Київщину буде розподіляти парубок з Єнакієво

Голова Держагентства земельних ресурсів України представив колективу в.о. начальника Головного управління Держкомзему у Київській області

Землю в Київській області віддали Горбачову

Як відомо, Горбачов народився 28 листопада 1980 року в Єнакієве Донецької області.

Після закінчення Донецького національного університету (спеціальність - правознавство, кваліфікація - юрист) служив в донецькій міліції, пізніше працював адвокатом, інспектором-екологом в Одесі та Києві.

З червня 2010 року по кінець листопада працював заступником голови Республіканського комітету із земельних ресурсів Автономної Республіки Крим.

АХМЕТОВ КУПИВ "КИЇВЕНЕРГО"

Председатель Киевской городской государственной администрации Александр Попов выступает «двумя руками за» передачу в собственность территориальной общины Киева контрольного пакета акций «Киевэнерго»:
«Я, безусловно, буду двумя руками за то, чтобы эти активы были собственностью территориальной общины г. Киева. Это очень интересно, потому что это основные фонды, которые имеют большую ценность, и они могли бы работать в интересах граждан...»

http://glavred.info/archive/2011/06/01/132027-14.html

Киевская городская государственная администрация намерена активизировать работу, направленную на возвращение контроля над компаниями АК "Киевэнерго" и ОАО "Киевводоканал", заявил первый заместитель главы КГГА Александр Попов.

http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2010/10/25/214461

"Київенерго" – це найбільш ліквідний об'єкт в українській енергетиці. Це розподільча компанія столиці. Київ – це не просто великий ринок, але і найбільш платоспроможні клієнти. І "Київенерго" – це компанія, яка приречена бути прибутковою. Справжню вартість цього об'єкту може дати лише ринок і відкрита конкуренція за нього.
Але проблема в тому, що "Київенерго" дуже потрібно Рінату Ахметову. Ця історія приватизації "Київенерго" – це не розмова про абстрактні матерії. За нею стоять сотні мільйонів, якщо не мільярди гривень, які недоотримає бюджет. А потім тим самим чорнобильцям, які голодують у Донецьку, розкажуть, що грошей для них немає.
Сергій Лещенко, 23.11. 2011, http://blogs.pravda.com.ua/authors/leschenko/4eccee3759392/


Фото О. Дудуша, Сегодня

25% акцій компанії "Київенерго" купила компанія Ріната Ахметова "ДТЕК Холдінг Лімітед".Він запропонував за цей пакет 450 мільйонів 500 тисяч гривень, повідомляє кореспондент "Української правди".Інший учасник торгів компанія "Полтаваобленерго" відмовився підвищити ціну до 455 мільйонів гривень.Стартовою ціною на аукціоні стала пропозиція "ДТЕК" в розмірі 432 мільйони 500 тисяч гривень, після чого кожен учасник двічі підвищив свої ставки.Стартова пропозиція компанії "Полтаваобленерго" становила 432 мільйони 305 тисяч.До торгів Ахметов уже контролював  46,8% компанії "Київенерго".Компанія "Полтаваобленерго" належить Ігорю Коломойському і Костянтину Григоришину.

http://www.pravda.com.ua/news/2011/12/9/6825459/

компанія, яка забрала пляж у "Вишеньках", належить сім’ї Довгого

Компанія, що незаконно отримала шматок берегової смуги у "Вишеньках" біля Осокорків, належить родичам екс-секретаря Київради Олеся Довгого, а на її території знаходяться маєтки міністра ПЕК Юрія Бойка та заступника міністра агропромислової політики Ігоря Якубовича.

Про це йдеться у сюжеті програми "Знак оклику" на ТВі.

10 років тому Гнідинська сільська рада передала ділянку біля Дніпра ТОВ "Ексім груп лімітед".

За даними журналістів, засновником цієї компанії є дядько екс-секретаря Київради Олеся Довгого Тарас Довгий, а також Сергій Матвєєв, Юрій Хандрос та Сергій Січкаренко, які працювали заступниками або компаньйонами батька Олеся Довгого Станіслава Довгого.



Сільський голова Гнідинської сільради Онищенко, який підписував акти про передачу земель ТОВ "Ексім груп лімітед", помер.

Його наступник Олександр Лазаренко розповів, що з 1 січня 2002 року, згідно з новим земельним кодексом, сільська рада розпоряджається тільки земельними ділянками тільки в межах села Гнідин. За межами села – Бориспільська райдержадміністрація.

У свою чергу в ТОВ "Ексім груп лімітед" заявляли, що не порушують закон, а хочуть влаштувати в межах прибережної зони колективні сади.

Водночас, за словами місцевих мешканців, на місці "колективних садів" виросли котеджі для багатіїв, серед яких, зокрема, будинки "регіонала" Анатолія Кінаха і міністра енергетики Юрія Бойка.

Як стверджують жителі "Вишеньок", Бойко любить на вихідних покататися тут на велосипеді.

"Заступник голови Бориспільської райради особисто прибирав тут сміття, коли Бойко побачив сміття на нашій ділянці", - розповів один з місцевих мешканців.

 
 Цей "терем" належить Бойку?
 

За даними ТВі, господарем іншої шикарної садиби є заступник міністра агропромислової політики Ігор Якубович.

Цю інформацію журналістам підтвердили і будівельники, що працюють на об’єкті.

 
Цей маєток належить Якубовичу

Після приїзду журналістів і повстання місцевих мешканців власник одного з маєтків розпорядився розібрати паркан, яким огороджено берегову смугу.

Як відомо, згідно з водним кодексом, земля, яка лежить у 100 метрах від берега будь-якої водойми, є територією, що охороняється і приватизовувати її заборонено.

Натомість ТОВ "Ексім груп лімітед" огородило 24 га прибережної смуги двометровим парканом і перестало пускати місцевих мешканців на їхні пляжі.

http://kiev.pravda.com.ua/news/4edf6537f0fe2/

Про що мовчить Попов?


Повернення місту землі і комунального майна, в свій час вкрадених молодою командою Черновецького-Довгого є чи не головною фішкою, з якою О. Попов збирається йти на наступні вибори.

Проте, реальні досягнення міської влади і прокуратури, насправді набагато скромніші від тих, про які нам вже прокричали всі вуха - з усіх провладних телеканалів і інших ЗМІ.

На сайті Київської влади оприлюднено перелік цих "успіхів", проте, якщо його уважно переглянути, то побачимо, що остаточних судових рішень, які набрали законної сили і встояли в касації, у справах про повернення землі у власність міста - одиниці. І є вже випадки коли касація скасовує судові рішення, прийняті на користь міста.

 
Взагалі, складається враження, що відбувається певний театр". Прокуратура і місто виграють суд першої інстанції, на цьому на всю катушку піаряться Попов з міським прокурором, а потім іде чи то "договорняк" чи незрозуміло, що, але потім ці рішення скасовуються і місто залишається з
диркою від бублика.

Наглядним прикладом є історія з дитячим оздоровчим комплексом "Космос". Прокуратура виграла суд першої інстанції про повернення цього комплексу (приватизованого за копійки - по суті вкраденого у міста) - як тільки не піарились на цьому влада міста і прокуратура, але потім тихесенько-тихесенько програли апеляцію  і вже на сесію 1 грудня 2011 було винесено проект рішення про передачу земельної ділянки під "Космосом" його "в натурі законним" власникам.

І про це чогось ні прокурор Києва ні Попов - ні гу-гу. І головне - в єдиному державному реєстрі немає інформації про подання касаційної скарги, що означає одне - "сторони сошлісь в ценє". Оце так насправді і бореться попов та прокуратура - за повернення майна і землі.

Дійсно борються - поки в ціні не зійдуться.

http://kiev4you.org/index.php/pisateli/45-rasskaz/772-2011-12-07-21-08-11
Автор: Александр Дядюк

++++++++++++++++++++

У Попова збрехали про повернуті киянам 1770 га землі?
 

Фото zabudovi.net

Заява КМДА про повернення киянам 1770 га землі є "окозамилюванням та спробою піаритися на тому, чого ще немає", заявляють екологічні організації.

Так, як стверджують в Національному екологічному центрі, перелік земель, оприлюднений КМДА, містить "дивні розходження у цифрах та площах".

"З самої таблиці видно, що, фактично, суди завершені лише по деяких з перелічених ділянок, загальна площа яких становить 483,46 га. Решта ділянок перебуває на стадії судового розгляду і на даний момент не повернуті у власність територіальної громади Києва", – заявив активіст НЕЦУ Олег Андрос.

"Це видно з формулювань на зразок "триває розгляд апеляційної скарги". Те, що розгляд триває, означає, що сама Київрада, яка в усіх зазначених в таблиці судах є відповідачем, не згодна зі скасуванням незаконного рішення і продовжує "пручатися". Це аж ніяк не є "поверненням земель киянам", - додав він.

Викликає здивування екологів і формулювання останніх пунктів переліку: "Рішення суду/припис прокуратури виконано".

"Яке саме рішення і яким чином виконано? Це питання не розкрите у переліку, так само і як і нинішній статус ділянок", - сказано у повідомленні.

У зв’язку з цим НЕЦУ закликає киян вийти на вулиці та долучитися до Маршу захисників Києва, який відбудеться 10 грудня 2011 р.

Одна з вимог маршу – недопущення поспішного прийняття нового Генплану м. Києва до 2025 р. до моменту скасування всіх протиправних земле відведень, зроблених в період 2002-2011 рр.

Як відомо, у середу КМДА оприлюднила повний список ділянок, які нібито були повернені киянам після незаконної приватизації.

За словами чиновників, загалом у власність громади було повернуто 1770 га землі.

http://kiev.pravda.com.ua/news/4ee0925cd1890/

Самоорганізація по-київськи

Ще рік тому про органи самоорганізації населення у Києві мало хто згадував. Це не означає, що їх не було взагалі, бо на сьогодні у столиці вже 90 ОСНів. За статистикою вони об’єднують і представляють майже мільйон киян, які не просто проживають, а прописані у Києві. (У підтексті читайте: це потенційні виборці).

Отже, рік тому про ці самі об’єднання громадян мало хто згадував, бо у столиці ще була жива пам’ять про недавні районні ради, на які, за законом, були покладені представницькі функції. Однак, райради одним махом були ліквідовані з подачі нової столичної влади.

Ті ж органи самоорганізації населення, які вже існували, як правило, були створені громадянами, що об’єдналися задля вирішення якихось нагальних проблем своєї вулиці, чи мікрорайону, або ж були створені з подачі місцевої влади "під вибори".

То що ж таке ОСНи, і чому за нинішніх столичних реалій вони, по суті, єдині мають право представляти інтереси київської громади?

По-перше, органи самоорганізації населення – специфічні утворення, які поєднують у собі риси органу влади і громадської організації.

У даному випадку про громадські організації все зрозуміло, а ось про риси, якими може бути наділений ОСН, як орган влади, мало хто знає.

Для початку поставимо питання: коли саме виникає необхідність створення ОСН?

Відповідь проста – коли громада мікрорайону, будинку, вулиці має проблеми, а влада їх вирішити не може, або не хоче. Щоб вплинути на владу, і змусити її звернути увагу на необхідність вирішення цих проблем, є два шляхи, які ведуть до однієї мети, - відстоювання інтересів жителів певної території перед владою.

Перший шлях – обирається депутат-мажоритарник, якого знають, якому довіряють, який живе на цій же території, знає її проблемі і ототожнює себе з місцевою громадою. (Лише на пострадянському просторі жителі весь час змушені протистояти владі. У більш цивілізованих країнах влада, особливо на місцях, дійсно представляє інтереси громади).

Другий шлях – обирається орган самоорганізації населення, який наділений такими ж представницькими функціями, як і депутат-мажоритарник.

Практика показує, що коли депутат дійсно працює і виконує норми закону про статус депутатів місцевих рад, то в жодних органах самоорганізації немає потреби. Але в даному разі це не про Київ.

Жителі певної території, і в першому, і в другому випадках когось уповноважують представляти інтереси громади (делегують свої повноваження).

Разом з тим, у громадян може виникнути цілком логічне питання: а навіщо цього когось обирати чи делегувати, коли користі з нього немає жодної. А немає тому, що ми не можемо контролювати депутата (хоча і маємо на це законні права), бо у нас відсутній реальний механізм відкликання. А якщо депутат не підзвітний громаді, то навіщо йому виконувати свої обіцянки?

Але що ж у такому випадку робити громаді, до кого звертатися зі своїми проблемами? Відповідь: до керівника ОСН.

Якщо у будинку створений будинком, і обраний керівник, то в першу чергу звертайтесь до нього, а він повинен, по-перше, вислухати вас.

По-друге, якщо проблема стосується не лише вас особисто, ще й зібрати підписи усіх мешканців будинку (яких, власне стосується саме ця проблема).

По-третє, треба зробити доручення депутату місцевої ради, який обирався від певної території, доручити йому зробити депутатське звернення до відповідних органів, які наділені владними повноваженнями і повинні опікуватися вирішенням саме цієї проблеми.

По-четверте, отримавши відповідь від депутата, голова будинкому має доповісти мешканцям по суті розгляду їхньої проблеми. (Лише на підставі отримання офіційної відповіді від представника влади).

Що робити, коли будинком не створений, до кого тоді звертатися? Звертатися потрібно до голови ОСН мікрорайону (вулиці). А він повинен виконати ті ж дії, що й голова будинкому.

На практиці усі звикли до ситуації, коли з усіма своїми проблемами звертаємося у ЖЕК, ЖРЕО. Але житлово-комунальні служби, хоча і мають багато функцій, вирішують лише деякі проблеми комунального характеру, але не можуть вирішувати головного питання – фінансування певної території. Тому зазвичай мешканці чують відповідь, що коштів на це немає.

Знову постає питання: хто ж може вирішувати проблеми? Відповідь: органи місцевої влади, які, відповідно до закону, повинні це робити. Хто може змусити, зокрема Київраду, повернутися обличчям до київської громади? Лише сама громада, але в особі обраного представницького органу. Цим органом і є ОСН.

Так, згідно із законом про місцеве самоврядування, до системи місцевого самоврядування належать (на прикладі Київ):

територіальна громада;

районна рада;

міська рада;

міський голова;

виконавчі органи міської ради (РДА, КМДА);

органи самоорганізації населення.

Усе чітко і зрозуміло. А хто ж із них повинен представляти інтереси мешканців, тобто, хто наділений представницькими функціями?

Розберемося по пунктах.

Що таке територіальна громада? Це кожен із мешканців, усі мешканці , та разом з тим, – ніхто. Тому, що інтереси кожного із жителів, окрім них самих, ніхто не представляє, і кожен врешті-решт залишається наодинці зі своєю проблемою, і безпомічним перед владою. Бо люди поодинці, а їм протистоїть добре згуртована, монолітна система влади.

Що таке районна рада? Теж ніхто, і в неї теж немає представницьких функцій, тому, що її взагалі в Києві немає. А міський голова? Де він у нас? Немає зараз в Києві мера, про це всім відомо.

А повинен бути і виконувати свої функції, - опікуватися інтересами громади, яка його обрала. Немає мера, - немає і представницьких функцій, які йому за законом належать.

Можливо, зрештою, виконавчі органи місцевої влади – РДА та КМДА – повинні виконувати свої представницькі функції? Ні, не повинні, тому, що в них таких функцій за законом немає! Керівники державних адміністрацій у Києві, на жаль, за законом, не обираються, а призначаються президентом. Зрозуміло, що вони представляють не інтереси громади, а інтереси правлячої партії.

Тож найбільш реальним механізмом представництва інтересів громади є органи самоорганізації населення. Саме ОСН, згідно з законом можуть представляти інтереси мешканців, оскільки вони дійсно є владою територіальної громади.

Мешканці самі, у своєму мікрорайоні (вулиці, будинку), як виявляється, можуть обрати (і не треба чекати, поки хтось "нагорі" призначить вибори) свій власний орган місцевої влади. Саме так!

http://kiev.pravda.com.ua/columns/4edd0aad57e6b/

вилучають відеодокази оборудок з землею за часів Довгого

У четвер на ТРК "Київ" вилучатимуть архів відеозаписів прямих трансляцій сесій Київради за минулі роки.


Фото УНІАН

Про це повідомляють джерела "Української правди. Київ" на телеканалі. Так, за словами співрозмовника, відеоархів планують передавати на зберігання до КМДА.

"З цього приводу розпорядився сам Попов, оскільки з’явилась реальна загроза їх фізичного знищення за вказівкою т.в.о. директора Криворучко, а її про таку "послугу" попросив Олесь Довгий. Цей відеорхів - єдиний доказ із земельними оборудками та незаконною приватизацією майна міста", - сказав він.

Співрозмовник нагадав, що депутат Київради від Блоку Черновецького Анатолій Чуб, проти якого порушено низку кримінальних справ, зник з усіма документами щодо приватизації, "а хто і як лобіював всі ці питання є лише на цих архівних відеозаписах".

http://kiev.pravda.com.ua/news/4ee08605a73df/