хочу сюда!
 

Anna

49 лет, дева, познакомится с парнем в возрасте 45-60 лет

Медична маска і культура.

Хочу написати про дві штуки. Одна - тимчасово популярна сьогодні. Друга - традиційно непопулярна довгі роки.

МЕДИЧНА МАСКА і КУЛЬТУРА.

Як вони пов'язані між собою?

Медична маска вже другий раз стає дуже популярним товаром. Вона зникає з аптек через ажіотаж, її скуповують десятками і сотнями, ціни на неї ростуть в рази, якщо не в десятки разів. Перший раз такий вибух популярності маски був, якщо я правильно пам'ятаю в 2009 році. Тоді це був свинячий грип, наче.

Друга хвиля популярності - зараз. Через вірус з короною)

І вже широко поширюється інформація про те, що маска не захищає здорову людину від зараження, але ажіотаж - то така штука, він не підпорядковується логіці.

А от тепер перейдемо до культури. Маска існує для того, щоб хвора людина була менш небезпечною для оточуючих. Причому, носити її треба так, як на фото - щоб вона закривала і рот, і ніс. І міняти її треба кожні кілька годин.


І хто з людей, які попри свою застуду пішли в люди, в приміщенні носить маску? А "геройський" лікар, який "нєвзірая" виходить з температурою на роботу, часто носить маску, коли спілкується із своїми пацієнтами та колегами? Особисто я часто чую від "Вона мені заважає" до "А що, я себе заражати мушу?!".

А пацієнти, які їдуть в онкологічний центр, знаючи, що захворіли на ГРВІ. І навіщо їхати - незрозуміло (вірусна інфекція та спеціальне лікування несумісні в один час). І йти в палати до пацієнтів, які отримали курс хіміотерапії, без маски... Ну не треба бути з вищою медичною освітою, щоб розуміти, що ти несеш іншим людям загрозу.

Але нам (і пацієнтам, і лікарям) не дуже властиво думати про інших людей...

Моя пропозиція наступна: а давайте, коли хвиля ажіотажу спаде, кожен придбає для себе десяток-два масок. І коли вже немає іншого виходу при застуді - і треба таки полишати свій дім - будемо носити їх, коли перебуваємо в приміщеннях або в транспорті (і регулярно міняти). Давайте думати про інших людей.

Як гадаєте, спрацює такий "флеш-моб"? Цікаво почитати прогнози, наскільки великі шанси того, що ми припинимо думати тільки про себе? І навчимося грамотно користуватися і маскою медичною, і культурою?

7

Комментарии

122.02.20, 19:29

Коли я хворію - лишаюся вдома. І вважаю це найправильнішим.

  222.02.20, 19:30

  Привет.
  Недавно о тебе вспоминала. Куда делся.

   322.02.20, 19:32Ответ на 1 от Міс Марпл

   Коли я хворію - лишаюся вдома. І вважаю це найправильнішим.

    422.02.20, 19:32Ответ на 1 от Міс Марпл

    Коли я хворію - лишаюся вдома. І вважаю це найправильнішим.А если заболел вдали от дома, что делать?

     522.02.20, 19:33Ответ на 2 от Syrena27

     Привет.
     Недавно о тебе вспоминала. Куда делся.
     Привіт. З вільним часом - біда. Ось, подумав, що ця тема може виявитися корисною. То скинув і сюди цей постик.

      622.02.20, 19:33Ответ на 4 от Хайдер

      Коли я хворію - лишаюся вдома. І вважаю це найправильнішим.А если заболел вдали от дома, что делать?Звернутися за медичною допомогою.

       722.02.20, 19:36Ответ на 5 от Онколог

       Привет.
       Недавно о тебе вспоминала. Куда делся.
       Привіт. З вільним часом - біда. Ось, подумав, що ця тема може виявитися корисною. То скинув і сюди цей постик.
       А я вот могу честно сказать - если температура до 37,5, то больная на работу иду. Но (!) - хожу пешком, сижу вдали от сотрудников, проветриваю помещение. Потому, что мою работу никто не сделает за меня, а разгребать все равно придется.

        822.02.20, 19:37Ответ на 6 от Міс Марпл

        Коли я хворію - лишаюся вдома. І вважаю це найправильнішим.А если заболел вдали от дома, что делать?Звернутися за медичною допомогою.По Скайпу?

         922.02.20, 19:38Ответ на 4 от Хайдер

         Коли я хворію - лишаюся вдома. І вважаю це найправильнішим.А если заболел вдали от дома, что делать?Оставаться на месте вдали от дома.. до полного выздоровления..

          1022.02.20, 19:41Ответ на 9 от Хармс

          Коли я хворію - лишаюся вдома. І вважаю це найправильнішим.А если заболел вдали от дома, что делать?Оставаться на месте вдали от дома.. до полного выздоровления..Крик поднимут.

           Страницы:
           1
           2
           3
           5
           предыдущая
           следующая