хочу сюди!
 

Alisa

39 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 34-46 років

Найкраще диво - писанка

В історії багатьох культур існує традиція створювати писанки, прикрашати та розмальовувати пташині яйця. Адже майже в усіх давніх міфах яйце символізувало життя та світобудову. Давні народи вважали яйце осередком буття, з якого постає Всесвіт. Яйце символізувало Сонце, що несло радість, тепло, відновлення природи. Тому цілком зрозумілим був потяг наших предків до декорування, фарбування, прикрашення та розмальовування яєць. У слов’ян традиція розфарбовувати яйця виникла в язичницьких віруваннях ще задовго до прийняття християнства. Поряд із деревом життя наші пращури бачили в яйці дивнутаїну, коли з прозорої рідини та жовтка з’являється на світ жива істота. 

Яйце жертвували як невеличкий дарунок язичницьким богам з надією на високе покровительство та заступництво, яйця дарували один одному як символ сили й достатку, як дружній гостинець у день урочин чи торжества.

(Дряпанка від Ростислава Крамара)

Тому навіть у християнство на Великдень перейшла доісторична традиція класти на горбок померлим родичам яйця. Адже за допомогою яйця можна вступати в контакт із предками. Існує декілька видів декорованих святкових яєць: крашанки, крапанки, писанки, мальованки, дряпанки тощо. Вони були поширені на Русі з давніх-давен, але християнство привнесло в систему їхнього розпису свою символіку.

Повністю статтю читайте на сайті ХайВей

http://h.ua/story/324984/

     © Риженко Тетяна,2011

17

Коментарі

16.04.11, 12:44

    Гість: ХУДОЖНИК+

    26.04.11, 12:54

    хороші роботи!

      36.04.11, 12:56

      класно

        46.04.11, 12:56Відповідь на 2 від Гість: ХУДОЖНИК+

        так, справді, хороші роботи - видряпані

          57.04.11, 08:09

            67.04.11, 08:30



            Таку красу я бачу вперше!

              77.04.11, 08:41

                87.04.11, 09:37Відповідь на 6 від Білотур



                Таку красу я бачу вперше!
                це дійсно унікальні роботи

                  97.04.11, 09:37Відповідь на 5 від VChmyriov

                    107.04.11, 09:38Відповідь на 7 від Мреє DAD

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна