О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

У Тернополі відкрилася фотовиставка "Мрій"

 • 22.03.18, 07:20

У Тернополі в Українському домі "Перемога" відкрилася фотовиставка "Мрій". Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Треба сказати, що фотовиставка "Мрій" - це не звичайна виставка, вона розповідає про дітей із інвалідністю та їхні мрії. 

Проект "Мрій" налічує 44 світлини і розказує про 22 дитини з особливими потребами, в котрих складні діагнози. Так, на одній фотографії дитина зображена сама, а на другій - із відомою особистістю. Адже у всіх дітей, навіть із особливими потребами, є свої мрії.

Презентує фотопроект "Мрій" благодійний фонд "Я - майбутнє України", щоб привернути до дітей зі складними діагнозами українське суспільство та щоб діти інтегрувалися в наше повсякденне життя. 

Виставка "Мрій" перед Тернополем уже побувала у трьох українських містах. А її відкрили проект 12 листопада 2017 року в Мистецькому Арсеналі в Києві. І з цього часу вона подорожує Україною, щоб зібрати кошти на будівництво та облаштування корпусу "Мрій" в місті Добра, де буде проходити реабілітація дітей з інвалідністтю. 

Також частина грошей від виставки "Мрій" піде на операцію одній героїні проекту - Ясі Чекловій, яка перебуває у візку. У дівчинки невтішний діагноз - спинно-мозкова грижа. І щоб трохи послабити її стан, їй потрібна серйозна операція, що дозволить очистити нирки. Так, на Ясю 10 квітня вже чекає клініка на операцію по виведенню сечоводів назовні. Нирки в Ясі майже не працюють, сеча потрапляє у нирки, що призводить до інтоксикації організму. В Ясі часто підіймається температура до 39°, відбувається постійне отруєння організму.

Але, незважаючи на це, Яся хоче бути Чемпіонкою світу зі спортивних танців. І вона наполегливо працює над цим. У Тернопіль Яся Чекалова завітала зі своїм партнером Богданом і на відкритті фотовиставки виконала зі своїм партнером чудовий танець.

Виставка "Мрій" триватиме в Тернополі до 30 березня, а далі поїде подородувати іншими містами України. 

У Тернополі відбувся Всесвітній тиждень грошей

 • 22.03.18, 07:12

В Тернополі від 14 до 20 березня відзначили Всесвітній тиждень грошей. Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Стало вже традицією, що в Тернополі в березні відзначають Всесвітній тиждень грошей - "Global Money Week". Його з 2016 року організовують студенти Тернопільського національного економічного університету. 

Треба сказати, що 2018 року гаслом "Global Money Week" є  – "Гроші мають значення!". Отож, щоб цьогоріч  на Тернопільщині гідно провести цей тиждень під таким девізом об’єдналися 17 освітніх закладів. В заходах відзначення "Global Money Week" взяли участь факультет фінансів та факультет банківського бізнесу ТНЕУ, Галицький коледж ім. В. Чорновола, Бережанська школа гімназія ім. Б. Лепкого, Бучацький колегіум ім. Святого Йосафата, Бучацький ліцей, Зборівська ЗОШ №2, Козівська ЗОШ №2, Кременецький ліцей ім. Уласа Самчука, Хоростківська НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія, Теребовлянський НОК, Тернопільська Школа-економічний ліцей №9 ім. І. Блажевич, Тернопільські ЗОШ І-ІІІ ступенів №16, №24 і №25; Тернопільська спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня повного дня з поглибленим вивченням основ економіки, Гімназія «Гармонія» Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола та ЗОШ №91 з міста Дніпро.
Учасники провели лекції, круглі столи, квести та флешмоби, в яких відзначили "Global Money Week". Тому що це глобальна ініціатива, щоб звернути увагу супільства на фінансову грамотність. Так, під час веселих та інтерактивних заходів дітям та молоді розповідають про всі аспекти, які пов’язані з грошима. 

У відзначенні "Global Money Week" беруть 130 країн. У цих державах організовують презентації, заняття, проекти та змагання з фінансової освіти й грамотності. Україна також приєдналася до цієї міжнародної ініціативи. 

Головною умовою Всесвітнього тижня гроше є підвищення рівня фінансової грамотності, щоб прийняти компетентні економічні та фінансові рішення.

ЗСУ і НАТО об'єднаються для вдосконалення ССО України

ЗСУ і НАТО об'єднаються для вдосконалення Сил спецоперацій УкраїниКоліном Кілрейн і Віктор Муженко Фото: Twitter
Коліном Кілрейн і Віктор Муженко Фото: Twitter
21.03.2018 13:41 Коментарі

Північноатлантичний альянс візьме участь у розвитку українських Сил спеціальних операцій

Україна і НАТО об'єднаються для вдосконалення Сил спецоперацій. Про це поінформував начальник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко на власній сторінці у Twitter.

Так, за словами Муженка, у ході його зустрічі з командувачем Сил спецоперацій НАТО віце-адміралом Коліном Кілрейном було підписано домовленість сторін щодо активізації діяльності про подальший розвиток українських Сил спецоперацій.

Як відомо, у 2019 році загін українських Сил спеціальних операцій в форматі Special Operation Task Group пройде сертифікацію і в 2020 році заступить на бойове чергування у складі підрозділів NATO Response Force.

Нагадаємо, 3 березня президентом України Петром Порошенком було підписано указ щодо затвердження положення про Сили спеціальних операцій ЗСУ.

Сили спеціальних операцій (ССО) — наймолодший і найсучасніший рід військ Збройних сил України. Вони можуть бути залучені до операцій щодо добування розвідувальної інформації з метою підготовки держави до оборони, підготовки та проведення спецоперацій або спеціальних дій щодо забезпечення готовності ЗСУ до оборони держави. А також ССО здійснюють розвідувальні спецоперації.

Джерело: Ракурс


Порошенко: -Ми робимо реформи не для МФВ, а для українців

Ми робимо реформи не для МФВ, а для українців – Президент в інтерв’ю Financial Times

6 березня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

«Останні півроку були надзвичайно насичені активними реформами. І навряд чи ви знайдете будь-яку іншу країну в світі, яка б зробила настільки багато», -  сказав Президент Петро Порошенко в інтерв’ю впливовому  британському виданню Financial Times, відзначаючи динаміку та прогрес реформ в Україні.

Президент нагадав, що з вересня 2017 року Україна провела освітню реформу: «Реальну системну реформу. Ми змінили радянську освіту на західну, більш інтерактивну, освіту. Ми зробили величезні зусилля, щоб повернути дуже високий потенціал української науки та освіти».

Глава держави також відзначив реформу системи охорони здоров'я, яка не була простою, а «іноді дуже болісною, іноді непопулярною». «Політики не в захваті від того, що потрібно робити непопулярні речі, але ми більше не можемо терпіти стару систему»,  - сказав Петро Порошенко.

За його словами, значна частина цієї медичної реформи стосується реформи сільської медицини та запровадження телемедицини. В Україні близько 14 мільйонів людей живуть у селах, і вони абсолютно не мають доступу до системи охорони здоров'я. «Я був автором реформи сільської медицини, і я сумніваюся, що хтось може уявити, наскільки це важливо», - наголосив Президент.

«Ми робимо реформи не для МВФ, а для українського народу та майбутнього моєї держави. І я пишаюсь тим, що МВФ сказав, що протягом трьох років мого президентства ми зробили більше реформ, ніж у попередні 25 років», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також навів приклад пенсійної реформи, коли «ніхто не вірив, що буде достатньо політичної волі для пенсійної реформи, відійти від пенсійної системи популістського стилю до системи, яка б мотивувала людей платити офіційні зарплати, а не підтримувати сірі».

«Протягом 25 років моя країна чекала нового Закону про приватизацію, який встановлював би абсолютно нові стандарти приватизації, прозорі правила, можливість для інвестора використовувати британську правову систему, якщо він відчуває себе комфортно з цією позицією»,  - розповів Президент про нові правила приватизації державних підприємств. Він також зазначив, що без західних радників неможливо продати будь-який об'єкт великої приватизації.

Глава держави також сказав про конституційну реформу в частині правосуддя. «У нас була абсолютно залежна та корумпована судова система. Уявіть собі, що за дуже короткий проміжок часу парламент підтримав конституційну реформу судової системи. Ми повністю перезапустили всю судову систему, і новий Верховний Суд вже розпочав свою роботу», - сказав Петро Порошенко.

Президент також додав, що, одночасно з величезним реформуванням української армії, яке потребує значних коштів, Україна нарощує обсяги ремонту та будівництва нових доріг. Він навів приклад зростання витрат на будівництво доріг: в 2015 році – 10 млрд. гривень, у 2016 році – 20 млрд грн; в 2017 році – 30 млрд грн, в 2018 році заплановано 50 млрд грн. «І все відбувається за абсолютно новою системою державних закупівель,  яка економить десятки мільярдів. Саме тому ми збільшили місцеві бюджети в сім разів під час децентралізації. Ось чому ми маємо невелике економічне зростання», - підсумував Глава держави.

Шпигунам сказано, що до України їм вже зась

Президент увів у дію рішення РНБОУ «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики»

21 березня 2018р, Новини. 

Прес-служба ОДА

Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики».

З метою забезпечення національної безпеки, нейтралізації загроз у сферах міграції та громадянства Рада національної безпеки і оборони України схвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо удосконалення окремих положень» та запропонувала Президентові внести його на розгляд Верховної Ради України.

Кабінету Міністрів України також доручається забезпечити у місячний строк розробку та внесення на розгляд Парламенту низки проектів Законів України. Зокрема, Уряду доручено підготувати зміни до Законів України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та «Про прикордонний контроль» щодо запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в'їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну, а також визначення повноважень державних органів щодо здійснення такої перевірки.

Крім того, Кабміну доручено підготувати зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів, сприяння в наданні інших послуг, а також за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні.

Уряд також має забезпечити у місячний строк удосконалення механізму координації реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами, передбачивши, зокрема заходи із забезпечення належного функціонування чотирирівневої системи контролю за в'їздом та перебуванням в Україні іноземців та осіб без громадянства, врегулювання відповідних процедур і механізму взаємного доступу до інформаційних систем уповноважених державних органів.

РНБО також доручила Уряду затвердити план заходів на 2018 – 2021 роки з реалізації Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 482-р, передбачивши запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в'їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну.

Також, згідно рішення РНБО, має бути підготовлений і затверджений у двомісячний строк порядок реєстрації іноземців, осіб без громадянства та їх паспортних документів у пунктах пропуску через державний кордон України, а також внесення відомостей про іноземців або осіб без громадянства, їх паспортних даних до відповідного реєстру; порядок інформаційної взаємодії суб'єктів національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців і осіб без громадянства, зокрема щодо здійснення верифікації та ідентифікації особи; порядок заповнення і використання імміграційної картки, зокрема під час перевірки підстав для в'їзду в Україну, продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на її території.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Ідея української нації

Національна ідея, кожної держави-це суспільна думка про те як, швидко всій нації прокласти шлях до постійного і тривалого розквіту.

Націдея в кожній державі своя. На приклад в США це -свобода людини, в России-Велика Россия,в Германії- порядок и соціальный захист громадян. В Японії мінімалізм та якість, в Фінляндії — порядність та екологічність.   Іх народи переконані що саме ці принципи дозволять ім будувати заможне та справедливе життя. Тому в Україні теж потрібна коротка формула нац идеи. На мою думку це-ЛЮБОВ, ЧЕСНА ПРАЦЯ,СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ДОБРОБУТ

Національна ідея української спільноти формувалась в 19 столітті , коли Україна була під владою російського царя , тому в гімні України на слова П .Чубинського є заклик відродити славу, волю України, битися за її свободу і своє панування , пом’ятати козацький рід.

Україні пощастило стати самостійною і незалежною державою в зв’язку з економічними і суспільними обставинами які склалися в дев*яностих роках в СРСР. Ця свобода дісталася Україні безболісно і без жертв. Бюрократія радянської України зрозуміла, що в той час їй вигідніше бути незалежною і вона , скориставшись ситуацією, провела референдум і отримала мандат народу на незалежність України.

А от що робити далі, яку національну ідею виконувати, виникло багато думок і запитань.  

Національна еліта на той час була ще слабка і роз'єднана , комуністична ,радянська бюрократія була ще сильною і від влади вона не збиралась відмовлятися, а народ жив своїм буденним життям. Тому визначення національної ідеї в той час і зараз стало дуже актуальним . Нема НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ- нема бачення шляху, як нація повинна рухатись до свого постійного розквіту. Саме тому за роки незалежності ми просунулись не вперед до розквіту,  а навпаки до зубожіння, безладу та боєвих дій на Донбасі.

Як же, по новому , по-сучасному, з формулювати ідею розквіту української нації

На перше місце, на моє переконання, слід поставити- любов.

.Вона поєднує перш за все любов до своєї Батьківщини , до рідного краю, своєї родини , усіх людей .Якщо людина любить- вона ніколи не з ганьбить свою родину, свою Батьківщину .Вона завжди буде дбати про чистоту і охайність , оселі, села ,міста, вона буде прикрашати і піклуватися про гарні умови і настрій своєї родини,людей що її оточують, саме любов буде спонукати до єднання та захисту від загарбників.

Другий принцип для української наційної ідеї—чесна праця .

Обов’язково чесна. Чому так?Тому що нечесна праця робітника призводить до виробництва неякісної продукції та послуг (приклади- розбиті дороги,підробні лікі, ковбаса з соей , сметана з крейдою, поломані вагони, комбайни, авто та інше) Нечесність управлінців призводить до збитковості підприємств і в цілому держави. Нечесність банкірів - до втрати заощаджень. і припинення кредитування бізнесу. Нечесність можновладців і судів- до втрати справедливості,стабільності і захищеності кожного в нашій державі і в підсумку швидке вимирання населення.То б то- не чесна праця не вигідна всьому суспільству . А працювати український народ може і вміє.

На біду, в Україні нечесність і шахрайство стало майже обов’язковим і це сталося через те , що у більшості національної еліти ідея дуже проста –більше прихопити, привласнити, надійно сховати і вчасно втекти за кордон, де вести з родиною комфортне життя. Тому я наполягаю- тільки заохочення і пропаганда чесної праці може вивести Україну з кризи. Будь-якої кризи .

Про ще два принципи націдеї- справедливість , заможність є сенс поговорити пізніше тому що вони важливі та об'ємні.

Націдея -ЛЮБОВ,ЧЕСНА ПРАЦЯ, СПРАВЕДЛИВІСТЬ,ЗАМОЖНІСТЬ- дозволять Україні вийти з кризи і швидко рухатись до мети- квітучої України.

67%, 6 голосов

33%, 3 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Хто розпродав армію ?

 • 20.03.18, 15:39
ЗАРАЗ в КРИВОМУ РОЗІ РІЖУТЬ на метал ТРИ ВІЙСЬКОВО- ТРАНСПОРТНІ ЛІТАКИ ІЛ – 76 ПРОДАНІ в січні 2018 року ДЕРЖАВНИМ – ПІДПРИЄМСТВОМ - БАНКРУТОМ “УКРАЇНСЬКА АВІАЦІЙНА ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ” фірмочці без офіса по ціні 40 тисяч доларів за одиницю – в 2,5 РАЗИ ДЕШЕВШЕ ніж МЕТАЛОЛОМ !!!

ПРОДАВЕЦЬ - ПІДПРИЄМСТВО Державного концерну "Укроборонпром" ПРОДАЄ ЩЕ 63 (ШІСТДЕСЯТ ТРИ ВАЖКІ ЛІТАКИ) !!!

Панове прокурори, міністри, президенти – ЗУПИНІТЬ РОЗПРОДАЖ АВІАТЕХНІКИ за БЕЗЦІНЬ !
ЦЕ – ЗЛОЧИН !!!

Детальніше – в матеріалі телеканалу НТН https://www.youtube.com/watch?v=DewC2ZMsNTk

V церемонія нагородження орденом "За спасіння життя"

 • 19.03.18, 10:23

У Марійському духовному центрі у Зарваниці відбулася V церемонія нагородження громадською відзнакою – орденом "За спасіння життя". Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Треба сказати, що орден "За спасіння життя" імені академіка Леоніда Ковальчука є громадською відзнакою. Нею нагороджують медичних працівників, працівників державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших осіб чи групу осіб за мужність і героїзм, що виявлені при рятуванні життя людей під час виконання службового або громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних із ризиком для власного здоров’я, а також за систематичну працю і наукові відкриття в галузі медицини, що дало змогу зберегти здоров’я українцям. Нагорода започаткована 2016 року.

Орден вручають двічі на рік — 15 березня та 1 жовтня — у дні вшанування пам’яті видатного діяча в галузі охорони здоров’я і медичної освіти, лікаря та науковця, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, Заслуженого діяча науки і техніки України, професора, ректора Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського Леоніда Ковальчука.

Так, 2018 року орденом "За спасіння життя" нагородили: 

 1. Андрія Трусова посмертно з Чорткова, що загинув, рятуючи дитину влітку минулого року. 
 2. Володимира Грубніка, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри хірургії Одеського національного медичного університету. 
 3. Сім’ю Річарда та Ольги Гарейчуків із Торонто, які заснували громадську Організацію "Армії SOS Канада".
 4. Сергія Куршакова із Дніпра, що заснував реабілітаційний центр БО "Допоможи Собі Сам".
 5. Володимира Скибу, тернопільського студента, котрий на Тернопільському ставі врятував людину, що тонула.
 6. Громадську організацію "Колиска життя" з Тернополя, що надає кризову допомогу вагітним жінкам та їхнім чоловікам, щоб запобігти абортам.   
 7. Громадську організацію ASAP Rescue (АСАП РЕСКЮ), що займається проведенням рятувальних операцій та участі в них під час катастроф, катаклізмів та небезпечних для людей ситуацій. 
 8. Український волонтерський медичний батальйон "Госпітальєри", що бере участь у російсько-українській війні на Донбасі з 2014 року. Батальйон  займається наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів у найгарячіших ділянках фронту. За час діяльності батальйону врятовано понад 2,5 тисячі українських бійців.

Вручив орден "За спасіння життя" медикам голова обласної ради Віктор Овчарук.

Тернополян кличуть на майстер-класи з писанкарства


Від 17 березня до 5 квітня 2018 року в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді кожної суботи та неділі будуть відбуватися майстер-класи з писанкарства. Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Так, щонеділі та суботи Тернопільський центр еколого-натуралістичної творчості запрошує всіх охочих відвідувати майстер-класи з писанкарства. На них майстри будуть вчити, як потрібно правильно розписувати писанки, а також розкажуть про символику та кольорову гаму писанкарства. Викладачі розкажуть про особливість розпису яєць, і яку вони мають традицію.

Цей захід відбувається в рамках залучення учнівської молоді та громадськості до вивчення Великодніх народних традицій України. Але на заняття можуть приходити не тільки школярі, а й всі охочі, щоб вивчити віковічні традиції нашого народу. 

Заняття будуть відбуватися у суботу та неділю з 10:00 до 14:00 години. Кожному, хто завітає на майстер-клас, потрібно мати з собою пташине яйце білого кольору, наприклад, куряче, качине чи гусяче. 
Крім того, як повідомляють педагоги Тернопільського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, участь у майстер-класі є безкоштовною.

Треба нагадати, що писанка - це декороване яйце, яке має символічне значення. Його розписують за допомогою воску та барвників. 

З писанками пов'язано безліч легенд, повір'їв, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще за язичницької доби у багатьох країнах світу. Адже за однією версією, писанка - це символ Сонця, життя, любові, краси, добра, щастя та радості. Але з прийняттям християнства писанка набула нових  рис, що пов'язані з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята - Великодня.

Шкаралупи писанок знаходили археологи під час багатьох розкопок. Найдавніші знахідки належать до єгипетських та нубійських поховань. А в України культові яйця знаходили в могилах скіфів, що датуються IV ст. до н. е.

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
1291
предыдущая
следующая