«Ми відкриті для спілкування із Збройними силами

  • 26.02.12, 17:40

Михайло Вишиванюк,

голова Івано-Франківської облдержадміністрації:-         Свого часу Івано-Франківська область, як прикордонна, була чи не найбільш мілітаризованою в Україні. Та за роки незалежності на її території майже не залишилось військових частин. Яке ваше ставлення до цього?

-         Після того, як був звільнений з посади Міністра оборони України генерал Кузьмук, у Збройних Силах почався повний розвал. Це моя оцінка. Пригадую, ще коли він приїздив сюди, ми з ним обговорювали питання дієздатності і оборони: адже наша стратегія була і залишається оборонною - ми ні на кого не нападаємо і не збираємось це робити. Як приклад, наведу історію бригади, що стояла в Надвірній. На превеликий жаль, її розформували. Так от, коли вперше постало питання про її знищення, я попросив Міністра оборони Олександра Кузьмука особисто приїхати і подивитись. Абсолютно боєздатна, укомплектована сучасною технікою частина, яка ще багато років могла стояти на сторожі нашої Батьківщини… І яка була вкрай необхідна на території Західної України, бо це частина оборони всієї держави. Коли Міністр оборони особисто побачив боєздатність наших воїнів, то він був просто обурений тим, що хтось з його генералів призначив цю частину на «списання», як непотрібну. І що важливо: частина мала всі умови для власної підготовки та життя, відмінні казарми, продумані комунікації тощо. Це була взірцева військова частина! І от після візиту Кузьмука було призупинено руйнацію. Але тільки його не стало на посаді,  чую, що частини в Надвірній не стало.  Переконаний, що це був злочин проти держави, проти Збройних Сил України. От такий у мене сумний коментар.

-         Зараз у різних колах - як військових, так і цивільних - ходять чутки про знищення 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації. Яка ваша думка стосовно цього?

-         Я думаю, що в цьому випадку наша контррозвідка і СБУ має активно зайнятись нашим Генеральним Штабом. Адже потрібно вияснити, хто там займається подібною діяльністю, і до чого це може привести. Якщо після того, що в нас все знищили, ще забрати цю авіаційну бригаду… То тоді… Тоді ворогу можна просто пішки йти по Західній Україні аж до Хмельниччини і Житомира! Йти абсолютно спокійно, не отримуючи опору. Дорога відкрита! Офіційно заявляю – я проти такого! Великою мірою це «заслуга» Міністра оборони України Гриценка, адже все це валилось і ліквідовувалось при ньому.

-         Кожного року Прикарпаття виділяє чималі кошти на спонсорську допомогу Збройним Силам України…

-         На жаль, ми не є лідерами в цьому питанні. Є області більші і могутніші за нашу, і відповідно вони допомагають більше. Але можу сказати, що всі звернення командирів частин ми беремо до уваги і намагаємося допомогти в тій чи іншій мірі. В нас є договори про співпрацю. За державними та комерційними організаціями офіційно закріплена ціла низка військових частин. І можу сказати, що керівники з великим бажанням відгукуються на прохання військовослужбовців. Ми готові завжди сприяти всім проханням командирів частин знайти спільну мову з владою і підприємцями. В минулому році розмір нашої шефської допомоги, який надійшов до Збройних Сил України, склав понад 494 тисячі гривень, в цьому році будемо допомагати. Адже всі ми добре розуміємо, що Збройні сили - це важлива складова нашої держави.

-         У цьому році на території України буде проводитись футбольний чемпіонат «Євро-2012». 114-та Івано-Франківська бригада тактичної авіації оберігатиме небо над місцями проведення чемпіонатів. Як співпрацюватиме в цей час обласна влада з військовими?

-         При зустрічі з командиром цієї бригади сказав йому, що двері обласної адміністрації для нього відкриті в будь-який час. І якщо виникне якась проблема, чи потрібна якась життєва допомога, то ми готові відгукнутись і зробити все, що в наших силах. Питань немає! Ми ніколи не казали нашим військовим слово «ні», або «не маємо», або «не можемо»…

-         Прикарпаття дуже привабливий регіон в інвестиційному розумінні. А тим більше – вивільнилося чимало території, яка належала донедавна військовим.  Що потрібно зробити, аби ця територія працювала і приносила віддачу, як на неї завести інвестиції?

-         Для того, щоб прийшли інвестиції, потрібна стабільна суспільно-політична ситуація. Одного разу в Іспанії  мав зустріч з колом бізнесменів з арабського світу. Перша моя зустріч з живим арабським шейхом, арабським мільярдером сталася у 98-му році. І перше питання, яке він поставив переді мною, було: «Скажіть, будь ласка, яка зараз у вас ситуація між греко-католиками та православними?»… Ось так. І я був просто вражений, що він на іншому кінці світу знав про те протистояння, що було в нас на той період. А якщо ситуація неспокійна, то само собою: хто захоче вкладати в нас гроші? Другий приклад, який я наводжу при таких питаннях, - це Китай. Не дивлячись на те, що там комуністична влада, що там розстрілюють майже десять тисяч людей у рік, ніхто з того великого «демократичного» світу ні слова не пікає про якісь порушення прав громадян, відсутність демократії, свободи слова. А навпаки -вкладають в економіку цієї країни кошти десятками мільярдів доларів США щороку. Парадокс? І ніхто не кричить про утиск демократичних сил, жорстоке судочинство. Навіть не дивляться на те, що це комуністичний режим! Запитаєте, чому? Відповідь проста. Весь світ знає, що в Китаї стабільна влада. І ця влада буде там ще не одне десятиліття. І «до лампочки» світу, чи демократія в Китаї, чи її там нема. Важлива лише політична стабільність. От і вкладають капіталісти десятки мільярдів, через що і є «китайське диво». І це диво зобов’язане лише, і я на цьому наголошую, лише політичній стабільності у країні. Мені прикро, коли нам починають розповідати про демократію замість того, щоб працювати. В Німеччині перед новим роком громадяни вийшли блокувати залізницю. За одну ніч було арештовано три тисячі осіб! Вдумайтесь: три тисячі! Армія! І тихо, ша… Ніхто не кричить, що порушено права людини. Коли у Франції засудили президента Жака Ширака, теж тихо, ша… В Румунії прем’єр-міністр дістав два роки за зловживання бюджетними коштами, теж все тихо. Бо там судять демократично, а у нас нанесення збитків державі і засудження за це розцінюється як порушення свободи. Те, що ми зараз мусимо переплачувати Росії щомісячно майже 500 мільйонів доларів за газ, на це не зважається. Але разом з тим, незважаючи ні нащо, наша область розвивається і буде розвиватись стабільно.

-         Дуже багато прикарпатців служить у військово-морських силах Збройних Сил України…

-         І правильно! Я вважаю це правильним! Добре, що вони туди йдуть і йдуть, наскільки я знаю, навіть за власним переконанням, підписуючи контракт на службу. Був колись корабель з гордим ім’ям «Коломия», але його списали, на превеликий жаль. Івано-Франківська область єдина в Україні, яка не має свого бойового судна-побратима по назві. Даю офіційну заяву, можете розцінювати це як офіційне звернення до керівництва військово-морських сил України. Івано-Франківська область готова взяти на повну шефську допомогу бойовий корабель, якому буде дана назва, скажімо, «Прикарпаття». А зараз ми плануємо зробити окрему програму на обласному телебаченні про наших прикарпатців -  військових моряків. Тож ми відкриті для спілкування із Збройними силами, і готові їх  всіляко підтримувати.

 

 

Інтерв’ю підготував підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Прошу пробачення у вас всіх!

  • 26.02.12, 17:26
Народ! Сьогдні день коли я хочу сказати всім вам - прошу вашого вибачення моим словам чи діям, обо біздіяльності. Моїм думкам, висловам і поглядам, моєму переконанню, і моїй самовпененості. Якщо я образив когось з вас то зробив це не з злого умислу, а з добриг почуттів і по незнанню та неумінню спілкуватись. Отож простіть мені. 

Лицарі неба

  • 23.02.12, 08:14

Ще у всіх нас жива в памяті картина: на вулиці – мінус 27 градусів за Цельсієм, на роботу доводиться добиратися з проблемами, бо далеко не всі міські маршрутки могли рухатися за графіком через замерзле паливо. Та на військовому аеродромі 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації повним ходом йшла підготовка до проведення польотів – як вдень, так і вночі. Коли я розповів про це своїм друзям, то майже всі сприйняли мої слова, як чергову військову байку: адже такі низькі температури є граничними для польоту літаків та роботи спецтехніки, що обслуговує літаки і аеродром. Головним їхнім аргументом було переконання, що для роботи при таких низьких температурах потрібно мати високо підготовлений, можна сказати, унікальний персонал та льотчиків. Але гул двигунів винищувачів, що піднялись у небо, розвіяв усі сумніви. Ніби насміхаючись над примхами погоди, військові льотчики під орудою полковника Сергія Голубцова злітали в небо не тільки поодинці (як це робиться зазвичай), але й парами, демонструючи вищий клас пілотної майстерності.

Ця військова льотна частина на Прикарпатті справді унікальна. Вона має потужні традиції та високі навички. Її історія сягає далеко вглиб минулого сторіччя, у самий розпал Другої світової війни. Хоробрість воїнів з’єднання назавжди вписана в книгу бойового шляху цієї частини. А дехто з ветеранів навіть розповідає, що співуча ескадрилья з радянського фільму «В бій ідуть лише «старики» «списана» з однієї з ескадрилей саме цієї бригади.

   Сьогодні прикарпатські військові льотчики несуть відповідальність за охорону та оборону всього західного повітряного кордону нашої Батьківщини. Бо вони залишились єдиними, хто може дати відсіч повітряному агресору над цією територією України. Озброєні сучасні «лицарі неба» потужними і швидкими винищувачами МІГ-29, які і досі вважаються одними з кращих планерів світу. А пілоти, які служать в бригаді, здатні піднятися в небо і у сильний дощ, і в густий туман. Їм під силу перехопити і знищити повітряного ворога вдень і вночі. Техніка та засоби, які є на озброєнні в обслуговуючого персоналу, дозволяють піднятись у небо навіть за умов відключення світла на аеродромі, незважаючи на снігопади будь-якої сили, обледеніння смуги та інші природні чи техногенні катаклізми.

Найголовніше, що тут служать люди, які можуть професійно і самовіддано працювати на цій техніці, керувати польотами, підніматись у небо. Для порівняння: якби військові вивели для розчистки доріг Івано-Франківська свої снігоприбиральні машини, то завдяки їх потужності протягом кількох годин все обласне місто ходило б і їздило по чистому асфальту.

  Сьогодні особовий склад 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації готується до заступлення на бойове чергування під час проведення футбольного чемпіонату «Євро 2012». Саме на них покладено відповідальне завдання – не допустити терористичних актів з повітря. Переконаний: вони з цією місією справляться на «відмінно».

 Як на мене, саме про таких людей – військових льотчиків і потрібно знімати фільми. Приємно, що Івано-Франківська телерадіокомпанія «Вежа» першою в Україні зініціювала зйомки документального фільму про 114-ту бригаду тактичної авіації. На думку керівника ТРК «Вежа» Олени Третяк, держава має знати, як живіть і служать ті, хто її захищає.

Підполковник Тарас Грень.

Чи буде корабель з гордим ім’ям – «Прикарпаття»?

  • 23.02.12, 08:06

Слово за міністерством оборони України

В інтерв’ю газеті «Західний кур’єр» голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк заявив:

- Івано-Франківська область єдина в Україні, яка не має свого бойового судна-побратима по назві. Був колись корабель з гордим ім’ям «Коломия», але його списали, на превеликий жаль. Даю офіційну заяву, можете розцінювати це, як офіційне звернення до керівництва Військово-Морських сил України. Івано-Франківська область готова взяти на повну шефську допомогу бойовий корабель, якому буде дана назва, скажімо, «Прикарпаття».

  Тепер – черга за підготовкою офіційних документів звернення до Міністерства оборони України. І хто знає, можливо, незабаром одне з бойових суден носитиме почесну назву «Прикарпаття»

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України. 

Увага! конкурс!

  • 22.02.12, 23:12
Шановні колеги! Газета «Народна Армія» оголошує конкурс. Думаю вам буде цікаво. 

Центральний друкований орган Міністерства оборони України газета 
«Народна армія» оголошує фотоконкурс «За синє небо, за жовте колосся...»
Конкурс проводиться у три етапи:
16й етап — «Армія і суспільство» — до 9 травня 2012 р. 26й етап — «Краса моєї Батьківщини» — до 24 серпня 2012 р. 36й етап — «Захисники Вітчизни» — до 6 грудня 2012 р. Учасники фотоконкурсу можуть надсилати свої роботи в різному жанровому виконанні, які так чи інакше пов’язані з військовою службою, із захистом суверенітету та державних інтересів України або розповідають про сьогодення країни. Умови конкурсу Приймаються чорно+білі та кольорові фотокартки розміром від 10х15 до 30х40 см або в електронному вигляді. Кількість надісланих на конкурс фоторобіт необмежена!!! На зворотному боці фотокартки обов’язково має бути вказано: назву роботи, прізвище, ім’я та побатькові автора, його повну адресу та контактні телефони (е-mail). Бажано надати до знімка інформацію про те, що зображено, дату і місце зйомки. Фотокартки надсилати поштою або привозити до редакції газети за адресою: 04655, м. Київ, МСП, вул. Мельникова, 24, з обов’язковою позначкою на конверті «На фотоконкурс», або електронною по6 штою: e6mail: n_army@army.kiev.ua Фотознімки для участі у 1+му етапі фотоконкурсу приймаються до 1 травня 2012 року, у 2+му етапі — до 17 серпня 2012 року, у 3+му етапі — до 1 грудня 2012 року. Автори, які надішлють фотокартки, братимуть участь й у всіх наступних етапах фотоконкурсу. Призи передбачені на всіх етапах конкурсу, а переможці фінального етапу отримають головні призи. Заміна призів грошовим еквівалентом не передбачається. Для отримання призів необхідно подати документи: паспорт та його ксерокопію, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її копію. Організатори фотоконкурсу залишають за собою право визначати та нагороджувати переможців у додаткових номінаціях, а також збільшувати призовий фонд. Переможці конкурсу обов’язково будуть запрошені на урочисту церемонію нагородження.

Спортсмен, активіст, міліціонер і… корупціонер

  • 22.02.12, 10:39

 Військова прокуратура Івано-Франківського гарнізону склала протокол за фактом корупційної діяльності військовослужбовця однієї з частин Внутрішніх військ, дислокованої на Прикарпатті.

– Відповідно до Закону України військовослужбовець,  не має права займатись будь-якої іншою оплачуваною діяльністю, крім власне виконання свого обов’язку, – зазначив військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону майор юстиції Віталій Вдовитченко. – Однак працівники військової прокуратури встановили, що цей громадянин, підписавши контракт з Міністерством внутрішніх справ і перебуваючи на посаді стрільця з грошовим утриманням 2 тисячі гривень у місяць, систематично укладав договори з Івано-Франківською філією ПАТ «Укртелеком» на виконання різного роду робіт та отримував за це винагороду.

  На додаткову «роботу» солдат ходив під прикриттям тренувань. Адже командування частини звільняло його від виконання обов’язків, як члена збірної команди з міні-футболу, яка представляла на турнірах Внутрішні війська. Таким чином солдат вчинив корупційне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вину міліціонера визначить суд, за рішенням якого йому щонайменше буде приписано виплатити штраф.

Заступник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону

майор юстиції Андрій Величко. 

В їхніх руках – безпека польотів

  • 21.02.12, 13:04

   Навіть коли немає польотів, у техніків та механіків техніко-експлуатаційної частини авіаційної техніки 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації завжди багато роботи. Адже кожен літак як перед польотом, так і після нього має пройти відповідне обслуговування. Щоб зрозуміти важливість і складність роботи цих людей, достатньо уявити, що винищувач – це машина, яка складається з кількох мільйонів деталей, більш ніж тисячі вузлів та агрегатів і всі вони мають працювати гармонійно і безперебійно, адже в повітрі не можна зупинити літак і вийти та подивитись, «що там під капотом загрюкало»…

  - З початку року наші спеціалісти провели повні регламентні роботи на одному літаку і виконали близько тридцяти після- та передпольотних обслуговувань, - розповів начальник ТЕЧ майор Анатолій Найда. - Наші військовослужбовці продемонстрували високу виучку та професіоналізм, забезпечуючи польоти в низьких температурах, які були цієї зими на Прикарпатті.

   Сьогодні колектив ТЕЧ – це міцний гурт професіоналів, які достеменно знають всі деталі свої роботи. Великою мірою від них буде залежати безпека польотів військових авіаторів під час чемпіонату «Євро 2012». Бо від технічної справності літака залежатиме і життя пілота, і тих, хто на землі.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа центр Міністерства оборони України.  

Від восьми до дванадцяти років

  • 20.02.12, 12:50

Можна «купити» за 1000 доларів хабара

  При спробі отримання хабара в розмірі 1000 доларів США було затримано працівника одного з об’єднаних військових комісаріатів Івано-Франківської області.

– За нашими даними, до посадової особи звернувся громадянин, який запропонував грошову винагороду за звільнення від військової служби та видачу військового квитка своєму родичу, – розповів військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону майор юстиції Віталій Вдовитченко. – Відразу після отримання грошей працівника військкомату було затримано. І зараз він знаходиться в камері попередньо затриманих слідчого ізолятору.

   Проти посадової особи було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 368, частина 3 Кримінального Кодексу України. Тепер за «бажання піти назустріч» посадовець може отримати від восьми до дванадцяти років ув’язнення, з конфіскацією майна та позбавленням права займати керівні посади в державних органах.

   Працівники військової прокуратури ще раз нагадують і застерігають усіх охочих отримати гроші незаконним шляхом не робити цього. Адже рано чи пізно це закінчиться в’язницею, незалежно від військових звань та займаних посад.

Заступник Івано-Франківського військового прокурора майор юстиції Андрій Величко. 

Їхній другий день народження

  • 15.02.12, 19:56

В Івано-Франківську відзначили день виведення радянських військ з республіки Афганістан

 

 Лише за один рік, з 15 лютого 2011-го по 15 лютого 2012-го, Івано-Франківська обласна організація спілки ветеранів Афганістану поховала 37 своїх членів. Більшість з тих, хто спочив у бозі, – люди віком від сорока до п’ятдесяти років. Але кожен з них мав або фізичну, або моральну травму, залишену тією війною. І така сумна статистика повторюється в «афганців» щороку. Адже, як зазначив голова Івано-Франківської обласної організації УСВА Юрій Купчій, розмови стосовно медичного забезпечення афганців так і залишаються на рівні розмов.

Але попри все, на своє щорічне урочисте зібрання з нагоди виведення військ з Афганістану, до Івано-Франківського парку воїнів-інтернаціоналістів прийшло-таки кілька сотень людей. Це ті, хто служив чи втратив своїх близьких в афганській війні. На відміну від попередніх років привітати їх прийшли перші особи Прикарпаття.

 – Шановні родини загиблих воїнів-афганців, шановні солдати, офіцери та генерали, – звернувся до присутніх голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. – Дозвольте привітати всіх тих, хто залишився живий, із святом – святом другого дня народження. Адже всі ви вийшли з пекла. Пекла, в яке вас послала та Батьківщина, яка була в нас на той час. Але всі ви, без винятку, виконали свій священний обов’язок солдата, не зрадили своїй присязі. За що вам сьогодні честь і слава. Вклоняюсь всім вам за вашу мужність і ваш героїзм, який ви проявили в ті роки.

   Присутніх воїнів-афганців привітали голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, інші поважні гості. Молебень за загиблими та освячення пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам провели священнослужителі найбільших християнських конфесій. До підніжжя пам’ятника присутні поклали квіти та вінки, запалили скорботні свічні на згадку про тих, хто навіки залишився юним. Хвилиною мовчання та військовим салютом вшанували всіх загиблих інтернаціоналістів, і під час загального мовчання диктор прочитав імена 80-ти полеглих прикарпатців. Завершились урочистості традиційними фронтовими «сто грам» та кашею, яку за сприяння міської влади приготували всім присутнім бійці МНС.  

Загалом урочисті заходи з вшанування воїнів-інтернаціоналістів пройшли в усіх військових частинах та установах, що дислоковані на Прикарпатті.

       Сьогоднішній робочий день ми розпочали з загального шикування частини, - розповів заступник командира 114-ї бригади тактичної авіації підполковник Олександр Кухарук. – Всіх афганців було заохочено владою командира частини перед загальним строєм.

Крім цього, ветерани Афганістану зустрілись з вихованцями військової кафедри Івано-Франківського Національного університету нафти і газу.

 

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України. 

Прикарпатці виконають чергову льотну зміну

  • 15.02.12, 09:09

   Сьогодні військові авіатори з 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації виконають чергові навчальні польоти. З 15-ї години буде здійснено до 18 вильотів винищувачів МІГ-29 та МІГ-29 УБ. Як і в попередні льотні зміни, вильоти відбуватимуться вдень і вночі.

Під час вильотів планується відпрацювати також питання взаємодії між авіаторами та іншими родами військ, які будуть задіяні в організації безпеки футбольного чемпіонату «Євро 2012». Крім цього, в повітрі льотчики відновлять свої навички з перехоплення та супроводження повітряних цілей різного класу.

Нагадаємо, що з початку навчального року авіатори бригади вже виконали низку поставлених перед ними завдань з підготовки до охорони неба під час футбольних матчів. Відновлено уміння всіх льотчиків, що заступатимуть на бойове чергування, перевірено стан техніки та систем зв’язку і спостереження, відпрацьовано техніки наведення на ціль.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерство оборони України.