Знищують єдиний на західній Україні музей бойової слави

  • 05.01.11, 09:06

Єдиний на західній Україні і унікальний Музей бойової слави радянських військ «Герої Дніпра» знову опиняється на межі фізичного знищення. Сьогодні об 11 годині в приміщенні господарського суду Івано-Франківської області  відбудеться засідання за позовом будівельної компанії «МАОДОТ-І» з вимогою «… вчинити дії щодо знесення споруд колишнього «Музею бойової слави» МО України…».

   – Військове містечко № 13, на території якого і знаходиться споруда музею, було передано міським органам самоврядування  у 2007 році, – розповідає старший помічник Івано-Франківського військового прокурора майор юстиції Руслан Кормило. – Однак у договір не були включені споруди та земля, що знаходиться під музеєм. Як вони опинились у договорі оренди землі між «МАОДОТ –І» і міськвиконкомом, підписаним 10 січня 2010 року, нам не відомо.

   Можливість фізичного руйнування музею вже обурила ветеранів другої світової війни, що мешкають на Прикарпатті.

  – Таке трактування питання – це просто вандалізм, – наголошує голова ради організації ветеранів 38-ї армії (корпусу) полковник запасу Володимир Мойсеєнко. – Невже в нашій країні гроші стали важливішими за пам'ять дідів та батьків, що проливали кров за визволення нашої Батьківщини?

   Нагадаємо, що експозиція музею займає 640 м2 , а експонатний фонд нараховує понад 4 тис. одиниць. На стендах, подіумах, у вітринах розміщено тисячі експонатів періоду ІІ світової війни: бойові знамена частин (до речі, дві з них – 226-та Глухівсько-Київська Червонопрапорна та 70-та Гвардійська Глухівська шестиорденоносна стрілецькі дивізії брали безпосередню участь у звільненні Прикарпаття), зброя, нагороди, особисті речі, документи, фотографії, листи з фронту, предмети спорядження і побуту бійців і командирів.

Вже на початку експозиції, в одній з вітрин – газети перших воєнних днів. В одній з них повідомлення Радянського інформбюро про героїчний подвиг воїнів зенітної батареї лейтенанта Олексія Муравйова, які збили на підступах до тогочасного Станіслава в перші хвилини війни два ворожі бомбардувальники, а на протязі наступних семи днів – ще п’ять.

Тут також розповідь про героїзм бійців-прикордонників окремої Коломийської комендатури під командуванням майора Р.І.Філіпова, які першими зустріли ворога на прикарпатській землі, про льотчика – молодшого лейтенанта  Леоніда Бутеліна, який таранив в небі над Галичем німецький літак.

Особливе місце в експозиції займає діорама “Подвиг на Дніпрі”. За допомогою спеціальної електронної апаратури вона розповідає про форсування річки у вересні і визволення Києва у листопаді 1943 року. Її полотно площею 68м2 створили Заслужений художник РСФСР Костянтин Лебедєв і Заслужений художник України, житель нашого міста Микола Вареня. А озвучив її Левітан. Тільки за минулий рік музей прийняв понад пять тисяч екскурсантів та відвідувачів.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа центр Міністерства оборони України.

Всем моим друзьям

  • 31.12.10, 17:32
Уважаемый, и милый виртуальный народ! Хочу поздравить вас с наступающим Новым Годом!
Пусть в эту ночь сбудутся все ваши самые искриние светлые и добрые желания! Пусть виртуальная жизнь помагает вашей реальной! Пусть все что вы пишите и делаете будет честным и идти от серца!
 А еще хочу сказать всем вам большое спасибо за то, что принимаете меня таким как я есть. За то, что даете мне новые знания. За то, что даете мне новые чувства. За то, что вы читаете мои заметки. И за то, что вы как и я любите инет!
 С уважением и признательностью к вам - яpodmig

Вогонь миру, добра та злагоди палатиме в оселях та казармах війс

  • 29.12.10, 22:37

Сьогодні відбулась передача Віфлеємського вогню миру військовослужбовцям 114 Івано-Франківської, Таллінської, ордена Червоного Прапору бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України.  Вогонь привезли до міста представники Пласту — Національної скаутської організації України. Після молитви пластуни запалили свічки та лампадки понад ста військовослужбовцям, що зустрічатимуть Різдво поза межами рідних домівок.

Зазвичай Вогонь з Віфлеєму пластуни поширюють у сиротинцях, інтернатах, лікарнях, церквах. Цього року з ініціативи Івано-Франківського Пласту Вогонь вперше отримали і військовослужбовці, які часто допомагають місцевим пластунам у проведенні різноманітних заходів. 

Ця акція відбувається в Україні вже вдванадцяте. За традицією польські скаути – «харцери» передали Віфлеємський вогонь миру пластунам на українсько-польському кордоні. До того часу Вогонь пройшов шлях із рук у руки через Австрію, Словаччину та Польщу, а тепер світову скаутську естафету, за допомогою пластунів, перейняла й Україна.

Двадцять п’ятий раз у світі Віфлеємський вогонь передається із рук в руки, долає численні кордони напередодні Різдва. Вогонь у Віфлеємі традиційно запалила дитина з Австрії, бо саме у цій країні започаткували акцію розповсюдження Віфлеємського вогню світом. Благодійний захід був спрямований на підтримку усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. До Європи Вогонь з Віфлеєму привозять літаком австрійські скаути, а вже з Відня він мандрує із рук у руки цілою Європою. Цього року вперше українська молодь передала вогонь миру українським громадам Європи.

Як зазначила координатор акції у Івано-Франківській області  Ольга Дякун: «Це світло має нагадувати, що янголи провістили людям мир, коли у Віфлеємі народився Ісус. Українські пластуни закликають кожного принести вогонь добра і надії у свою домівку і запалити теплом та любов’ю свої серця".

- Цей вогонь, як символ добра миру та злагоди означає для нас дуже багато, - наголосив заступник командира бригади з виховної роботи підполковник Олександр Кухарук. – Більшість військовослужбовців візьмуть його з собою до дому, а ті хто заступатимуть на бойове чергування в святкові ночі запалять свічки і лампадки на своїх робочих місцях. Переконаний, що це до дасть людям віри в себе і свою державу.

   Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України. 

Наказом Міністра оборони України Михайла Єжеля встановлено День

  • 29.12.10, 22:28

ura народ! есть повод!!!!!!!!!ura

Міністр оборони України Михайло Єжель підписав наказ від 27 грудня 2010 року № 698 “Про встановлення Дня інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України”.

Згідно з наказом, з метою підтримання престижу працівників інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України це професійне свято відзначатиметься щороку 29 грудня.

У документі відзначається, що 29 грудня 1991 року було призначено першого прес-секретаря вітчизняного військового відомства та створено прес-службу Міністерства оборони України. Це стало початком формування та становлення у Збройних Силах України структур для повсякденного оперативного та об’єктивного інформування громадськості про діяльність Українського війська та активного впливу на створення позитивного іміджу армії у суспільстві.

Сьогодні система інформаційного забезпечення діяльності Міністерства оборони України та Збройних Сил України включає шість друкованих видань, дві телерадіокомпанії, шість регіональних медіа-центрів, прес-центри видів Збройних Сил України, прес-секретарів відповідних органів військового управління, офіцерів зі зв’язків із засобами масової інформації національних миротворчих контингентів, військових частин і установ, які підпорядковуються Департаменту преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.

Офіцерів, державних службовців та працівників інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України об’єднує високий професіоналізм, відданість своїй професії, готовність принести максимальну користь Збройним Силам України та державі в цілому.

Прийняття наказу сприятиме підняттю престижу офіцерів, державних службовців та працівників інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України, фахівців в галузі мас-медіа та військових журналістів

Військові льотчики відвідали підшефну школу-інтернат

  • 28.12.10, 22:04

   Діти, які живуть і навчаються в Івано-Франківській загальноосвітній школі-інтернаті 1-3 ступенів, мало чим відрізняються від своїх однолітків. Вони так само соромляться перед фотокамерою і одночасно цікавляться тим, як вона знімає. Вони вчать вірші Лесі Українки і закони Ома. Вони люблять свята… А от свята вони люблять, напевно, найбільше, ніж інші діти. І справа навіть не в подарунках. Справа в тому, що на свята до них приходять гості, люди з великого і безмежного світу, що знаходиться за парканом їхньої школи. Адже найбільший подарунок для дітей, позбавлених батьківської опіки, це увага дорослих, яких вони не знають. Військовослужбовці 114-ї бригади тактичної авіації добре знають про це, бо вони вже багато років є шефами цієї школи-інтернату.

  – Цього разу напередодні святкування Нового року ми вирішили зробити подарунки усім 60-ти вихованцям школи, – розповіла член ради сімей військовослужбовців старший солдат військової служби за контрактом Ганна Савик. – Ми перечитали листи, які діти писали Святому Миколаю та Діду Морозу і, вірите, плакали всі. Бо діти не просили чогось там захмарного. Вони писали, що мріють отримати в подарунок, скажімо, зубну щітку чи гарний шампунь… Ми звернулися до особового складу частини з проханням здати гроші. Якоїсь суми ми не вказували – здавали, хто скільки міг.

    На зібрані гроші військовослужбовці купили солодощі, мило, шампуні, зубні щітки. Крім цього, спілка військових християн додала до подарунку ще й гарно ілюстровані збірки «Українських казок» та «Дитячі біблії». Саме вручення подарунків перетворилось на імпровізований концерт, який влаштували дітлахи для командування бригади. Щоб віддячити авіаторам за увагу, школярі співали та читали вірші, хтось навіть розповів напам'ять правила правопису, які вивчив на попередньому уроці, а хлопці показали, наскільки вправно вони вміють виконувати фізичні вправи. Найбільше захоплення в учнів викликало те, що у святковому буклеті, присвяченому 70-річчю бригади, який військові льотчики принесли теж у подарунок дітям, є світлина з ними та завучем Ларисою Іванівною Шенделович.

  – Мені приємно бачити в цьому залі стільки веселих та мудрих дітей, – сказав командир 114-ї бригади тактичної авіації полковник Сергій Биховець, звертаючись до вихованців школи-інтернату. – Сподіваюсь, що мине не так вже багато часу, і я побачу декого з вас і серед особового складу нашої частини. Адже нам потрібні такі надійні, сильні та розумні воїни.

   На прощання директор школи Наталя Гаврилюк провела для гостей невеличку екскурсію. Гості побачили, в яких умовах діти живуть, харчуються, займаються спортом, вчаться та відпочивають. Все побачене справило якнайкраще враження, адже  в школі зроблений сучасний ремонт, встановлено нові вікна, діти живуть по двоє в окремих кімнатках.

  – Відверто кажучи, в наших дітей добре забезпечення державою, – розповіла директор школи Наталя Гаврилюк. – Дуже мало одного і дуже важливого – відвертого, живого спілкування з людьми. Тому ми завжди раді тим, хто приходить до нас в гості, цікавиться нашим життям. І дітям навіть не обов’язково потрібні якісь подарунки. Достатньо просто поговорити з ними.

   Завершився візит льотчиків запрошенням шкільного вертепу до військової частини на Різдвяну коляду, а найращі учні зможуть побувати на аеродромі та подивитись на те, як служать авіатори.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Безпрецедентна журнал стська акц я

  • 28.12.10, 00:05

БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА ЖУРНАЛ СТСЬКА АКЦ Я

ЯКЩО, КОЛИ-НЕБУДЬ, МИ ДОПОМОГЛИ ВАМ - ДОПОМОЖ ТЬ ТЕПЕР НАМ

 ВРЯТУВАТИ Д ВЧИНКУ!!!!

На різдвяне диво чекають батьки дванадцятирічної Тетянки Мацюк з Прикарпаття. Дівчинці збирають гроші на пересадку кісткового мозку. У неї - апластична анемія. Хвороба спричинює ураження кісткового мозку, який виробляє клітини крові. Єдине, що може врятувати - операція з пересадки. Клініка, де її роблять, за кордоном. А рахунок за такі послуги - двісті п’ятдесят тисяч євро.

Допомогають дівчинці звідусіль. Адже українців є багато за кордоном. Створені групи на однокласниках, вконтакті та Facebooку. Друзі родини, які мешкають в Німеччині активно збирають кошти у своїй країні. Цими грошима вони планують покрити майже половину суми. Батькам залишається ще зібрати півтора мільйона гривень. На другий день католицького Різдва івано-франківський композитор дає благодійний концерт. З наміром зібрати гроші для маленької мешканки Прикарпаття. Німецькі лікарі зібрали консиліум. Їхній висновок оптимістичний. У дівчинки є всі шанси жити і бути здоровою. Батьки благають допомогти їм у цьому.  Родина буде вдячна навіть п’яти гривням. Адже українців – мільйони. А ця символічна сума може врятувати маленьке життя.  

До речі, дівчинка і сама намагалась заробити собі кошти на операцію. Вона власними руками робить ось такі деревця з бісеру.  Одне коштує двісті гривень. Але сума надто велика і залишається надто мало часу

 

З повагою,

власний кореспондент телеканалу ICTV Оксана Кваснишин, 067-547-74-76

власний кореспондент телеканалу 1+1 Алла Пасс

власний кореспондент ТРК "Укра на" Наталя Фармус

кер вник корпункту в вано-Франк вську телеканалу "24години"

колектив телеканалу "3 студ я", ТРК Вежа", колектив ОТБ "Галичина", газети Галицький кореспондент", "Галичина", "Репортер", "Зах дний кур' р".

Мар'яна Олексин, координатор благод йного журнал стського проекту - 099-296-21-69

телефон  мами: 098 4905766(Мар я Петр вна Мацюк), дом. 03422 6-23-55

 

Рекв зити для допомоги:

ПАТ "Альфа-банк"

МФО 300346

Код ДРПОУ 23494714

Рахунок для поповнення:2924701

Призначення платежу:поповнення картки

4102  4717  5239  8059

     (Мацюк Мар я Петр вна)

В новий рік з новим військовим прокурором

  • 27.12.10, 23:04

Відповідно призначення Генерального прокурора України, військову прокуратуру Івано-Франківського гарнізону очолив майор юстиції Віталій Олександрович Вдовіченко.

   Віталій Олександрович з родини військовослужбовців. У 1999 році закінчив Богородчанський ліцей з посиленою військово-спортивною підготовкою. Після цього поступив до військово-юридичного факультету Національної академії імені Ярослава Мудрого, який закінчив з відзнакою у 2004 році. Далі служив на посадах помічника та за ступника військового прокурора, а у 2009 році очолив Чернівецьку військову прокуратуру.

  Одружений, виховує двох дочок.

 Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Свято військовослужбовців

  • 07.12.10, 17:37

Військовослужбовці Івано-Франківського гарнізону урочисто відзначили 19-ту річницю Збройних сил України. На урочистостях, які відбулись в приміщенні обласної філармонії, їх привітали міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, владика УГКЦ Володимир Війтишин, представники обласної адміністрації та облради.

   Примітно те, що вже кілька років поспіль День Збройних сил України під одним дахом святкують як ветерани визвольних змагань, так і ветерани Великої Вітчизняної війни, радянської армії та військовослужбовці, які зараз проходять службу в лавах ЗСУ.

   Завершились урочистості феєричним концертом, який дали художні колективи Народного Дому №1.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Ветерани – не баласт суспільства

  • 05.12.10, 19:33
Організація

ветеранів 38-ї армії (корпусу) підбила підсумки своєї майже трирічної діяльності. Нагадаємо, що ця організація була створена у січні 2007 року ініціативною групою офіцерів запасу та у відставці, які  проходили службу у колишньому потужному військовому об’єднанні, штаб якого дислокувався у Івано-Франківську. На сьогодні вона налічує понад 400 членів у семи осередках ветеранів.

- За час нашого існування ми провели велику практичну роботу по наданню допомоги ветеранам, - розповів член ради організації ветеранів 38 армії (корпусу) полковник запасу Володимир Мойсеєнко. -  25-ть ветеранів Великої Вітчизняної війни отримали сучасні тонометри, 77-ми було надано матеріальну підтримку, надано суттєвої допомоги в капітальному ремонті квартири учасника Параду Перемоги Миколи Денисюка,  крім цього за сприянням нашої організації всі ветерани 38-ї армії отримують передплату на газети «Ветеран України» та «Прикарпатська правда».

За поданням організації її члени були нагороджені орденом БогданаХмельницького І та ІІ ступенів, грамотами Кабінету Міністрів України, 44 ветерани отримали медаль «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній Війні». Крім цього багато робить ця організація  для впорядкування могил загиблих у Другій Світовій війні, сприянню роботи музею  «Герої Дніпра», значною є внесення ветеранів у військово-патріотичне виховання підростаючої молоді.

- Однимз пріоритетів нашої організації є сприяння створення умов по соціальній та професійній адаптації звільнених у запас або у відставку військо службовців, - продовжує  полковник запасу Володимир Мойсеєнко. -  також ми намагаємось зробити все можливе, щоб в нашій області нарешті з’явився госпіталь для ветеранів. Адже наша область єдина в усій Україні де немає подібного лікувального закладу. Отже роботи в нас  чимало і ми будемо її робити.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний

медіа-центр Міністерства оборони України.

не могу зайти на WikiLeaks!!!!

  • 04.12.10, 18:51
Народ! скажите кому то получается зайти на страницу этого сайта???? потому что лично меня выбрасывает оттуда как только пытаюсь зайти...