Працівники машинобудівного заводу просять допомоги у влади

  • 26.02.10, 15:11

 Щоб допомогти працівникам машинобудівного заводу, дрогобицькі депутати звернулися до вищих інстанцій

Сьогодні, 26 лютого, на позачерговій сесії міської ради, яка відбулося під головуванням міського голови Миколи Гука, депутати розглянули питання про ситуацію, що склалася на Дрогобицькому машинобудівному заводі. Заслухавши представника трудового колективу заводу,   депутати поділилися думками щодо цієї проблеми. Всі вони зводилися до того, що місто не має права втратити таке потужне підприємство, тому потрібно вживати дієвих заходів.  Відтак було прийнято звернення, яке скеровано Президенту України, Кабінету Міністрів України, Фонду  державного майна України, Державній  комісії України з цінних паперів та фондового ринку, Львівській обласній державній адміністрації, Львівській обласній раді. У зверненні, зокрема, йдеться: «ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» - одне із основних промислових підприємств міста Дрогобича, яке займається випуском продукції для нафтогазової промисловості, а саме: інструменту для буріння свердловин, запасних частин для нафтового та газового обладнання. Завод має стратегічне значення для України з огляду на необхідність реконструкції усієї газотранспортної системи. Натомість акціонери підприємства ведуть цілеспрямовану діяльність на знищення виробництва, підприємства як такого, створюють соціальну напругу у місті» Депутати звернулися з проханням  надати інформацію про стан приватизації та рух цінних паперів ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод», виконання інвестиційних зобов’язань відповідно до договору купівлі – продажу державної частки тощо, а також негайно втрутитися у ситуацію. Окрім цього, рішенням сесії створено спеціальну групу, яка має відпрацювати ряд заходів щодо допомоги колективу машинобудівного заводу. Після завершення сесії працівники відділу економіки виконавчого комітету Дрогобицької міської ради під розписку передали на прохідну заводу листа, у якому міський голова Микола Гук запросив керівника підприємства на нараду, яка відбудеться 2 березня.

Довідково: Засідання сесії транслювалося на площу Ринок, де під стінами Ратуші зібралося близько 50 працівників машинобудівного заводу.

Нагадаємо, 22 лютого під Дрогобицькою міською радою зібралася близько 100 працівників ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод». 10 їхніх представників взяли участь у зустрічі із міським головою Миколою Гуком і подали йому колективну заяву. У заяві, зокрема, йдеться:

«Цією заявою повідомляємо міську владу про виявлення фактів розкрадання та умисного знищення майна ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод». Зокрема, невідомими людьми цілодобово здійснюється викрадення та вивезення майна із заводу, знищення машин та обладнання, перетворення їх на куски брухту та вивезення у невідомому напрямку, як машинами, та і вагонами. Станом на момент написання цієї заяви невідомі особи знищили і вивезли майна на десятки тисяч гривень. Враховуючи ситуацію, вважаємо, що відбувається не тільки розкрадання, а й знищення робочих потужностей заводу». У заяві йдеться також про те, що на підприємстві відбувається постійна затримка виплати заробітної плати, проведено масове звільнення працівників. Окрім цього, як ідеться у заяві, 18 лютого в.о. генерального директора ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» Поповим О. А. видано наказ про реорганізацію структурних підрозділів, згідно з яким  проводиться масове скорочення всіх працівників заводу.

   Заявники просять терміново розглянути та перевірити факти, викладені у заяві та припинити незаконні дії в.о. генерального директора ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» Попова О. А.

Міський голова Микола Гук запевнив представників трудового колективу, що місто зацікавлене у тому, щоб завод працював. Він пообіцяв провести переговори із керівництвом заводу, звернутися до правоохоронних органів з проханням зясувати ситуацію, а також розглянути це питання на позачерговому засіданні сесії, яке відбудеться у пятницю.

 Після зустрічі з міським головою працівники ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» подали звернення до правоохоронних органів та прокуратури.

 

 

 

 

У Дрогобичі новостворений коледж мистецтв оселиться у ЗОШ № 5

  • 26.02.10, 12:46

 

 Сьогодні, 25 лютого, на позачерговому засіданні сесії, прийнято рішення про передачу в оренду нежитлових приміщень, площею 258 кв м Львіській національній академії мистецтв терміном на 25 років для створення коледжу мистецтв. Як повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай, коледж  буде розміщений на вул. Зварицькій  у ЗОШ № 5.

Нагадаємо, минулого тижня сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про створення коледжу мистецтв. Заклад має функціонувати як структурний підрозділ Львівської національної академії мистецтв.  Основна мета створення мистецького коледжу – популяризація бойківського та лемківського мистецтва.

У Дрогобичі подбають про пандуси

  • 26.02.10, 12:24

         Відбулося засідання ради з ради з доступності людей з обмеженими можливостями до соціально-культурних об’єктів

25 лютого заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай провів засідання ради з доступності людей з обмеженими можливостями до соціально-культурних об’єктів, на якій, зокрема обговорили питання встановлення пандусів. Як зазначив Богдан Пристай, минулого року у місті було облаштовано 50 пандусів. Депутат міської ради, голова постійної комісії ради з питань праці та соціального захисту Руслана Галишин зауважила, що проблему доступності осіб з обмеженими можливостями не слід зводити лише до пандусів, актуальним є встановлення перил, зокрема, при вході до управління праці та соціального захисту населення, створення відповідних умов для того, щоб людина в інвалідному візку безперешкодно могла добратися до потрібного їй місця. Важливим є також те, щоб встановлені пандуси були всі одного зразка. У ході обговорення визначили ряд обєктів, де цього року потрібно встановити пандуси. Після вивчення цих обєктів управління праці та соціального захисту населення розробить програму, яка буде подана на затвердження сесії міської ради. Також на засіданні прийнято план роботи на цей рік.

 

У Дрогобичі радилися як поліпшити правову освіту

  • 25.02.10, 15:42

    25 лютого у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання Дрогобицької міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, у якій взяли участь заступник начальника Головного управління юстиції у Львівській області Богдан Юськів, начальник Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Руслан Щерба, керуючий справами виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Ольга Зубрицька. Серед присутніх були начальник відділу культури та мистецтв  виконавчого комітету  Дрогобицької міської ради Олег Яводчак,  начальник юридичного відділу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Оксана Хемич, директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин,  головний спеціаліст відділу освіти Орися Небелюк, провідний методист провідної центральної бібліотечної системи Лариса Благодир та інші. На засіданні заслухали питання про роль закладів культури міста Дрогобича у здійсненні правової освіти. З доповідями виступили начальник відділу культури та мистецтв  Олег Яводчак , провідний методист провідної центральної бібліотечної системи Лариса Благодир, яка, зокрема, проаналізувала значення бібліотек у формуванні та підвищенні правової освіти. Проблемним є те, що сьогодні правова література у бібліотеках становить лише 1,5% із 361 тис. фондів. Головний спеціаліст відділу освіти Орися Небелюк поділилася цікавими думками щодо правового та патріотичного виховання дітей дошкільного віку як необхідний складник системи правової освіти населення. Директор міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин, торкаючись проблеми патріотизму, звернув увагу на вплив на сучасних дітей інтернету, телебачення, які, на жаль, не є українськими. Заступник начальника Головного управління юстиції у Львівській області Богдан Юськів зауважив, що між правовою освітою і патріотизмом є дуже міцний і нерозривний зв’язок. Саме правова освіта є основою для формування українського патріота, становлення якого, звісно, розпочинається з сім’ї, дитячого садочка, а відтак - школи. Велике значення у цьому аспекті має правова освіта батьків.

  – Щодо формування патріотизму, - сказав Богдан Юськів,  - я вважаю, що кожен українець має робити щось, бодай маленьку зернинку, для України. Тоді результат буде очевидний.

  Рада також розглянула питання про заходи, спрямовані на розяснення серед населення виборчого законодавства з метою  реалізації людьми права та волевиявлення. Богдан Юськів звернув увагу присутніх на особливості нового Закону «Про корупцію», який має набути чинності з 1 квітня 2010 року, наголосив на необхідності провести активну розяснювальну роботу щодо засад цього закону.

У Дрогобичі відбувся 7-ий форум молоді

  • 24.02.10, 15:48

 

 24 лютого відбувся 7-ий форум молоді Дрогобичини під назвою «Формування світогляду та поведінки молоді на сучасному етапі розвитку і становлення України».  Поблагословив форум на плідну роботу капелан академічної молоді о. Олег Кекош. Із привітаннями виступили міський голова Микола Гук, заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай, депутат Львівської обласної ради, голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобичини Михайло Ваврин, начальник відділу сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Леся Пашко. Після вступної частини учасники форуму працювали у секціях, де обговорили проблему узалежнень у молодіжному середовищі, питання патріотичного виховання.

Після завершення було прийнято  резолюцію, у якій, зокрема, відділу сім’ї, молоді та туризму доручено підготувати звернення до депутатів міської, обласної та Верховної рад щодо заборони пропаганди насилля  у пресі та на телебаченні через демонстрацію низькопробних фільмів та передач, продажу низькоякісної преси, які сприяють деградації молоді. Також запропоновано організовувати історично-пізнавальні поїздки; створити базу даних молодіжних громадських організацій, звернутися до ЗМІ з проханням започаткувати  молодіжні телерадіопередачі, впорядкувати збірку молодих поетів, організувати конкурс наукових робіт «Славні наші земляки» про дрогобичан, які прославилися у боротьбі за Україну. Молодь висловила прохання посилити контроль щодо недопущення продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам до 18 років, заборонити перебувати молоді до 18 років у громадських місцях у вечірній час без супроводу дорослих  (взимку після 22.00, влітку після 23.00), організовувати постійні рейди у нічні клуби.

У форумі взяли участь більше ніж 100 осіб

У Дрогобичі подбають про історичну та культурну пам'ять

  • 24.02.10, 15:17

     У Дрогобичі буде координаційна рада із збереження і вивчення культурної та історичної спадщини

23 лютого заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай провів нараду, на якій обговорили потребу створення у Дрогобичі координаційної ради з вивчення та збереження культурної та історичної  спадщини.  Присутні на нараді висловили цікаві ідеї, зокрема, створення при кожній школі клубу юного колекціонера, видання фотоальбому давніх листівок Дрогобичини, випуск значків та іншої сувенірної продукції для популяризації Дрогобича та інші. Вирішено, що найближчим часом така рада буде створена, її головою стане Роман Русевич.

Коледж мистецтв оселиться у ЗОШ № 5?

  • 24.02.10, 15:07

  23 лютого заступник міського голови Богдан Пристай провів нараду, на якій йшлося  про визначення приміщення для  коледжу мистецтв. Обговорили пропозицію облаштування коледжу у приміщенні ЗОШ № 5. У ході наради вирішено створити комісію, яка виїде на місце, визначить приміщення для функціонування коледжу та подасть пропозиції для затвердження на найближче засідання сесії міської ради. Також йшлося про потребу узгодити цю пропозицію з педколективом ЗОШ №5.

У Дрогобичі значно подорожчали цукор та гречка

  • 24.02.10, 15:00

У Дрогобичі підприємство, яке реалізовувало цукор за завищеними цінами, покарано штрафними санкціями у розмірі 3,4 млн.

Як повідомила головний  держінспектор Державної інспекції з            контролю за цінами  у Львівській області Надія Довбенко, у Дрогобичі  лютому  різко зросли ціни на цукор та гречку. Зокрема, на продовольчому ринку ціна на цукор зросла з 9 грн. до 11,50 грн. за кг, на гречку з 5,50 грн. до  8,00-8.50 грн. за кг. У роздрібній торговельній мережі вартість цукру зросла до 12,38 грн./кг., гречка  до 8,25 грн./кг.  Як свідчать перевірки, суб”єкти господарювання не дотримуються ні граничних торгівельних надбавок, ні процедури декларування зміни ціни, не вимагають у постачальника декларації  оптово-відпускної ціни виробника цукру. За словами Надії Довбенко,  перевіркою встановлено, що ТзОВ “Вест цукор”, яке проводило гуртову торгівлю цукром у Дрогобичі,  реалізовувало цукор  за завищеними  цінами. На підприємство накладені економічні санкції в розмірі 3,4 млн.

Борислав і надалі боргує КП «Дрогобичводоканал» за очисні стоки

  • 23.02.10, 10:01

       Борислав і надалі боргує КП «Дрогобичводоканал» за очисні стоки

22 лютого перший заступник міського голови Петро Суда провів нараду із заступником Бориславського міського голови із житлово-комунальних питань Євгеном Корконішком, директором КП «Бориславводоканал» Ярославом Лопушанським та директором КП «Дрогобичводоканал» Романом Шагалою. На нараді обговорювали питання заборгованості Борислава перед КП «Дрогобичводоканал» за очисні стоки. Як повідомив директор КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала,  заборгованість за попередні роки становить більше ніж 3 млн. грн., окрім цього,  КП «Дрогобичводоканал» не отримує від Борислава проплати за поточні надані послуги. Через великі затрати на електроенергію підприємство несе збитки.  На попередній нараді з цього питання було досягнуто домовленості, що відтепер оплату Борислав проводитиме за угодою. Однак, як пояснили представники Борислава, цю угоду вони зможуть підписати після того, як буде затверджений бюджет міста. У підсумку наради Петро Суда зазначив, що наступна нарада з цього питання відбудеться на початку березня, тоді остаточно має бути розвязана ця проблема.

У Дрогобицькій Ратуші економитимуть на теплі

  • 22.02.10, 14:52

    За опалення Дрогобицької Ратуші у лютому нараховано 120 тис. гривень. Про це сьогодні, 22 лютого, на оперативній нараді  повідомив міський голова Микола Гук. Він дав розпорядження за плюсової температури повітря надворі вимикати опалення і таким способом економити.

-         Навіть якщо люди захворіють і підуть на лікарняні ми все одно економитимемо, адже лікарняні їм платитимуть із державного бюджету, - зазначив Микола Гук.

Міський голова дав доручення своєму першому заступникові  Петрові Суді зясувати, чому такі великі кошти, які б зараз можна було використати на реконструкції Ратуші, доводиться платити за тепло.

Нагадаємо, приблизно 1,5 роки тому у Ратуші повністю було реконструйовано систему опалення.