Дрогобицька книга рекордів Гінеса поповнилася

  • 16.02.10, 09:51

   До Дрогобицької книги рекордів Гінеса занесли листа, у якому посадовці просили жителів міста почекати з відловом собак до кращих часів

Дрогобицький міський голова Микола Гук доручив занести до міської книги рекордів Гінеса третій запис про відповідь посадовців комбінату міського господарства на звернення, у якому була висловлена просьба вжити заходів щодо відлову бродячих собак.

«Люди написали листа з надією на допомогу, однак так її і не дочекалися. Відповідальні особи спрацювали за принципом «Ти, малий, скажи малому». З цією практикою пора закінчувати», - зазначив Микола Гук.  У відповіді на звернення громадян, зокрема, зазначено: «Повідомляємо Вас, що у зв’язку з основною щорічною відпусткою з 17.12.2009 р. та листа департаменту міського господарства про тимчасову відміну роботи з 20.01.2010 р ловця бездоглядних тварин по причині обмеженого фінансування пропонуємо продовжити розгляд та виконання Вашого письмового звернення».

Нагадаємо, міська книга рекордів Гінеса була створена за дорученням міського голови Миколи Гука. Першими її поповнили факти про працівника комунального підприємства, який не ходив у відпустку 13 років та запис про відповідь на листа, яку чиновники готували більше ніж 1,5 року.

 

Відзначення 21 річниці виведення військ з Афганістану

   У Дрогобичі 21 річницю виведення радянських військ з Афганістану вшанували мітингом-реквієм

Сьогодні, 15 лютого, у Дрогобичі біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям відбувся мітинг-реквієм з нагоди 21-річниці виводу радянських військ з Афганістану. Панахиду за полеглими відслужив о Іван Гнатів УГКЦ. На віче виступив міський голова Микола Гук , голова Дрогобицької регіональної спілки ветеранів Афганістану Іван Андруневчин. Відбулася урочиста хода військовослужбовців, які таким способом вшанували память про тих, хто з цієї війни не повернувся живим. Микола Гук вручив ветеранам Афганістану грошову допомогу  на суму 3100 гривень. Допомогу отримали афганці і від регіональної спілки ветеранів.

Микола Гук побував у гуртожитку на вул. Фабричній

  • 15.02.10, 11:38

Мер Дрогобича закликає негайно допомогти мешканцям гуртожитку на вул. Фабричній, які живуть у жахливих умовах    

    Сьогодні, 15 лютого, на оперативній нараді Дрогобицький міський голова Микола Гук звернувся до присутніх журналістів з пропозицією поїхати на вул. Фабричну і зняти на фотокамери гуртожиток.

"Підіть і зніміть. Я вчора там побував. Туалет замерз, вікна порозбивані, дверей нема. У якому столітті ми живемо?", - сказав Микола Гук.

– Ми – місцеве самоврядування, будинок належить до державних структур, але люди – наші. Ми займаємося обєктами, коштами, а не займаємося людьми», -підсумував міський голова.

Микола Гук дав доручення першому заступникові міського голови Петрові Суді терміново зібрати всі комунальні служби і до 17.00 подати пропозиції як допомогти жителям гуртожитку, а також з’ясувати куди має звертатися міська влада, щоб державні служби, які обслуговують гуртожиток, взяли на себе відповідальність .

 

Нагадаємо, гуртожиток на вул. Фабричній перебуває на балансі державного підприємства «Буджитлосервіс».

Урок української мови № 3

  • 13.02.10, 09:10
                        неправильно                                                     правильно
 
варежка рукавичка
в більшій мірі більшою мірою
в більшості випадків здебільшого
ввести в склад ввести до складу
ввиду цього через це
в даний момент у цей момент
в даному випадку у цьому разі, у цьому випадку
в двох словах двома словами
в деякій мірі деякою мірою
в добру путь! щасливої дороги!
вдруг раптом
ведучий (інженер) провідний (інженер)
великан велетень
венгерський угорський
Венгрія Угорщина
вечером ввечері
в залежності залежно
взамін замість
взаперті під замком
в значній мірі значною мірою
взяти напрокат випозичити
взятка хабар
взяточник хабарник
виводи висновки
видержка з протоколу витяг з протоколу
визивати викликати
визов виклик
вийти зі себе втратити витримку (самовладання), дратуватися
виключатель вимикач
виключати світло вимикати світло
вилка виделка
винімати виймати
ниносливий витривалий
винуватий винний
виписка з протоколу витяг з протоколу
вип'ялити очі витріщити (вирячити, вилупити) очі
висказуватися висловлюватися
вищий учбовий заклад вищий навчальний заклад
віддихати відпочивати
відзив відгук
відказуватися відмовлятися
відклонити пропозицію відхилити пропозицію
відкривати книжку розгортати книжку
відкритка листівка
відложити засідання відкласти засідання
відмінити скасувати
від несподіванки з несподіванки
відноситися легковажно ставитися легковажно, легковажити, злегковажити
відповідно з наказом (ухвалою) відповідно до наказу (ухвали)
відпочивший той, хто відпочив
відправна точка початок
від радості з радості
відстань від мене відчепись від мене
підток відплив
від часу до часу час від часу
відчислення відрахування
відчитати за провину вичитати (кому), вишпетити (кого)- прочитати мораль
відчитатися прозвітувати
військова підготовка військовий вишкіл
вірна думка слушна думка
вірьовка мотузка
вішалка вішак
в його честь на його честь
в кінці кінців зрештою, врешті-решт, кінець кінцем
вкладати інвестиції вкладати кошти
включати світло вмикати світло
включати телевізор вмикати телевізор
в кращому випадку в найкращому разі (випадку)
вкругову навколо, по колу
вкусний смачний
в минулому році торік, минулого року
в міру можливостей на скільки можливо
вмішуватися втручатися
в молоді роки замолоду
в найближчий час незабаром, невдовзі, найближчим часом
в недалекому майбутньому незабаром, невдовзі
в недалекому минулому зовсім недавно
внештатний позаштатний
внедряти впроваджувати
вобще взагалі
в общем загалом
водітєль водій
водочний горілчаний
возраст вік
волни хвилі
волокита тяганина
воплощати втілювати
воротнік комір
воротнічок комірець
восємдесять вісімдесят
воспитувати виховувати
в остаточному рахунку у кінцевому підсумку
в певній мірі певною мірою
в першу чергу насамперед, передусім
в повній мірі повною мірою
в разі необхідності коли буде потреба
вредний шкідливий, поганий
в рівній мірі порівну
в розстрочку у кредит
вроді як, ніби, на зразок, наче
всевозможний всеможливий
все рівно байдуже, однаково
в силу обставин через обставини, з огляду на обставини
в стані сп'яніння в нетверезому стані
всього доброго на все добре
в якому смислі в якому значенні (сенсі)

Щоб цивільна оборона була дієвою

  • 12.02.10, 19:05

   Сьогодні, 12 лютого, перший заступник міського голови  Петро Суда провів нараду із керівниками штабів цивільної оборони підприємств,установ та організацій. На нараді було заслухано доповідь начальника відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Миколи Летнянчина про проведену роботу у 2009 році та основні завдання на 2010 рік. За підсумками роботи минулого року чимало керівників штабів цивільної оборони Петро Суда нагородив грамотами, а також подана рекомендація виділити їм грошову премію.

   У підсумку наради Петро Суда зазначив, що саме на керівниках штабів цивільної оборони підприємств та організацій лежить відповідальність за те, щоб не допустити виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій, тому закликав усіх присутніх сумлінно виконувати свої обов’язки.

Оксана Сливінська - "Учитель року"

  • 12.02.10, 14:28

 

    Учора, 11 лютого, на обласному конкурсі «Учитель року», що відбувся у Львові, перемогу здобула учителька Дрогобицької гімназії Оксана Сливінська. Вона захищатиме честь Львівщини на Всукраїнському конкурсі «Учитель року».

   Зі слів заступника директора гімназії Дарії Фарбітник, Оксана Сливінська – творчий учитель-методист, яка використовує у навчально-виховній роботі сучасні методики, постійно працює над підвищенням свого фахового рівня. Оксана Сливінська - прекрасний класний опікун.  Вона вже випустила два класи і тепер знову опікується першим гімназійним класом.    

Юні таланти з Старого Кропивника

  • 12.02.10, 12:05

 

У Дрогобицькому Палаці мистецтв музейного комплексу «Дрогобиччина» демонструється виставка творчих робіт учнів загальноосвітньої школи села Старий Кропивник. Свої роботи представили на огляд відвідувачів найбільш обдаровані діти 8-9 класів, це - вишиті бісером образи, бісерні прикраси, іграшки, малюнки. Кожна дитина - обдарована і цікава. Та окрасою експозиції дитячих робіт є образи, вишиті бісером, Галинки Орєшнікової, яка так як і її сестричка-близнюк Христинка, брала участь у конкурсі «Таланти твої, Україно», який проводила Дрогобицька райдержадміністрація, де вони обидві зайняли призові місця у номінаціях «Українська народна вишивка» та в конкурсі бісероплетіння. Дівчатка надзвичайно працьовиті і настільки захоплені творчим дійством, що все інше відходить на другий план. Створені ними образи ніби передають ауру чистоти та божого благословіння, а це мабуть тому, що в кожен образ вкладено частинку душі та майстерності кожної з дівчаток.

Ще одна учасниця виставки, яка займається виготовленням виробів з бісеру, Тетяна Юрків. Екзотичні тваринки, пташки, українські народні традиційні прикраси - у всіх цих роботах вкладена велика наполегливість та неабияка працелюбність.

ІЦе дві цікаві учасниці виставки представлені в своїй творчості малюнками. Це - Ірина Дзюринець та Марія Кандур. Дівчата неодноразово займали призові місця в шкільних конкурсах малюнку. Малювали обидві з дитинства, кожна з них малює те, що ближче їй до душі: Ірина – портрети, хоча коли була молодшою,- малювала пейзажі; а Марія - і натюрморти, і пейзажі, і навіть робить спроби у графіці, про що свідчить створена нею карта біблійних подорожей св. Апостола Павла. Її мрія - вступити до Стрийського художнього училища, де навчалось багато наших талановитих земляків. І хто знає, можливо, колись і ця дівчинка стане професійним художником або дизайнером.

Велика заслуга в творчому розвитку кожної з цих дітей вчителя малювання та праці Старокронивницької загальноосвітньої школи Надії Миколаївни Андріїв. Коли вона розповідає про своїх учнів, то ніби світиться, бо вміє побачити і підтримати ту творчу іскринку, яка є, мабуть, в кожній дитині. Як вчитель прекрасного вміє прищепити любов до мистецтва, а саме - до нашою традиційного - плетіння з бісеру ґерданів та силянок.

Можливо, не кожен з цих учнів стане професійним митцем, але дитина, якій змалечку прищеплена любов до прекрасного, безперечно виросте гармонійно розвиненою особистістю та з добром у душі.

Надія Кікта,

завідувач відділу етнографії та побуту музейного комплексу «Дрогобиччина»

Більше фото - у фотоальбомі "Таланти з Старого Кропивника"

Мешканці Млинок апелюють до Дрогобицької влади

  • 11.02.10, 17:30

Сьогодні, 11 лютого, депутат Дрогобицької міської ради Олег Яводчак озвучив на сесії лист, який підписали більше 400 мешканців мікрорайону Млинки. Публікуємо листа повністю, зі збереженням стилістики.

Шановний пане Голово, шановні панове депутати!

Упродовж багатьох років мікрорайон Млинки, який є частиною міста Дрогобича, залишається поза увагою органу місцевого самоврядування. Лише після того, як постановами Дрогобицького міськрайонного суду та Львівського апеляційного адміністративного суду щодо визнання бездіяльності Дрогобицької міської ради протиправною та компенсацію моральної шкоди було звернено погляд у сторону вирішення проблем мікрорайону. Постанова Львівського апеляційного адміністративною суду датована 18 червня 2007 року, а станом на початок 2010 року завершення робіт з забезпеченням нас водою і не видно.

Як стало нам відомо, навіть не були повністю освоєні кошти. Зате успішно зруйноване (і так мізерне) асфальтне покриття, замулено ливневі стоки, створено безлад як на проїжджій частині, так і на хідниках. Виглядає так, що роботи ведуться лише для того, шоб виконавча служба, за невиконання Постанови не арештувала рахунки виконкому Дрогобицької міської ради.

Ми, мешканці мікрорайону, розуміємо, що економічна криза «господарює» і в нашому місті, і тому не вимагали компенсації моральної шкоди. Але якщо і надалі у бюджет міста будуть закладатися мінімальні кошти на завершення робіт з влаштування водогону, водовідведення та для впорядкування вулиць мікрорайону, а підрядник не буде належним чином проводити роботи, залишаємо за собою право вимагати згідно рішення суду компенсації.

Ремонтними бригадами Дрогобицького PEMv ВАТ «Львівобленерго» більше трьох років тому було розпочато роботи із заміни опор та ліній електропередачі. Це дуже похвально, але тим самим було повністю зруйноване та зване «проводове» радіо, яке, як показала практика, вкрай необхідне для інформування населення у надзвичайних ситуаціях, та і закон про цивільний захист населення ніхто не відміняв. Крім цього, по сьогоднішній день не зароблені перекопи. Ще недавно проводилися роботи із освітлення мікрорайону, але багато ліхтарів уже не світять, а вулиці О.Теліги, М.Леонтовича, М.Зубрицького, С.Руданського, М.Леонтовича, Є.Гребінки, Шота Руставелі, частина вул. С.Людкевича взагалі не освітлені.

Ремонт асфальтного покриття лише частини однієї центральної вулиці мікрорайону Братів Кіцилів, влаштованого ще у 90-х роках минулого століття, не проводився ніколи (за винятком вибіркового ямкового ремонту у листопаді 2009 року за кошти, передбачені на виконання депутатських запитів). Вулиця до кінця не заасфальтована, не влаштовані хідники. Про інші вулиці нашого мікрорайону вже і не кажемо і десятиліттями вони не «бачили» не те що асфальту, але і щебеню чи елементарного шутру. Через відсутність ливневого каналу з гори Тептюж, замуленість та осування внаслідок руху важкого автотранспорту інших каналів водовідведення, вода внаслідок дощів, танення снігу, заливає дороги, руйнує і без того жалюгідний стан дорожнього покриття, затрудняє пересування мешканців. Розмито два колектори, внаслідок чого виникли провалля на вул. Братів Кіцилів, які є потенційною загрозою для здоров'я і життя водіїв автотранспорту, пішоходів. Зруйновано асфальтне покриття на розвороті рейсового автобуса.

Внаслідок повені зруйновано пішохідний місток через р. Тисмениця у районі вул. С.Руданського, М.Зубрицького, підмито берег у кінці вул. Дністровської, існує загроза повалення опори лінії високовольтної передачі, що може призвести до трагічних наслідків.

На неодноразові наші звернення, один раз на тиждень, комбінатом міського господарства вивозиться тверде побутове сміття, та не з усіма мешканцями укладені договори. На території мікрорайону виникли стихійні сміттєзвалища, які і по сьогоднішній день не ліквідовані.

У цілому мікрорайоні Млинки не має жодного соціально-культурного закладу. У свій час у нас був філіал бібліотечної системи, але на початку утворення незалежної України був закритий, а будівля повернута власнику. Не має жодного облаштованого дитячого чи спортивного майданчика.

Ми, мешканці мікрорайону Млинки, у який входять вулиці Братів Кіцилів, Дністровська, Є.Гребінки, Кирило-Мефодіївська, Л.Мартовича, М.Леонтовича, М.Зубрицького, О.Теліги, П.Дорошенка, С.Людкевича, С.Руданського, Ріпницька, Шота Руставелі, що нижче підписалися, звертаємося до вас з проханням вжити всіх заходів щодо вирішення наших проблемних питань. А саме:

1. У 2010 році завершити роботи із забезпечення мешканців мікрорайону питною водою та водовідведенням. До пуску водогону, забезпечити безперебійний підвіз питної води.

2. Зобов'язати підрядну організацію провести асфальтування перекопів та благоустрій зруйнованої території.

3. Розпочати переговори з власниками нафтопереробного комплексу «Галичина» щодо добровільної проплати за проектно-кошторисні документації з підключення води, так як отруєння колодязної води виникло через незаконну діяльность цього підприємства (зокрема, злив гудрону).

4.   Відновити роботу «проводового» радіо.

Ліквідувати стихійні сміттєзвалища (гора Тептюж, берег р.Тисмениці, напроти цвинтаря та ін.).

5. Відновити місток через р. Тисмениця у районі вул. С.Руданського, М.Зубрицького.Здійснити роботи з укріплення берегу у кінці вул. Дністровської та О.Теліги, на початку вул. Братів Кіцилів, упродовж всієї вул. Кирило-Мефодіївська.

6. Провести роботи з ліквідації провалів, ремонту ливневих колекторів, дорожнього покриття вулиць, очищення каналів.

7. Виділити місця для влаштування спортивних та дитячих майданчиків у районах вулиць С.Людкевича, Шота Руставелі, Кирило-Мефодіївської.

8. Провести роботи з освітлення вулиць О.Теліги, М.Леонтовича, М.Зубрицького, С.Руданського, М.Леонтовича, Є.Гребінки, Шота Руставелі, частина вул. С.Людкевича, Дорошенка.

9. У випадку ігнорування наших законних вимог залишаємо за собою право звертатися у відповідні судові та правоохоронні органи щодо вирішення життєво необхідних питань мікрорайону Млинки по суті.

 

 

 

Що ділить і що об'єднує теперішніх українців

  • 11.02.10, 16:11

Дорогі Дрогобичани!

Пропонуємо вам стати активними учасниками та експертами

                                                             духовно-мистецьких

зустрічей на актуальні теми у формі ток-шоу

«КАТАРСИС БЕЗ ЛИЦЕМІРСТВА»

28 лютого 2010 р. (неділя) о 15 год. Центр Душпастирства Молоді УГКЦ

(колишній будинок офіцерів) Вуя. Шевченка 29/1

Тема 4

«ЩО ДІЛИТЬ І ЩО ОБ'ЄДНУЄ ТЕПЕРІШНІХ УКРАЇНЦІВ»

   Зараз українське суспільство опинилося на порозі нового великого розламу. Частина суспільства прагне до вищих духовних і громадянських стандартів, до Європи. Інша — вперто змагає до повернення старих смислів і суспільних закономірностей, водночас Україну ділять регіональні відмінності, різні конфесії, ідеологічні розбіжності.

   Наскільки все це загрожує нашому майбутньому? Що об'єднає нашу націю?

Які шляхи стануть найефективнішими при вирішенні цих та інших болючих проблем?

   ...Для того, щоб знайти лік — потрібен правдивий діагноз хвороби. Зробімо аналіз нашого стану, послухаймо одне одного та «подивімось правді в очі».

   Знайдімо в собі сили не впасти в розпач від побаченого, а спільним Розумом пошукаймо нових шляхів Відродження (а може Воскресіння з мертвих?...) нашої української громади, омріяної сотнями поколінь — єдиної, соборної...

   2.      Шляхи виходу з конфесійного розділу. Роль УГКЦ

   3.     Суспільно-психологічний розлам у нашому суспільстві. Наскільки загрозливим є регіональний поділ України? Що може допомогти змінити цей стан?

  4.       Нове національне об'єднання " Бог і Україна". Чи реально це?

- Вирішувати усім нам. Запрошуємо до розмови.

Експерти:

Священники храму Успення Пресвятої Богородиці... З поглядом Церкви

 п.Олег Баган - науковець, викладач ДДПУ ім. Івана Франка. Суспільно-науковий аналіз.

Ідея та ведення - Олександра Лисак

Тема 5

   ДУХ, ЩО ТІЛО РВЕ ДО БОЮ... Іван Франко

   ЛІСТВИЦЯ ДУХОВНА ігумена ЙОАНА

    21 БЕРЕЗНЯ 2010 РОКУ

«Студенти для органів місцевого самоврядування»

  • 11.02.10, 14:59

   Дрогобицька громадська організація Спілка Української Молоді провела прес-конференцію. Під час заходу заступник голови організації Марія Лісова повідомила про те, що спільно із громадською організацією “Молодіжна Альтернатива” у рамках цікавого задуму «Студенти для органів місцевого самоврядування» на конкурсній основі здійснюється набір студентів для проходження стажування в органах місцевого самоврядування. Вона також розповіла про те, що метою цієї діяльності  є залучення молодих людей до активної участі у житті свого міста та надання можливості отримання професійного досвіду студентам, котрі планують у майбутньому працювати у органах влади. Зі слів Марії Николаїшин - керівника групи студентів-стажерів, торік стажування проходило у Дрогобицькій, Бориславській та Моршинській міськиї радах. Як нагороду, учасники стажування отримали можливість здійснити екскурсію до Верховної Ради України. А Марія Громко буде проходити стажування у Львівській обласній раді.

  Як стати учасником стажування:

Для того, щоб стати учасником стажування потрібно:

- бути студентом старших курсі  (3 — 5 курсу) або аспірантом;

- орієнтуватися у  сучасній політичній ситуації;

- мати аналітичні здібності;

-заповнити анкету;

-пройти конкурсний відбір.

Останній день подачі анкет 20 лютого 2010 року

Телефон для довідок: 45-03-55