О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Поповнення бібліотек на Тернопільщині

  • 17.01.18, 16:16


Національна парламентська бібліотека України надіслала в Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку книжки на загальну суму 2 404 599,91 гривень.

Ці видання закуплені відповідно наказу Міністерства культури України від 31.10.2017 р. № 1132 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек».

На даний час у Тернопіль прийшло 25 635 примірників книжок, які мають 138 назв. Ці книги опублікували 44 видавництва України. Серед отриманих книг багато сучасних україномовних видань, що вийшли у 2016-2017 роках. Це довідники, науково-популярні та громадсько-політичні книжки. Також серед них є й художня література. Наприклад, «Інтернат» С. Жадана, «Вегетаріанка» Х. Канга, «Спустошення» Л. Дереша, «Син тіні» О. Ульяненка, «Чигиринський сотник» Л. Кононовича, «Останні свідки. Соло для дитячого голосу» С. Алексієвич, «Бузкові дівчата» М. Келлі, «Рейс» С. Лойка, «Чорний лебідь» Н. Талеба, «Мафтей» М. Дочинця, «П’ять секунд, п’ять днів» Є. Положія, «Подив і тремтіння» А. Нотомб, «Шенгенська історія» А. Куркова тощо.

Також Тернопіль отримав багато дитячих книг. Наприклад, «Дивовижні пригоди в лісовій школі» В. Нестайка, «Поліанна» Е. Портера, «Пригоди Пеппі Довгапанчохи» А. Ліндгрен, «Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту» П. Мельника, «Помста Баби Яги» В. Шкляра, «Веселі пригоди Мицика і Кицика» Ю. Чеповецького, «Знайомтесь: детектив Нишпорка» Г. Касдепке, «Джури козака Швайки» та багато інших чудових видань.

Ці книжки будуть  розподілені між  бібліотеками Тернопільської області. Тому що з Тернополя ці видання надіслали в районні центральні бібліотеки. А районні бібліотеки розподілять їх у публічні бібліотеки свого регіону. Також ці книжки отримають і бібліотеки новостворених громад.

Ці книги потішать і маленьких, і дорослих читачів.

Тому дирекція Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки запрошує читачів  області відвідати книгозбірні та ознайомитися з новими книгами.

Це повідомляє "Тернопіль".


https://ternopil.eu/ua/fullnews/235844

На Тернопільщині відкрито майже 200 пунктів обігріву

  • 17.01.18, 16:08

На Тернопільщині зі складними кліматичними умовами майже у кожному селі та місті відкрили мало не 200 пунктів обігріву. А якщо мороз збільшиться до 20 градусів, то в Тернополі мають намір розгорнути мобільні пункти обігріву, тобто намети. Крім того, будуть чергувати автомобілі підвищеної прохідності.

Ці пункти працюватимуть у парках і біля лікарень. Тут можна отримати першу медичну допомогу, зігрітися, випити чаю та з'їсти гарячої їжі. 

Нагадаємо, що через переохолодження у Тернопільській області вже померли три людини. Першою жертвою морозу став відомий тернопільський режисер театру-студії "Діалог" і бард  Валерій Сеньків, котрому було 49 років. Судово-медична експертиза підтвердила, що митець  загинув від загального переохолодження.

Поза тим, на Тернопільщині цими днями у районну лікарню міста Борщів доправили мешканку села Худиківці Борщівського району 1970 року народження, яка також вмерла від загального переохолодження організму.

Також в нiч нa 15 сiчня  жінка нa Гусятинщинi зaмерзлa дo смертi. Напередодні вона прийшлa дo синa привiтaти із святoм святoгo Вaсиля. Потім попрощалася і піщла додому, а зрaнку нa oкoлицi її знaйшли зaмерзлoю.

Отож, центри обігріву можуть врятувати життя кожній людині. Тут спеціалісти допоможуть кожному жителю Тернопільщини врятуватися від морозу..

Про це повідомляє "Тернопіль" з посиланням на сайт Управління ДСНС України у Тернопільській області, на якому опубліковано список пунктів обігріву, що розгорнуті на території Тернопільської області, станом на січень 2018 року.


https://ternopil.eu/ua/fullnews/235866

Центр розвитку дітей "Золотий ключик"

  • 15.01.18, 10:07

Як повідомляє "Тернопіль", нещодавно у Тернополі почав працювати Центр розвитку дітей із аутизмом та іншими розладами "Золотий ключик". 


Заклад відкрився завдяки тому, що проект Центру переміг у голосуванні за "Громадський бюджет Тернополя". На конкурсі було 43 соціальних проектів, серед яких були й "Мобільність людей із інвалідністю", "Чисті парки – радість для кожного", "Канатна дорога для вейкбордингу на Тернопільському озері", "Центр швидкої допомоги та комплексної діагностики для тварин "Хатіко","Мистецький фестиваль "Ї", "Допомога школярам з вибором професії" тощо. 

Міська рада Тернополя надала приміщення на вулиці Петлюри, 6, і посприяла матеріально і морально, щоб налагодити роботу Центру.

Раніше центр "Золотий ключик" працював при церкві святого Йосафата. До фахівців закладу звернулось понад 150 сімей.

Зараз у "Золотому ключику" навчається 30 дітей від 2 до 14 років. Цим дітлахам   професіонали допомагають адаптуватися до соціального життя, їх навчають просто жити, як нормальні люди. З дітьми і батьками працюють психологи. Навчання в Центрі безкоштовне.

https://ternopil.eu/ua/s/1t/content_news

Як впроваджується медична реформа на Тернопільщині

  • 15.01.18, 09:41

Як стало відомо, Президент України Петро Порошенко підписав указ, що Тернопільська область у 2018 році на розвиток медичної реформи отримає 178 мільйонів гривень.

Так, з початку нового року на Тернопільщині, як і у всій Україні, впроваджується медична реформа. Українці вже усвідомили, що медична реформа має наблизити нашу країну до срахової медицини європейського штибу. Тому що страховка буде покривати лікування кожного громадянина. Перехід на страхову медицину відбуватиметься впродовж трьох років. 

Першим же етапом стане зміна фінансування первинного медичного обслуговування, за якої пацієнт вибирає сімейного лікаря і укладає з ним угоду. В цій угоді є список медичних послуг, які оплачує держава. Гроші за послуги будуть перераховуватися через національне агентство медичного страхування. Це агентство буде технічним оператором,  діяльність якого може контролювати держава та громадськість. 

Крім того, кожен українець має право вибрати сімейного лікаря без територіальної прив’язки - на свій смак і подобу.

Про це заявив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук в телепрограмі "Тема дня" на каналі ТТБ.


Повідомляє "Тернопіль":

https://ternopil.eu/ua/fullnews/235770


Герої спортивного року Тернопільщини

  • 15.01.18, 09:33

Як завжди, на початку Нового 2018 року відділення Національного олімпійського комітету України в Тернопільській області вкотре визначило лауреатів опитування «Герої спортивного року Тернопільщини» за підсумками минулорічного року.

Треба сказати, що в Тернополі є відомі спортсмени, які захищають на спортивних турнірах Україну і в світі, і в Європі. Також наших спортсменів знають і високе керівництво в Україні. Наприклад, Марії Корнійчук та її тренеру Леону Уруському президент України призначив іменну стипендію. І це непоодинокі випадки. Тому що тернополян можна зайти серед призерів та переможців чемпіонатів України, Європи та світу. 


Про це повідомляє "Тернопіль":

https://ternopil.eu/ua/fullnews/235760

З Новим 2018 роком!

  • 01.01.18, 12:09



Вітаю всіх з Новим 2018 роком!

День святого Миколая!

  • 19.12.17, 14:25

Вітаю з Днем святого Миколая!

Вифлеємський вогонь миру домандрував до Тернополя

  • 19.12.17, 13:36

Погодьтеся, це світла новина, що нарешті Вифлиємський вогонь миру прибув до Тернополя напередодні Дня святого Миколая. 
І сьогодні, 19 грудня, о 16.30  на Театральному майдані пластуни передадуть Вифлеємський вогонь миру громаді міста Тернополя під час освячення Різдвяного вертепу та урочистого запалення  новорічних гірлянд на ялинці. Про це повідомляє на своїй Facebook-сторінці "ВВМ Тернопільська округа".
Зараз у Тернополі Вифлеємський вогонь миру знаходиться у Катедральному соборі. 
А передача вогню розпочнеться з 20 грудня. Так, парафіяни Римо-католицької церкви отримають вогонь після 20 грудня, а парафіяни УПЦ КП після 21 грудня.
З 21 грудня пройде передача вогню громадам Тернопільського, Шумського, Підволочиського, Бережанського, Гусятинського, Бучацького, Монастириського, Чортківського, Борщівського, Козівського, Лановецького районів.
А 24 грудня о 10.00  у Катедральному соборі відбудеться урочиста передача Вифлеємського вогню миру звичайним християнам, щоб кожен зміг запалити свічку та взяти додому.

https://ternopil.eu/ua/s/1t/content_news

Зустрічі родин загиблих воїнів АТО

  • 17.12.17, 04:08

Тернопільський проект "Зустрічі родин загиблих воїнів АТО" вийшов у фінал Конкурсу "Social Project Awards" у сфері соціальних проектів та інновацій. Конкурс пропагує соціальні проекти і громадських діячів, які розвивають Україну.
Днями в Одесі відбулася церемонія нагородження і, як повідомляє на своїй Facebook-сторінці знаний в Тернополі психолог Ігор Лубківський, що Проект "Зустрічі родин загиблих воїнів АТО" відзначили почесною грамотою.
 



Проект "Зустрічі родин загиблих воїнів АТО" заснували психотерапевти Тернопільського осередку Української Спілки психотерапевтів та психологи-волонтери, маючи намір підтримати родини загиблих воїнів. Проект діє з 8 листопада 2014 року, коли відбулася перша зустріч.

https://ternopil.eu/ua/fullnews/235297

Перший в Україні музей журналістики


Недалеко від Тернополя - в селі Баворів - урочисто відкрили перший в Україні музей журналістики.



Ідея відкрити такий музей належить досвідченому жірналісту, члену спілки журналістів, засновнику газети «Кременецький вісник — С» Богдану Свіргуну.
До речі, в експозиції музею є безліч унікальних експонатів, що повязані з журналістикою, історією краю та памятними подіями. Наприклад, у музеї є випуск 100-річної давнини газети "Діло", старі фотографії місцевих кореспондентів, речі репортерів – друкарська машинка, давній диктофон, старий телефон, настільний світильник тощо. На стінах музею є чудові стенди, на яких зафіксовано вікопомні події становлення вітчизняної журналістики.

https://ternopil.eu/ua/fullnews/235286

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
76
предыдущая
следующая