Віра – це миттєве одкровення, що Щастю – бути


Майдан – це очі

Їх очі. І досі весь час звіряю свої вчинки із сяйвом їх очей, отих перших студентів, які їхали "в нікуди" 22 листопада. Життя цинічне. Досі вже мабуть став би падлюкою, бо довелося побути чиновником (після Майдану). Але ті очі не дають зганьбитися душі.

Майдан – це героїчні кияни
Майдан 22 листопада ввечері вразив більше, ніж якби побачити іншопланетників. Іще їхала на Майдан провінція. А Київ уже – вийшов. Перше враження – шалене піднесення від щирого і непоборного ЩАСТЯ. Скільки окрилених людей я не бачив ніколи в житті.
І ми – частина цього.

Майдан – це анархія революції, бардак і міжетнічна співпраця
У мене був телефон одного з польових командирів Майдану (нині народний депутат). Відстояли першу ніч (чи тільки вечір?). Куди далі? Нас півсотні душ, а вже дзвонять ще сотні із Сум: "Ми їдемо до вас". Куди?
Їдьте на завод "Оболонь", говорить польовий командир. Вас там приймуть.
На територію нас пустили, але це і все. Там менеджмент і вухом не веде, посилають. Ясно, накладки. А крім нас ще одна група з Чернігова, студенти з Полтави і… душ з п’ятдесят молодих кримських татар. Холодно, і вже майже дві доби ми не спали.
І ми з татарами вирішили самозахопленням взяти пусте (але тепле) приміщення на території заводу. Нас разом десь із 150 ми захопили цей сухий цех, брали якісь дошки, стелили на цементну підлогу і лягали.
Охоронці обіцяли нас і постріляти, але їх просто посилали. А через дві години прибігла надзвичайно стурбована зам директора, і виявилося, що все в ажурі. Нам навіть видали сто спальників (ніхто їх не віддав назад, ми з татарами їх поділили, бо такі правила жанру).
Потім, коли вже всі діти стомлені поснули, прибігла тьотя і сказала, що заводська столова наварила поїсти. Пішов і набрав з кимось жерти – три тази макарон з м’ясом. Вранці з’їли все, хоч і холодне. Ви такого смачного просто не їли.
Через два дні ми "переїхали" на "Експо-плазу". Там теж у приміщенні виставки виділили зал і купу матраців. Ми захопили з надлишком. Виявилось – мало. Приїжджали нові й нові студенти.
А кримські татари у нас викликали щире захоплення. Як і ми у них.

Майдан – це бабуся вихователь
А кругом були кияни. "Заходьте до нас повечеряти і помитися" – ці заклики лунали звідусіль. Це зворушувало. Це порушувало дисципліну.
Підійшла до нас бабуся і каже: "дітки, поїжте вареничків". І розкладує по порціях. Я взяв порцію в пластиковій тарілці, а вона: "вибачте, що тільки з картоплею. Були б і з м’ясом, але вже грошей нема. Ось отримаю пенсію, будуть і з м’ясом. І тихо так: їжте, на здоров’я".
А в самої в очах сльози. Я здогадався: їй нас жаль. А мені – її. І хтозна кому кого більше.
І я знаю, що азаровим-тігіпкам бідність цієї бабусі не пробачу ніколи.
Вдихаєш холодне, туманне, ранкове повітря Києва на повні груди. Стримуєш сльози вдячності і гордості. Як добре, що я частина цього народу. Разом нас багато. Нас – не подолати. Дулю усім їм. Наша щирість сильніша за їх брехню. Після зустрічі з бабусею мене жодне чмо не заставить бути чмом, як вони. Отак от. Бабуся, як вихователь.

....

Віктор Бобиренко
читати статтю повністю:
http://sumynews.com/ua/home/column-labels/item/2294-vira---cze-mytteve-odkrovennya-shho-shhastyu---buty.html

«Культ споживання» і деградація

Соціальний розрив, утворення якого в Україні тривало два десятиліття, здається, досягає свого апогею. Цього тижня на тлі соціальних протестів і заяв уряду про те, що коштів на соціальні виплати немає, дуже контрастними виглядали три новини:

Інформація сайту «Наші гроші» про те, що депутатам Верховної Ради закупили 485 ноутбуків на загальну суму 5,49 млн. грн. Кожен комп’ютер вартістю 11,3 тис грн. має встановлену пам’ять не менше 4 Гб і діагональ монітора 23 дюйми.

—  За повідомленням того самого сайту, управління капітального будівництва Донецької міськради 21 листопада за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Тріол-Авто» на придбання автомобіля «Volkswagen Passat Limousine B7 Comfortline» вартістю 324 тис грн.

Видання «Коментарі» склало рейтинг найдорожчих автомобілів України і підрахувало, скільки «грошей щодня їздить по дорогах країни». У список моделей було відібрано 42 позиції, кожна вартістю від 100 тис.дол., які офіційно продаються в Україні. На офіційний запит до Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС України, «Коментарі» повідомили, що станом на 8 листопада 2011 року в Україні зареєстровано 109 347 машин, які відповідають заданим ціновим критеріям. Тільки в Києві зареєстровано понад 30 тис. VIP-авто, і на столицю припадає «левова частка» найбільш «фешенебельних» машин.

Треба сказати, що у потуранні феномену неконтрольованої жадібності чиновників великою мірою винна журналістика, яка довгий час просто закривала очі на подібні факти. «Політики виховуються, — вважає Максим СУХЕНКО, шеф-редактор програми «Гроші» (телеканал «1+1»). — Якщо ви візьмете цуценя, то воно починає шкодити в будинку, а ви його виховуєте протягом певного часу, докладаючи певних зусиль. Так само і з політиками. Коли вперше, вдруге станеться так, що впійманий на хабарі позбудеться своєї політичної або чиновницька кар’єри, це буде прецедент і сигнал для решти. Зокрема, такі країни як Великобританія живуть правовим прецедентом, тобто їхні політики виховані негативним досвідом своїх попередників. Якщо журналістика не звертає на це уваги (а крім нас нікому), якщо громадськість вважає, що це нормально, тоді політики продовжуватимуть так робити і ставатимуть дедалі нахабнішими. Якщо журналістика звертатиме на це увагу людей (а журналістика є тим першим кроком), люди будуть якимось чином реагувати, тоді справді виникне поняття зворотного зв’язку чиновників із суспільством. Можливо, нарешті за весь час існування нашої держави вони зрозуміють, що є реакція на їх вчинки. Ця робота, безперечно, потрібна, і нам дуже приємно, що реакція на наші сюжети є. Часом доводиться робити по три, чотири, п’ять матеріалів. Тому, коли журналістика буде більш наполеглива, коли ми будемо доводити все до логічного кінця, тоді чиновники реагуватимуть».

Про походження феномену жадібності українських чиновників ми говоримо з істориком філософії, психології і психіатрії, доцентом Національного університету «Києво-Могилянська академія» Вадимом МЕНЖУЛІНИМ:

 

 

— Звужувати таку загальносуспільну проблему виключно до жадібності чиновників — дуже велика помилка. Якщо не розглядати це крізь призму звичок і настроїв усього народу, то можна до безкінечності звинувачувати одних чиновників і навіть позбавляти їх волі за якісь зловживання, а на їх місце з народу приходитимуть нові люди, які ставатимуть такими як і ті. Те, що ви делікатно називаєте неконтрольованою жадібністю, насправді є одним із стрижнів «суспільної угоди», яка виникла в усьому пострадянському світі, можливо, за винятком прибалтійських країн. Пострадянські країни знаходяться в полонії ілюзії про те, що антикомунізм, тобто подолання «совка», — це орієнтація на багатство, на власність. В принципі, це правильна гадка, оскільки комуністична ідеологія репресувала природне тяжіння людини до власності і заможності. Радянська система через те і загинула, що в останні десятиліття свого існування її еліта припинила відтворювати комуністично-аскетичний ідеал у ставленні до багатства (скажімо, як це ще було у Сталіна — одна шинелька і одні чоботи). Саме через культ споживання почалася деградація радянських еліт. А за часів Перестройки настанова на отримання матеріальних задоволень була легалізована і сприйнята усім суспільством (за винятком якихось маргіналів!) — як я вже казав, як суспільна угода: що таке шлях від совка? — це шлях до заможності. Ця ідея була сприйнята дуже буквально, що породило надмірний культ споживання.

Є ще одна глобальна проблема, яка виникла теж унаслідок «боротьби з совком»: стало модно робити все заради друзів, родини, заради любих діточок. Радянська ідеологія казала: кумівство, сватівство, просування своїх дітей — це корупція. А тепер в уявленні народу про те, як потрібно долати «совок», склалася думка, що треба робити все, «заради діточок», для них треба накопичувати. Тут така психологія: для себе можна обмежитись певним достатком, а для дітей і онуків треба накопичувати ще і ще: ще квартиру, ще дачу, ще машину... В нормальній правовій державі, якщо дитина вчинила не по закону, батьки сподіваються винятково на суд і його справедливість. Українські батьки обов’язково шукатимуть можливість дати хабаря, тільки щоб «врятувати» дитину.

Чиновники — це дзеркало нашого суспільства. Подолати ці комплекси можна лише нищівною критикою культу споживання: придбання божевільно дорогих авто, які, здається, вже тільки для нас і виробляються, ноут-буків... Соціальна критика має лунати через ЗМІ, а мас-медіа, навпаки, рекламують гламур і глянець. Таким чином хвороблива ситуація в народній свідомості тільки поглиблюється. Було вже чотири президенти, а скільки прем’єр-міністрів, губернаторів, депутатів — а логіка одна! Багатство — єдиний сенс життя, а не справедливість, не визнання за професійною гідністю... Великою мірою усвідомлення того, що жити далі з цими цінностями просто небезпечно, залежить від харизматичних особистостей — можливо, в ЗМІ чи літературі, мистецтві, політиці. Потрібні харизматичні фігури аскетичного типу, які протистоятимуть популярному образу «ожиріння». Але, звичайно, ця фігура може й не з’явитися і ми можемо скотитися в постолігархічну дійсність, у такі собі болота.

— Якщо говорити про загальносвітовий контекст. Інтелектуали всього світу сьогодні говорять про кризу капіталізму і постмодерну. Як Україна, зі своїми пострадянськими комплексами, вписується в ці глобальні процеси?

— У мене є досить екстравагантна думка про те, що Україна — антиформатна, антитрендова країна. Ми завжди не в тренді. Григорія Савича Сковороду світ ловив, але не впіймав, бо він завжди був в іншому місці — не там, де всі. Так і ми. Вважається, що це наша слабкість: у нас усі процеси відбуваються із запізненням, поки у нас щось відбудеться, то на Заході вже нові віяння. Можливо, саме в цьому і є наш шанс? Як говорив один із наших лідерів, «пройти між краплинами». Так, фінансовий або пізній капіталізм, артефактом якого є культура постмодерну, стоїть на межі. Чи виживе він і відповідна культура, невідомо. Але мені здається, що саме те, що Україна істотно відстала, в цьому випадку може піти їй на користь. У нас ще не забуті уявлення про те, що таке виробництво (а той капіталізм, який зараз в кризі, забув про це, він виробляє здебільшого фінансові і інформаційні симулякри). Тому у випадку повернення до нової індустріальної моделі суспільства, ми отримуємо шанс.

Ольга РЕШЕТИЛОВА, «День»

Прокурори погуділи у найдорожчому клубі Києва

Своє професійне свято українські прокурори відзначили з розмахом. Кореспондент ТСН Ольга Василевська стала випадковим свідком веселощів українських чиновників.



1 грудня, у День працівників прокуратури, близько 16 години до одного з найдорожчих клубів столиці – Byblos, на вулиці Артема – почали з'їжджатися поважні гості. Парковка закладу була забита «мерседесами», «лексусами» та «бмв», які охороняла міліцейська машина.

Близько 30 прокурорів з усієї України влаштували собі приватну вечірку. Стіл їм накрили у «кінозалі» клубу. Варто зазначити, що середній чек у цьому закладі із випивкою складає близько 5 тисяч гривень, без неї – 2 тисячі. Зрозуміло, що прокурори гуляли не «на суху».

У прокурорському меню цього дня, за словами одного з офіціантів, було: фуа-гра (для прикладу, фуа-гра з ананасом у ягідному соусі, як зазначено у меню закладу, коштує 229 гривень), ніжка кролика («ніжка кролика с овочами по-прованськи» - 197 гривень), котлети по-київські («котлета по-київськи з картопляним пюре» – 95 гривень), морепродукти (« мікс морепродуктів з лимонно-ікорним соусом» – 367 грн) та елітна випивка.

Як з'ясувала кореспондентка ТСН, свято організовував для «своїх» сам перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Він же і замовляв музику. Ще з творчого вечора Яна Табачника відомо, що Кузьмін є справжнім шанувальником шансону – тоді він несподівано сів за рояль і «збацав» відомий блатний хіт «Мурка». Відомий акордеоніст, вочевидь, зробив алаверди: і заспів на прокурорській вечірці.

А хедлайнером святкування став відомий московський співак шансону Євген Кемеровський, який виконав для борців зі злочинністю хіти «Амнистия», «Братва, не стреляйте», «Малява», «Матросская тишина», «Лиха беда начало» и «Поезд на Магадан».

Запросити Кемеровського на приватну вечірку, як з'ясував ТСН.ua у менеджерів співака, коштує в середньому 12 тисяч євро - 130 тисяч гривень (окремо сплачується проживання і проїзд його «групи супроводу» - звукорежисер, адміністратор, мінімум два музиканти).

Тож, за мінімальними підрахунками, прокурорське свято може коштувати близько 300 тисяч гривень – 5 тисяч за один рахунок помножити на тридцять прокурорів, плюс виступ Кемеровського за 130 тисяч... І це – якщо Ян Табачник згодився співати для «друзів» безкоштовно.

Наша журналістка представилася фанаткою Кемеровського і випросила у нього автограф. Поки той розписувався, Ольга запитала, чи є на вечірці Ренат Кузьмін, на що той відповів:

«Так, я ж тільки для нього тут і співаю!».

Гуляли прокурори до глибокої ночі.

http://tsn.ua/politika/prokurori-pogudili-u-naydorozhchomu-klubi-kiyeva-za-pidrahunkami-tsn-na-300-tisyach.html

++++++++++

От мене дуже цікавить, хто ж оплачував цю вечірку? якщо Кузьмін, то з яких доходів? Якщо приватні підприємці, то про яке правосуддя тоді може йти мова?

Більшість у ВР категорично не бажає скасовувати для себе пільги

Комітет із питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України відмовився скасувати пільги для народних депутатів, як це було запропоновано у законопроекті Геннадія Москаля № 8300-1 від 14.04.2011р.

Нагадаємо, що законопроектом пропонувалося обмежити ряд пільг, передбачених Законом України «Про статус народного депутата України», а саме:

– скасувати безкоштовний проїзд народному депутату по території України автомобільними, водними внутрішніми шляхами, а також усіма видами міського пасажирського транспорту, проїзд у приміських поїздах;

– скасувати право на безкоштовне користування залом офіційних делегацій аеропортів та аеровокзалів, залізничних вокзалів та станцій морських, річних вокзалів і портів;

– скасувати право на безкоштовний провіз ручного багажу, а також право на безкоштовне паркування автомобілів на всій території України;

– скасувати право на користування автотранспортом Верховної Ради, а також на безкоштовне забезпечення путівками для санітарно-курортного лікування.

Крім того, законопроектом пропонувалося встановити ліміт норми витрат на одного народного депутата за рахунок бюджетних призначень тільки на проїзд залізничним і повітряним сполученням. Витрати, що перевищують встановлену норму, мали відшкодовуватися за власний рахунок народного депутата.

За словами Г.Москаля, головне науково-експертне управлінням Верховної Ради рекомендувало прийняти даний законопроект за основу.

«Однак Регламентний комітет, навіть не запросивши автора на засідання, прийняв підкилимне рішення повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи без права розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України», - наголосив народний депутат.



Заява Юрія Гримчака до Дня працівників прокуратури

Неустановлена особа (дивитися примітку), будучи службовою особою та працівником правоохоронного органу – посадовою особою Генеральної прокуратури України, вчинила перевищення владних повноважень за наступних обставин.



Відповідно до Указу Президента України № 1190/2000 від 02.11.2000 року в Україні встановлено свято – День працівників прокуратури та визначено, що воно має відзначатися щорічно 1 грудня.

 В неустановлений час посадова особа Генеральної прокуратури України затвердила «План основних заходів ГПУ у 2011 році», який після затвердження набув обов’язкового характеру для виконання співробітниками Генеральної прокуратури України. Відповідно до затвердженого документа протягом 2011 року всі підрозділи ГПУ мали планувати свою роботу та зобов’язані були виконувати вказані в ньому заходи, а також передбачати фінансування на їх проведення…



 У подальшому, співробітниками… було підготовлено проект «Плану Генеральної прокуратури України з підготовки та проведення в Національній опері України урочистостей з нагоди 20-ї річниці Дня працівників прокуратури»… та подано на розгляд, вивчення та затвердження посадовою особою Генеральної прокуратури України.

 Після розгляду та ретельного вивчення посадовою особою Генеральної прокуратури України затверджено «План Генеральної прокуратури України з підготовки та проведення в Національній опері України урочистостей з нагоди 20-ї річниці Дня працівників прокуратури»… та передано на виконання до підрозділів ГПУ зазначених у вказаних документах.

 Пунктами… «Плану Генеральної прокуратури України з підготовки та проведення в Національній опері України урочистостей з нагоди 20-ї річниці Дня працівників прокуратури»… передбачено… організувати урочисті заходи в Національній опері України та забезпечити проведення святкових концертів з відзначення Дня працівника прокуратури із запрошенням ветеранів органів прокуратури, керівників органів місцевого самоврядування та представників громадськості, …здійснення комплексу заходів щодо запрошення та перебування в місті генеральних прокурорів, прокурорів держав-учасниць СНД та прикордонних країн…



Також, було заплановано провести інші урочисті та святкові заходи, відповідно до визначених пунктів «Плану Генеральної прокуратури України з підготовки та проведення в Національній опері України урочистостей з нагоди 20-ї річниці Дня працівників прокуратури»…

 Пунктами …«Плану Генеральної прокуратури України з підготовки та проведення в Національній опері України урочистостей з нагоди 20-ї річниці Дня працівників прокуратури»… визначено необхідність для проведення урочистих зборів та святкового концерту підготувати програму святкового концерту … та забезпечити підготовку та укладення необхідних угод на оренду приміщень Національної опери України, художнє оформлення сцени, виготовлення вітальних листівок та програм святкового концерту…

 Таким чином, посадовою особою Генеральної прокуратури України відповідно до затвердженого нею особисто… «Плану Генеральної прокуратури України з підготовки та проведення в Національній опері України урочистостей з нагоди 20-ї річниці Дня працівників прокуратури» було заплановано забезпечення комплексу заходів, направлених на організацію святкування 20-ї річниці Дня працівника прокуратури, які потребували належного фінансування за рахунок коштів державного бюджету, що виділялися на утримання ГПУ…

 22.10.2008 р. Кабінетом міністрів України, з метою прийняття заходів щодо запобігання фінансовій кризі… прийнята постанова Кабінету міністрів України № 943 від 22.10.2008 р. «Про економію бюджетних коштів, передбачених на утримання органів державної влади та інших державних органів.»…

 Пунктом 9 постанови Кабінету Міністрів України № 943 від 22.10.2008 р. «Про економію бюджетних коштів, передбачених на утримання органів державної влади та інших державних органів», передбачено припинення з 01 листопада 2008 року використання коштів для проведення святкових заходів …і друкування продукції, не пов’язаної з виконанням завдань і функцій органів державної влади…

 Посадова особа Генеральної прокуратури України, достовірно будучи обізнана із заходами, що  вживалися (вживаються) в країні щодо запобігання фінансовій кризі, зокрема з прийнятими у зв’язку з цим нормативно-правовими документами, зокрема постановою Кабінету Міністрів України № 943 від 22.10.2008 р. «Про економію бюджетних коштів, передбачених на утримання органів державної влади та інших державних органів» (та внесених до неї за період 2010-2011 років  дев’ятнадцяти доповнень – заявник) , у відповідності положень якої зобов’язана була діяти, а саме прийняти необхідні розпорядчі документи, або внести зміни до вже діючих розпорядчих документів чи їх скасувати з метою економії бюджетних коштів, зокрема запланованих на проведення святкових заходів.

 У той же час посадова особа Генеральної прокуратури України, діючи умисно, з особистих інтересів, невірно розуміючи інтереси служби, бажаючи задовольнити особисті амбіції та створити особистий імідж, усвідомлюючи протиправність своїх дій та перевищення службових повноважень, в порушення вказаної постанови Кабінету Міністрів України № 943 від 22.10.2008 р. …вирішила здійснити святкові заходи з нагоди 20-ї річниці Дня працівників прокуратури з фінансуванням їх проведення за бюджетні кошти…

 Внаслідок вищевказаних протиправних дій, які полягали в перевищенні …владних повноважень шляхом видання відповідних розпорядчих документів спричинено… прямі матеріальні збитки державі …на суму, що є відповідно (ймовірно – заявник ) до пункту 4 Примітки до статті 364 Кримінального кодексу України тяжкими наслідками.

 Примітка: для зручного використання і значного прискорення кримінального переслідування установлених злочинців ( злочинця) в даній заяві дослівно викладені твердження з обвинувального висновку у кримінальній справі №49-3028 за обвинуваченням Луценка Ю.В. та інших, що містяться на сторінках 257-263. Дане обвинувачення затвердив перший заступник Генерального прокурора України Р.Р. Кузьмін 17 травня 2011 року.

 Відповідно до викладеного прошу:

-    порушити кримінальну справу, установити особу злочинця – посаду, прізвище, місце проживання, матеріальні цінності, яким злочинець володіє та інші фактичні дані, важливі для слідства;

-    обрати цій особі запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з метою скорішого визнання своєї вини і безумовного свідчення проти себе;

 -  вилучити у слідчого С.В. Войченка електронні файли кримінальної справи Луценка Ю.В. та інших для використання їх у кримінальній справі, що буде порушена за моєю заявою, з метою швидкого та невідворотного покарання злочинців.

 

01 грудня 2011 року.

Юрій Гримчак,

народний депутат, політична партія «Народна  Самооборона»


+++++++++++

Так для кого немає грошей в цій країні, і чому для цих рил вони завжди знаходяться?
абсолютне дзеркало звинувачення Луценка тепер лягає на Кузьміна і Пшонку !
Нещодавно Княжицький запросив в свою студію нашого славетного співака А. Кочергу, який хвалився тим, що Азаров його прийняв і обіцяв потурбуватися про національну оперу. Безумовно, шансон, який завдяки Кузьміну, прозвучав в цій святині національного мистецтва, дуже пасує до неї, а присутність кровавих катів-прокурорів навіює паралель з інститутом шляхетних дівчат (відома будівля на Інститутській, там було НКВС у 30-ті роки).

С.Власенко Про Головне 30.12.2011

С.Власенко Про Головне 30.12.2011
Як Юлію Тимошенко відправляли до Качанівської колонії

Кужель: «Либо приходите в сознание, либо вас приведут»

- Александра Владимировна, как сегодня себя чувствует  мелкий и средний бизнес, который вы опекали в бытность главой Госкомитета по регуляторной политике и предпринимательству?


- Очень многие предприниматели говорят сегодня: «Знаете, Александра Владимировна, мы голосовали за Партию регионов, думая, что при ней будет по понятиям, а оказалось – начался беспредел». Что же касается бизнеса, он находится в двух состояниях. Либо на предпринимателей открываются криминальные дела прокуратурой, СБУ или МВД (есть сегодня  такой побочный вид заработка), а потом нужно решать вопрос по их закрытию, то ли за деньги, то ли задействуя сложные схемы знакомств на разных уровнях. Лопнули все сдерживающие факторы – если так поступает верхушка, так же поступит и участковый, и судья, и прокурор. Второе состояние, в котором пребывают предприниматели,  это когда бизнес уже захватывают или это может случиться в любой момент. Как именно это происходит? К примеру, приходят в твое кафе и говорят: «Продавай, даем миллион гривен». Ты отвечаешь: «Как миллион – это стоило мне минимум десять!». «Продавай, - говорят, - иначе и этого не дадим». Только один пример: бизнесмен, у которого был офис в центре Донецка, был арестован, и имущество его арестовано тоже. Через полгода, когда разобрались в несостоятельности обвинений, вышел на свободу, а помещение уже продано. Теперь он спрашивает – как так может быть?! А ему отвечают сведущие люди: «А ты вначале узнай, кто за этим стоит? Если сыновья наивысших чиновников, то, значит, и так может быть».

- Что касается сына президента, известно ваше недавнее высказывание, что Януковичу есть что защищать, так как – цитирую - "Его сын Александр сейчас входит в десятку самых богатых людей Украины. Откуда у стоматолога такие деньги?!" Можете ли вы сами ответить на этот вопрос?

- Да ведь это открытая информация! Писали, что Александр Янукович купил Всеукраинский банк развития, купил телеканал «Тонис». В Балаклаве мне целую экскурсию провели – половина Балаклавы за фирмой, где он хозяин, там один гостинично-развлекательный комплекс чего стоит! В Донецке бизнес-центр – то же самое. Масштабы просто захватывают.

- Возможно, просто пришло время отечественным миллионерам Корейко открыто объявить о себе?

- Недавно общалась с учеными, которые по грантам выполняли очень важную и сложную работу – в определенных отраслях им нужно было выявить лидеров украинского бизнеса, которых у нас никто не знает. И они их нашли. Только каждый из этих бизнесменов лично потребовал, чтобы о нем не писали. Эти люди не хотят, чтобы о них кто-либо что-либо знал. Так что наши Корейко все-таки не высовываются… Вы заезжайте в район  Конча-Заспы, поглядите на десятки многоэтажных особняков по полторы тысячи квадратных метров… Не надо говорить, что одна Тимошенко что-то украла – покажите мне ее счета, дома и давайте сравнивать. Не надо врать. Мы должны подходить ко всем одинаково, понимая, что никто не является белым и пушистым. Хотя бы  провести амнистию для всех олигархов, обнулить ситуацию…


-  И снять вопрос о законности нажитого непосильным трудом?

- В принципе амнистия это самый мягкий путь. Ну что, если отберем? Другие придут, тоже грабить будут. Есть и другие предложения. Например, когда в Англии к власти пришел Тони Блэр, многие граждане были недовольны, что еще во время тетчеровской приватизации, то есть семнадцатью годами ранее, предприятия, как они считали, были проданы за копейки олигархам. И премьер принял решение ввести Windfall Tax, так называемый «налог на порыв ветра» – единоразово хозяева этих предприятий должны были доплатить до стоимости, определенной государственными оценщиками, или это предприятие выставлялось на повторную продажу. И практически все доплатили, и у людей больше не возникал этот вопрос о социальной несправедливости. Британские олигархи поделились с обществом сверхприбылями, которые «надуло ветром». Так что и нам понятно, что делать, только ведь не выборочно!

- У граждан сегодня достаточно опасений по поводу предстоящего начала земельной реформы…

- Да как не опасаться: на сегодняшний момент у нас нет четкого кадастра разделения государственной, коммунальной и частной земли, исходной базы. Как можно начинать продажу земли, не имея ее реестра?! Еще тупиковая ситуация – часть земель сегодня находится в долгосрочной аренде у очень серьезных людей, создавших свои аграрные империи – это и Порошенко, и Ярославский, многие другие. Если поглядеть топ-100, то вся первая десятка самых богатых людей Украины в аграрном бизнесе. У них долгосрочные договора, они работают. А закон, вступающий в силу с 1 января,  утверждает, что все земли, невзирая на аренду, будут забраны в госпредприятия. И что это за норма про «три гектара в одни руки», когда всем понятно, что в агропредприятиях задействованы тысячи гектаров? Понятно, что земля будет расписана на Бубкина-Дубкина, то есть, на «мертвые души» якобы землевладельцев. На самом деле это будет абсолютное и полное повторение схемы приватизации, которую мы проходили в девяностых годах касательно государственных предприятий. Вот мне на днях позвонила женщина из Львова, спрашивает совета. Говорит: «У меня лежат такие ваучеры, мои, мужа и сына, и мы их хотим продать, чтобы купить сыну квартиру»… Смешно и грустно, что кому-то эти ваучеры еще кому-то кажутся ценными, хотя давным-давно никому не нужны. Отвечаю: «Дорогая моя, вам и гривны за них не дадут. Это был обман, когда нам написали, что мы участвуем в приватизации, а потом нас кинули и все на этом закончилось». Да, я Виктору Пинзенику говорила, что ему придется еще истории отвечать за то, что провел приватизацию, не открыв даже рынка ценных бумаг, не объяснив людям их права и возможности. Нас  поимели на безграмотности, а кучка людей, понимавших, что делать, стали владельцами заводов, газет, пароходов. Точно то же самое сегодня произойдет и с землей.


- Ваш прогноз, что ситуация с задержкой заработных плат, которая имела место в 90-е, может повториться через полгода, стал передаваться из уст в уста. Каковы его реальные основания?

- Если посмотреть,  какое количество облигаций внутреннего займа начало выпускать правительство, можно убедиться, что их  выпущено уже в 3-4 раза больше, чем даже в самый тяжелый кризисный 2009-ый. О чем это свидетельствует? В стране нет денег. Даст Международный Валютный Фонд? Все равно, пожалуй, будет мало. Согласно анализу выплат понятно, что было несколько дней, когда останавливали все казначейские платежи. Печатный станок власть не включит – стране, где высокая  инфляция, МВФ кредита не даст – они обесценят и свои собственные деньги. Поэтому что происходит? Бюджетные программы для людей практически не выполняются. Во всем Крыму ни одного протеза женской груди с начала года не куплено, хотя эти заявки на бюджетные расходы должны быть первоочередными. Это говорит о том, что финансовая ситуация в государстве очень тяжелая. И, если МВФ не даст кредит, начало невыплат неотвратимо.

- Но ведь не все так плохо. Недавно  FATF, международная организация по борьбе с отмыванием денег - исключила Украина из так называемого "серого списка"…

- А почему? Да потому что наши диктаторы увидели, что у других счета арестовывают. И они уже панически боятся открывать счета в других странах. Поэтому они будут покупать все, что продается в Украине.

- Вы не единожды говорили, что в Верховной Раде влияние на реальную политику имеют единицы…

- Я была депутатом еще во втором созыве, и тогда мы действительно готовили законы, сидели сутками, было понимание служения народу. Сейчас, чтобы, как обычно говорят, «зайти в Верховную Раду», нужно заплатить 5 миллионов долларов. Вот скажите, вы, заплатив такие деньги, будете работать? Все уже оплачено, какие  к вам могут быть претензии? У вас есть членский билет в клуб общения. Ничего больше. Тогда от моего голоса зависело принятие решения, сейчас этого не происходит. Если глава фракции махнул голосовать, зачем даже читать, за что отдается ваш голос?!

- Так вы не будете участвовать в предстоящих парламентских выборах?

- Для меня это не цель. Идти-то не с кем. Нет команды, которая бы выполнила те задачи, которые ставит сегодня общество.  


- Вы 17 лет в политике и пришли к такому результату. Где ошиблись?

- Я всегда старалась занять второе место, чтобы поддержать другого, первого. Моя ошибка в том, что надо сразу было работать на себя. Это моя ошибка. Мы с вами придумываем себе людей, начинаем на них работать, а потом понимаем, что у них душа болит не за то, за что она болит у вас. Так, наверно, у многих происходит. Это свойственно женщинам – мы всегда готовы занять вторые позиции, а иногда  следует все-таки занимать первые.

- Вы назвали свое новое общественное движение «Гражданское сопротивление» довольно смело  - только что высказаны опасения президента Януковича, что возможны вооруженные столкновения с властью. Как именно вы намерены сопротивляться и как оцениваете протестное движение афганцев и чернобыльцев?

- Янукович, наверно, не помнит теоретическую механику. Действие зависит от противодействия. Если бы не было давления, никто бы не создавал сопротивление. Это сигнал власти: потеряно чувство меры. Либо приходите в сознание, либо вас приведут. Что касается афганцев и чернобыльцев, понимаю, как их выводят на акции, это в интересах власти: чайник может взорваться, если не выпускать пар. Но выпускать пар это путь в никуда. Акции блокирования ВР - это заключительный аккорд. Если не  написана партитура, не сыграно полностью произведение, эти аккорды – пустые выхлопы. Бесполезно кричать «Этот закон плохой, вы его не принимайте» – чтобы добиться результата, надо иметь альтернативу. К примеру, не требовать «отмены льгот депутатов», а предложить в бюджете-2012 урезать расходы президенту, членам правительства и парламентариям по таким-то пунктам и на такую-то сумму. Только когда у вас на руках зарегистрированное требование, вас воспринимают всерьез.  

- А что происходит с оппозицией, какова ее судьба? 

-  Для чего посадили Юлию Тимошенко? Да для того, чтобы была возможность не подписывать договор с Евросоюзом. И сказать народу – смотрите, они ведь нас не берут,  все время что-то требуют, а  как нам Юлю выпустить – она же преступница… И в это время спокойно готовить документы ЕврАзЕс к подписанию с Россией. И, конечно, власть тешит возможность выпустить во главе оппозиции Королевскую, Яценюка – их же можно прижать. Нет объединяющего начала. Даже предпринимательские движения разделены. Власть классно – надо отдать ей должное – следует древнему политическому принципу «Разделяй и властвуй»

Биографическая справка

Александра Кужель родилась в Константиновке Донецкой области в 1953 году.

Окончила Днепропетровский металлургический институт по специальности "инженер-металлург". Кандидат экономических наук. В 1994-м избрана депутатом Верховной Рады Украины по одному из округов Запорожья. Была заместителем председателя Комитета ВР по вопросам экономической политики и управления народным хозяйством. В апреле 1998-года назначена председателем Госкомитета Украины по вопросам развития предпринимательства. С января 2000 по апрель 2003 гг. - председатель Госкомитета Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства. В 2003-2004 гг. - советник главы Нацбанка Украины Сергея Тигипко. С марта по декабрь 2007-го - заместитель министра регионального развития и строительства Украины Владимира Яцубы.

С января 2009 по март 2010 гг. - председатель Госкомитета Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства. До октября 2011-го - заместитель председателя партии "Сильная Украина" (лидер – Сергей Тигипко).


http://weekly.ua/pulse/politics/2011/11/29/152936.html