватись у західному регіональному медіа-центрі не пізніше ніж 13 година 3 червня.

Підполковник Тарас Грень

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оброни України.

Не перерветься батьківська династія

  • 03.06.13, 02:03
  А ви знаєте яка краса, коли потужний, могутній, грізний і водночас елегантний та легкий мов повітря винищувач невимушено, на шаленій швидкості, мовби граючись зі всіма законами фізики, відривається від бетону і повертається у небо? Небо для якого він створений…  Саме такими бачив літаки з самого дитинства тепер вже майор Андрій Діяк -  начальник командного пункту – заступника начальника штабу з бойового управління 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації. Справа в тому, що його батько Анатолій Петрович  працював авіаційним техніком в аеропорту Луганськ. І малим Андрій Анатолійович часто бував на роботі у батька. Бачив як крилаті стальні красені злітають і повертаються. Бачив яка важка і копітка праця всіх членів «авіаційної родини» докладається до того щоб кількість злетів завжди дорівнювалась кількості посадок. Напевно там, на бетоні аеродрому, вглядаючись у сповненні гордістю за свою роботу батьківські очі, Андрій полюбив небо, полюбив авіацію, і цю відповідальну роботу по організації і забезпеченню безпеки польотів.

    Як завжди буває у дитинстві час плинув неспішно. Але Андрій намагався не втрачати його даремно. Ще навчаюсь в школі він здобув перший розряд з боксу. За словами нашого героя, власне спорт і був важливою цеглинкою в його умінні і прагненні завжди досягати перемог. Ніколи не здаватись перед поразками і завжди знаходити в собі сили підніматись щоб іти далі. Однак крім успішного навчання в середній школі, заняттям спортом Андрій велику увагу приділяв заняттях в Луганському аероклубі. Там він виконав 9-ть стрибків з парашутом, і як головне досягнення – кілька годин нальоту на спортивному літаку Як-52. Після школи вибір подальшої долі був очевидним. Він склав іспити і успішно поступив у Ворошиловградське вище військове авіаційне училище штурманів за спеціальністю офіцер бойового управління. З початку навчання принциповому та сумлінному курсанту довірили виконувати обов’язки  командира відділення, а згодом посаду заступника командира курсантського підрозділу. Роки навчання пройшли цікаво і ось лейтенант Андрій Діяк отримує призначення на посаду офіцера бойового управління командного пункту винищувального авіаційного полку, що дислокується на Прикарпатті.

  Тепер майор Андрій Діяк керує екіпажами під час польотів. Від нього напряму залежить життя не лише пілотів, але й багатьох людей на землі. Та про високий професіоналізм цього офіцера красномовно розповідають численні відзнаки командування. Ним виконано 1080 наведень на повітряні цілі, приймав практичну участь у навчаннях, пов’язаних із застосуванням винищувальної авіації та виконав їх на оцінку відмінно, за що був нагороджений відзнакою Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України. В своїй службовій діяльності допущений до інструкторської роботи, в ході якої підготував до управління екіпажами більше 20 офіцерів бойового управління. Має кваліфікацію - майстер. За результатом щорічного оцінювання отримав оцінку відмінно.

  Сьогодні майор Андрій Діяк вже сам батько. І як в його дитинстві він час від часу приводив своїх дітей до себе на службу. Де його соколята вдивляючись у батьківські очі, пірнаючи у суворе, чітко регламентоване та таке цікаве життя військового аеродрому все більше і більше закохувались у небо, у військову авіацію. Тому не викликало подиву, що старший син офіцера -  Максим на сімейній раді повідомив батькам що має намір вступати до Харківського університету Повітряних Сил. Згодом юнак таки  здійснив свою мрію та став курсантом обраного військового вишу за спеціальністю офіцер бойового управління. Незабаром він поповнить офіцерський стрій Збройних Сил України та стане правонаступником авіаційної офіцерської династії.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Казка в гостях у військових

  • 02.06.13, 21:11

 Вперше за багато років до дітей військовослужбовців114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації завітала справжня казка. Ініціативна група з членів ради сімей військовослужбовців та профспілкової організації в перші дні літа організували для дітлахів, чиї батьки і в день і вночі оберігають мирне небо України, справжнісіньку лялькову виставу за мотивами казки «Три поросяти».

-         Ідея провести подібний захід прийшла під час чергового засідання ради сімей військовослужбовців де головою старший солдат військової служби за контрактом Ганна Савич, - розповів заступник командира бригади з виховної роботи підполковник Олександр Кухарук.» - Командир частини полковник Сергій Голубцов відразу підтримав ініціативу жінок. Знайшли кошти на закуплю ляльок та декорацій. А для проведення репетицій наказом командира було виділено окрему годину в службовий час.

Стати ляльководами зголосились старший технік ескадрилі старший лейтенант Валерій Пуляєв, водій прапорщик Володимир Зелінський, солдат строкової служби Василь Васку та бібліотекар військової частини Віра Соловей. На примарі їх вистави був аншлаг. Адже понад півсотні сімей військовослужбовців 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації прийшли до клуба частини разом зі своїми дітьми. Дітлахи с захопленням дивились виставу а потім довго не відпускали артистів і їх героїв.

Незабаром новостворений військовий ляльковий театр завітає до підшефної частині дитячій школі-інтернату де живуть діти позбавлені батьківської опіки та піклування.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Фото майора Олега Перепелиці.

«24» канал в гостях в 24 бригаді

  • 31.05.13, 10:14

Знімальна група телеканалу новин «24» в складі журналіста Ірини Панчишин та оператора Олександра Бригадира відвідала військовослужбовців 24 окремої механізованої бригади. Протягом дня вони мали змогу побачити яким чином відбуваються регламентні роботи на бойовій техніці та озброєнні, а також поспостерігати за тим, як офіцери інженерних служб покращують свої навички. Знімальній групі дозволили не тільки дивитись зі сторони за ходом дій, але й посадили у самохідну установку 2С3 «акація», продемонстрували як працюють приціли у протитанковій гарматі «рапіра», як розгортається у бойове положення бойова машина БМ-21 «град». А на довершення   журналіста каналу Ірину Панчишин, яка вперше попала до військової частини навіть трішки прокатали на місці командира однієї з бойових машин. Також представники каналу новин мали змогу поспілкуватись з особовим складом бригади, отримати відповіді на всі питання, які цікавили журналістів.

-   Цікаво було побачити як виглядає військова техніка отак зблизька, -поділилась враженнями Ірина Панчишин. - Навіть дозволили побувати в середині. А коли уявляєш, все сказане офіцерами про те, як вона працює — стає моторошно. Ніколи б не хотіла, щоб її застосовували за призначенням, хіба ось на таких навчаннях.

Прощаючись представники командування 24 окремої механізованої бригади запросили журналістів частіше бувати в них, особливо коли проводяться навчання на полігоні з бойовою стрільбою та практичними заняттями з тактики. Адже нашому суспільству дуже не вистачає об’єктивних матеріалів про життя та службу військовослужбовців, про їх копітку щоденну працю зі зміцнення обороноздатності нашої держави.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Глобальний обмін досвідом військових інженерів і техніків

  • 30.05.13, 15:49

Саме так можна охарактеризувати центральний збір з інженерно-технічним складом Збройних Сил України, що проходить на Львівщині. Як вже повідомлялось сюди приїхало 118-ть військових спеціалістів зі всіх куточків України. Якщо в перший день заняття були дещо ознайомчі та мали більш лекційний характер, то наступного дня всіх членів збору було запрошено до 24 окремої механізованої бригади, що дислокується у місті Яворів. Тут офіцерам продемонстрували те, як утримується і обслуговується техніка, що стоїть на озброєнні в частинах та підрозділах бригади. Якось відразу заняття в групах перетворились на живі обговорювання нюансів та тонкощів ремонту складних бойових машин. Офіцери жваво цікавились тим, як відбуваються ремонтні роботи тих і чи інших вузлів, агрегатів, складових. Як краще ставити їх на зберігання, обслуговувати після використання в навчаннях тощо. І на думку організаторів зборів саме це і є однією з цілей цього заходу.  Адже, як наголосив начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Сергій Котляр перед початком зборів – « …фахівці інженерно-технічних служб мають навчитись не лише сумлінно виконувати накази та проводити всі роботи. Потрібно навчитись ділитись отриманим досвідом з своїми товаришами, брати від них краще і таким чином вдасться уникнути багатьох помилок…»

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

фахівець інженерно-технічного складу має мати

  • 29.05.13, 13:04


«…фахівець інженерно-технічного складу має мати прогресивне мислення і дивитись у майбутнє…»

Начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Сергій Котляр

Сьогодні на базі академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочався центральний збір з інженерно-технічним складом Збройних Сил України. Протягом трьох днів близько сотні офіцерів - начальників центральних управлінь, командирів частин, начальників озброєння та інших спеціалістів будуть займатись вивченням нових питань воєнної політики і безпеки держави, розвитку Збройних Сил України, воєнного мистецтва, положень настанов та прийнятих нових нормативно-правових документів з питань технічного забезпечення військ.

-         Ми розраховуємо, що під час занять наші фахівці не лише прослухають лекції, але й будуть спілкуватись один з одним, відбудеться живий діалог між офіцерами – спеціалістами що служать  у військах і науковцями, які представлятимуть академію Сухопутних військ, - наголосив начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Сергій Котляр. – Адже фахівець інженерно-технічного складу має мати прогресивне мислення і дивитись у майбутнє чітко усвідомлюючи перспективи розвитку. Тоді це буде дійсний інженер, з інженерно-аналітичним складом мислення.

Від імені начальника академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного учасників центрального збору привітав перший заступник начальника академії полковник Ігор Гордійчук.

-         Я сподіваюсь на нашу плідну сумісну роботу, - зазначив він. – Відразу хочу наголосити, що все побачене вами тут це не якась показовість чи театралізація для перевірок. Все це справді частини нашого навчального процесу та наукових доробок викладачів.

 Загалом всім офіцерам було запропоновано переглянути та випробувати на собі сучасні тренажерні комплекси з різноманітних видів техніки та озброєння, класи моделювання, навчально-стрілецький комплекс тощо. Крім цього офіцери побувають у навчальному центрі академії Сухопутних військ, та частинах і установах Львівського військового гарнізону, де теж матимуть змогу обмінятись досвідом з відповідними фахівцями.

-         Я сподіваюсь, що після завершення цього збору в частинах де служать наші фахівці будуть теж з’являтись подібні на класи і комплекси, - зазначив  начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Сергій Котляр. – І досвід, який вони отримають від спілкування з офіцерами та спеціалістами тут буде їм у нагоді та дасть нового поштовху в розвитку їх служби.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

 

І в день, і в ночі немає тиші на полігоні

  • 28.05.13, 23:36

Під час польового виходу підрозділів 30 окремої гвардійської механізованої бригади військовослужбовцями було виконано низку контрольних стрільб з автоматів АК-74, та озброєння БМП-2 як в день так і вночі.

-         Подібні заходи в нас відбуваються регулярно, - розповів командир механізованого батальйону підполковник Олег Зубовський.- Щонайменше раз на місяць кожна рота виходить на полігон для виконання вправ стрільб та проведення тактичних занять. На даний момент всі військовослужбовці виконують стрільби як в день так і в ночі на тверду оцінку «добре». Але ми наполегливо працюємо для досягнення відмінного результату.

Під час польового виходу всі солдати та офіцери живуть в наметовому містечку, харчуються в польовій їдальні, миються в польовій лазні. Тобто весь побут і життя організоване так, як це мало б бути під час проведення реальних бойових дій. Кожен день польового виходу від підйому і до глибокої ночі присвячено лише отриманню практичних навичок з ведення бою, стрільби з штатної зброї, орієнтуванню на місцевості, організуванню опорних пунктів тощо.

   За словами  підполковника Олега Зубовського така висока інтенсивність бойової підготовки лише допомагає згуртовувати військові колективи. І іде на користь при відборі військовослужбовців військової служби за контрактом. Адже під час виконання завдань в полі немає місця ледарству та неробству. Виконання поставленого завдання можливе лише тоді, коли всі члени військового колективу будуть виконувати поставлені завдання самовіддано і відповідально.

  Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Прикарпатські журналісти в гостях у гвардійців

  • 27.05.13, 23:41

Знімальна група Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» побувала в гостях у воїнів 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади, яка дислокується у місті Новограді-Волинському. Протягом майже тижня воїни бригади показували журналістам, як живуть і служать військовослужбовці військової служби за контрактом. Журналісти мали змогу побувати на стрільбах бойових машин піхоти БМП-2 як в день так і вночі. А також вони стали свідками одного з етапів підготовки механізованого взводу – бойової стрільби. Крім цього, гостям із Західної України показали, як готуються до виконання своїх завдань снайпери та розвідники. З поваги до непростої журналістської роботи, командування бригади дозволило прикарпатській знімальній групі зняти унікальні кадри змагань снайперських груп. Однак, найяскравіші враження журналісти отримали після того, як самі виконали стрільби із снайперської гвинтівки та проїхали полігоном в бойовій машині піхоти.

-         Ми приємно здивовані кількістю та насиченістю реальних навчань, які проводяться тут, - розповіла керівник знімальної групи Юлія Юзьків. – В наших планах зробити низку повноцінних програм, які б розповідали про цікаве життя воїнів бригади. А також ми сподіваємось, що, побачивши наші передачі, більше української молоді буде бажати підписати контракт на військову службу. Адже, як ми змогли переконатись, бути військовослужбовцем це не тільки почесно, але й дуже цікаво.

Доречно зауважити, що мешкали журналісти в одній з казарм-гуртожитків, в якому реально живуть військовослужбовці - контрактники. Харчувались в їдальні так само як особовий склад бригади. Отже їх матеріали про життя військовослужбовців будуть дійсно реальними і правдивими без прикрас та показовості.

 Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

… а залік прийняв полігон

  • 27.05.13, 00:45

Військовослужбовці 30-ї окремої механізованої бригади подолали черговий етап бойових стрільб взводів.

-         Участь у стрільбах брали як піхота, так і бойові машини,- зазначив командир механізованого батальйону підполковник Олег Зубовський.- Вони виконували поставлені перед ними завдання у взаємодії, так, як би це було під час справжнього бою.

З самого початку командир роти капітан Микола Тренін поставив своїм підлеглим завдання на знищення добре підготовленого опорного пункту противника. Для цього піхотинці максимально близько підійшли до лінії оборони противника в десантних відділеннях бойових машин піхоти. І, розгорнувшись у бойовий стрій, використовуючи стрілецьку зброю та гранатомети, а також за підтримки бойових машин БМП-2 зламали оборону ворога. Потрібно зауважити, що, під час проведення цих стрільб піхотинці після багаторічної перерви виконували вправу стрільб з підствольного гранатомету.

-         Стрільби оцінювались за двома критеріями – тактичні дії, і за вогневе ураження, - розповів командир 1 механізованого батальйону підполковник Олег Зубовський.- За тактичні дії взвод отримав оцінку «відмінно», а за вогневе ураження «добре». Отже загальна оцінка – «добре».  

Загалом подібні стрільби є, так би мовити, своєрідним іспитом для військовослужбовців підрозділу. Адже саме вони наочно демонструють те, чого змогли навчитись солдати та сержанти відділень, взводів, рот та батальйонів протягом напружених занять, які тривали не один місяць. І саме полігон наче лакмусовий папір проявляє всі досягнення і недоліки, які були під час всього періоду навчання. Та приємно те, що у воїнів 30-ї окремої механізованої бригади досягнень завжди більше.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Прикарпатські винищувачі повернулись додому переможцями!

  • 29.04.13, 07:19

Своєрідним салютом теплових ракет відзначили успішне повернення до рідного аеродрому авіатори 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації після успішного завершення двосторонніх дослідницьких командно-штабних навчань «Чумацький шлях 2013». Як належить пілотам-винищувачам вищого класу, підполковник Геннадій Василенко та майор Максим Фединський перед посадкою на свою смугу привітались з аеродромом, зробивши над ним віраж.

-         Я задоволений тим, як себе зарекомендували військовослужбовці цієї бригади, - наголосив заступник командувача ПВК Захід з авіації – начальник авіації полковник Олександр Кухаренко. – Навіть найскладніші завдання, які ставилися перед прикарпатцями, були виконані з високою якістю та відповідальністю. Скажу без перебільшення, що такими пілотами та техніками, які служать у114-ій Івано-Франківській бригаді тактичної авіації, може пишатись Україна!

А завдання перед пілотами і справді були нелегкими, проте цікавими. Протягом тижня вони на практиці відпрацьовували взаємодію авіації та сухопутних військ. Виконували завдання з перехоплення порушників повітряного простору, розвідки, прикриття бойових дій сухопутних військ,повітряної оборони важливих об’єктів, прикриття дій бомбардувальників і навіть проводили повітряні бої з «ворожими» розвідниками, яких прикривали інші літаки. І до честі сказати, з усіх цих повітряних учбово-бойових баталій прикарпатці виходили переможцями. Також під час навчань військовий аеродром у Івано-Франківську прийняв потужного повітряного розвідника СУ-24мр.

-         Навчання були цікавими і корисними, - поділився льотчик-винищувач майор Максим Фединський. – Ми багато чого навчились і дізнались. Були відпрацьовані цілі аспекти з важливих питань співпраці та ведення повітряних боїв. Тепер ми підсумуємо та опрацюємо всі отримані знання.

Відразу ж за пілотами до рідного аеродрому повернувся і весь технічний склад, який також вилітав для участі у навчаннях. Усіх військовослужбовців на рідному аеродромі, за старою авіаційною традицією, зустрічав командир 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації полковник Сергій Голубцов.

-         Мені дуже приємно, що військовослужбовці нашої бригади показали таку високу виучку та майстерність, - зазначив полковник Сергій Голубцов. – Сподіваюсь, що і надалі вони триматимуть цю високу планку і добре ім’я воїнів-прикарпатців.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

На знімках:

 - «салют» на честь успішного завершення навчань;

-         підполковник Геннадій Василенко;

-         майор Максим Фединський;

-         заступник командувача ПВК Захід з авіації – начальник авіації полковник Олександр Кухаренко;

-         повернення особового складу;

-         літаки повернулись додому.

Фото автора.