Польоти пройшли на «відмінно»!

  • 23.03.11, 11:48

   Командир 114-ї бригади тактичної авіації полковник Сергій Биховець задоволений. Ще б пак! Всі поставлені на польотний день завдання виконані на «відмінно». І льотчики, і техніки, і аеродромна служба працювали злагоджено, як механізм швейцарського годинника. Протягом дня пілоти виконали низку вильотів в задані квадрати, відпрацювали елементи повітряного бою, вдосконалили свої навички з польоту в складних метеоумовах та у вечірній час.

Загалом з початку року середній наліт на льотчиків цієї бригади склав уже приблизно 5 годин, а на всю частину близько 100 годин, проведених у повітрі.

  - На даний момент наша частина повністю готова до виконання всіх поставлених завдань з оборони мирного неба України , - запевняє полковник Сергій Биховець.

  Нагадаємо, що 114-та бригада тактичної авіації – це унікальне і потужне військове об’єднання, на озброєнні якого знаходяться легкі фронтові винищувачі МІГ-29. Військові пілоти охороняють західний повітряний кордон нашої держави, але при потребі можуть перехопити або знищити порушника повітряного простору в будь-якій точці України. За словами командування бригади, з початку року пальне для проведення учбово-тренувальних польотів виділяється відповідно до планів бойової підготовки. Дуже добрим підкріпленням стало виділення двох авіаційних двигунів, які надійшли за сприяння Міністра оборони України. Це дозволило ввести в стрій ще один бойовий літак.

Зараз особовий склад бригади готується заступити на бойове чергування з охорони повітряного простору України.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Призив – спільна справа державної ваги

  • 22.03.11, 13:49

Сьогодні в приміщені Івано-Франківського обласного збірного пункту відбулось друге засідання обласної призовної комісії. На засіданні були присутні голова комісії заступник голови – керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Струтинській, військовий комісар Івано-Франківського обласного військового комісаріату полковник Ігор Боловицьких, представники влади, та структурних підрозділів, які будуть задіяні під час організації та проведення призовної кампанії «Весна 2011».

   Під час проведення засідання було заслухані доповіді членів призовних комісій та військових комісарів Долинського ОМВК, Снятинсько-Городенківського та Калусько-Рожнятівського ОРВК з питань розгляду справ призовників які мають захворювання за двома і більше статтями, яким скасовано рішення про призов з різних обставин у період до 2010 року.

  Занепокоєння членів комісії викликав той факт, що в останні роки крім проблем зі здоров’ям,  почали з’являтись призовники з недостатнім рівнем освіти. В основному це діти селян з далеких гірських сіл, які після 7-8 класу покидають школу і ідуть працювати в сільське господарство. Та разом з тим,  за словами районних військових комісарів, Івано-Франківська область цілком спроможна укомплектувати Збройні Сили України здоровими юнаками, які відповідають всім критеріям сучасного війська.

  Голова обласної призовної комісії цікавився у всіх представників регіонів, чи допомагають їм місцеві органи самоврядування в організації призовної кампанії. Як і які проблеми вирішуються. І наголосив на тому, що організація призову це спільна справа державної ваги.

   До речі призивна кампанія «Весна 2011» розпочнеться 1 квітня. І представники військових комісаріатів нагадують всім юнакам, що досягли призовного віку та не мають права на відстрочку про їх обов’язок з’явитись до найближчого за їх місцем військового комісаріату та завити про себе. Адже відсутність повістки не звільняє від призову, а відсутність на призовній дільниці розцінюється як кримінальне порушення зі всіма неприємними наслідками.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Над Прикарпаттям літатимуть винищувачі

  • 22.03.11, 00:10

Сьогодні військовослужбовці 114-ї бригади тактичної авіації проведуть чергові учбово-тренувальні польоти. За планом вони мають розпочатись о 16-ій годині і закінчитись о 21-ій годині вечора. За словами заступника командира бригади з виховної роботи підполковника Олександра Кухарука, під час цих тренувань буде виконано ряд вильотів винищувачів МІГ-29 та МІГ-29 Уб. Під час польоту військові льотчики удосконалять свої навички з володіння фігурами вищого пілотажу та уміння літати у складних погодних та нічних умовах.

Крім цього, під час цих польотів буде здійснена низка заходів щодо введення в стрій молодих пілотів, які набудуть практичних навичок з пілотування винищувача.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Івано-Франківський обласний військовий комісаріат знову кращий!

  • 21.03.11, 23:26

   Під час іструктивно-методичних зборів щодо організованого та якісного проведення призову громадян на військову службу, які відбулись у Тернополі серед представників обласних комісаріатів та влади 9-ти областей Західної України, Івано-Франківський обласний військовий комісаріат визнано одним з найкращих стосовно організації та проведення призовних кампаній у минулому році. Зокрема, після проведення минулорічного осіннього призову з частин не було повернуто до цієї установи жодного призовника. Доречно зауважити, що у 2009 році «забракованих» за станом здоров’я чи морально-діловими якостями  в частинах призовників з Прикарпаття було лише двоє. Це теж найнижчий показник в Україні. Серед кращих також був названий і Івано-Франківський обласний збірний пункт.

  - Традиційно у військах існує досить великий «попит», якщо це можна так назвати, на призовників з Прикарпаття, - зазначив заступник Івано-Франківського обласного військового комісара майор Любомир Демчук. – Адже наші хлопці, як правило, більш дисципліновані та не мають пристрасті до шкідливих звичок. Крім цього, у нас дуже добре працює медична комісія, в яку входять досвідчені фахівці.

  Нагадаємо, що з першого квітня цього року розпочинається чергова призовна кампанія «Весна-2011». Цього разу лави Збройних Сил поповнять 780 прикарпатців. За словами завідувача сектора з питань діяльності правоохоронних органів та оборонної роботи апарату Івано-Франківської ОДА Валерія Іваненка, обласна влада вже знайшла всі необхідні кошти на якісне проведення цьогорічного весняного призову. Також виділені кошти на доволі дороге обстеження майбутніх солдат на ВІЛ та СНІД, а також на гепатит. Щоправда, обстежувати будуть лише тих, кого визнано придатним до служби і скеровано до конкретної частини. Всі обстеження проводитимуться з дотриманням необхідної конфіденційності.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.   

За що не потрібно платити у військкоматі

  • 21.03.11, 22:03

Останнім часом у Івано-Франківському військовому комісаріаті значно збільшилась кількість відвідувачів. Тому нагадуємо, що прийом громадян військовим комісаром Івано-Франківського обласного військового комісаріату здійснюється щомісяця першого та третього понеділка 3 14 до 17 години, заступником військового комісара з виховної роботи кожного другого та четвертого понеділка щомісяця. Двері інших заступників військового комісара, начальників відділів, відділень та служб відкриті для громадян кожного понеділка та четверга з 9 години ранку до 17 вечора.

  - У зв’язку з чутками про нібито високу платню за прийом громадян хочу пояснити, що надання роз’яснень громадянам під час особистого прийму посадовими особами військових комісаріатів Івано-Франківська та області надання відповідей на письмові звернення громадян здійснюється безкоштовно, - зазначив заступник Івано-франківського обласного військового комісара з в виховної роботи майор Любомир Демчук. – Також громадяни мають знати, що видача обліково-призовних документів, тобто військових квитків, посвідчень офіцерів запасу, посвідчень про приписку, а також посвідчень учасників бойових дій та листів талонів на проїзд, оформлення запитів в галузевий архів, видача інших документів що входить до повноважень комісаріату виконується виключно безкоштовно. Якщо від вас вимагають кошти на оплату послуг то прошу відразу звертатись до керівника обласного військового комісаріату.

   Також до військового комісаріату можна звернутись за наступними телефонами (03422) 2 33 83, або 067 343 23 34 цілодобово.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний Медіа-центр Міністерства оборони України.

Борги по зарплаті – прямий шлях до буцегарні

  • 02.03.11, 07:29

Не встигли вщухнути заворушення навколо державного підприємства «Івано-Франківський  військовий ліспромкомбінат», як в центрі чергового скандалу може опинитись інше військове підприємство міста «63 котельно-зварювальний завод». Суть конфлікту полягає в тому, що керівництво підприємства заборгувало своїм працівникам 334 тисячі 200 гривень !

  - Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на заробітню платню не нижче ніж це встановлено законом, - наголошує військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону майор юстиції Віталій Вдовіченко. – Так само захищено законом і право людини на отримання винагороди за чесну роботу. Під час перевірки підприємства нашими слідчими було встановлено ряд грубих порушень законодавства стосовно виплати заробітньої платні.

  За словами очільника прокуратури, на рахунок підприємства упродовж грудня 2010 – лютого 2011 років було нараховано понад 1 мільйон гривень. Однак маючи заборгованості по зарплаті керівництво підприємства використала більшу частину коштів на оплату зв’язку, та  ремонт компютерної техніки тощо. Таким чином 219 чоловік частково не отримали зароблені гроші за листопад 2010 року, а 227 взагалі не отримали розрахунку за грудень 2010 року. Зарплата за січень цього року не була нарахована взагалі.

-         Вважаю такі дії керівництва неприпустими, і запевняю всіх, що військова прокуратура докдладе максимум зусиль щоб люди найближчим часом таки отримали свої кошти, - зазначив майор юстиції Віталій Вдовіченко.

На даний момент на підприємстві ведеться слідство і керівникам «світить» малоприємна кримінальна стаття за невчасно виплачену заробітню платню.

   Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Виступ Верховного головнокомандувача Збройних Сил України у Іван

  • 25.02.11, 15:00

   Військовослужбовці 197 авіаційної бази та 114 Івано-Франківської бригади тактичної авіації уважно дивились за ходом телепроекту за участю Президента України Віктора Януковича «Розмова з країною». Без винятку у всіх підрозділах в цей час працювали телевізори налаштовані на один з п’яти каналів, що транслювали відповіді Президента.

  - Цю програму дивились лише ті офіцери та солдати, які бажали почути відповіді Президента на важливі питання, що турбують сьогодні наше суспільство, - розповів заступник командира 197 авіаційної бази з виховної роботи підполковник Юрій Мухін. – Ніхто нікого не примушував та силоміць не садив до екрану. Так само ми не контролювали, які питання і коли ставлять Верховному головнокомандувачу Збройних Сил України військовослужбовці. Заздалегідь в усіх підрозділах на дошках оголошення висіли номера телефонів та Інтернет адреси по яким можна було поставити своє питання.

   Командування частини дозволило мені на свій розсуд піти у будь-який підрозділ, щоб подивитись на власні очі, як спостерігає особовий склад за прямим ефіром. Двері народознавчої світлиці батальйону технічного забезпечення були розчинені навстіж. Про це по просилили солдати добового наряду, які несли чергування «на тумбочці». А в самій світлиці було чимало військовослужбовців підрозділу, які уважно дивились телевізор.

  - Ми ще напередодні перепитались у солдат та офіцерів, чи мають вони бажання дивитись цю трансляцію, - розповів заступник командира технічної роти старший лейтенант Микола Шевчук. – Виявилось,  що бажаючих чимало.

   - Я родом з Івано-Франківської області з селища міського типу Букачівці, - розповів рядовий строкової служби Андрій Бурковський. – Дома мене чекають дідусь з бабусею. Власне вони і попросили мене поставити питання президенту про те, як буде розвиватись село та сільська медицина, адже вони в мене вже старші і телефону не мають. Я передзвонив з свого мобільного і моє питання прийняли.

   - А я поставив питання про те, як буде йти розвиток Збройних Сил України, - розповів рядовий строкової служби Євген Пилипець. – Мене це цікавить бо я думаю продовжувати свою службу далі, за контрактом. І хоча в прямому ефірі не почув відповіді, сподіваюсь отримати її згодом.

   Дивились телевізор навіть в медичній частини авіаторів.

   - Всі хворі, яким режим лікування дозволяє дивитись телевізор, і які виявили бажання сьогодні дивились виступ нашого Президента, - розповів капітан медичної служби Михайло Тим’як. – Я теж, як багато інших військовослужбовців ставив своє питання Віктору Януковичу. Воно стосувалось покращення забезпечення медичної ланки військових частин, надання санаторно –курортного лікування тощо.

   Загалом, за словами заступника начальника Івано-Франківського військового гарнізону майора Любомира Демчука подивились телепроект за участю Президента України Віктора Януковича «Розмова з країною» близько тисячі військовослужбовців гарнізону.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Відповіді Президента чутимуть в казармах

  • 25.02.11, 10:28

Військовослужбовці Івано-Франківського гарнізону дивитимуться в прямому ефірі телепроєкт за участю Президента України Віктора Януковича «Розмова з країною».

  - На прохання особового складу, ми вирішили дещо змінити порядок дня і дати можливість всім бажаючим спостерігати за виступом Президента, - розповів заступник начальника Івано-Франківського військового гарнізону майор Любомир Демчук. -  В усіх частинах та гарнізонах встановлені телевізори. Ми пішли на такий крок, через те, що багато з військовослужбовців мають низку нагальних питань і сподіваються почути від Президента про те, як вони вирішуються.

   Так само працюватимуть телевізори і в вартових приміщеннях та кімнатах чергових змін. Однак це ніяким чином не вплине на стан боєготовності підрозділів.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Лікарі для крилатих машин

  • 25.02.11, 00:16

25 лютого – День інженерно-авіаційної служби

  

Легкий фронтовий винищувач МІГ-29 зовні схожий на грізного і водночас елегантного звіра – володаря однієї з найбільших стихій планети – повітря. Однак, по суті це складний сучасний механізм, наскрізь нашпигований високоточним електронним та комп’ютерним обладнанням. Мало хто знає, що цей літак складається з близько двох мільйонів різноманітних частин, які утворюють кілька десятків тисяч вузлів та агрегатів. І всі вони мають працювати разом злагодженіше за швейцарський годинник: адже відмова навіть найменшої детальки може завадити виконанню бойового завдання і навіть призвести до катастрофи.

Про шахту і шахтарів

Є серед авіаторів люди, яких, як правило, не бачать ні журналісти, ні більшість керівництва, що приїжджає «допомогти» польотам. Це авіаційні техніки, які часто вимащені мазутом та іншими технічними маслами від потилиці до п’ят. Вони не люблять метушні та зайвої уваги до себе, адже в більшості випадків їхня робота – це досвід, що ґрунтується на спокої, холоднокровності та здоровому глузді.

«Технарі» – це така своєрідна держава в авіаційній царині. І столиця цієї республіки – велетенський ангар неподалік від льотного поля. Саме тут розташовані різноманітні групи з ремонту та обслуговування літака, а керує всім цим начальник ТЕЧ 114-ї бригади тактичної авіації, яка дислокується в Івано-Франківську, майор Анатолій Найда.

  – Перед нами стоїть завдання з технічного забезпечення всієї бойової підготовки, – розповідає начальник ТЕЧ майор Анатолій Найда. – Справа в тому, що літак після певного часу потребує технічного огляду. Часом більшого, часом – меншого. Це як профілактичний візит до лікаря: навіть якщо у людини нічого не болить, їй все одно варто час від часу проходити обстеження у медиків-спеціалістів.

 Загалом ТЕЧ складається з 11-ти різноманітних груп, які мають свій окремий профіль. Хтось ремонтує озброєння, а хтось доглядає за засобами катапультування. Між собою у 114-ій бригаді тактичної авіації ТЕЧ називають шахтою, а всіх, хто там працює, – шахтарями. Майор Анатолій Найда з усмішкою зазначає: «Напевно, через те, що на відміну від більшості служб робота у нас не нормована і важка, та й ходять наші технарі всі чорні. Як шахтарі з шахти».

Однак потрапити служити сюди не так вже і просто. Спочатку техніки мають пройти своєрідне випробовування в ескадрильях, і лише кращих запрошують служити у «шахту». Такий суворий відбір є цілком логічним, адже завдання, які виконують спеціалісти цієї бригади, за своєю складністю можна назвати унікальними. Зокрема з продовження льотного ресурсу.

Про не зайві гроші

До речі, роботи з ремонту та обслуговування літака вимагають значних коштів від Міністерства оборони. Особливо дорого продовжувати вік літаків на спеціалізованих заводах. З кожним роком підприємства все вище і вище піднімають цінову планку. Та спеціалісти ТЕЧ у відповідь все більше покращують свій фаховий рівень і розширюють свої можливості. Економлячи при цьому не одну сотню тисяч гривень.

Для виконання завдань у спеціалістів-ремонтників є все необхідне обладнання, яке в певній мірі теж можна назвати унікальним. Зокрема, це сучасний комп’ютерний комплекс з перевірки справності всіх систем літака. Такого обладнання поки що немає в інших авіаційних частинах. Однак, у цій бригаді вже випробувано комплекс і прийнято його на озброєння спеціалістами технічної служби. Суть роботи цієї машини полягає в тому, що вона під’єднується до літака, і комп’ютер сам тестує всі системи крилатої машини. Роботи проводяться без участі людини, тому вірогідність помилки зведена до мінімуму. Після закінчення комплекс видає спеціальний звіт стосовно роботи всіх систем.

  Взагалі вся система ремонту та обслуговування літака полягає в цілій низці взаємоконтролючих дій. Тобто одна людина, виконуючи свою роботу, тим чи іншим чином контролює якість виконання роботи своїм товаришем.

   Зараз працівники ТЕЧ завершують роботи на одному з винищувачів. Згідно з планом він повернеться у стрій 25 лютого, коли технарі святкуватимуть своє професійне свято – День інженерно-авіаційної служби. І найкращим подарунком для них буде гуркіт турбін літака, що з їхніх рук повертається назад у небо.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

 

   На знімках: прапорщик Роман Пилип’як технік регламенту та ремонту авіа обладнання, капітан Ігор Старовойтов старший технік групи регламенту та ремонту авіаційного озброєння, капітан Михайло Корж начальник групи регламенту авіаційного озброєння, прапорщик Костянтин Музика технік групи регламенту аварійного покидання літака.

Фото автора.

Урочистості до Дня захисника Вітчизни були і у Івано-Франківську

  • 24.02.11, 12:00

  Урочисто та святково провели в Івано-Франківську відзначення Дня захисника Вітчизни. З самого ранку ветерани війни та праці, начальник Івано-Франківського гарнізону, командири військових частин, представники громадських організацій, керівники органів виконавчої влади та представники органів місцевого самоврядування поклали вінки і квіти до могил загиблих за визволення Прикарпаття від фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни на Меморіальному кладовищі героїв.

  Після цього в У Центральному народному домі відбулися урочисте засідання та святковий концерт, який дали всім присутнім артисти цього закладу. Продовжились урочистості на плацу 114 бригади тактичної авіації, куди військові авіатори запросили ветеранів частини та Другої світової війни.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.