хочу сюда!
 

Ольга

41 год, телец, познакомится с парнем в возрасте 38-48 лет

Українці втратили свою державу через...

...прорахунки в інституті громадянства

У своїй попередній статті я обґрунтовано довів, що станом на сьогоднішній день українська державність зруйнована. Відновити довіру  громадян до державних інституцій, які повністю себе дискредитували - практично неможливо і недоцільно. Я зробив висновок, що після Януковича потрібно буде створювати нову українську державу, яка стане правонаступницею України-91.

Як вже зазначалося, у нову державу не повинні потрапити люди, які руйнували її попередника. Частина експертів бачить вирішення цієї проблеми шляхом проведення процедури люстрації. Так, це правильно. Але на мою думку, питання лежить у  більш широкій площині і стосується в першу чергу неправильного формування інституту громадянства, яке було закладено на початку існування новітньої України. Власне, зараз виправити ті хиби уже неможливо, люстрація виглядатиме як напівміра. Вона усунить від влади певних осіб, але не поміняє ситуацію по країні в цілому. Грубо кажучи, ми люструємо комуністів та бандитів, натомість ті, хто їх обирав, знайдуть собі нових придурків і будуть за них голосувати. По різним причинам: за гречку, за сало, через власну психічну хворобу або щоб зробити гірше сусіду. Якщо ви зараз скажете, буцім-то це ой-як недемократично забирати право голосу у бомжів, алкашів і українофобів, які своїм голосуванням вирішують нашу долю, тоді давайте уважно розглянемо "історію успіху" - формування інституту громадянства в Латвії. 

Латвійський досвід

Проголосивши незалежність 21 серпня 1991р. (за три дні до України), латвійські державотворці зіштовхнулися з важкою демографічною ситуацією. За час перебування республіки у складі СРСР частка латишів у ній зменшилася із 75,5% до 52% громадян. При цьому в країні проживало близько мільйона росіян, що становило майже 34% усього населення. Якщо врахувати той факт, що частина етнічних латишів була змосковщена,виходила парадоксальна ситуація: корінний латвійський етнос був меншістю у власній державі! Однак вихід із цієї ситуації був знайдений. І полягав він у формуванні інституту громадянства.

11 грудня 1991 року в Латвії був прийнятий Закон про реєстрацію проживаючих в країні осіб. Метою цього закону був відбір людей, яким надавалося право голосу на майбутніх виборах. Латвійські паспорти отримали колишні громадяни Латвії, котрі проживали в республіці до 1940 року. Їм також була надана можливість обиратися. Також був створений Національний Реєстр постійних жителів.

В перелік осіб,  котрі не могли отримати латвійське громадянство, входили учасники антиконституційної діяльності, військовослужбовці Збройних сил СРСР, особи, які працювали в органах державної безпеки, особи, направлені до Латвії після 17 червня 1940 року в якості партійних функціонерів Комуністичної партії і комсомолу, а також наркомани, хронічні алкоголіки, особи, які не мають законного джерела доходу.

Згідно Закону про громадянство громадянами Латвії можуть стати особи, які:
- постійно проживали на території республіки протягом останніх п'яти років;
- не мають громадянства іншої держави;
- успішно здали екзамени зі знання латвійської мови, основних положень конституції, конституційного закону про права та обов'язки людини і громадянина, державного гімну та історії цієї країни.

Таким чином латишам вдалося вирішити проблему із власною меншістю у своїй державі. Після формування інституту громадянства вони перетворилися на більшість. Серед латишів громадянство мають 99,6 % людей, натомість серед росіян - 42% (1). Хто ж не отримав громадянства, той має статус постійного жителя. Він може користуватися всіма правами, що і громадяни, окрім декількох, які пов'язані з правом формувати державну владу. На сьогоднішній день у Латвії проживає близько півмільйона осіб без громадянства.

В результаті Латвії вдалося убезпечити свою державу від впливу іноземних і антидержавницьких угрупувань. Внаслідок цього влада республіки захищала латвійські інтереси, що призвело до покращення рівня життя громадян і вступу до Європейського союзу і НАТО. Станом на 2009 рік згідно дослідження Світового банку Латвію віднесено до країн з високим рівнем доходів на душу населення. Її ВНП на душу населення становить 12 390 доларів США на рік.

Чому Україна не стала Латвією

Помилки у формуванні власного інституту громадянства є однією з вагомих причин сьогоднішнього занепаду української держави. Однак на власних помилках треба вчитися. Тому розглянемо їх детальніше.

На відміну від латишів, українським державотворцям дісталася краща ситуація з національним складом. Так, згідно даних 1989 року, українці становили 72,7% населення України, а росіяни - 17,3%. Можливо це і стало причиною нехтування розробкою ефективного інституту громадянства. Згідно українського закону громадянами України стали:

- усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;

- особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" проживали в Україні і не були громадянами інших держав;

- особи, які прибули в Україну на постійне проживання після 13 листопада 1991 року і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року органами внутрішніх справ України внесено напис "громадянин України", та діти таких осіб, які прибули разом із батьками в Україну і на момент прибуття в Україну не досягли повноліття, якщо зазначені особи подали заяви про оформлення належності до громадянства України.

Такий псевдодемократичний підхід до надання особам українського громадянства виходить нам боку до сьогоднішнього часу. Парадоксально, але громадянами України поставали люди, які докладали всіляких зусиль, аби такої держави на мапі світу не було. Гебня, зеки, наркомани, військові пенсіонери (які приїхали в Україну на пенсію) і просто випадкові люди, яких примха долі занесла в Україну - отримали українське громадянство. Їх не цікавила і не цікавить до сьогодні українська культура. Вони принципово зневажають українську мову. Це люди, які на відміну від Латвії, уникли процедур люстрації і натуралізації. Натомість їм подарували право формувати владу, вирішуючи долю народу, який вони люто ненавидять. Тому, хоч і сумно це констатувати, в такому вигляді українська держава була приречена з самого початку ухвалення Закону "Про громадянство". 

Перед вами усім відомі мапи президентських виборів 2004-го і 2010-го років. Вибори Президента в Україні відрізняються від виборів керівних осіб в інших державах. Бо у нас основні кандидати різняться цивілізаційно. Один (В.Ющенко, Ю.Тимошенко) пропонує українські цінності, а інший (В.Янукович) - російські. Нам зараз не важливо те, що, наприклад, Тимошенко на ділі не захищала права українців. Для нас важливо, за що в даному випадку голосував народ. Із цих мап прослідковується тенденція підтримки українських цінностей західним і центральним регіонами, а російських - південним і східним. 

Тепер подивимося на наступну мапу, яка теж давненько гуляє по блогах:
Кількість людей, для яких рідна мова - українська. Співставляємо дані з мапами голосування і отримуємо: більшість з тих, для кого рідна мова неукраїнська, голосували за російський вектор. Як бачимо, невключення в порядок надання громадянства іспиту з української мови стало однією з причин обрання частиною громадян антиукраїнських політиків у владу.

Наступні мапи показують частки населення, яке народилося відповідно в Україні і Росії:І знову знайомий розподіл. Тут ми бачимо, що за проросійського Януковича (ще раз повторюсь - справа не в персоналіях) голосувала більшість уродженців Росії. Цього можна було б уникнути, аби в процедурі отримання громадянства був прописаний ценз осідлості.


Загальновідомо, що наркоманія є однією з основних причин поширення ВІЛ-інфекцій. Давайте поглянемо на наступну мапу:Хоч і не так явно, але прослідковується та ж сама тенденція із південно-східними регіонами. На відміну від латишів, Україна усім своїм наркоманам подарувала права обирати і бути обраним . Тепер ці люди вирішують нашу з вами долю на виборах.  І не тільки на виборах, а і у владних кабінетах!

Результат прорахунків у Законі "Про громадянство" вам відомий. Якщо - ні, то сходіть в магазин і купіть кіло гречки. Станом на 2009 рік згідно дослідження Світового банку Україна віднесена до країн з рівнем доходу населення нижче середнього. Валовий національний продукт України на душу населення у чотири рази менший за латвійський і становить 2800 доларів США на рік.

Що робити?

Довгостроковий план. Готуватися до революції, потім прощатися з януковичами і проголошувати нову українську державу. Спираючись на латвійський досвід, прийняти новий закон про громадянство, який би передбачав застосування процедур люстрації і натуралізації колишніх громадян України, а також вводив поняття "особа, яка постійно проживає на території України" для тих, хто не пройшов вищезазначених процедур.

Короткостроковий план. Вже зараз потрібно чинити соціальний і моральний тиск на тих людей, які наступають на українські цінності чи права людини. В той же час, патріоти і непристосуванці потребують підтримки у суспільства, коли переслідуються владою за  свою державницьку позицію. Готуватися до майбутньої люстрації потрібно тут і сьогодні шляхом створення такого квазісудового органу, як Громадський суд і ведення "чорних списків" ворогів українства та "білих списків" репресованих. Детальніше про це я напишу в наступній статті. 43

Комментарии

126.02.11, 21:43

І чому ми не Латвія?

  226.02.11, 22:26Ответ на 1 от ЯКриворожанка

  Я так розумію, це було риторичне питання?

   327.02.11, 00:01

   Не занадто круто це було б? Я хотів би, що б за пару місяців ми стали однією українською нацією, та чи реально це? Мені здається, що ніякими репресивними мірами не можна зрушити цю справу, бо такі дії будуть неминуче викликати спротив.Зараз на Донбасі майже ніхто не розмовляє українською, і це об*єктивний факт, який треба визнати. Та це хоч можна контролювати, бо чути, якою мовою користуєшся, а як бути з іншими тарганами в головах,таких, наприклад, як визнання рускіх сташими братами? Усіх не переселиш, та і взагалі це вже щось нагадує. Мені здається, що екстремальними акціями деякі націоналістичні течії, яким я симпатизую і підтримую,тільки шкодять справі. Нам треба побудувати націю, а не можна заставити бути українце, українцем можна тільки стати.

    427.02.11, 00:15

    правильні думки, я також за це.

     527.02.11, 00:24

     В мене є знайомі латиши з Риги, Лієпаї.... Так ось... Впевнена, що загальний рівень життя там вищий від нашого (але,зрештою, так було і при Союзі). Проте: після вступу в ЄС в Латвії був призупинений ряд промислових галузей. Більш докладніше в цифрах сказати не можу, - але, наприклад, такі машини як "Рафіки" в ЄС вже були непотрібні, сільське господарство теж було переорієнтоване на постачання тільки певних продуктів, тобто економіка повністю залежна від ЄС. В умовах штучно організованої кризи, що почалася в 2007му, Латвія була державою №2 (після Ісландії) серед тих. що найбільш відчули її наслідки (безробіття, інфляція). В матеріалах сайту Вікілікс можна було довідатися про плани НАТО розташувати там системи ПРО (хоча латиши в більшості проти цього).

      627.02.11, 00:37

      В світлі вищесказаного я можу тільки з іронією сприймати слова "В результаті Латвії вдалося убезпечити свою державу від впливу іноземних і антидержавницьких угрупувань". Усі краіни - нові члени ЄС - вже давно не господарі у себе в хаті. Про це мені відверто казали поляки, венгри, румуни.... Всі суттєві для майбутнього країни рішення приймаються за вказівкою з Брюсселя. Мене особисто така перспектива не надихає. Якщо для вас наш попередній президент втілював українські цінності, для мене він - запроданець, "дурілка картонная", чемно виконував,що йому казали. Теперішній не кращій. Але це окрема тема.

       727.02.11, 01:04Ответ на 6 от юнона_176

       "Усі краіни - нові члени ЄС - вже давно не господарі у себе в хаті." - так, і це є тема для окремої розмови. Але нас в даному випадку цікавить що? По-перше, хто б там не був господарем в ЄС, рівень достатку його країн-учасниць незрівняно вищий рівня Росії та її сателітів. Я не хочу заглиблюватися в геополітику. Нам важливо, як Латвія побудувала у себе ефективний інститут громадянства. А також як цей досвід перейняти. Тим більше, не вина латвійського інституту громадянства у тому, що латиші не господарі в ЄС.

       "Якщо для вас наш попередній президент втілював українські цінності, для мене він - запроданець, "дурілка картонная", чемно виконував,що йому казали."
       Я ж писав, що справа не в персоналіях, а в тому, які цінності вони несли людям. Можливо вони їх і не втілювали на практиці...

        827.02.11, 01:07Ответ на 3 от eto*ia

        Ви, здається, неправильно зрозуміли. Ніхто нікого не виселяє

         927.02.11, 01:17Ответ на 6 от юнона_176

         До того ж, наводячи фразу "В результаті Латвії вдалося убезпечити свою державу від впливу іноземних і антидержавницьких угрупувань" мав на увазі середину 90-х років і російське лоббі, яке до цього часу є потужним в цій країні. Там же не проживає 30% німців чи 20% французів. З Брюсселя можна казати все, що завгодно, але такого лоббі в Латвії, яке має в Росія, - не має жодна інша країна.

          1027.02.11, 01:20

          Обома руками за. Але, але, але... Не вистачить часу та місця всі "але" перераховувати.

           Страницы:
           1
           2
           3
           4
           5
           6
           7
           8
           24
           предыдущая
           следующая