Зла немає, є відсутність добра

Професор одного дуже відомого Університету спантеличив своїх студентів наступним запитанням: "Чи Дійсно Бог створив усе, що ми бачимо?"
Один із студентів хоробро відповів: "Так, без сумніву".
- Бог створив абсолютно усе?- запитав професор.
- Так, сер - впевнено відповів студент.
- Але якщо Бог створив абсолютно усе, - сказав професор, - то, очевидно, Бог створив і Зло. А, оскільки існує Зло, і відповідно до принципу, що наша робота визначає, хто ми є, ми можемо зробити висновок, що Бог є Зло.
Студент принишк і не знав, як відповісти професорові. А той, задоволений самим собою, пояснив студентам, що так він цим зайвий раз довів, що релігія - міф.

Інший студент підняв руку і сказав: "Професоре, можна мені задати вам запитання"?
- Так, звичайно, - відповів професор.

Студент встав і запитав: "Професоре, а чи існує холод"?
- Що за запитання? Звичайно, існує. Вам що, ніколи холодно не було?
Студенти засміялися на запитання свого товариша.

Молода людина відповіла:
- Насправді, сер, холоду не існує. За законами фізики те, що ми приймаємо за холод, є насправді відсутність тепла. Всяке тіло або об'єкт можна вивчати лише тоді, коли воно або він має або передає енергію. Абсолютний нуль (- 460F) - це повна відсутність тепла. Всяке тіло при цьому стає  інертним і нездібним на реакцію. Холоду не існує. Це слово було придумане для пояснення того, що ми відчуваємо, коли в нас немає тепла.

Студент продовжував: "Професоре, а чи існує темрява"?
- Так, зрозуміло, існує.
- Ви знову неправі. Темряви не існує. Темрява насправді - ця відсутність світла. Ми можемо вивчати світло, а темряву - не можемо. Ми можемо використовувати призму Ньютона для розщеплювання білого світла на безліч кольорів і вивчити довжину хвилі кожного кольору. Ми не можемо виміряти темряву. Простий пучок світла може порушити її і освітити усе навколо.
Як ви можете визначити, наскільки темним є цей простір? Ви вимірюєте кількість світла. Вірно? Темрява - це термін, використовуваний людьми, щоб описати, що відбувається, коли немає світла.

- Професоре, скажіть, а чи існує зло?

Тепер уже професор невпевнено відповів: " Ну, зрозуміло, я вже сказав, ми це бачимо щодня. Ми це бачимо в повсякденних прикладах нелюдяного відношення людини до людини. Ми це бачимо в численних злочинах і насильстві всюди у світі. Це не що інше, як зло.

- Ні, професоре, зла не існує або, принаймні, воно не існує саме по собі. Зло - це просто відсутність Бога. Це як темрява і холод, слово, яке людина придумала для опису відсутності Бога. Бог не створював зла. Зло - це те, що трапляється, коли в серці людини немає Божественної любові. Це як холод, який відчуваєш, коли немає тепла, або темрява, коли немає світла.

Професор не знайшов, що відповісти.

Ім'я того студента було Альберт Ейнштейн.

Ти знаєш, що ти — людина?

Ти знаєш, що ти — людина? Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя — єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні. Більше тебе не буде. Завтра на цій землі Інші ходитимуть люди, Інші кохатимуть люди — Добрі, ласкаві й злі. Сьогодні усе для тебе — Озера, гаї, степи. І жити спішити треба, Кохати спішити треба — Гляди ж не проспи! Бо ти на землі — людина, І хочеш того чи ні — Усмішка твоя — єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні.

[ Читати далі ]

Жив у Черкасах поет

Явище Поета — завжди рідкість і диво — вражає сучасників. А коли час, висушивши пам’ять сучасників, усунувши їхній вплив, підтверджує, що поет — Поет, нащадки відчувають натхнення, сприймають це як милість небес до народу, якому він належав. Подвійне диво. Черкасам у цьому сенсі пощастило: принаймні один Поет тут уже точно відбувся. Багаторівневий поетичний світ, створений В.Симоненком, виявився в головному досить міцним, зберігши силу початкових енергій, свіжість барв і привабливість мелодій. Власне, ім’я «Василь Симоненко» яскраво всі ці десятиліття просвічувало крізь злами часу, крізь плинний туман буднів... Значення поета становиться зрозумілим з роками. І як ніколи актуально звучать зараз його полум"яні строки: Де зараз ви, кати мого народу? Де велич ваша, сила ваша де? На ясні зорі і на тихі води Вже чорна ваша злоба не впаде.             Народ росте, і множиться, і діє Без ваших нагаїв і палаша. Під сонцем вічності древніє й молодіє Його жорстока й лагідна душа.             Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ! Пощезнуть всі перевертні й приблуди, І орди завойовників-заброд!             Ви, байстрюки катів осатанілих, Не забувайте, виродки, ніде: Народ мій є! В його гарячих жилах Козацька кров пульсує і гуде!

Десь у «Белі» Лермонтов проронив: «Що почалося незвичайним чином, те має так само і скінчитися».

Весною 1962-го в Черкаси заїхала редактор великого київського видавництва Надія Лісовенко. Мета — пошук молодих талантів (о легендарні часи!). І не просто пошук, а щоб книжку видати: серія так і називалася «Перша книга». Рукопис Симоненка з’явився в останній момент, вона взяла його із собою, не читаючи. Вірші настільки вразили редактора, що ще не доїхавши до Києва, вона відправила автору послання: мовляв, захоплена, посприяє. За однією з версій поштівку було відправлено зі станції ім. Т.Шевченка (такий був маршрут на Київ). Того ж 1962-го вийшла у світ книга «Тиша i грiм». Симоненко встиг стати членом Спілки письменників, що на той час не було дрібницею.

[ Читати далі ]

Мітинг у Донецьку (репортаж з місця події)

belovol_zol:

Сегодня, 22 июля, в Донецке в 8:30 произошло пикетирование Донецкого городского совета. Пикетировали представители территориальных громад города Донецк, представители общественных организаций, политических партий, инициативных групп, депутаты местных советов.
Участники акции протеста протестовали против очередного повышения тарифов на жилищно-коммунальные услуги, уничтожению сквера и зеленых насаждений по ул. Ф.Зайцева в санитарно-защитной зоне Донецкого металлургического завода и незаконным действиям Донецкого городского совета по выделению земельного участка под строительство мусоросжигательного завода, несмотря на запрет территориальной громады.

Вот так все выглядело, когда я пришел:


[ Читати далі ]

Чи є межа абсурдності цього суду?


Сьогодні після того, як захист змусив сторону обвинувачення на процесі проти Юлії Тимошенко згідно КПК знову зачитати обвинувачувальний висновок, з"ясувалося, що надана стороні захисту копія цього висновку та оголошений прокурором зміст не співпадають і мають розбіжності. Після тривалої перерви суддя Родіон Кірєєв прийняв рішення продовжувати засідання, оскільки, на його думку "обвинувальний висновок складено відповідно до законодавства України". Такі дії судді перетворюють остаточно на фарс цей судовий процес.

Наливайченко: Опозиція має спільно боротися за відкриті списки

Голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко дав інтерв’ю «Обозревателю». 



- Пане Валентине, ваш захід відвідали далеко не всі запрошені. Ви розчаровані?

- Ми не претендуємо на монополію цього заходу. Політичні сили разом виступили за те, щоб координувати зусилля на виборах. Я переконаний, цього хочуть і ті, що прийшли на зустріч, і ті, що не прийшли. Ми запропонували одне: перейти до дії. Дія і відбулась 12 липня. Це була перша робоча зустріч опозиційних сил по захисту чесних виборів. Запрошення були надіслано 17 партіям, 9 з них прийшли. Ми дійшли згоди у тому, що створюємо Комітет захисту чесних виборів… І ми розуміємо навіть тих, хто поставився з певною недовірою до нашого запрошення, - вони все одно наші союзники.

- Що конкретно робитиме цей комітет?

- Будуть дві робочі групи. Перша – це, власне, відстоювання демократичного законопроекту про вибори, законопроекту №42234-1 – виборчого кодексу, співавторами якого є Ключковський з «Нашої України», Підгорний з БЮТ та Гриневецький з Блоку Литвина. (Тут наші позиції підсилює те, що є позитивний висновок Венеціанської комісії щодо цього кодексу). Головне, за що ми боремося зараз (і що відображено у цьому кодексі) – це відкриті виборчі списки, більше того – відкриті регіональні виборчі списки, що є запорукою чесних виборів та протидією корупції.

- Давайте до виборів повернемося пізніше. Чому ваш захід не відвідала Юлія Володимирівна? В неї якраз зараз пауза у судових засіданнях. Ви з нею на цю тему контактували?

- Контактували. Один з керівників нашої партії особисто зустрічався з нею. Більше того, ми зараз розуміємо, що Юлії Володимирівні треба допомагати – і в політичному, і в правовому плані. Бо йде несправедливий суд щодо неї. Тому її відсутність є для нас вельми поважною причиною. На наступній зустрічі ми будемо чекати на БЮТ, бо й БЮТ нам потрібен, і всі інші партнери, тому що, повторюю, об’єднатись для нас є дуже важливим. Бо інакше ми не створимо чесних комісій, не зможемо відстояти голосування на виборах…


- Тобто БЮТ до вас приєднається?

- Ми до них приєднаємося, якщо в цьому буде потреба. Повторюю ще раз: «Наша Україна» не претендує на монополію у цьому процесі, ми працюємо з усіма на рівних засадах.

-[ Читати далі ]

Справа екс-прем’єра: кримінальний закон без меж

Так звана газова справа за обвинуваченням Юлії Тимошенко перебуває нині в центрі уваги українського суспільства. До неї прикута також пильна увага широкої світової громадськості. Ця непроста з багатьох причин справа, навколо якої так багато заяв, чуток і домислів, спонукає звернути увагу на аспекти, що стосуються дії кримінального закону.

Кримінальному праву у системі норм, що регулюють порядок у суспільстві, відведено роль ultima ratio (крайньої міри, останнього доводу). Тобто в ряду інших засобів соціального регулювання кримінальні заборони запроваджуються і застосовуються лише тоді, коли іншим чином упорядкувати й відновити нормальний плин життя неможливо. Це аксіома.

Для цивілізованих країн беззаперечним є розуміння того, що кримінальний закон не може застосовуватися до сфер моралі, ідеології, віросповідання, політики, а також не може у звичайному режимі діяти в умовах природних та техногенних катастроф, в умовах інших надзвичайних ситуацій або реальної загрози їх настання.

У цивілізованих країнах вважається неприпустимим застосовувати кримінальний закон до випадків, які охоплюються поняттями економічний, господарський, а також професійний ризики. Зокрема, зрозуміло, що не може підлягати кримінальній відповідальності, наприклад, лікар, який у нестандартній, тяжкій для хворого ситуації, за відсутності внормованих методик та протоколів лікування, а іноді й ліків, бере на себе відповідальність і намагається до останнього боротися за життя людини. Не підлягають кримінальній відповідальності за можливі помилкові рішення й дії державні чиновники, інженери й технологи, які діють у надзвичайних умовах, — як, наприклад, після вибуху на Чорнобильській АЕС або після цьогорічного цунамі на Фукусімі-1 у Японії.

[ Читати далі ]

Стусове коло



Пісня на одній струні / Прощай, Україно!

Ще вруняться горді Славутові кручі,
ще синіє річки збурунена гладь,
та вже проминув тебе птахом летючим
твій час, твій останній. Попереду – падь.
Ще сонце високе, ще небо глибоке,
ще серце замало грудей не пірве.
Урвались, подались прекрасні мороки
і щось тебе кличе, і щось тебе зве.

Бо вже відслонився безокрай чужинний
І в жалощах никне зелений розмай.
Прощай, Україно, моя Україно,
чужа Україно, навіки прощай.

Розкрилені висі твої пронеслися,
попереду прірва. І ока не мруж.
Ти бачиш розхрестя дороги? Молися,
бо ще ти не воїн і ще ти не муж.
Гудуть пароплави, ревуть паровози,
і аероплани видовжують слід.
Чіпляйся за кручу, як терен колючий,
чіпляйся за небо, як яблуні цвіт.