Навчаються керівники польотів

  • 17.11.10, 18:07

На базі 114-ї бригади тактичної авіації розпочались дводенні інструкторсько-методичні збори з керівниками польотів на аеродромі та полігоні, керівниками ближньої зони, зони посадки, офіцерами командних пунктів, метеослужби та авіадиспетчерами. За час зборів вони отримають нові знання з єдиної методики організації роботи групи керівництва польотами, управління повітряним рухом літаків, вертольотів.

   - Робота всіх цих людей дуже важлива в організації будь-яких польотів військових літаків, - наголосив заступник командира повітряного командування «Захід» з авіації – начальник авіації полковник Олександр Кухаренко. – Від них напряму залежить безпека людей як у повітрі, так і на землі. Саме тому для проведення лекцій та практичних занять ми залучили лише провідних спеціалістів нашого командування.

   Загалом у зборах беруть участь 59 військовослужбовців з усіх авіаційних частин, розташованих на заході України. За підсумками зборів керівництво повітряного командування «Захід» буде приймати рішення про допущення цих осіб до виконання службових завдань.

Підполковник Тарас Грень.

 Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

На питання людей відповідатимуть військові посадовці

  • 10.11.10, 12:46

   Останнім часом в Збройних Силах України накопичилось чимало проблем, які потребують нагального вирішення. Для більш оперативної реакції вищого командування відповідно до наказу Міністра оборони України в центральному друкованому орані Мін оборони «Народна Армія» буде відкрито пряму телефонну лінію. У ближчі час ви зможете поставити свої питання таким посадовцям :

11 листопада - Директору Департаменту кадрової політики МОУ Трифонову Сергію Валерійовичу;

25 листопада -  Директору контрольно-ревізійного департаменту МОУ Ільченку Володимиру Івановичу;

9 грудня – Директору департаменту військової освіти та науки МОУ Науменку Миколі Івановичу.

Ніяких обмежень та цензури з питань не має. Телефонні лінії будуть відкриті в день проведення з 15 години до 16-30. Дзвонити можна за наступними номерами (044) 489-50-02, або (044) 489 – 50 – 04.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Новобранців тут чекають

  • 10.11.10, 11:25

У 197-му авіаційну базу прийшло поповнення

 

   Я вдивляюсь у вічі 25 молодих людей. Усі вони новобранці, які три дні тому прибули до 197-ї авіаційної бази. Більшість з них уперше в житті покинули свої рідні села та містечка на Кіровоградщині та Сумщині. Я намагаюся знайти в їхніх очах розгубленість, втому чи ще щось таке собі сумне – притаманне кожному з нас, коли мусово і на досить тривалий термін покидаєш домівку та звичний ритм життя. Проте… Жодного вияву негативних емоцій. Юнаки усміхнені, радо йдуть на контакт, весело демонструють свої ліжка та тумбочки. І хоча форма на них ще сидить дещо кострубато і нові «берці» ще риплять від нерозтоптаності, знайомлячись, вони гордо кажуть про себе: «Рядовий!».

   До відбору та прийому молодого поповнення авіатори завжди ставились сумлінно і відповідально. Та в цьому році офіцери відділення виховної роботи під керівництвом підполковника Юрія Мухіна пішли значно далі, ніж це вимагають керівні документи. Скажімо, на основі соціологічних досліджень, прогнозів та власного досвіду вони розробили цілий посібник для офіцера, який рушає на обласний збірний пункт відбирати поповнення. В посібнику немає нічого зайвого. Там містяться лише конкретні поради та приклади. Однак враховано все, від найменших дрібниць: наприклад, в якому місці має сидіти офіцер, котрий проводить співбесіду; якою має бути його осанка, положення рук та ніг; наводяться приклади конкретних запитань призовнику, навіть вказано, яким тоном і які питання потрібно ставити.

 – Ідея створити такий посібник була в офіцерів нашого відділу вже давно. Перед початком  цього призову ми зібрались разом, поділились досвідом і створили ось такий собі збірник нашого колективного розуму. Це своєрідна «витяжка» з усього того, що ми набували роками; наші уміння та навички спілкуватись з призовниками та їхніми батьками. Перед скеруванням до обласних збірних пунктів ми провели з офіцерами інструктаж з користування цим посібником. І це дає свої позитивні результати, – зазначає підполковник Юрій Мухін. – Адже таким чином  уже у військкоматі проводиться відбір людей, які відповідають потребам служби в нашій частині. Тому ми в пункті постійної дислокації будемо витрачати набагато менше часу на адаптацію молодого солдата, на визначення його здібностей та скерування до тієї чи іншої військової спеціальності. До речі, і хлопці цього призову теж поки що складають якнайкраще враження.

   Загалом цієї осені в частині очікують на 45 молодих солдатів. Для них уже підготовлено все, щоб неспішно і спокійно ввести їх у стрій та адаптувати до військового життя. Спеціально організовано окремий навчальний підрозділ, який військовослужбовці між собою називають «карантин». По суті, це дуже влучна назва, адже цей підрозділ є, так би мовити, дещо ізольованим від усього солдатського гурту частини. Це окреме приміщення, куди мають вхід лише солдати та офіцери цього підрозділу. Це суворо відстежує черговий частини. Крім цього, підрозділ має змінений розпорядок дня. Тут дещо полегшені фізичні навантаження, менше вправ із стройової підготовки тощо. На обід, сніданок та вечерю молоді солдати ходять на півгодини раніше своїх колег із старших призовів. І хоча їжа у них така ж сама, як і у всіх інших військовослужбовців, кухарі намагаються давати їм більші порції і ніколи не відмовляють у добавці. Багато уваги було приділено забезпеченню новобранців одностроями. Ще за кілька місяців до початку призову начальник речової служби бази капітан Дмитро Вакульський разом з начальником речового складу прапорщиком військової служби за контрактом Василем Ружанським почали їздити на склади всіх рівнів, щоб доставити в частину комплекти одностроїв різного розміру.

  – Ми дуже уважно ставимось до того, щоб підібрати солдату його перший камуфляж та напівчеревики. Які б відповідали його розміру та фігурі, – наголосив капітан Дмитро Вакульський. – Адже від цього великою мірою залежить і ставлення солдата до частини. Бо перше, що трапляється з людиною, коли він прибуває до нас в частину, – це переодягання у військову форму.  А яке може бути враження, якщо б, скажімо, вам дали камуфляж на розмір більший, а «берці» на розмір менші? Також, враховуючи те, що незабаром синоптики обіцяють похолодання, ми повністю забезпечили наших молодих солдатів зимовим теплим одягом.

   Для того, щоб підібрати для всіх форму, на складі організували кілька примірочних кімнат, де поставили прилади для вимірювання росту та розміру ноги. Крім того, в кожній з них висить по два великих дзеркала, де можна побачити себе в повний зріст як спереду, так і ззаду. Також не мало уваги приділяється і здоров’ю новобранців. Усі вони пройшли обстеження у медиків частини. Представник з медичної служби кожного ранку і вечора навідується до «карантину», щоб дізнатися, чи є скарги, та записати на прийом до лікаря, якщо комусь з новобранців це буде потрібно.

   Я запитав враження від перших днів служби у двох новобранців

   – Я приїхав з міста Суми, – розповів рядовий Дмитро Шульга. – Загалом пішов служити за власним бажанням, тому якоїсь різниці в тому, де проходити службу, у мене не було. Однак мені тут дуже сподобалось. І в першому ж листі до мами я написав, щоб вона не турбувалась, що в мене все добре. Що ніхто мене не ображає, що командири у нас дуже досвідчені. Також запросив батьків на свято прийняття військової Присяги.

  – А я в армії відсипаюсь, – чесно зізнався рядовий Роман Берсименко. – Справа в тому, що я з села Ганівка Кіровоградської області. Маю велику господарку, корови та свині. Скажімо, до корови влітку потрібно встати о четвертій годині ранку, а взимку о п’ятій… А тут у нас підйом аж о шостій годині!  

   Мине не так багато часу і всі юнаки призову «Осінь-2010» повернуться додому. Повернуться змужнілими, такими, що набули потрібного життєвого досвіду. І хочеться сподіватись, що про роки, які вони провели в армії, у них залишаться лише найкращі спогади.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр міністерства оборони України.

вот такой стих

  • 07.11.10, 12:52

Не призывайте равнодушных

Не отзовутся все равно.

Глаза и уши им послушны,

Но чувствовать им не дано.

 

Ищите тех, кто Вас услышит,

В толпе узнает, позовет,

С кем тонкой ниточкою свыше

Судьба Вас накрепко совьет.

 

Держитесь тех, кто с Вами споря,

Остался в главном заодно.

Кто разделил и слезы горя,

И бурной радости вино.

 

Доверьтесь тем, кто звону верит

Колоколов, а не монет,

Кто совесть Вашей мерой мерит,

Чье "да" - так да! А "нет" - так нет!

 

Спешите к тем, кто жаждет встречи,

Кто Вас как личный праздник ждет.

С кем раз в году прожитый вечер

Питает душу целый год.

Франківчан провожали на службу

Сьогодні у Івано-Франківську в приміщенні муніципального центру дозвілля урочисто проводжали до війська 107 молодих франківчан.

-         Це хлопці, які досягли 18-ти річного віку і не мають право на відстрочку від служби в армії, - розповів тимчасово виконуючий обов’язки Івано-Франківського міського військового комісара майор Олег Пилипак. – Всі вони пройшли суворий медичний та психологічний відбір і були визнані спеціалістами такими, що придатні до служби в Збройних Силах України.

   Привітати юнаків з цією подією прийшли начальник сектору організаційно-мобілізаціїної роботи Івано-Франківської ОДА підполковник запасу Валерій Іваненко, перший заступник міського голови Зиновій Фітель, освятив дійство отець Михайло.

  Як наголосив начальник відділення комплектування військ майор Сергій Луцюк, до війська потрапляють всього від 15 до 20 відсотків всіх призовників. Це пов’язано з тим, що дуже багато хлопців за різних обставин мають право на відстрочку, є також певний відсоток тих, хто не придатний по здоров’ю, або ж за своїми психічними даними.  Отже у військкоматовців є можливість відібрати для служби лише кращих.

  - Попри розхожу думку, що до армії забирають силоміць, у нас є навіть певний конкурс на службу в Збройних Силах, - наголошує майор Сергій Луцюк. – Крім цього є і конкурс між різними видами та родами військ. От наприклад зараз більшість хлопців хочуть потрапити або в аєромобільні війська, або військово-морських сил.

   Щодо ухильників, або як їх ще називають на народному слензі «косарів», то працівники військкомату не рекомендують їм ховатись. Адже ухилення від проходження військової служби може потягнути як адміністративну так і кримінальну відповідальність. Скажімо в минулому році п’ятеро прикарпаців були засудженні до позбавлення волі та штрафів власне через ухилення від проходження строкової служби. Працівники військкомату звертаються до всіх юнаків, від 18 до 25 років, яким навіть за якихось обставин не були вручені повістки, з’явитись до військових комісаріатів за місцем їх проживання та з’ясувати обставини стосовно військової повинності.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

 

Розпочинається призовна кампанія «Осінь-2010»

1-го жовтня розпочинається призовна кампанія «Осінь – 2010». Перша відправка прикарпатських юнаків до лав Збройних Сил відбудеться 6 жовтня в цей день хлопці поїдуть до Житомира, Феодосії, Харкова. Загалом цього призову військові однострої вдягнуть 760 молодих при карпатців. Служитимуть хлопці в основному у сухопутних військах 315 чоловік, в повітряні сили буде скеровано 188 чоловік, у військово-морські сили 29 чоловік, до Міністерства внутрішніх справ 135 хлопців. Решта проходитимуть службу в інших силових структурах нашої держави. З словами офіцерів Івано-Франківського обласного військового комісаріату попит у Збройних Силах на прикарпаців великий. Адже вони переважно вирізняються серед інших високою культурою, вмінням поважати старших, та сумлінністю та виконавчою дисципліною. Стосовно географічного розподілу, то юнаки служитимуть на території всієї України від Мукачева до Харкова і Одеси. Призивна кампанія « Осінь-2010» триватиме два місяці і завершиться у листопаді.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Військові льотчики повернулись на Прикарпаття

  • 24.09.10, 17:52
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Військові пілоти Івано-Франківської бригади тактичної авіації сьогодні повернулись на свою базу з аеродрому Бельбек, що неподалік Севастополя. За словами заступника командира бригади з льотної підготовки підполковника Сергія Васильєва, семеро пілотів-винищувачів брали участь в одному з етапів комплексу навчань з органами військового управління та військами і силами «Взаємодія-2010». Під час цих навчань наші льотчики здійснили нічні учбово-бойові пуски ракет класу повітря-повітря. Всі пілоти вразили повітряні мішені і отримали оцінку відмінно.

   Такими результатами пілоти ще раз підтвердили те, що 114-та Івано-Франківська бригада тактичної авіації, яка сьогодні святкує свій 70-річний ювілей, є однією з кращих в Повітряних Силах Збройних Сил України. Примітно те, що пілоти здійснили переліт до базового аеродрому на Прикарпатті своїми літаками МІГ-29. Як повідомили посадові особи бригади тактичної авіації, за час перельоту не було зафіксовано жодних нештатних ситуацій. Всі машини і пілоти повернулись додому.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.  

освободителям Западной Украины посвящается

  • 23.09.10, 08:55
Уважаемый народ! В последнее время я часто слышу много лжи о сопротивлении режимам окупации Западной Украины. Поэтому решил созать фотоальбом с аналогичным заглавием. Кому интиресно - смотрите.

70 років боронителям неба України

Місцем народження бригади тактичної авіації, яка зараз дислокується на Івано-Франківщині, стало невеличке містечко Гривечки Ленінградської області. Тут за директивою наркома оборони СРСР був сформований 159 винищувальний авіаційний полк. Потім була війна. За роки Великої Вітчизняної льотчики-винищувачі 159-го полку здійснили 8682 бойових вильотів із загальним нальотом понад 8146 годин і знищили 387 ворожих літаків, 207 залізничних ешелонів, 69 осередків зенітної артилерії, 405 одиниць автотехніки, шість барж, два катери та біля трьох з половиною тисяч фашистів. Дев’ять льотчиків полку за бойову роботу у небі були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, а Верховний Головнокомандувач ЗС СРСР оголосив авіаторам чотири подяки за хоробрість під час визволення міст Нарва, Таллін, Парна та острова Єзель. Особливо відзначились винищувачі у боях за столицю Естонії, відтак 159-му полку було присвоєно найменування „Таллінський”. А Указом Президії Верховної Ради СРСР від 16 грудня 1944 року „За зразкове виконання завдань командування в боях з німецькими загарбниками, за визволення острова Єзель та проявлену при цьому доблесть і мужність” 159-ий винищувальний авіаційний Таллінський полк нагороджений орденом Червоного Прапора.

Вже у повоєнні роки номер полку був змінений на 114, а в 2003 році його реформували у 114 авіаційну винищувальну Таллінську ордена Червоного Прапору бригаду. В 2009 році до найменування бригади  додалася назва „Івано-Франківська”. Наказом Міністра оборони України бригаді присвоєно найменування за місцем дислокації. В січні цього року 114 Івано-Франківській, Талліннській, ордена Червоного Прапору бригаді тактичної авіації в урочистій обстановці вручили бойовий прапор.

В 2005 році чергова ланка винищувачів МіГ-29 почала заступати на бойове чергування в системі протиповітряної оборони країни. У зоні відповідальності льотчиків авіабригади – понад три десятки дуже важливих об’єктів держави. Це атомні електростанції, греблі, великі хімічні підприємства та багато іншого. Пілоти мають бути готові за лічені хвилини піднятись у небо, аби захистити їх.

Звичайно, професія льотчика – небезпечна і ризикована. Однак і служать у бригаді чоловіки не з лякливих. Усі – мужні і відважні. В небі вони не раз опинялись у скрутних ситуаціях, однак виходили з них з честю. Ось декілька прикладів.  Підполковник Сергій Васильєв виконував звичайний політ на літаку МіГ-29. На малій висоті (800 метрів), вночі під час виходу з пікірування він почув сильний хлопок та побачив спалах червоного кольору в районі правого двигуна. За всіма правила льотчик мав катапультуватись залишивши машину некерованою в повітрі. Про те він виключив двигун і посадив літак на свій аеродром.

Пригода в повітрі сталась і з капітаном Владиславом Самусем. Він разом з льотчиком-інструктором підполковником Олександром Нечипоруком виконував політ на учбовому літаку L-39. Висота - 3600 метрів, швидкість - 520 км/год. Спочатку політ проходив нормально, аж раптом почалось якесь скреготання і стукіт у двигуну. Пілоти подумали, що це помпаж і зменшили оберти, проте грюкіт не припинявся і ставав все сильніше. Потім двигун взагалі почав відмовляти. Згідно з інструкцією льотчики мали право катапультуватись. Але вони прийняли рішення дотягти до аеродрому і посадити машину. L-39 – літак чеського виробництва. В Україні таких не виробляють, тож пілоти вирішили спробувати зберегти машину. Розуміючи, що двигун може зупинитись у будь-який момент, пілоти набрали висоту, аби мати можливість спланерувати. Довгих 15 хвилин тривав шлях до аеродрому Бельбек. Посадку здійснили вдало. Вже на землі з’ясувалося, що у двигуні вилетів підшипник, який розтрощив лопатки турбіни, перебив маслопроводи (рівень масла був нульовий), вивів з ладу  інші важливі вузли та агрегати. У будь який момент двигун міг розвалитись, вибухнути, загорітись.

Підполковник Тарас Грень

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Страницы:
1
63
64
65
66
67
68
69
70
предыдущая
следующая